"להשעות את העיתונאי קלמן ליבסקינד מתאגיד השידור הציבורי" • דרישתו של הח"כ לשעבר

(חי פה) – "ליבסקינד פועל בעבודתו העיתונאית בצורה שיטתית ומכוונת מטרה כנגד בני העדה הדרוזית ומטיח בהם האשמות שווא, מציג אותם באופן שלילי ומשחיר את פניהם", כותב חסון.


חבר הכנסת לשעבר אכרם חסון, הגיש באמצעות סאמר עלי משרד עורכי דין, מכתב דחוף לממונה על קבילות הציבור בתאגיד השידור הציבורי להשעות את העיתונאי קלמן ליבסקינד מתפקידו בתאגיד השידור הציבורי.

במכתב מסביר חכ"ל חסון כי מזה שנים שליבסקינד פועל בעבודתו העיתונאית בצורה שיטתית ומכוונת מטרה כנגד בני העדה הדרוזית ומטיח בהם האשמות שווא, מציג אותם באופן שלישי ומשחיר את פניהם. בכל כתבה ואירוע עיתונאי שקשור וקרה עם בני העדה הדרוזית הוא יוזם ומתכנן כתבות המציגות את בני העדה כבריונים ואלימים, מחוללי לינצ'ים וזאת מבלי לבקש תגובת מי מהם או לבצע אפילו מחקר עיתונאי הפשוט ביותר. תמיד כותב שהדרוזים פורעי חוק, וכי המדינה סחטת ע"י הדרוזים.

הבדיקות אותן ערך חכ"ל חסון מעלות כי באירועים עליהם כתב ודיבר ליבסקינד הקשורים בעדה הדרוזית כמו האירועים בפקיעין, בית ג'אן והאירועים האחרונים ברמת הגולן הוא מעולם לא היה בשטח ומעולם לא ראיין מישהו מהנמצאים בתוככי האירוע אלא שכתבותיו היו מגמתיות שאין בהם שמץ אמת או פרי של עבודה עיתונאית מקצועית. ונתן דוגמאות רבות.

חכ"ל חסון אומר כי מי שנמצא בתאגיד ציבורי איננו יכול לנהוג בחד צדדיות ולהביע דעות שמראות באופן חד משמעי כי שליחותו העיתונאית נעשית ככלי שרת של אג'נדה של הימין הקיצון אג'נדה אישית נפסדת שכן התאגיד הציבורי כשמו כן הוא וחלים עליו כללי התנהגות של שקיפות העדר שרירות, תום לב , אמינות ומהימנות וכן עבודה עיתונאית מקצועית נטולת דעות קדומות ודעות אישיות של עיתונאי.


המכתב שהגיש חסון נגד ליבסקינד – לעיונכם:

מתאגיד השידור לא נמסר תגובה.


הגיבו כאן לכתבה

18 תגובות
 1. אוהבים דרוזים, אמר/ה

  אבל הם עושים לינצ'ים, כן, זה מה יש.
  לא אוהב שזה מה שמדווחים עליך? תנוח עם הלינצ'ים ותפסיק לקחת את החוק לידיים בעניינים שחשובים לך.
  אל תצפה שעיתונאי יעוות את המציאות בשביל להוציא אותך יפה.

 2. יגאל מנור אמר/ה

  אשמח לראות בעיתונכם את תוצאות התחקיר שעשה אכראם חסון על עבודתו של ליבסקינד, ואז נדע לשפוט – הכצעקתה…

 3. יואב אמר/ה

  מי שמקשיב לתוכניות שבהן קלמן משתתף יודע שהוא בא לראיונות עם דעה סגורה מראש. דעתו של המרואיין לא באמת חשובה לו. השאלות שלו מכוונות בדרך כלל לפי דף המסרים הביביסטי. אם התשובה לא מוצאת חן בעיניו הוא אומר שלא קיבל תשובה וחוזר על השאלה שוב ושוב. קוטע את המרואין ולא נותן לא לפתוח את הפה. פעם הוא אולי היה עיתונאי רציני, היום כבר לא. היום הוא עוד שופר עלוב.

 4. רחבעם גולני אמר/ה

  האירועים בפקיעין אמת !

 5. שולי אמר/ה

  הגבת מצויין. הביאו אותו לתוכנית רדיו עם כאילו שמאלן כדי לאזן… בסוף מה שיצא זה שהדעות הביביסטיות שלו והאישיות האנאכרוניסטית שלו גורמות לליברמן המסכן להתקפל.. איש דוחה ברמות הקלמן הזה. צריך להחזיר אותו לנפטלין…

 6. אייל אמר/ה

  100% נכון וראינו דוגמה בגולן.
  אימצו התנהגות ערסוואתית שראו במגזר הצעיר.

 7. אייל אמר/ה

  אי אפשר לאזן שמאלנות תקשורתית בועתית – לא משנה מי יביאו, הטיעונים של השמאל כל כך צבועים ומופרכים ודוגמטיים שאין סיכוי. המטרה להרחיק אנשי ימין מהמקרופונים.. הסיפור המוכר.

 8. אלברט אמר/ה

  מה לעשות שהדרוזים באמת פראי אדם. ראינו מה הם עשו לפקחי שמורות הטבע בבית ג'אן.

 9. יצחק טויטו אמר/ה

  הכל בעיני המתבונן. כיוון שדעתך הפוליטית מגובשת בצד מסוים, כל דבר שלא מתאים לה אתה מפרש כרצונך. אני שומע את ליבסקינד והוא מראיין נדיר. חכם, ענייני ומכבד.

 10. מרדכי היהודי אמר/ה

  כל מה שקלמן כתב אמת לאמיתה!!!! העיתונאי היחיד בארץ שכותב רק אמת בלי קשר לאג'נדה!!!! מי שמבקש לפטר אותו כנראה מבין שחשפו את ערוותו….

 11. שלום אמר/ה

  מה קרה חסון , מישהו מעז לדבר עליכם ? נפגעתם ? ליבסקינד צודק בכל מילה , ואתם הם אלו שמרגישים נפגעים מכל מילה שאומרים עליכם…כי אתם רגילים כשמאלנים שרק מחמיאים לכם…אבל לפעמים כואב לשמוע את האמת בפנים…(תשאל כל ליכודניק או מזרחי)

 12. בלוף אמר/ה

  אכרם קפץ על עגלת ההפגנות ורוצה להעיף כל מי שאינו בקו המשטר הדיקטטורי

 13. אתי אמר/ה

  אכן קלמן שופר עלוב של ממשלת נתניהו ושריה המטורפים. הוא כבר לא עיתונאי, מגיש עם אג'נדה ומשפיל ומעוות כל מגזר אחר…מאד מגמתי וקשה לצפות בו בשל כך…שילך הביתה!

 14. אתי קומי מהרצפה ותנגבי את העיניים, אמר/ה

  אנחנו לא מצליחים להבין אותה כשאת צורחת בהיסטריה

 15. רומן אמר/ה

  מסכים ב100% ליבסקינד הוא ביביסט בידיוק כמו זרקה עם שינו בסגנון. אדם שלא מכבד את האנשים שהוא מראיין. מזמן היו צריכים לזרוק אותו לרוץ 14.

 16. יוסף אמר/ה

  האמת שהדרוזים ולפי ליבסקינד ונציגיו בממשלה ולפי הדעות הגזעניות של חלק מהמגיבים פה,הם צריכים כבר להבין למי הם נותניל את חייהם?
  על מה ועבור מה הדרוזים נלחמים?
  האם באמת שווה למות בהגנה על עלובי נפש גזענים כאלה??

 17. True אמר/ה

  Welcome to the club

 18. תמר ראפ אמר/ה

  מסכימה שאין הצדקה לעיתונאי כזה .אם התאורים נכונים

הגיבו כאן לכתבה