באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש

החטופים ישוחררו רק לאחר עליית השמאל לשלטון • דעה אורי לב

לפעמים המציאות טופחת על פני, ואני רואה את האמת…...

מגדל אשכול – ״מגדל השן״ של אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה שוכנת על הר טללים, אחת מפסגות הר...

קבלת שבת עם הנרי – צב הים הירוק

ביום שישי 5.4.24, פתחתי את הבוקר בגיחה קצרה למים...

ד"ר איל בראון – רופא בכיר, מוסיקולוג מופלא ושוחר תרבות

ד"ר איל בראון, מנהל מחלקה פנימית ח' ורופא בכיר...

אחרי 9 שנות המְתנה הגיע האישור לממ"ד – ואז נלקח • חיפה בעת מלחמה

(חי פה) – תושבת חיפה חיכתה 9 שנים לקבלת אישור להוספת ממ"ד בדירתה שבשכונת נווה שאנן. לפני 4 חודשים הגיע סוף סוף את האישור המיוחל, אך בתחילת חודש מאי (2024) קיבלה לפתע הודעה דחופה מטעם הוועדה המקומית, לפיה קיימת בקשה לביצוע תמ"א 38 בבניין המגורים שלה. אי לכך, כך בהודעה, בקשתה לבניית ממ"ד מוחזרת לדיון נוסף לפני הוועדה המקומית, על מנת לבחון את ההחלטה מחדש. בנה של האישה טוען כי אין זה מתקבל על הדעת למנוע בניית ממ"ד בדירה בעת שהמדינה מצויה במלחמה, ובמיוחד לאחר המתנה כה ארוכה לקבלת האישור – 9 שנים תמימות.

"שנים של מאמצים – ועכשיו זה מתרחק שוב"

"אמא שלי היא ילידת חיפה, היא גרה בנווה שאנן מאז שנולדה, לפני 55 שנה", אומר הבן, שמעורב מאוד בניסיון של אמו לבנות ממ"ד בדירתה. "לפני 9 שנים היא הגישה בקשה להרחבת הבית שלה ברחוב טרומפלדור ולמיגונו. בשנת 2018 ועדה ראשונה החליטה לדחות את הבקשה, כיון שהיתה כוונה לבצע תמ"א בבניין כולו. אמא שלי שיתפה פעולה עם השכנים, שחתמו עם קבלן שאמור היה לשפץ את כלל הבניין.

אחרי שנה החליט היזם לבטל את התוכניות לתמ"א בבניין. כעבור עוד שנה, ב-2019, רצתה אמא שלי להמשיך את התהליך בביתה, שמבחינתה לא נעצר, וקיבלה אישור שאפשר להמשיך בתהליך.

שנתיים מאוחר יותר, ב-2021, אמא שלי קיבלה הודעה, שכיוון שעברו יותר מ-4 שנים מאז שהוגשה הבקשה המקורית, היא צריכה להגיש את הבקשה מחדש. אמא שלי הגישה שוב את הבקשה והמשיכה לחכות…

לפני הוועדה הקודמת הודיעו לנו שאנו חלק מהדיון ובסופו של דבר קיבלנו היתר (ינואר 2024). בוועדה ציינו שיש בבניין בקשות להיתרי בנייה שאמא שלי לא הכירה. בתחילת חודש מאי הודיעו לנו שיש ועדת ערר כי השכנים התנגדו להיתר שקיבלנו. הטענה של השכנים היא שזה יפגע בתמ"א.

הבניין ברחוב טרומפלדור (צילום: אלבום פרטי)

יש יזם שפנה לאמא שלי ואמר לה שהבנייה שלה לא תפגע בתהליך ואמא שלי חתמה עם היזם הזה. שאר השכנים חתמו עם יזם אחר. אנחנו לא היכרנו את כל התהליך של השכנים מול היזם הזה, אמא שלי גילתה על קיומו רק מההתנגדות של השכנים", הוא מספר.

"העירייה מושכת זמן ונראה שהמטרה היא לבטל לאמא שלי את האישור שקיבלה. הוועדה המחוזית אמורה לדון שוב באישור הבנייה של אמא שלי ולהחליט אם יישאר בתוקף או שיבוטל. אנחנו מרגישים שזה לא הוגן, גם אם יהיה תהליך של תמ"א בבניין, אמא שלי לא תתנגד, היא גם רשמה תצהיר ברוח הדברים האלה על מנת לקבל את ההיתר שלה. בשנים האחרונות חלק מהשכנים בבניין עשו תוספות בנייה וממ"דים, ואמא שלי לא התנגדה לבנייה של אף אחד מהדיירים. אנחנו מרגישים שזה אי צדק כלפינו. מה שמדאיג אותנו הוא מה יקרה אם תהיה מלחמה ולאמא שלי לא יהיה ממ"ד".

העירייה: "מקדמים הקמת ממ"דים ושיפוץ מקלטים"

מעיריית חיפה נמסר בתגובה:
"הנהלת עיריית חיפה תומכת ומקדמת שיפור מוכנות למלחמה, לרבות הקמת ממ"דים חדשים במסלול ירוק, ואף מעורבת בשיפוץ מקלטים פרטיים ובהכשרת מקלטים ציבוריים. זאת ועוד, במהלך החודש האחרון בלבד התקיימו חמש ועדות תכנון, בהן אושרו מאות בקשות לשיפורי מיגון. במקרה המדובר, מאחר שבבניין בו נמצאת הדירה קיימת בקשה לתוספת ממ"דים עבור כלל הדירות בבניין במסגרת תמ"א 38, הכוללת גם את דירת התושב הפונה, הוחלט לקדם בקשה זו, אשר תיתן פתרון לכלל הדיירים בבניין".

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

12 תגובות

 1. גם לי היה אותו סיפור. זבלים שרואים רק כסף מול העיניים מקדמים כאילו פינוי בינוי תוך כדי סיכון חיים ממשי לתושבי קבע והעייריה תומכת בהם!!!
  עיריית זבל כבר אמרתי??

 2. בושה וחרפה! איזה עירייה הזויה לא מאמין שדבר כזה יכול לקרות, ועוד התגובה של העירייה למה זה אמור להפריע אחד לשני?

 3. תמ"א 38 התבררה כתכנית אחיזת העיניים הגדולה ביותר מאז קום המדינה. הצהרות סדרתיות מאולתרות של מהנדסים עירוניים שפועלים משיקולים זרים.
  היעוץ המשפטי של הוועדה המקומית לא מתפקד לטובת התושבים ואף פועל לטובת היזמים ולטובת תשלום המשכורות שלהם הממומן מכספי אגרות הבנייה ומארנונה על הבניה החדשה!!
  נושא החיזוק לעמידות מבנים ברעידת אדמה אינו מעניינה של עיריית חיפה. הכל נסוב סביב הכסף.

 4. אני שמעתי שכל מי שרוצה לבנות ממ"ד יאושר לו
  ולא יתעכב. מה קרה. זה בא כעת . המדיניות השתנתה . האישה בחרדה חמה לו לתת לה לבנות ממ"ד . חיפה
  בעבר היתה מותקפת בטילים. וחיפה היא שוב תתוקף נאסראעלהמאיים עלינו. אז מדוע עוצרים לה את בנית ממ"ד . יונה יהב אנא ממך טפל העניין בדחיפות כל יום חיפה תיהיה תחת מתקפה מלבנון .

 5. לוקחיםם לאנשים את הנכס ששילמו משכנתא כל החיים את זכות הקניין שלהם בחסות בית משפט.

 6. די כבר מה עובדי העיריה וראשם לא מבינים, העיר בסיכון מטורף !
  שיתחילו לחזק את העורף בכיר. עיר מתפוררת אען קידום של התחדשות עירונית למבנים ישנים וקורסים. אין מקלטים ציבוריים. העיריה הזו מפקירה את התושבים !

  בוגדים בתושבים, יש כאלו שיש להם ויש כאלו שנידונו להפקר. ממש וקסנרים !

  מאז המלחמה כל מה שאני חושב עליו הוא איך אני בורח מחיפה ושומר על המשפחה שלי בזמן שאני נלחם בחזית עם פלוגת המילואים שלי.

  אבל למעפנים האלו בעיריית חיפה לא אכפת הם מנגנים את אותו תקליט ישן. מה אכפת לנו מהם הם רק חוטבי עצים ושואבי מים…

  העיריה מדברת על תיירות במקום לדבר על ביטחון.

  העיריה מקדמת אנטרסים פלסטינים וחיזבלונים.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

הבניין הישן ברחוב השקט בכרמל • להחזיר עטרה לישנה

ישיבת תפארת הכרמל עברתי השבוע (9-13/6/24) ברחוב התשבי השקט שעל הכרמל בחיפה, הנמצא לאורך ואדי לוטם, וחלפתי על פני בניין ישן ומרשים ברחוב התשבי 92...

שובו של התמנון רב הזרועות לחוף בחיפה

בזמן האחרון מתגלה מחדש בעולם הטבע אחת מהחיות המרתקות והחכמות ביותר – התמנון. למרות שבתרבות הפופולרית, בספרים ובסרטים, כמו בסרט הילדים "בת הים הקטנה"...

בתי החולים נערכים להתחממות בצפון

(חי פה) - ביום חמישי 13/6/24 משרד הבריאות קיים הערכות מצב על היערכות מערכת הבריאות בצפון הארץ. ממשרד הבריאות נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בעקבות המצב...

יין מנדט • אומרים שיין ישמח לבב אנוש…. • סיפור קצר

לאחר התקפה של האצ"ל על מחנה שמונים שליד פרדס-חנה במטרה לגנוב כלי-נשק מהצבא הבריטי, נמצאו מפקד הגדוד וחמישה חיילים הרוגים. על פי הדו"ח הבריטי...

סמטאות חטיב ואל מרין המחודשות בחיפה – הביקור מוגדר כחובה!

העסקים הקטנים בסימטאות אל מרין וחטיב באחת הסמטאות בין רחוב פלי"ם לרחוב שיבת ציון, ממוקמת סימטת חטיב שבמעלה הסמטה מתמזגת עם סימטת אל מרין. באחד הביקורים...