שובו של התמנון רב הזרועות לחוף בחיפה

בזמן האחרון מתגלה מחדש בעולם הטבע אחת מהחיות המרתקות...

הצריח בחיפה שנהרס לפני עשרות שנים ייבנה מחדש

(חי פה) - שר הפנים משה ארבל הודיע בביקור...

מגדל אשכול – ״מגדל השן״ של אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה שוכנת על הר טללים, אחת מפסגות הר...
באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש

הבניין הישן ברחוב השקט בכרמל • להחזיר עטרה לישנה

ישיבת תפארת הכרמל עברתי השבוע (9-13/6/24) ברחוב התשבי השקט שעל...

שובו של התמנון רב הזרועות לחוף בחיפה

בזמן האחרון מתגלה מחדש בעולם הטבע אחת מהחיות המרתקות...

ד"ר איל בראון – רופא בכיר, מוסיקולוג מופלא ושוחר תרבות

ד"ר איל בראון, מנהל מחלקה פנימית ח' ורופא בכיר...

מגדל אשכול – ״מגדל השן״ של אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה שוכנת על הר טללים, אחת מפסגות הר...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

"להשעות את העיתונאי קלמן ליבסקינד מתאגיד השידור הציבורי" • דרישתו של הח"כ לשעבר

(חי פה) – "ליבסקינד פועל בעבודתו העיתונאית בצורה שיטתית ומכוונת מטרה כנגד בני העדה הדרוזית ומטיח בהם האשמות שווא, מציג אותם באופן שלילי ומשחיר את פניהם", כותב חסון.


חבר הכנסת לשעבר אכרם חסון, הגיש באמצעות סאמר עלי משרד עורכי דין, מכתב דחוף לממונה על קבילות הציבור בתאגיד השידור הציבורי להשעות את העיתונאי קלמן ליבסקינד מתפקידו בתאגיד השידור הציבורי.

במכתב מסביר חכ"ל חסון כי מזה שנים שליבסקינד פועל בעבודתו העיתונאית בצורה שיטתית ומכוונת מטרה כנגד בני העדה הדרוזית ומטיח בהם האשמות שווא, מציג אותם באופן שלישי ומשחיר את פניהם. בכל כתבה ואירוע עיתונאי שקשור וקרה עם בני העדה הדרוזית הוא יוזם ומתכנן כתבות המציגות את בני העדה כבריונים ואלימים, מחוללי לינצ'ים וזאת מבלי לבקש תגובת מי מהם או לבצע אפילו מחקר עיתונאי הפשוט ביותר. תמיד כותב שהדרוזים פורעי חוק, וכי המדינה סחטת ע"י הדרוזים.

הבדיקות אותן ערך חכ"ל חסון מעלות כי באירועים עליהם כתב ודיבר ליבסקינד הקשורים בעדה הדרוזית כמו האירועים בפקיעין, בית ג'אן והאירועים האחרונים ברמת הגולן הוא מעולם לא היה בשטח ומעולם לא ראיין מישהו מהנמצאים בתוככי האירוע אלא שכתבותיו היו מגמתיות שאין בהם שמץ אמת או פרי של עבודה עיתונאית מקצועית. ונתן דוגמאות רבות.

חכ"ל חסון אומר כי מי שנמצא בתאגיד ציבורי איננו יכול לנהוג בחד צדדיות ולהביע דעות שמראות באופן חד משמעי כי שליחותו העיתונאית נעשית ככלי שרת של אג'נדה של הימין הקיצון אג'נדה אישית נפסדת שכן התאגיד הציבורי כשמו כן הוא וחלים עליו כללי התנהגות של שקיפות העדר שרירות, תום לב , אמינות ומהימנות וכן עבודה עיתונאית מקצועית נטולת דעות קדומות ודעות אישיות של עיתונאי.


המכתב שהגיש חסון נגד ליבסקינד – לעיונכם:

מתאגיד השידור לא נמסר תגובה.


צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

18 תגובות

 1. האמת שהדרוזים ולפי ליבסקינד ונציגיו בממשלה ולפי הדעות הגזעניות של חלק מהמגיבים פה,הם צריכים כבר להבין למי הם נותניל את חייהם?
  על מה ועבור מה הדרוזים נלחמים?
  האם באמת שווה למות בהגנה על עלובי נפש גזענים כאלה??

 2. מה קרה חסון , מישהו מעז לדבר עליכם ? נפגעתם ? ליבסקינד צודק בכל מילה , ואתם הם אלו שמרגישים נפגעים מכל מילה שאומרים עליכם…כי אתם רגילים כשמאלנים שרק מחמיאים לכם…אבל לפעמים כואב לשמוע את האמת בפנים…(תשאל כל ליכודניק או מזרחי)

 3. כל מה שקלמן כתב אמת לאמיתה!!!! העיתונאי היחיד בארץ שכותב רק אמת בלי קשר לאג'נדה!!!! מי שמבקש לפטר אותו כנראה מבין שחשפו את ערוותו….

 4. מה לעשות שהדרוזים באמת פראי אדם. ראינו מה הם עשו לפקחי שמורות הטבע בבית ג'אן.

 5. מי שמקשיב לתוכניות שבהן קלמן משתתף יודע שהוא בא לראיונות עם דעה סגורה מראש. דעתו של המרואיין לא באמת חשובה לו. השאלות שלו מכוונות בדרך כלל לפי דף המסרים הביביסטי. אם התשובה לא מוצאת חן בעיניו הוא אומר שלא קיבל תשובה וחוזר על השאלה שוב ושוב. קוטע את המרואין ולא נותן לא לפתוח את הפה. פעם הוא אולי היה עיתונאי רציני, היום כבר לא. היום הוא עוד שופר עלוב.

  • הגבת מצויין. הביאו אותו לתוכנית רדיו עם כאילו שמאלן כדי לאזן… בסוף מה שיצא זה שהדעות הביביסטיות שלו והאישיות האנאכרוניסטית שלו גורמות לליברמן המסכן להתקפל.. איש דוחה ברמות הקלמן הזה. צריך להחזיר אותו לנפטלין…

  • אי אפשר לאזן שמאלנות תקשורתית בועתית – לא משנה מי יביאו, הטיעונים של השמאל כל כך צבועים ומופרכים ודוגמטיים שאין סיכוי. המטרה להרחיק אנשי ימין מהמקרופונים.. הסיפור המוכר.

  • הכל בעיני המתבונן. כיוון שדעתך הפוליטית מגובשת בצד מסוים, כל דבר שלא מתאים לה אתה מפרש כרצונך. אני שומע את ליבסקינד והוא מראיין נדיר. חכם, ענייני ומכבד.

  • אכן קלמן שופר עלוב של ממשלת נתניהו ושריה המטורפים. הוא כבר לא עיתונאי, מגיש עם אג'נדה ומשפיל ומעוות כל מגזר אחר…מאד מגמתי וקשה לצפות בו בשל כך…שילך הביתה!

  • אנחנו לא מצליחים להבין אותה כשאת צורחת בהיסטריה

  • מסכים ב100% ליבסקינד הוא ביביסט בידיוק כמו זרקה עם שינו בסגנון. אדם שלא מכבד את האנשים שהוא מראיין. מזמן היו צריכים לזרוק אותו לרוץ 14.

 6. אשמח לראות בעיתונכם את תוצאות התחקיר שעשה אכראם חסון על עבודתו של ליבסקינד, ואז נדע לשפוט – הכצעקתה…

 7. אבל הם עושים לינצ'ים, כן, זה מה יש.
  לא אוהב שזה מה שמדווחים עליך? תנוח עם הלינצ'ים ותפסיק לקחת את החוק לידיים בעניינים שחשובים לך.
  אל תצפה שעיתונאי יעוות את המציאות בשביל להוציא אותך יפה.

  • 100% נכון וראינו דוגמה בגולן.
   אימצו התנהגות ערסוואתית שראו במגזר הצעיר.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

פריחת החמנייה – צהוב עולה

חודש יוני 2024 ושוב צבע צהוב עז נותן את אותותיו בשדות עמק יזרעאל והקריות. ג'יימס הנרי לי האנט, עיתונאי ומשורר אנגלי שנולד במאה ה 18...

גבר נמשה מהמים מחוסר הכרה בחוף בת גלים

nמד"א נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בת גלים 15/06/24 בשעה 10:15 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל, על גבר שנמשה מהמים מחוסר...

הפגנה נגת ממשלת נתניהו בקריאה לבחירות עכשיו – שבת 15/6/24

(חי פה) - על רקע כשלון ממשלת נתניהו-בן גביר-דרעי במגוון רחב של תחומים וביניהם הביטחון, הכלכלה, לכידות החברה הישראלית, השיוויון בנטל ועוד, נמשכות ההפגנות...

כיבוי רכב בוער ברחוב עבאס בחיפה

מכבאות והצלה נמסר לחי פה: הלילה (בין שישי לשבת 15/6/24), צוות לוחמי אש מתחנת חיפה, בפיקודו של רס''ר טל איזנבנד, פעלו ברחוב עבאס שבחיפה שם...

שייט בתעלות של ברייר-צרפת עם יין קר וגבינה ריחנית: ניקוי ראש בסגנון צרפתי • סיפור מסע

עמק הלואר. הרבה מים, הרבה ירוק, עצים ושיחים כמו שאירופה יודעת לתת עם מזג האוויר הקריר והשמש המלטפת שמגיחה מדי פעם מבין העננים. העיירה...