באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב
באנר קריית אתא עצמאות 080524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

מתוך 31 חברי מועצה הגיעו 7: ישיבת מועצת העיר חיפה לא התקיימה • "נושאים, שצריכים להיות מטופלים, נדחים"

בתחילת השבוע (ראשון 03/12/23), אמורה היתה להתקיים ישיבת מועצת העיר שלא מן המניין, אלא שלישיבה הגיעו 7 חברי מועצה בלבד, לא מספיק על מנת לקיימה, וכך בוטלה הישיבה ונדחתה בשבוע. יש לציין כי בחיפה ישנם 31 חברי מועצה, ועל מנת שניתן יהיה לפתוח ישיבה, נדרשת התייצבותם של 11 חברים לפחות, המהווים קוורום (מניין משתתפים מינימלי לקיום ישיבה על פי החוק).

ישיבה זו שבוטלה היא עוד אחת מתוך רשימה ארוכה של ישיבות מועצת עיר שבוטלו לאורך הקדנציה של ראש העיר קליש רותם, הכוללות בין השאר ישיבות שנפתחו ובמהרה "התפוצצו" כשהרוחות סערו והטונים עלו לגבהים. יש לציין את חשיבותן העמוקה של ישיבות המועצה, שכן תפקודה של העיר תלוי בהן, במיוחד בכל הנוגע לנושאים וליוזמות המחייבים את אישור חברי המועצה על מנת להוציאם לפועל.

לישיבה זו הגיעו ראש העיר עינת קליש רותם וחברי המועצה שרית גולן שטיינברג, הילה לאופר, לזר קפלון, איציק בלס, סיגל ציוני, אריה בליטנטל ואלי בן דיין.

נושאים מרכזיים מעוכבים

יצויין כי בניגוד לישיבה זו שבוטלה, ביום חמישי בשבוע שעבר דווקא התקיימה ישיבה שלא מן המניין שעסקה בנושאים דומים. אחד הנושאים המרכזיים, שלא טופלו בגלל שהישיבה ביום ראשון לא התקיימה, הוא הדרך בין השכונות סביוני דניה ורמת אלון, שאמורה להיפרץ על ידי פיקוד העורף. הנושא הזה משמעותי מאוד לתושבי שתי השכונות, ולא רק להם, ולמרות זאת הטיפול בו נדחה.

חברת המועצה שרית גולן שטיינברג: "קליש רותם קבעה שתי ישיבות על אותם נושאים והגיעה לאחת מהן"

שרית גולן שטיינברג (צילום: ראובן קפוצ'ינסקי)
חברת המועצה שרית גולן שטיינברג (צילום: ראובן קפוצ'ינסקי)

חברת המועצה שרית גולן שטיינברג טוענת שהבעיה אינה רק אי פתיחת הישיבה, אלא שנקבעו שתי ישיבות באותם נושאים כמעט:

"באופן מכוון ראש העיר עינת קליש רותם קבעה שני מועדים שונים לישיבות – ישיבה אחת ביום חמישי, 30/11/23, וישיבה שניה ביום ראשון, 03/12/23. על אף שמרבית הנושאים היו חופפים בשתי הישיבות, נקבעו שתי ישיבות במקום לקיים ישיבה אחת כוללת ביום חמישי. ביום ראשון נותרו שניים שלושה נושאים, שעוד לא טופלו, אבל הישיבה לא נפתחה".

האפליקציה של חי פֹּה…

קליש אסרה על הדוברות לשדר את הישיבה

עו"ד גולן שטיינברג מוסיפה:
"ביום שני שעבר 16 חברי מועצה הגישו בקשת לקיים ישיבת מועצה עם 9 סעיפים, ביניהם נושא האבטחה במוסדות חינוך, מיגון מוסדות חינוך, סיוע לעסקים קטנים, אירועי תרבות לחודש דצמבר, טיפול רגשי לילדים ועוד, וראש העיר קבעה ישיבה ליום חמישי על הנושאים האלה. הישיבה אכן התקיימה ביום חמישי, אבל קליש כלל לא הגיעה אליה. בישיבה ביום חמישי שעבר היה דיון מעמיק עם אנשי המקצוע. קליש אסרה על הדוברות לשדר את הישיבה בפייסבוק ולכן נמנעה מהציבור שקיפות.

נקבעה ישיבה נוספת ליום ראשון, 03/12. אני התייצבתי גם לישיבה הזו, כי חשבתי שזה נכון לקיים עוד דיוני עומק יחד עם ראש העיר, שכאמור, נעדרה מהישיבה הקודמת. מרבית חברי המועצה לא התייצבו כלל לישיבה ביום ראשון, ולכן לא יכולנו לדון בכביש אותו מתכננת קליש לפרוץ בשטח המיוער מעל שכונת רמת אלון וכן לדון על התקנים באגף הרווחה. היות שהישיבה כלל לא התקיימה, נצטרך לדון בזה ביום ראשון הבא, 10/12/23".

ראיתם משהו? דווחו לנו כאן…

"מדובר בזילזול של קליש לא רק בחברי המועצה, אלא גם בתושבי חיפה. היא לא מתכוונת לאשר הטבות ותקנים, היא רוצה להראות בפוסט בפייסבוק שהיא מתכוונת לעשות דברים, אבל בפועל היא לא עושה.

מה שקליש ביקשה בישיבה ביום ראשון זה להעניק שתי הטבות לעסקים קטנים ובינוניים, ואנחנו כבר אישרנו ביום חמישי את ההטבות האלה, כיוון שביום חמישי אישרנו סל הטבות מורחב לבעלי עסקים קטנים ובינוניים. בנוסף, אישרנו בישיבה גם תקציב למיגון מוסדות החינוך ומימון הצטיידות של כיתות הכוננות לחירום, חילוץ הצלה ורפואה. הסיבה שקליש לא הגיעה לישיבה של יום חמישי היא שאישרנו שם דברים, שהיא התנגדה להם. חבל שלא היתה ישיבת מועצה אחת בלבד יחד עם קליש ושם היינו דנים בצורה מסודרת בכל הנושאים".

חברת המועצה סיגל ציוני לחי פה: "חבל שגם בשעות קשות כאלה יש מי שבוחר בפוליטיקה קטנה…"

מחזיקת תיק החינוך סיגל ציוני (צילום: אלבום פרטי).
חברת המועצה סיגל ציוני (צילום: אלבום פרטי).

חברת המועצה סיגל ציוני מאוכזבת מכך שגם בשעה כל כך קשה יש מי שעוסק בפוליטיקה נמוכה:

"אין מקום והיגיון בהתנהלות מן הסוג הזה. נותר רק להצר על כך שנציגי ציבור בוחרים גם בעיתות הקשות והמורכבות הללו לעסוק בפוליטיקה נמוכה, בלתי עיניינית, לא מכובדת ולא מכבדת ובאופן שמעכב ופוגע במתן מענה לצרכים חיוניים לתושבי העיר".

חברת המועצה הילה לאופר לחי פה: "כל דחייה מעכבת ותוקעת את העיר ואת המוכנות שלה בזמן מלחמה"

הילה לאופר "הירוקים של חיפה" (צילום: ראובן כהן, עיריית חיפה)
חברת המועצה הילה לאופר (צילום: ראובן כהן, עיריית חיפה)

"כל עיכוב כזה פוגע במוכנות העיר בזמן המלחמה"

חברת המועצה הילה לאופר:
"אנחנו בתקופה קשה, הכי קשה שידעה מדינת ישראל מיום הקמתה. זה לא זמן לפוליטיקה והתנהלות לא-אחראית. התושבים נפגעים מכך שנושאים, שצריכים להיות מטופלים, נדחים. הגיעו לישיבה שבעה חברי מועצה מתוך 31. ממילא הישיבה חייבת להתקיים כדי לאפשר תקציב למיגון ועוד נושאים חשובים, כל דחייה מעכבת ותוקעת את העיר ואת המוכנות שלה בזמן מלחמה. נכון שהיערכות צריכה להיעשות בימי שגרה ולא בימי מלחמה, אבל זה המצב כרגע ואין מקום לעשות שרירים, כרגע כולם צריכים להתיישר ולעשות מה שצריך, זו האחריות שלנו כנבחרי ציבור. חשבונות וביקורת נעשה בימים אחרים".

חבר המועצה אלי בן-דיין (צילום: מיכה בריקמן)

"חבל שבעת הזו לא מצליחים לכנס ישיבה בעלת חשיבות לעיר"

חבר המועצה אלי בן-דיין חושב שדווקא בתקופת מלחמה חשוב עוד יותר שישיבות המועצה יתקיימו: "ביום ראשון הייתה צריכה להתקיים ישיבת מועצה שהיו אמורים לדון בה במספר נושאים חשובים לעיר – הטבות לעסקים בתקופה הנוכחית, המשך פרויקט מיגון גני ילדים בעיר, תקנים לרווחה ועוד נושאים על סדר היום. לצערי, רק שבעה חברי מועצה כולל ראש העיר הגיעו לישיבה. חבל שבעת הזו לא מצליחים לכנס ישיבה בעלת חשיבות לעיר ובקידום נושאים לטובת התושבים. זה מובן שלא כולם יכולים להגיע בכל זמן, אבל עלינו לדאוג, ביחד עם הנהלת העיר, לתזמן הגעה.
אי קיום הישיבה מציג את המועצה בצורה שלא מכבדת את תושבי העיר, וכמובן מביאה את גורמי המקצוע והכנת חומרים לישיבה שלא לצורך. ביטול כזה יוצר עיכובים מיותרים וחוסר יעילות. אני מקווה שלקראת הישיבה הבאה נצליח להתכנס".

חבר המועצה לזר קפלון (צילום: ירון כרמי)

קפלון: "לא נורא שלא היתה ישיבה, ממילא גם החלטות שמתקבלות פעמים רבות לא מיושמות"

חבר המועצה לזר קפלון מוטרד מכך שביום ראשון לא התקיימה ישיבה, אבל אומר שממילא לא כל ההחלטות, שמתקבלות, מיושמות. "אני לא הופתעתי מזה שביום ראשון הישיבה לא התקיימה וזו גם לא פעם ראשונה שמגיעים מספר חברים ועדיין הישיבה לא מתקיימת. זה לא כל כך משנה אם הישיבה התקיימה או לא, כי ממילא גם אם היתה מתקבלת החלטה, היא לא היתה מיושמת. בתחילת המלחמה אושרו 10 מיליון ש״ח לנושאים דחופים עבור המלחמה, אבל לא השתמשו בכסף. אפשר היה להשתמש בכסף כדי לשפר את המיגון בגני הילדים. זה דבר שאפשר היה לעשות בתוך חודש, אבל הוא לא נעשה".

הנושאים בהם היו אמורים לדון בישיבה, שלא התקיימה: הטבות לעסקים קטנים, מיגון גני ילדים, פריצת שכונה כלואה בתרגיל עם פיקוד העורף – סביוני דניה, תקנים לרווחה (מימון משרד הרווחה) ואישור תקציב לתכנון פתרון ניקוז לאתר הפסולת ב"מחצבת נשר".

כאמור, הישיבה נדחתה ליום ראשון הבא, 10/12/23, בשעה 18:00.

תגובת העירייה לכתבה תצורף כשתתקבל.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

4 תגובות

 1. אני תמה על אתר מכובד זה וכתבת מנוסה שלא מצאו לנכון לבדוק האם יש חברי מועצה שיצאו לשרת את העם במסגרת שירות מילואים. אז כן מערכת חיפה היקרה יש כאלו חברי מועצה והיה נכון לתזכר זאת .
  ואם בזה יהיה הכרת הטוב לפעילות זו דיינו.
  בברכה
  יואב רמתי חבר מועצת העיר חיפה אשר נעדר מהישיבה בשל שירותו בדרום

 2. עיריית החרטא בראשות חדלת הכישורים שמנהלת אותה.
  בושה וחרפה וכפי שכבר רשמתי השירותים של העיריה הזאת נראים כמו שהיא מתנהלת.
  לכו תלמדו מעיריית תל־אביב…
  העיקר שכולנו משלמים את הארנונה הגבוהה במדינה .

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

פעילות אכיפה כנגד טרקטורונים ואופנועים משופרים שמסכנים את הציבור וגורמים למטרדי רעש וזיהום אוויר • צפו

(חי פה) מאבק המשטרה בם שנוסעים בניגוד לחוק, מסכנים את הציבור ברכס הכרמל וגורמים למטרדי רעש וזיהום אוויר https://youtu.be/Ct3yu5crbE0 מהמשטרה נמסר לחי פה תאגיד החדשות: במסגרת...

הנחיות להדלקת מדורות ל"ג בעומר לתושבי חיפה

(חי פה) - השנה יחול ערב ל"ג בעומר במוצאי שבת הקרובה 25/5/24 ובעיריית חיפה פועלים ליישום הנחיות צו נציב הכבאות הארצי, האוסר על הדלקת...

רוכב אופניים נפגע מרכב ברחוב נתן אלבז בחיפה

ממד"א נמסר לחי פה: בערב יום ג', 21/5/24, בשעה 18:40, התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל על רוכב אופניים שנפגע מרכב ברחוב...

המשך השבעת חברי מועצה וקידום מספר נושאים ◄ צפו בשידור ישיבת מועצת העיר חיפה

(חי פה) - מועצת העיר חיפה תתכנס הערב (שלישי 21/5/24) בשעה 18:00 באולם הישיבות להמשך השבעת חברי מועצת העירייה שטרם הושבעו, העלאת הצעות לסדר...

אם וילדה קטנה הותקפו באבנים בחיפה

(חי פה) - אישה ובתה בת ה 8.5 שנים הותקפו באבנים ע"י צעירים דתיים ברחוב הפועל בחיפה. הילדה סובלת מחרדות והאם נחבלה ברגלה ונזקקה...