פרסום בחי פה

תגובות אחרונות

פרסום בחי פה

עוד כותרות בחי פֹּה

אולגה בסוב זכתה במדלית ארד באולימפיאדה האירופאית – גאווה לחיפה

הישג יוצא דופן לנבחרת הישראלית באולימפיאדה האירופאית לבנות במתמטיקה מדינת...

שכנה • סיפור קצר מאת אילן סגל

טוב שכנה טובה ממרגרינה טובה. בין הדברים בהם בורך האדם...

התכוננו לחום ושרב בפסח • התחזית המלאה

(חי פה) - מנתוני השירות המטאורולוגי הישראלי עולה כי...

הקושיה החמישית – מתפללים לחטופים • שיר של יוסי וולך

אחרי שנקראאת 4 הקושיותשל מה נשתנהנכניס אוויר לנשמה,ננשום עמוק...

התושבים מתלוננים: "עיריית חיפה מפקירה אותנו – אנחנו דורשים לקבל מידע" • קריסת הקיר ברחוב יד לבנים

(חי פה) – דיירי רחוב יד לבנים ממשיכים לסבול ולהסתכן בעקבות אי התקדמות וסיום עבודות הקיר התומך שקרס ומתקשים לראות את האור בקצה המנהרה.

עיריית חיפה לא עומדת בהבטחות וביעדים שהוגדרו

קבוצת דיירים המתגוררים ברחוב יד לבנים בחפה, הרחוב בו קרס קיר תומך בחודש אפריל האחרון ושינה לתושבים את שגרת חייהם, ארגנו קבוצה לקראת יציאה למאבק מול עיריית חיפה שלא עומדת בהבטחות ולא ביעדים של העבודות וסיומן והחזרת השגרה לחיי התושבים.

רחוב יד לבנים (צילום: רותם בן ליבני)

רותם בן ליבני ממקימות הקבוצה "מאבק יד לבנים" סיפרה לחי פה תאגיד החדשות:
"הקמנו את הקבוצה הזו על מנת לנסות להפעיל לחץ על העירייה ועל המועמדים לראשות העיר כדי לסיים את הסאגה המתמשכת בטיפול הלקוי בקיר התומך שקרס.

מזה ארבעה חודשים שהעבודות נפסקו ואנחנו לא מקבלים שום מידע. זכותינו לדעת מה מתקדם עם העבודות ומתי אמורות להסתיים. תחילה אמרו לנו שהעבודות יסתיימו בינואר 2024 אחרי זה דחו את זה ליוני 2024 – כל זה כשאנחנו חיים באתר בנייה ומסכנים את חיינו. שגרת היום יום שלנו נהרסה. אנחנו רוצים לקבל פתרונות. לא יכול להיות שבמשך כמה חודשים (ויש עוד כמעט שנה) שאנשים לא יכולים לעבור דירה וגם לא יכולים להכניס שום דבר לדירות שלהם כי אין גישה, והכי מסוכן שאין גישה לרכבי חירום – לא לאמבולנסים ולא לכבאיות במקרה וחלילה תהיה שריפה.

לא מזמן פראמידיקים שהגיעו למקום היו צריכים להגיע ליעד ברגל ולפנות חולה. שלא לדבר על בעיית חניה ותחבורה ציבורית. יש תחנת אוטובוס שעל מנת להגיע אליה צריך להסתכן. צריך גם לקחת בחשבון שעוד מעט יגיע החורף והחול שהביאו לעבודות חסם את תעלות ניקוז ויהיו הצפות. לפני שבוע בעירייה הבטיחו לבוא לפתוח את התעלות ולא עשו זאת. העירייה מפקירה אותנו ואנחנו רוצים פתרונות ורוצים לקבל מידע ועדכונים – זו זכותנו הבסיסית והמינימלית".

רחוב יד לבנים (צילום: רותם בן ליבני)

תגובת עיריית חיפה

עבודות השיקום לא נעצרו ! מדובר באירוע שהחל באופן בלתי צפוי עם התמוטטות הקיר ומטופל מאז ע"י העירייה, הן בכל הקשור לשיקום ובניית הקיר והן בליוויו וסיוע אישי הניתן לתושבי המקום.

יש להבין כי מדובר בעבודה מורכבת מאוד אשר בתנאים רגילים מצריכה כשנת הכנה הכוללת ביצוע מדידות ובדיקות קרקע, תכנון ובחירת קבלני ביצוע וכדומה. במסגרת זו הסתיימו כבר מדידות הקרקע והחיזוק הראשוני של הקיר למניעת המשך התמוטטותו, בוצעו מסמרי ניסיון במהלכם נפגע לצערנו צינור מים דבר שחייב שינוי מיקומים ויצירת קורות חדשות לבדיקת חוזק המסמרים – בדיקות המהוות תנאי מוקדם להתקדמות הפרויקט וקביעת לוחות זמנים לביצועו. לצד כל אלה, יושלמו גם עבודות הניקוז עד בוא הגשמים.

עיריית חיפה נרתמת לטיפול בבעיה

עיריית חיפה מודעת לקושי הנגרם לתושבי המקום ועל כן נרתמה באופן מידי ופועלת מאז ההתמוטטות הן לחיזוק, שיקום ובנייתו המחודשת של הקיר והן במתן סיוע וליווי אישי של התושבים. במסגרת זו נמצאים עובדי האגף לפניות הציבור של העירייה במקום ומעניקים סיוע ופתרונות לכלל השאלות והבקשות של דיירי המקום וימשיכו לעשות זאת עד לגמר עבודות השיקום.

עיריית חיפה מפעילה קלועית ושאטל לתושבים באזור

הסיוע כולל בין היתר קלנועית אשר מסיעה תושבים ליציאה מהרחוב והפעלת שאטל שמסיע תושבים למרחקים גדולים יותר. בנוסף לכך הקימה העירייה חניון העומד לרשות התושבים. בתוך כך, מקיימים נציגי העירייה קשר שוטף עם נציגי מד"א וכב"ה וזאת על מנת להבטיח מעבר חופשי של רכבי החירום בשעת הצורך.

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

2 תגובות

  1. עיריית חיפה מצאה "מכרה של זהב" ומחלקת דוחות לתושבים אשר נמצאים במצוקה. לא כי הם עברייני תנועה אלא שלא נותרה להם ברירה, אין להם חניה לא ליד הבית ולא בסביבה. החיים כאן מתנהלים כמו גטו. מי שמזיז את הרכב שלו השעות הערב נותר ללא חניה..דבר זה יוצר מריבות מיותרים עם דיירים בבניינים סמוכים.. מצב זה אינו נסבל יותר…ואין מענה, אה… יש דוחות לקופת העירייה!!!!

  2. אל תאמינו לעירייה. קחו חסכונות או הלוואה (אחרכך תגישו נגד העירייה לפיצוי) ותשכרו דירה במקום אחר
    במיוחד אסמטיים, קשישים וצרכים מיוחדים. אי אפשר להגיע לבניינים זאת סיבה מספיקה לקום לעזוב
    פשוט תשכרו שנה דירה אחרת. תדרשו מהעירייה בתביעה ייצוגית תשלום הפינויים

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

אולגה בסוב זכתה במדלית ארד באולימפיאדה האירופאית – גאווה לחיפה

הישג יוצא דופן לנבחרת הישראלית באולימפיאדה האירופאית לבנות במתמטיקה מדינת ישראל ומערכת החינוך מתבשרות בהישג מעורר השראה וגאווה של נציגות נבחרת ישראל במתמטיקה, שהשתתפו באולימפיאדה...

מכבי חיפה: "זה לא חג החירות כל עוד 133 חטופים עדיין בעזה" ◄ צפו בסירטון המצמרר

לפני שריקת הפתיחה של ניצחון משחק הבית של הירוקים מכבי חיפה נגד האדומים הפועל באר שבע באיצטדיון ע"ש "סמי עופר" בחיפה שנערך ביום שבת, 20.4.2024 הקרינה...

שכנה • סיפור קצר מאת אילן סגל

טוב שכנה טובה ממרגרינה טובה. בין הדברים בהם בורך האדם עם לידתו נמצאת גם הראיה. נכון שישנן שיטות שימור ותרגולת המשפרות ומוסיפות רבות ליכולות שלנו....

התכוננו לחום ושרב בפסח • התחזית המלאה

(חי פה) - מנתוני השירות המטאורולוגי הישראלי עולה כי מזג האוויר בחג הפסח הולך להיות חם ושרבי. תחזית מזג האוויר ליום ראשון 21/4/24: מעונן...

הקושיה החמישית – מתפללים לחטופים • שיר של יוסי וולך

אחרי שנקראאת 4 הקושיותשל מה נשתנהנכניס אוויר לנשמה,ננשום עמוק ולתוספתנקרא קושיהחמישית נוספתבה לא נשאל מה נשתנהאלא נשאל מתי ישתנה.התשובה היאבכיסא הריקשעל כל דלת מתדפקמתייצב...