שבוע הספר חוזר לחיפה – 7-8/06/2017 גן שמואל

שיתוף פעולה בין ניר שובר, שכבר שנים חולם להחזיר את שבוע הספר לעיר ובין העירייה שתמכה בו הביא ליומיים של מכירת ספרים בגן שמואל בחיפה

ספרי קריאה (צילום - ירון כרמי)

מאמץ משותף של העירייה, ניר שובר ואנשי רוח חיפאיים הביא לתחילתה של מסורת – שבוע הספר החיפאי בגן שמואל. שבוע הספר החיפאי ייערך יומיים בתאריכים בגן שמואל (היינה) וימכרו בו ספרים יוצרים תושבי העיר לצד הוצאות ספרים גדולות.

האירוע ייערך ב-7-8/06/2017 ויקחו בו חלק הוצאות ספרים ויוצרים מקומיים.

שובר פנה לעירייה בגלל שהתאחדות המו"לים הודיעה כי השנה שבוע הספר יתקיים רק בתל אביב ובירושלים ולא בפריפריה, והוא מקווה שזו תהייה תחילתה של מסורת ארוכת שנים, שתביא לקידום התרבות בעיר ותיתן דחיפה ליוצרים מקומיים, יהודים וערבים. לצד שובר גם נציג אגודת הסופרים בחיפה נפתלי בלבן-אוברהנד והסופרת דליה נירנפלד השתתפו בפנייה לעירייה.

גן שמואל – ארכיון (צילום: חי פה בשטח)

אורי בלום, שמנהל את מחלקת התרבות בעיר, הסכים להשתתף במימון האירוע מתוך הכרה בחשיבותו. באירוע לצד מכירת הספרים תתקיים גם הקראת ספרי ילדים ומוזיקאים מהביט בניהולו של יובל קאופמן ינגנו לצד הדוכנים.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

יש לציין כי במשך שנים רבים מתושבי העיר היו מגיעים לגן הזיכרון מול העירייה ברחוב חסן שוקרי ורוכשים ספרים. זה היה אירוע חגיגי מאוד, שמשך אליו אלפים מתושבי העיר. לאחר מכן נערך שבוע הספר במושבה הגרמנית ובהיכל הספורט. גם בקסטרא ברחבה החיצונית נמכרו ספרים במסגרת שבוע הספר.

בשנים האחרונות העירייה והוצאות הספרים לא הגיעו להסכמה, ולכן לא התקיים שבוע הספר במתכונתו המוכרת בעיר. במקום זה במהלך חודש יוני הוצאות הספרים והחנויות סטימצקי וצומת ספרים יצאו במבצעים מיוחדים לכבוד האירוע.

 

יוצרים רבים כתבו יצירות על חיפה, אך רבים מהם עשו זאת לא בגלל שהם תושבי העיר, אלא בגלל שגדלו בעיר ועזבו אותה כילדים או בשנות העשרים לחייהם. הבולטים שבהם הם הסופרת יהודית קציר, שסיפרה "למאטיס יש את השמש בבטן" הוא סיפור התבגרות של נערה צעירה המתרחש בכרמל. גם הסופר אמיר גויטפרוינד ז"ל, שנפטר לפני כשנה וחצי אמיר והעביר את ילדותו בשכונת נווה שאנן. עוד יוצרים בולטים המזוהים עם חיפה הם סמי מיכאל, שכתב רומאנים רבים המתרחשים בעיר וביניהם "חצוצרה בוואדי" ופרופ' א.ב. יהושע שלצד יצירות רבות המתרחשות ברחבי העיר גם לימד בחוג לספרות באוניברסיטת חיפה שנים ארוכות. לצד יוצרים שעזבו את העיר, הגיעו  להתגורר בעיר הסופרת צרויה שלו ובעלה הסופר אייל מגד.

חלומות מתגשמים!!!
שבוע הספר חוזר הביתה לחיפה.
תודה מהלב❤️ לאנשי הרוח של העיר, סופרים, משוררים ועיתונאים. ליונה יהב ראש העיר ולשכתו, מחלקת תרבות ואורי בלום בראשה, שיתקצבו את האירוע📚 והגשימו חלום גדול שלי ושל תושבי חיפה, להחזיר את שבוע הספר…
עכשיו סופית! אחרי פגישת סיכום בעירייה, המשימה הושלמה!
ושבוע הספר חוזר הביתה.
נפגש 7-8 ליוני, כמו בעוד ערים מרכזיות בישראל

לא ניתן להגיב