פרסום בחי פה

תגובות אחרונות

פרסום בחי פה

עוד כותרות בחי פֹּה

דילול החזירים בירי יצא לדרך בחיפה – צפו

(חי פה) - תושבים בשער העלייה שמעו קולות ירי...

חיפה • חילוץ בלב ים בתנאי רוח קשים

התהפכו עם קייקים נסחפו ללב ים וחולצו על ידי...

איים להרוג את הצוות הרפואי ברמב״ם • "רוצה להיות שהיד"

(חי פה) - היום, רביעי 24.4.24, צעיר בחיפה הודיע...

55 קילו של קוקאין בשווי מיליוני שקלים נתפסו בחיפה

כ-55 קילוגרם של סם מסוג קוקאין, בשווי המוערך במיליוני...

להקת לווייתנים בחיפה ◄ צפו

(חי פה) - ביום שבת, 20/4/24, יצא ליאור אלפסי,...

כלי נשק שיכנסו לבתים עלולים לסכן נשים וילדים • פנייה דחופה לראש עיריית חיפה

(חי פה) – "אזרחים חמושים וכיתות הכוננות עלולים להפר את המאזן העדין של החיים המשותפים, במקום שיספקו ביטחון" • פנייה דחופה לראש עיריית חיפה קליש רותם ולמועצת העיר, על מנת שישקלו את אופן הטיפול במתן כלי נשק לאזרחים ולכיתות הכוננות.

ארגוני החברה האזרחית בחיפה ופעילות ופעילים בקהילה, העוסקים בקידום השוויון המגדרי ובקידומם של החיים המשותפים בעיר, פנו לראש עיריית חיפה ולמועצת העיר, בקריאה שישקלו את נושא חלוקת כלי הנשק האישיים והארוכים ובחימוש כיתות הכוננות שהחלו מתארגנות עם פרוץ המלחמה. לטענן הפעילים/ות, בהיעדר ניטור ראוי, עלולים אזרחים חמושים וכיתות הכוננות להפר את המאזן העדין של החיים המשותפים, במקום שיספקו ביטחון.

חרדים לנשים וילדים בבתים אליהם יכנסו כלי נשק

במכתב ציינו הפונים את חרדתם למצב שעלול להיווצר עבור נשים וילדים בבתים ובמשפחות אליהם נכנסים כלי נשק אישיים וארוכים, זאת בעקבות הדו"ח שיצא מקואליציית 'האקדח על שולחן המטבח', לפיו נשק בבית מגדיל את הסיכון לרצח במשפחה. עצם הכנסת נשק אזרחי וצבאי בהיקף כמו זה שמתהווה כיום במרחב העירוני המשותף בעקבות המצב, עלול להעצים את החשדנות והפחד בין קבוצות תושבים שונות ובין התושבים לעירייה. הסכנה גדלה ככל שגורמים קיצוניים יבקשו להפוך את ישראל לזירה נוספת של עימותים בין יהודים לערבים. כלי הנשק הללו עלולים להיות מופנים כנגד אזרחיות ואזרחי הארץ, וביניהם תושבי חיפה.

שלוש כיתות כוננות ראשונות מתחילות לפעול בחיפה (צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה)
שלוש כיתות כוננות ראשונות מתחילות לפעול בחיפה (צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה)
המשרד לביטחון לאומי בשיתוף עם משטרת ישראל פועל להקמת כיתות כוננות בכל רחבי הארץ והקים כיתת כוננות חדשה בעיר עכו (צילום: אלבום אישי)
המשרד לביטחון לאומי בשיתוף עם משטרת ישראל פועל להקמת כיתות כוננות בכל רחבי הארץ והקים כיתת כוננות חדשה בעיר עכו (צילום: אלבום אישי)

במכתב נטען עוד, כי החלוקה הפזיזה של כלי נשק כבר מובילה לתאונות הנגרמות כתוצאה משימוש לא אחראי ולא מושכל בהם. הארגונים החיפאיים של החברה האזרחית, פנו בדחיפות אל ראש העירייה ואל מועצת העיר חיפה בבקשה כי יבוצע ניטור של חלוקת הנשק בעיר. באופן מיוחד פנו אל אל העירייה, בבקשה כי תדווח לארגוני החברה האזרחית ולציבור את מספר כיתות הכוננות הקיימות בעיר, את מיקומן ואת כמות כלי הנשק הארוכים שחולקו לכיתות הללו.

כך גם ביקשו גם כי ידווח לציבור ולארגונים מספר כלי הנשק האישי שנוספו לאזרחים בחיפה מאז ה-7/10/23 וכי יתקיימו מעקב, הליכי תיאום יעילים והזרמת מידע שוטף בין רשויות הרווחה והבריאות לבין המשטרה, על מנת למנוע הענקת רישיון נשק למי שמסכנים את משפחתם ואת הקהילה, זאת בנוסף להקמת קו פניות ציבור עירוני בנושא.

תקיפה מינית (אילוסטרציה - shutterstock)
תקיפה מינית (אילוסטרציה – shutterstock)

עוד צוין במכתב: "אנו פונות ופונים לעירייה לפעול לחיזוק החוסן הקהילתי, האמון והשותפות היהודית-ערבית בעיר, כמו גם להגן על נשים וילדים במרחב הביתי. אי לכך, אנחנו מבקשות לתאם עמכם פגישה בהקדם, כדי לדון בהמשך הפעולות הקשורות לנושא זה. בתקווה לימים טובים יותר ולשיתוף פעולה פורה להצלת חיים.

חשוב לציין כי פרויקט "האקדח על שולחן המטבח" של ארגון אשה לאשה, פועל לצמצום תפוצת נשק קל ולפירוקו במרחב האזרחי על בסיס ידע ותפיסה מגדריים, תוך צמצום האלימות שנובעת מריבוי כלי הירייה. הפרויקט מפעיל בקרה אזרחית עקבית, במאמץ לקדם חקיקה מונעת, אכיפה יעילה ושקיפות מקיפה.

"האקדח על שולחן המטבח" פועל למנוע ולהפחית אלימות קטלנית בכלי ירייה נגד נשים, בתוך משפחות ובמרחב האזרחי כולו, ולחייב ארגונים חמושים ויחידים נושאי נשק בישראל בדין וחשבון ובבקרה ציבורית הדוקה.

נרצחו בנשק

על פי נתוני הדו"ח, בשנת 2020 נורו למוות 12 נשים, לעומת 8 נשים בממוצע מדי שנה בין השנים 2019-2016. 5 מהנשים הללו (כ-42%) נורו בנשק מורשה, לעומת 2 נשים בממוצע מדי שנה בין 2019-2016. הנשק המורשה ששימש לרצח הנשים ב-2020, כלל אקדח שנשא מאבטח מחוץ למקום ולזמן עבודתו, וארבעה אקדחים ברישיון פרטי. עוד עולה כי מבין 117 נשים ישראליות שנרצחו בידי בני זוג או קרובים גברים בין אוקטובר 2000 לספטמבר 2005, 44 (כ-38%) נרצחו בנשק.

עוד עולה מהדו"ח, כי בשליש הראשון של 2019 הובאו לביה"ח רמב"ם בחיפה 32 פצועי ירי, לעומת 14 בתקופה המקבילה ב-2018, כלומר – עלייה של 130%.

המשרד לביטחון לאומי ומשטרת ישראל פועלים להקמת כיתות כוננות ברחבי הארץ והקימו כיתת כוננות חדשות (צילום: משטרת ישראל)
המשרד לביטחון לאומי ומשטרת ישראל פועלים להקמת כיתות כוננות ברחבי הארץ והקימו כיתת כוננות חדשות (צילום: משטרת ישראל)
סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

31 תגובות

 1. כנראה שלא למדתם מאירועי שומר החומות שאין שום דו קיום בחיפה בני הדודים הופכים את עורם ברגע אחד ומפה אני קורא לכל אזרח שיכול לשאת נשק לשאת אותו לכל מקום זה יכול לעשות את ההבדל.

 2. אל תצאו לטייל בטבע יש נחשים. אל תחצו כבישים שלא תדרסו ואל תלכו לים שלא תטבעו. בבית הכי בטוח.

 3. נשק יוצר שיויון של נשים לגברים.
  נשק הופך גם ילדה שלא לדבר על אשה לבעלת כוח לפגוע ואפילו להרוג , לא פחות מהכוח לכך שיש לגבר.

 4. לצערנו לאור גל הפיגועים , חלקם של ערבים ישראליים, יש חובה בכמה שיותר כלי נשק אצל הציבור.
  הציבור ככלל ובמיוחד היהודים מותקפים בפיגועים רבים וקיימת למדינה חובה חוקית ומוסרית לדאוג לחמוש הציבור.
  חימוש הציבור יגרום אף למשתמשי נשק בלתי חוקי ופלילי לחשוב פעמיים לפני כל פעולה. ככה שכל הציבור יהודי וערבי ירוויחו.

 5. מה? להפך – עוד להקל אפשרות להשיג נשק וכך להפוך לעם לוחם במקום עם שקל לתקוף. בשום אופן לא להגביל זכות טבעית של אנשים מבוגרים להחזיק בנשק להגנה עצמית.

 6. לדעתי מדובר בעוד טריגר של השמאל וארגוניו השונים לנגח את ממשלת הימין ואת השר לביטחון לאומי ולבטל את הישגיו.הרי רצח ואלימות במשפחה לצערנו קרו וקורים גם בבתים שאין נשק חם.
  ראינו כבר ב7.10 וגם בהמון התקפות מחבלים כמו אתמול שבזירות שהיו אזרחים חמושים ניצלו הרבה חיים והמחבלים חוסלו בשטח.
  הסכנה שכן קיימת בנשקים בבתים שהם עשויים להיגנב ולהגיע למשפחות פשע או להימכר למחבלים בתוך ישראל ובשטחים.וכן צריך שתהיה בקרה ורענון הנחיות תמידיים לשמירת הנשקים.

 7. חייב נשק נגד המחבלים הערבים! מי שנגד ישראל ומנסה לפגוע בה ובאזרחיה אויב הוא! והנשק הוא למגר אותו.
  אני לא מעוניין שיהיה כאן "מאזן עדין ". אויבים ובוגדים החוצה!!
  אני ורוב האנשים שבסבבתי מברכים את השר בן גביר על התושיה והעשייה החשובה.

  עם ישראל חי 🇮🇱

 8. שר שלא שרת בצבא והורשע בתקיפת שוטרים והפרעה למשטרה ולצהל באלימות מחלק נשק לאוהדיו… תמשיכו לישון בשקט….

 9. התגובות פה מעידות על רמת השכלה לא רק נמוכה אלה בתחתית ! נתחיל מזה שלי לא אכפת כי לפי הדת כל מי שבמודע ורצון מחזיק נשק וכל מי שבאינטראקציה ישירה איתו מודע לעובדה ועדיין מסכים (המשפחות והנשים) אשמתם..

  אבל מציגים לכם נתונים סטטיסטים! הבת של כל אחד מכם יכולה להיות הבאה בתור ! ואתם שוב עושים את אותה הטעות כמו אז בהיסטוריה ונתפסים על מקרה אחד שקרה בהרבה מקומות בעולם בצורה כזאת ואחרת (למשל האי).
  1. הרי במסיבות עם סמים ואלכוהול ממש מסוכן! וכיתות כוננות בישובי העוטף היו ! אבל אף כיתת כוננות לא יכולה לעמוד מול התפרצות מלחמה פתאומית שכזאת, רק הצבא יכול ! אז אתם פוגעים בעצמכם פעמיים, פעם אחת בנשים ומשפחות שלכם ופעם שניה בחברה שלכם (ללא קשר לערבים עכשיו).
  2. שוב מאשמים ערבים למרות שאלה חמאס ועזתים; אבל איפה כל משמר הגבול, חל האוויר, מודיעין, חיילים, תצפניות וצבא שלם שכל עבודתו יום ולילה היא באזור העוטף והשטחים? קל להאשים אחרים ולמצוא פתרון מהר ללא כל למידה של הנושא שנותן הרגשה של חוזקה ובטחון, אך אלה לרוב גורמים להרס עצמי יותר מההרס של האויב !
  3. גל מקרה בודד ממה שמוצג בכתבה הוא ניצחון נוסף לאויב, תראו את הכתבה בערוץ 12 על סינואר, הוא לא רק למד את החברה הישראלית והתגובות האמפולסיביות שלה אלה כתב ספר!

  4. כל הטעונים שעדיף שלא לקרוא להם בשם "מבריקים": חמאס שטענתם שהם ערבי ישראל מבקשים אסיפת נשק מיהודים, אם עדיין לא קלטתם תתחילו לקרוא מאמרים אקדמים,
  א.הנשק שמחולק לערבי ישראל מטרתו שישמש נגדם וזה הצליח, כמה מקרי רצח מתוך ה 200+ רק השנה היה נגד יהודי? אף עולם תחתון לא יסתכן בתיק בטחוני כשהו יכול להתעשר דרך איום על חברה שלמה (החברה שלו).
  ב. אם יש שימוש בנשק נגד אזרחים זה מיהודים על יהודים שנראים ערבים אף שהם בלונדינים, או ערבים ללא נשק.
  ג. ערבי חיפה אין להם נשק
  ד. אם לערבים היה נשק בכוונה להשתמש בו נגד יהודים השב"כ מזמן היה מתערב, אך הוא בטוח בדיוק כמו באקדמיה שזה רחוק מהאינטרס האישי של אותם ערבים כרגע, ובטחןן המדינה לא מתערב במה שקורה במגזר כדי שהיעד והאינטרס לא ישתנה ל-"לואמני", מה שערבים לא מבינים..
  ה. ערבים נלחמים כבר שנים שיאספו מאצלם את הנשק, הם כל כך מיחאושים שהסכימו ואף מתחננים שהשבכ יכנס לכפרים, אפילו שחוקרים ואקדמאים בתחום ואף פוליטקאים יהודים נותנים חוות דעת שתאסור זאת, מהלך שלא יקרה גם ללא המאמצים שלהם מסיבות שצוינו לפני.

  בקיצור קצת השכלה, ראיה וניתוח אובייקטיבי לא יזיק לחברה הישראלית שמצליחה בכל פעם לסכן את עצמה בהרס עצמי מרוב פחד ושנאה, חשוב לזכור כמה מדינות עברו את כל מה שאנחנו עוברים וללמוד מזה במקום להתעלות עליהם!

 10. זה רק חמאס יכול לדרוש מראשת העיר לאסוף נשקים הם מחביאים נשקים ודורשים מאיתנו להחזיר חצופים רוצחים בונים לתקוף אותנו כל שניה להתחמש ובגדול נבלות תחזרו לירדן

 11. כמה מהם בתו בידי ערבים? זה שלערבים יש כבר עכשיו כמויות נשק בלתי נתפס בהישג יד זה לא חשוב. זה שאנחנו במלחמה זה לא חשוב. זה שכבר היו התפרעויות זה לא חשוב. מה שחשוב זה שימור הסלוגן שחיפה היא עיר שהיא דוגמא לדו קיום. כן בטח. זאת עיר שיושבת על חבית הנפץ. בואו תסבירו לי למה סוגרים את המושבה הגרמנית כל סופש. למה תושבי שדרות בן גוריון ,אלנבי יפה נוף וכל מי שגר קרוב לפרויד. יריות וחיסולים באמצע כביש, חיסול ליד בתים. אבל נשק לאזרחים שהמטרה שלהם לשמור להגן בעת משבר זאת הבעיה. אוקי. חבורה של צבועים.

 12. אירועי שביעי אוקטובר 2023 המחישו מה קורה כאשר מחבלים ערבים ברובם חודרים לקיבוץ או לעיר וכדומה, איך המחבלים שחטו ואנסו ותקפו וחטפו בלי רחם היהודים חסרי הנשק חסרי הישע רק משום היותם יהודים . אילו היה נשק לכיתו. כוננות וללוחמים יהודים מיומנים בעיר בקיבוץ וכדומה אזי היה נמנע הרבה מטבח היהודים בידי המחבלים הערבים, ומי שמתכנן אירועי אוקטובר שיתרחשו חלילה גם בחיפה הוא זה שדורש למנוע הגנה ליהודים , ומפציר אל תתנו נשק הגנה כי.. מתרץ רק כדי לאחז עיניים.. איננו טפשים , והמבין יבין כולל גיס חמישי, ודי לחכימא ברמיזא. הכל נרשם כאן לעיל במשנה זהירות ולכאורה.

  ללא כיתות כוננות חיפה תהא פרוצה חלילה וחס לחדירת מחבלים , ולכ ניתן לחכות לאירועי 7 אוקטובר שיחולו חלילה בה, חייבים כיתות כוננות עם לוחמים בעלי נשקים מתאימים וציוד לוחמה מתאים שיהוו מענה לכל חדירה אם תהא חלילה וחס לחיפה. בלי נשקים יעשו המחבלים ביהודים כברצונם, ומי שמבקש בלי נשקים מבקש להכין למחבלים הקלות להצלחת כניסתם לחיפה , ולכתישת יהודים חסרי נשק להגנה על חייהם. ראו הפיגוע הבוקר אלמלא הגיע שוטר עם נשק וחייל עם נשק היה מרחץ דמים בלתי פוסק.

 13. לא יודע איפה הייתם.ן בתור לחלוקת נשק, מה שברור זה שבתור לחלוקת שכל לא הייתם.ן

 14. "כיתות כוננות מסכנות נשים" זה טיעון שעוד לא פגשתי.
  מעניין מה לשורדות הטבח בעוטף יש להגיד על זה.

 15. קודם כל: אדרבה ואדרבה: נשים, צאו וקבלו רשיון לאקדח! בעל מכה, שיחטוף כדור.
  דבר שני: דו קיום עם אלימות וחראקה של ערבים, זה לא דו קיום. זה פחד.
  דבר שלישי: עם כל בעלי הרשיון, ישנם מקרים בודדים של רצח עם נשק אישי ברשיון (לא שוטר, לא מאבטח,ֿ לא נשק לא חוקי).

 16. בהמשך לתגובות המדוייקות שכבר נכתבו פה (אייל ויעל), אזי אין פה שום קשר לשיוויון מגדרי, להגנה על נשים, ולחיים משותפים. זה פופוליזם נטו, ואפילו חוצפה.
  וכנראה שאין מה להיות מופתעים. בדומה לארגוני נשים שובייניסטים ושדולת הנשים הפועלות באותה הצורה ברמה הלאומית.
  מה לא עושים בשביל תודעה, תקציבים וכח.
  הרבה הרבה הרבה יותר גברים נרצחים / נפגעים מנשק חם בכל שנה. וזה משום מה אף פעם לא טיעון שנשמע בנושא. אם כבר.

 17. הערבים והשמאלנים מפחדים שאנשים נורמלים ינטרלו מחבלים שבאו לפגוע ביהודים. Plain and simple.
  הטענות שלהם: למה שמפגע ערבי יחשוש לחייו רק בגלל שיצא לדקור יהודי.
  הם כבר הפרו את המרקם העדין עם הפיגוע בבת גלים וההפגנות הפושעות שלהם במושבה הגרמנית
  נשק בידיים של אזרחים טובים משמע ביטחון!!

 18. ומה לגבי גברים? זה לא מסכן אותם?
  לא מבין למה אי אפשר לעשות כתבה שוויונית לכל המינים

 19. לא אתם זה משהו רבאקק אזרחים לרוב מצילים את הפיגועים האלה מלהיות חס וחלילה יותר גרועים מלא את הסדר???? תכנסו לחליבה תראו כמה נשקים יש שם

 20. כל הכבוד על העלאת המודעות לחלוקת הנשק כשל היה לחמניות חמות בבוקר!!
  כמובן שאותם תומכי חלוקת הנשק לא חושבים לרגע על הנשים שחיות תחת טרור בביתן, על הסיכון בהצפת הרחוב שגם ככה תוסס, בנשק!
  הזוי שכל אחד יכל להפוך עכשיו לאוכף חוק ולשאת נשק. לאיזו מדינה אנחנו הופכים להיות??

 21. היום בבוקר היה לנו אזרח שמנע עם נשק פיגוע שיכל להסתיים עם עשרות הרוגים בזכות פעולה מהירה מנשקו האישי.
  אם לחד"ש יש בעיה מוזמנים להגר מכאן.
  וכל הדיבורים על סכנות כאילו כרגע אין חיסולים וירי בלתי פוסק דווקא במגזר אז מה הבעיה שאנשים נורמטיביים בלי עבר פלחלי יגנו על עצמם.. נהוג בכל מדינה.

 22. כל הנתונים על עלייה בפשיעה וברצח נשים – הבאתם בכלל לפני חלוקת הנשק אז מה הקשר בכלל.
  כלי נשק שיכנסו לבתים? אתם מודעים לכמות הפלילים והפיגועים שנמנעים בזכות נשקים אישיים?
  רק היום בבוקר אזרח ירה במחבלים ומנע טבח שלם!!!!
  ארגוני החברה האזרחית בחיפה ופעילות ופעילים בקהילה, העוסקים בקידום השוויון המגדרי ובקידומם של החיים המשותפים בעיר = בואו תגידו את האמת מי אתם, מה אתם מסתתרים מאחורי שמות כאלו? מדובר בארגוני הערביים של חד"ש ובל"ד

 23. כל הנתונים על עלייה בפשיעה וברצח נשים – הבאתם בכלל לפני חלוקת הנשק אז מה הקשר בכלל.
  כלי נשק שיכנסו לבתים? אתם מודעים לכמות הפלילים והפיגועים שנמנעים בזכות נשקים אישיים?
  רק היום בבוקר אזרח ירה במחבלים ומנע טבח שלם!!!!
  ארגוני החברה האזרחית בחיפה ופעילות ופעילים בקהילה, העוסקים בקידום השוויון המגדרי ובקידומם של החיים המשותפים בעיר = בואו תגידו את האמת מי אתם, מה אתם מסתתרים מאחורי שמות כאלו? מדובר בארגונים הערבים של חד"ש ובל"ד

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

איתי אלימלך "ברית הדמים עם הדרוזים מקבלת משמעות חדשה"

"ברית הדמים עם הדרוזים מקבלת משמעות חדשה" איתי אלימלך, יו"ר מחוז חיפה והצפון בארגון נכי צה"ל, קרא להידוק וחיזוק הקשר בין מוסדות הממשלה והרשויות...

איסור דיג בים התיכון במהלך עונת הרבייה

עונת הרבייה והגיוס מתחילה • חל איסור על הדיג למעט חריגים וסייגים הודעה משותפת - משרד החקלאות ורשות הטבע והגנים מודיעים על תקופת האיסור על...

מרכז הכרמל מרכז מבקרים ומגדלור של תקווה • יוסי לובלסקי

בצומת הרחובות שער הלבנון עם הציר המרכזי שדרות הנשיא מיתמרים מעלה צמד בניני פנורמה המזוהים ומאפיינים את המרכז. מגדלי פנורמה אחד המגדלים הוא מגדל דירות...

"מבט מרענן על משמעות המלתחה שלנו" / לילי מילת תופסת מדף

בימי המלחמה, כשאני לוקחת ספר חדש ליד, אני רוצה שהוא ייקח אותי מכאן. לאנשים שונים התמודדויות שונות. אני מכירה כאלה שדווקא מחפשים ספרים שיהיו...

טֶקֶס הַדְלָקַת הַמִּשְׁוָאוֹת

אמוּל קְבַל עַם וְעֵדָה הִתְיַצְּבָה הִיא לַטֶּקֶסכֹּה זְקוּפָה, עֵרָנִית וְגֵאָה.הִיא הִרְגִּישָׁה מַמָּשׁ כְּמוֹ שֶׁלָּהּ הוּא הַנֶּכֶס,וְרַק לָהּ הִיא כָּאן זְכוּת הַדֵּעָה.בבְּיָדָהּ אָחֲזָה בָּרְשִׁימָה הַמֻּמְלֶצֶתכְּמוֹ...