בורובסקי מתחזק – התמיכה ביהב יורדת בעקביות • תוצאות סקר מתאריך 19/9/23

(הודעה מטעם מטה בורובסקי – מחוברים לחיפה וקריית חיים)

בחירות מקומיות 2023 בחיפה • סקר מכון המחקר דיירקט פולס, שחזה בדיוק את תוצאות הבחירות לכנסת: יעקב בורובסקי מתחזק כמועמד המוביל על פני האחרים מול יונה יהב ומגיע ל-22% תמיכה. נרשמת ירידה עקבית בתמיכה ביהב. הפער בין השניים: 6% בלבד.

כך מסתמן מתוצאות סקר חדש שנערך על ידי שלמה פילבר באמצעות דיירקט פולס בע”מ, עבור סיעת מחוברים לחיפה וקריית חיים בתאריכים 19-18 בספטמבר 2023.
גודל המדגם: 676 נדגמים בוגרים (בני 17 +) המהווים מדגם מייצג של תושבי חיפה.
טעות הדגימה: 3.9% ± בהסתברות של 95%.


תוצאות המדגם:

אילו הבחירות לראשות העיר חיפה היו מתקיימות היום, למי הייתם מצביעים?

 • יונה יהב 28%
 • יעקב בורובסקי 22%
 • דוד עציוני 13%
 • עינת קליש רותם 9%
 • אביהו האן 6%
 • אף אחד מהם 12%
 • טרם החלטתי 10%

המחקר והניתוח בוצעו על ידי מכון המחקר דיירקט פולס באמצעות מערכת דיגיטלית ייחודית לצורך איסוף נתונים. הניתוח נעשה בשיטת השכבות ולפי שיטות סטטיסטיות מקובלות.

עורך הסקר שלמה פילבר:
"החברה עורכת סקרי מעקב אחרי ההתמודדות בעיר חיפה החל מחודש פברואר 2023.
בחודשים יולי – ספטמבר 2023 נערכו 4 סקרי כוונות הצבעה. מאז הכרזתו של יעקב בורובסקי על כניסתו למרוץ לראשות העיר חיפה נרשמת התחזקות עקבית שלו כמועמד המוביל על פני האחרים ומול יונה יהב, כאשר בסקר הנוכחי מתחזק יעקב בורובסקי ומגיע ל-22% תמיכה. מאז הכרזתו של יונה יהב על התמודדתו על ראשות העיר חיפה , נרשמת ירידה עקבית בתמיכה בו, ובסקר הנוכחי הוא יורד מתחת ל-30% תמיכה. שני המועמדים האחרים – דוד עציוני ועינת קליש נשארים יציבים לאורך כל החודשים האחרונים עם בסיס תומכים קבוע , אך אינם מצליחים להתחזק בתומכים חדשים".

לדבריו, "הסקר נערך טרם סגירת הרשימות למועצת העיר וטרם החלטת ראשי הרשימות במי יביעו תמיכה. עד כה סירבו נציגי המחנה הממלכתי ויש עתיד שלהם בסיס בוחרים גדול בעיר לתמוך ביונה יהב. מנגד מסתמן כי הסיעות הדתיות וחלק מהערבים שנפגעו בעבר מיהב ילכו כגוש עם בורובסקי".

שלמה פילבר מציין עוד: "מן הנתונים ומניתוח המגמות לעיל מסתמן כי הקרב על ראשות העיר יהיה בין יונה יהב ליעקב בורובסקי, ובסיכוי גבוה יוכרע כבר בסיבוב הראשון".

תוצאות וממצאים מלאים לסקר שנערך בימים 19-18 בספטמבר 2023 ו-4 סקרי כוונות הצבעה, שנערכו מחודש פברואר 2023 ובחודשים יולי – ספטמבר 2023:

הגיבו כאן לכתבה

14 תגובות
 1. רפי רפאל - חסון. עיתונאי בכיר אמר/ה

  יעקב בורובסקי אכן תותח.

 2. יהודה אמר/ה

  חי פה, אם אין לכם כסף לערוך סקר מקצועי שלכם, אל תפיצו סקר שקר ממומן ע"י מועמד, גם אם הוא מפרשם גדול שלכם.
  תתבישו!

 3. שרהפיפי אמר/ה

  בורובסקי הוא הטוב ביותר!!!!!
  מלבד האחרים

 4. צפוני 1 אמר/ה

  אותי מעניין מי אלה 9% המשוגעים שתומכים בקליש ?

  1. אייל אמר/ה

   עצוב שהיא בכלל אופציה. אם הייתה רואה שיש מועמד ודאי שיקבל אחוז גבוה בסיבוב הראשון תהיו בטוחים שהייתה פורשת. היא עוד מאמינה שתוכל להשתחל בסיבוב שני בעזרת החרדים והערבים שזה המגזרים שתומכים בה.

 5. מאיה אמר/ה

  בורובסקי, אם היינו תושבי חיפה, היינו בטוח מצביעים לך.
  אבל אנחנו ביוקנעם הרחוקה.
  אדם טוב לב עם נשמה.
  מאיה ומדי שפילמן

 6. זהבה אמר/ה

  כמה חבל שמנדי רבינוביץ מנהל הריאלי פרש מהמרוץ. אין לי ספק שהוא היה מעלה את חיפה על דרך המלך… על תקן רק לא עציוני או קאליש נותרו רק בורובסקי ויונה יהב. שניהם אנשים ערכיים שחיפה בדמם. אחד מביא חידוש והשני מביא נסיון. קשה לי להחליט מה יתרום יותר לעיר. בגדול מקווה שהגמלאים יכניסו לפחות עוד נציג/נציגה למועצת העיר ויקבלו סיוע מכל ראש עיר שלא יהיה. בורובסקי ויהב גמלאים ומבינים לליבנו. גמר חתימה טובה והצלחה לכולם.י

  1. אייל אמר/ה

   הלוואי שכל מה שאת כותבת לא יקרה. אסון אתם הגמלאים עם היהב הכושל שלכם. מביא נסיון – מביא הרס של 15 שנה של תשתיות העיריה, אגפים מבולגנים, ארנונה בשמיים, הרס הדר עם אוכלוסיית פשע, הברת עשרות אלפים לגור בערים שכנות.
   הגמלאים בחיפה נפלו על הראש או ש"אחריהם המבול" והם נחושים להוריד את העיר שאולה. מנדי רבינוביץ מבית הספר הפרטי שרק מליונרים יכולים ללמוד בו, וסתימת פיות ומקרופונים לימין, בתור פלורליזם. רק זה חסר לנו.

 7. יריב אמר/ה

  בניגוד לסקר השקר של יונה יהב, לסקר הזה אני מאמין. בהצלחה בורובסקי.

 8. יערה אמר/ה

  מישהו יכול להזכיר מה בדיוק החוקים של בחירות לראשות עיר? ראש העיר הנבחר צריך לקבל אחוז מסויים של קולות? או משספיק שהוא יקבל הכי הרבה? לפי כמות המתמודדים, נראה שחיפה הולכת לקראת בחירות שניות…

 9. עמיקם אמר/ה

  בורובסקי עדיף על יהב מכל בחינה. מהיכרות אישית מדובר באדם אמין ורציני.

 10. גד אמר/ה

  מרגיש לא אמין…

 11. גלית, כרמל אמר/ה

  בורבסקי אדם הגון, מנוסה ומקצועי. זה מה שחיפה זקוקה לו. לא הייתי פוסלת איחוד עם עציוני.

 12. אבי אמר/ה

  יעקב בורובסקי תותח על.

הגיבו כאן לכתבה