חדשות חיפה
film izle

השקה חגיגית בגלריית אסף לתערוכה חדשה של הצייר אילן ענתבי

עשרות רבות של אוהבי אמנות גדשו את הגלריה ברחוב חורי 20 בחיפה.

הריאלי – WB

ביום שבת הגיעו אמנים, אנשי רוח ואוהבי תרבות מחיפה והסביבה לחגוג בגלריית אסף את פתיחת התערוכה של הצייר אילו ענתבי. עשרות רבות של אוהבי אמנות גדשו את חלל הגלריה ברחוב חורי 20 בשכונת הדר, התבוננו ביצירות הרבות ונהנו מהמפגש עם הצייר ומהסבריו על יצירתו.

 

“צריך הרבה מאוד תעוזה על מנת לפתוח גלריה בחיפה”, אמרה האמנית אביבה שמר, “ולא סתם בחיפה – ברחוב חורי. כל הכבוד והרבה בהצלחה”.

האוצרת יעל ניצן אמרה כי התערוכה היא רק חלק משרשרת של פעולות תרבות וסדנאות, שעתידות להיות בגלריה. “אנחנו נעשה פה אירועים של הרצאות וקריאת ספרי שירה. אני מנהלת מגעים לגבי אירועים בקיץ. מתחת לקומת הכניסה לגלריה יש 200 מ”ר המיועדים לסדנאות לשיעורי ציור, שיעורי מוזאיקה, סדנת נייר כבר החלה ועוד ועוד”.

הסטודיו – אירועי חודש דצמבר
גלרית אסף: גלריה בריבוע

ניצן ציינה עוד כי היא מתעתדת להמשיך ולהשכיר את חלל הגלריה לאמנים, שרוצים להציג את היצירות שלהם.

חלק מהיצירות של ענתבי נמכרו בימים הראשונים בהם התערוכה פעלה. “אחת התמונות, שנמכרה, מתארת אשליה של השתקפות”, תיאר ענתבי, “ניסיתי ליצור יצירה, שלא תהיה קיטשית ושיהיה בה ממד פחות פיגורטיבי. אני רוצה להודות ליעל על כך שהיא אפשרה לי להציג את העבודות שלי פה ולהיחשף בצורה כזו וגם על כך שדאגת לכל האנשים והחשיפה התקשורתית. אני מאמין שנצליח ביחד”.

אמן נוסף, שהגיע לפרגן לגלריה ולענתבי הוא דוד נחום, צייר מקיבוץ בית אלפא. “אני מאוד אוהב את התערוכה של ענתבי. המון זמן אני לא מצייר, והתערוכה הזו עושה לי חשק גם לצאת לטבע וגם לחזור לציור”.

גלרית אסף: אילן ענתבי ויעל ניצן

 

שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90
תגובות
בטעינה...