באנר טירת כרמל עצמאות
באנר גורדון 230524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש
באנר קריית אתא עצמאות 080524

החטופים ישוחררו רק לאחר עליית השמאל לשלטון • דעה אורי לב

לפעמים המציאות טופחת על פני, ואני רואה את האמת…...

מגדל אשכול – ״מגדל השן״ של אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה שוכנת על הר טללים, אחת מפסגות הר...

קבלת שבת עם הנרי – צב הים הירוק

ביום שישי 5.4.24, פתחתי את הבוקר בגיחה קצרה למים...

תערוכת ״בתי הקולנוע השכונתיים של חיפה״ עוברת מקום

תערוכת הציורים "נוסטלגיה חיפאית - בתי הקולנוע של פעם״ של ד״ר דוד בר און אשר...

ריקודים סלוניים: אלופי ישראל הם הרקדנים מוסטפא וליאל מחיפה

(חי פה) – הכירו את שני הילדים המבטיחים שמביאים הרבה כבוד לעיר חיפה, מוסטפא עודה בן 10 וליאל ברישב גם כן בת 10 זוג לריקודים סלוניים שזכו בתואר אלופי ישראל כבר 8 פעמים הזכייה האחרונה החודש (מאי) בתחרות אליפות ישראל שנערכה בפתח תקווה.

ליאל ומוסטפא (צילום: ROB RONDA)

יפים ומבטיחים

שניהם בני 10, שניהם רקדנים אלופים, שניהם יפים ומבטיחים, שניהם מביאים הרבה כבוד לעיר חיפה. מוסטפא עודה תלמיד כיתה ה' בבית ספר הרצל וליאל ברישב תלמידת כיתה ד' שלומדים בבית הספר לריקודים סלוניים DM STUDIO
בהנהלת דמיטרי מירושניצ׳נקו וסשה וישנבסקי וכבר גרפו 8 אלופיות והספיקו להניף את דגל ישראל בכמה תחרויות בינלאומיות.

זכייה באליפות

על תחילת הדרך מספרת אמו של מוסטפא, אוקסנה:

בגיל חמש הוא התחיל ללמוד ריקודים סלוניים אני זו שהצעתי לרשום אותו והוא אמר "לא", הסברתי לו שלא אומרים לא מבלי לנסות "תלך תראה תתרשם ואם תאהב תמשיך" ומשם הכל היסטוריה.

מוסטפא התאהב בג'אנר של הריקודים הסלוניים ומתחילת הלימודים ליאל הפכה לבת זוגו בריקודים והם ביחד כבר 5 שנים רוקדים, מתפתחים, מתמקצעים וגורפים אליפויות

מאז הוא גורם לי ללכת ולנסוע איתו לכל מקום אני מלווה אותו לאימונים גם בקריות וגם בהרצליה וזה לא פשוט אבל זה שווה. אני מאושרת וגאה בו והוא מאושר וטוב לו. חשוב לציין כי המאמנים שלהם סשה ודימה משקיעים רבות במתאמנים. הם ממש משפחה.

ליאל ומוסטפא (אלבום אישי)

המאמנים גרים בפתחיה במרכז וכשאנחנו לוקחים את הילדים לאימונים הם מגיעים לרמלה, אוספים אותנו ברכבם ומחזירים אותנו בחזרה. הם עושים עבודת קודש הם מקצועיים ברמה ובו זמנית אנושיים וטובי לב שדואגים לילדים ועושים הכל על מנת שיתפתחו ויצליחו. אנחנו הפכנו למשפחה אחת ובאמת לא פוגשים אנשים כמוהם כל יום.

מפספסים את הילדות אבל אוהבים את הריקוד

עוד מספרת אוקסנה אימו של מוסטפא, נכון שהאימונים ההשקעה והטיסות גורמים להם לפספס את הילדות ולא לחיות שגרה נורמלית כמו כל הילדים כי הם טסים לפחות 6 פעמים בשנה ואני רואה איך מוסטפא שלי משלים את חומר הלימוד ואיך כל יום מסיים את הלימודים ונוסע ברכבת אוכל ולומד ברכבת וחוזר הביתה בעשר בלילה.
זה לא פשוט אבל מצד שני אני כאמא וגם מרשה לעצמי לדבר בשם שאר ההורים יש לנו הרבה נחת מהילדים. אנחנו מגלים שיש לנו ילדים עצמאיים, עם משמעת עצמית יש להם כוח פיזי וגמישות, חברותיים תחרותיים וחיוביים.
מכיתה ב' אני לא מסדרת לו את התיק הוא עושה הכל לבד הוא עצמאי ומסדר גם את תיק הלימודים לבית הספר וגם את תיק האימונים. הוא מקפיד לבד על תזונה בריאה ופחות מזון מעובד דואג לחברים שלו לריקוד ולבת זוגו והם כנ"ל.
כל פעם מישהו דואג להביא משהו אמנם הוא בן 10 אבל הוא הרבה יותר בוגר וזה בזכות הריקודים.

ליאל ומוסטפא עם המאמנים סשה ודימה (אלבום אישי)

חבל שהעירייה לא משקיעה ולא מקצה מקום לריקודים סלוניים

אוקסנה מספרת לחי פה, כי היתה רוצה שהעירייה תשקיע יותר בילדים ושתקצה לפחות פעמיים בשבוע אולם או מתנ"ס לילדים לריקודים סלוניים. במקום שילדים יסתובבו סתם ברחוב ויפצחו גרעינים או שיהיו מרותקים למסכים הם יכולים להיות מוצלחים בריקודים וגם בלימודים.

מוסטפא וליאל (אלבום אישי)

"מוסטפא הוא ילד מאוד מיוחד ורגיש", מספרת אוקסנה, שמאוד מעריך את ההשקעה שלנו בו כהורים. אני תמיד מלווה אותו והולכת איתו לאימונים והוא יודע שאבא שלו עובד ומשקיע רבות כדי שיוכל לממן את כל ההוצאות. בשנה שעברה הוא הכין הפתעה לאבא שלו כשהשתתף בתוכנית רוקדים עם כוכבים.
באותו פרק כשהופיע הוא התראיין והודה לאבא שלו שמעודד ותומך בו לאורך כל הדרך. באותו ערב הזמנו את כל המשפחה לצפות בהופעה שלהם בתוכנית והוא היה כל כך מאושר וסיפר לאבא שלו שמחכה לו הפתעה. הם הופיעו ונתנו הופעה טובה אך בעריכה חתכו את החלק שבו הוא מודה לאבא שלו וזה העציב אותו מאוד.

בלי אבא לא היה יכול להגשים את החלום

חשוב לי מאוד להגיד כמה שאבא שלו גאה בו אוהב אותו ותומך בו עד אין סוף ואיך הוא שולח את הסרטונים לכל המשפחה בכל הופעה. הוא דואג כלכלית ואם לא בעלי לא היתי יכולה להמשיך ומוסטפא לא היה מגשים את החלום שלו.
אני נזכרת כל פעם מחדש במשפט שבעלי אומר לו "ל הזמן אומר לו "מוסטפא תלך תגשים את החלום שלך". כשאני רואה את זה מהצד אני פורחת איזה מזל שיש לו את אבא.
הוא גם קשור לסבתא שלו כל יום בבוקר מוקדם הוא הולך אליה אוכל ארוחת בוקר ומבקש ממנה להתפלל בשבילו ולברך אותו. כשהיא שמה את היד על ראשו ומברכת אותו הוא הכי "מבסוט" ובטוח.

ליאל ומוסטפא עם המאמנים סשה ודימה (אלבום אישי)

דמיטרי מירושניצ׳נקו וסשה וישנבסקי תושבי המרכז שמאמנים את מוסטפא וליאל הם בעלי שני מועדונים אחד מהם בחיפה שקיים כבר 7 שנים ואחד בהרצליה אך מאחר ובחיפה אין קבוצה של ילדים קטנים הם נאלצים לנסוע עד להרצליה.

על האלופים מספרים המאמנים הגאים לחי פה: "מוסטפא וליאל זכו באליפות ישראל שאותה מארגנים פעם בשנה ההתאחדות הישראלית לספורט הריקוד (IDSF -(Israeli Dance Sport Federation וזאת התחרות הכי חשובה בשנה, השנה הם זכו ב3 אליפויות ישראל בקטגוריית גילאים 10-11 לטין, סטנדרט, ו8 ריקודים (לטינו אמריקאי, אירופאי, ומשולב 8 ריקודים (לטינו אמריקאי + ארופאי).
למרות גילם הצעיר, הם זכו בתואר אלופי ישראל כבר 8 פעמים, וגם הניפו את דגל ישראל בכמה תחרויות בינלאומיות שהתקיימו בבלגיה, איטליה, ואנגליה ויש עוד הרבה בתכנון".

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

13 תגובות

  1. ליאל חברה טובה רקדנית מטורפת תמשיכי להיות כזאת מטורפת ובהצלחה לעד תחרויות בהצלחה מגאיה החברה הכי טובה מהגן ומקווה שנמשיך ליהיות חברות הכי טובות😘❤️💯

  2. חבל שהעיריה לא תומכת לא ברקדנים צעירים ולא במוסיקאים צעירים. לא איכפת לה מכלום.

  3. איזה מרומם את הנפש!! הרבה השקעה , מצד כל הצדדים. חבל שמדינה לא עוזרת למשפחות של אלופים הללו כלכלית, רק גורפים מחמאות על חשבונם.

    • חחח גם אני, בעיקר שהיא מתגוררת באותה שכונה עם מוסטפא.
      כל הכבוד לילדים ולהורים.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

הבניין הישן ברחוב השקט בכרמל • להחזיר עטרה לישנה

ישיבת תפארת הכרמל עברתי השבוע (9-13/6/24) ברחוב התשבי השקט שעל הכרמל בחיפה, הנמצא לאורך ואדי לוטם, וחלפתי על פני בניין ישן ומרשים ברחוב התשבי 92...

שובו של התמנון רב הזרועות לחוף בחיפה

בזמן האחרון מתגלה מחדש בעולם הטבע אחת מהחיות המרתקות והחכמות ביותר – התמנון. למרות שבתרבות הפופולרית, בספרים ובסרטים, כמו בסרט הילדים "בת הים הקטנה"...

בתי החולים נערכים להתחממות בצפון

(חי פה) - ביום חמישי 13/6/24 משרד הבריאות קיים הערכות מצב על היערכות מערכת הבריאות בצפון הארץ. ממשרד הבריאות נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בעקבות המצב...

יין מנדט • אומרים שיין ישמח לבב אנוש…. • סיפור קצר

לאחר התקפה של האצ"ל על מחנה שמונים שליד פרדס-חנה במטרה לגנוב כלי-נשק מהצבא הבריטי, נמצאו מפקד הגדוד וחמישה חיילים הרוגים. על פי הדו"ח הבריטי...

סמטאות חטיב ואל מרין המחודשות בחיפה – הביקור מוגדר כחובה!

העסקים הקטנים בסימטאות אל מרין וחטיב באחת הסמטאות בין רחוב פלי"ם לרחוב שיבת ציון, ממוקמת סימטת חטיב שבמעלה הסמטה מתמזגת עם סימטת אל מרין. באחד הביקורים...