ההיפ הופ החיפאי עושה חיל וייצגו את ישראל בגביע העולם

סטודיו R (צילום: Golzman Photography)

להקת ההיפ הופ החיפאית מהסטודיו למחול 'R' שזכתה במוקדמות גביע העולם, תשתתף בתחרות גביע העולם שתיערך בחודש אוגוסט באריזונה, ארה"ב.

להקות היפ הופ מחיפה עושות חיל ובימים אלה מתכוננות במרץ לקראת תחרויות בינלאומיות בהן ייצגו את העיר ואת המדינה – Dance World Cup בספרד, פורטוגל וארצות הברית.

להקת ההיפ הופ החיפאית מהסטודיו למחול R, בניהולה של רינה וולך, זכתה מקום הראשון בקטגוריית JV mega crew בתחרות HHI, מוקדמות גביע העולם שנערכו בישראל, ותייצג את את המדינה ואת חיפה בתחרות גביע העולם שתיערך בחודש אוגוסט באריזונה, ארה"ב. סטודיו "Just Dance" בחיפה, גם כן ישתתף בתחרות גביע העולם, בתחרות שצפויה להיערך הקיץ בספרד.

סטודיו R (צילום: Golzman Photography)

יש גאווה וייצוגיות, תמיכות אין

יפעת דאדו, שבתה רוקדת בלהקת ההיפ הופ, מספרת בראיון לחי פה על סטודיו R בו רוקדת בתה מזה 7 שנים, ועל הבת שמצליחה לשלב בין הריקודים והלימודים, על המסירות וההשקעה: "הבת שלי מקדישה את רוב זמן הפנאי שלה לחזרות במהלך השבוע, בשעות מפרכות של חזרות וליטושים, במקצועיות, התמדה ומסירות ראויים להערצה, בטח כשמדובר בשנות חטיבת הביניים המשמעותיות, כל זה בלי לזנוח את הלימודים ואת המשימות הלימודיות. בנות החטיבה והתיכון שרוקדות בסטודיו מקדישות המון המון משעות הפנאי שלהן לריקוד".

סטודיו R (צילום: Golzman Photography)

הרבה יותר מלימודי מחול

הסטודיו בו רוקדת בתי הוא הרבה מעבר לבית ספר למחול. הוא מנוהל ע"י רינה וולך, בתמיכה משמעותית של בעלה זאב ובנותיה שרון ועינת, שמלמדות בסטודיו בעצמן. הפעילות מורכבת מפעילות חוגית ופעילות תחרותית (להקות). בשנה האחרונה זכה הסטודיו להישגים משמעותיים – 19 פרסים של מקומות ראשונים בתחרויות ארציות, בכל הסגנונות".

"מעבר לכך שהסטודיו הוא מקום ללימודי מחול, הוא מקום מדהים שמעצב אישיות לרקדניות, משפחתי וחם, מכירים את הרקדניות בכל התחומים, מעצים ומפתח אישיותיות ע"י דוגמה אישית להתמדה, פיתוח אחריות ומחויבות ובונה רקדניות בוגרות, מודעות לעצמן ומפתח יכולות בכל תחומי החיים".

סטודיו R (צילום: Golzman Photography)

מביאות גאווה למדינה ולעיר

"לאחר תלאות מפרכות עד שהשגנו ויזות ודרכונים לארה"ב, הבנות נוסעות לתחרות שתיערך באוגוסט באריזונה. העלות גבוהה מאוד והכל במימון ההורים. ניסינו לקבל התייחסות מאגף התרבות, רשות הספורט וגורמים נוספים בעירייה, אך נתקלנו בחומות וסירובים. אחרי בירורים רבים עם להקות אחרות שנוסעות לתחרויות, הבנו כי יש מועצות מקומיות / עיריות רבות שנוהגות לכבד את הרקדנים ואת הספורטאים המקומיים, לצייד אותם בתיקים במתנה, חליפות ועוד, מתוך התפיסה שהם מקור גאווה שהם לעיר או ליישוב.

סטודיו R (צילום: Golzman Photography)

הישג בינלאומי

גם פניות למשרד התרבות והספורט ולמשרד החוץ נתקלו בינתיים בסירובים, הם בעצמם הפנו אותנו לחפש ספונסרים מסחריים, או שייעצו לנו לפנות לרשות המקומית. אנחנו נוסעים לייצג את המדינה ואת העיר בגאווה, נניף את דגל העיר והמדינה בגאון, באמת שיש לנו הרבה על מה להתגאות בכל הפעילות המשמעותית שנעשתה כאן ובטח שעל ההישג ברמה הבינלאומית".

סטודיו R (צילום: Golzman Photography)

הסטודיו חוגג 20

בראיון לחי פה מספרת מנהלת הסטודיו, רינה וולך, שהסטודיו חוגג השנה 20 שנות פעילות. "אפשר ללמוד אצלנו סגנונות ריקוד רבים ומגוונים", אומרת וולך, "בלט קלאסי, מחול מודרני, ג'אז והיפ הופ, ובכל התחומים האלה אנחנו מתחילים ללמד מגיל 4.5 ועד בוגרים 18+, ברמות שונות.

סטודיו R (צילום: Golzman Photography)

הפעם העלות גבוהה במיוחד

וולך ממשיכה: "יש לנו מסלול גם לקבוצות תחרותיות בתחום המודרני, ג'אז, קלאסי והיפ הופ. כל הלהקות שהשתתפו השנה ב-5 תחרויות בינלאומיות זכו במקומות 1-2-3 ועומדות לייצג את ישראל בתחרויות עולמיות, בספרד, בפורטוגל ובארצות הברית. קבוצת ההיפ הופ שזכתה במקום הראשון נוסעת לאריזונה ואנחנו מאוד מתרגשים, מתכוננים במרץ ומקווים שיהיה להן טוב", היא אומרת.

"בכל 20 שנות פעילותינו מעולם לא קיבלנו כל תמיכה, אבל הפעם העלות קצת גבוהה, לכן אנחנו מחפשים תמיכה, כדי לעזור לילדות. אנחנו מקווים שזה יקרה".

מעיריית חיפה לא נמסרה תגובה.הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. חיפאית אמר/ה

    כל הכבוד!!

הגיבו כאן לכתבה