העבריינים "מצפצפים" על המשטרה ועל העירייה ואומרים: "אין משילות בחיפה" ◄ יעקב בורבסקי בראיון לחי פֹּה

(חי פה) המועמד לראשות העיר, עו"ד יעקב ברובסקי, מדבר בגילוי לב על המצב של חיפה ועל החיסול שאירע ביום ה', 6/7/23, בשדרות מוריה בעיר. "לחסל אדם ברחוב מרכזי לאור יום זה אומר שהאנשים "מצפצפים" על המשטרה ועל העירייה ואומרים אין משילות בחיפה… מי שחשב שמשפחות הפשע נמצאות רק בקרב ערביי ישראל טעה טעות קיצונית".

◄ "החיסול שהתרחש היום הוא תוצאה של הזנחה מתמשכת"

עו"ד יעקב בורובסקי המועמד לראשות העיר מתייחס לפשיעה בחיפה

בעקבות אירוע החיסול שהתרחש הבוקר בשדרות מוריה בחיפה במסגרתו חוסל תושב קריית ים בן 38, מתייחס בורבסקי למצב הפשיעה בו נמצאת כיום העיר חיפה.

בורובסקי כיהן כניצב במשטרת ישראל ושימש כמפקד משטרת חיפה ומפקד מחוז צפון וכן המפקד המכללה לקצינים בכירים ואף היה בין המועמדים לתפקיד מפכ"ל המשטרה.

בורובסק, המועמד לראשות העיר חיפה, מסביר כי הביטחון האישי הינו באחריות ראש העיר וזה נעשה בשיתוף עם משטרת ישראל. הוא מוסיף כי ראש העיר צריך לבוא ולראות את הבעיות של האזרח וההיכרות הקרובה הזאת חייבת להיות בראש מעייניו של ראש העיר.

זירת חיסול - ירי בשדרות מוריה בחיפה (צילום: משטרת ישראל)
זירת חיסול – ירי בשדרות מוריה בחיפה (צילום: משטרת ישראל)

מי שחשב שמשפחות הפשע נמצאות רק בקרב ערביי ישראל טעה טעות קיצונית

החיסול שהתרחש היום הוא תוצאה של הזנחה מתמשכת, אומר ברובסקי לחי פה ומסביר: מי שחשב שמשפחות הפשע נמצאות רק בקרב ערביי ישראל טעה טעות קיצונית. משפחות פשע הולכות אחר כסף ואין היום בחיפה אתר בנייה אחד שלא משלמים בו פרוטקשן (דמי חסות).

אין היום בחיפה בתי עסק שלא משלמים פרוטקשן אין היום מקום שאתה יכול להגיד שהוא חסין בפני התערבות משפחות הפשע, כולל בשלטון, כולל ברשות המקומית ומקומות אסטרטגים כמו הוועדה לתכנון ובנייה וועדות המכרזים וכדומה.

מטעני החבלה על כבל החשמל בחצר בית בשכונת דניה בחיפה (צילום: חי פה)
מטעני החבלה על כבל החשמל בחצר בית בשכונת דניה בחיפה (צילום: חי פה)

הפקחים והשוטרים לא צריכים לעסוק בחוקי עזר, אלא בביטחון האישי של האזרח

עו"ד יעקב בורובסקי:
הדרך לטפל בפשיעה ועבריינות צריכה להתבצע באמצעות כלים משולבים. כלי מספר אחד הוא "עיר חכמה". באמצעות עיר חכמה ניתן להצביע על רוכב אופנוע שביצע עבירה על המסלול בו עבר. עיר חכמה יודעת להגיד ולהצביע על התנהגויות חשודות. כל זה בהישג יד.

כלי נוסף – מערכת משולבת של שיטור עירוני, יחד עם שיטור משטרתי. הפקחים והשוטרים לא צריכים לעסוק בחוקי עזר. המטרה מספר אחת שלהם זה הביטחון האישי של האזרח לכן הם צריכים להיות נוכחים לאסוף מודיעין להיות נגישים ולהיות כתובת לכל אדם. על הנושא הזה יש להוסיף את הטכנולוגיות המתקדמות שיודעות בלחיצת כפתור להתריע להעלות רחפן ולהעלות מענה מקצועי.

♦ בתקופת קליש בוטל פרוייקט השיטור המשולב של פקח ושוטר המסיירים יחד בניידות:


חיפה עוברת היום אותו תהליך הזנחה כמו שהיה בניו יורק והיא נמצאת בחלון שבור

בורובסקי אומר כי חיפה עוברת היום בדיוק אותו תהליך הזנחה כמו שהיה לפני שנים רבות בניו יורק:
מה שקרה בניו יורק הוא שאף אחד לא שם לב לפרטים הקטנים. על כל נושא היו אומרים "זה קטן" – "זה לא רציני" – "למה להתעסק בניקיון" – למה להתעסק בהעדר רישיון".

כל הדברים הקטנים האלה הם אותם אירועים שמייצרים את ניפוץ השמשה של החלונות השבורות – חיפה נמצאת בחלון שבור וחיפה צריכה להכיר במציאות הזאת. בלי תשומת לב לדברים הקטנים האלה ובלי משאבים יוצרים עיר מבוהלת. מה שקרה היום במוריה ברחוב מרכזי ולאור יום זה מעיד שהאנשים מצפצפים על המשטרה ועל העירייה והאנשים באים ואומרים בחיפה אין משילות.

♦ ונדליזם בחיפה – כמה דוגמאות מהימים האחרונים:


נחזיר את הביטחון לתושבי העיר חיפה

את המשילות אנחנו נחזיר מבטיח ברובסקי:
ראש עיר צריך לנקות את העיר. איך עושים ניקוי? ע"י ניקוי הרחובות, ע"י תחושת ביטחון אישי לאזרח, בכך שסוחרי סמים לא יכולים להסתובב ולהיות בעיר, שאנשי פרוטקשיין לא יכולים להיות פה, כי על כל אחד מהם אפשר לדווח וניתן לראות בממלצות.

המערכת צריכה לנקות את הרחובות. כשמציבים גבולות והעבריינים יודעים שכאן הפעילות שלהם נעצרת.

מה שאני מציע לעיר חיפה ובכוונתי לבצע כראש עיר, אני מציע גם למדינה כולה:
אם המדינה תקשיח את החוקים, ע"י כך שלא תסכים שמשפחות פשע, השתייכות לארגון פשע, יפעלו באופן חופשי, אלה שכל פעילות פרוטקשן תעלה לפושעים בחמש שנות מאסר, לפחות וקנס של חצי מיליון שקלים, אז התופעה תיעלם.


הגיבו כאן לכתבה

11 תגובות
 1. אייל אמר/ה

  צודק בכל מה שהוא אומר.
  ולכולם ברור שאסון תמ"א 38 גם גורר איתו פרוטקשן באתרי בנייה וכאילו זה חולף באוזן ולא עושים כלום.
  לכולם ברור שקבלנים משלמים דמי סחיטה לכנופיות פשע וזה כאילו נורמה, המשטרה הרימה ידיים?
  אנחנו בדרך לאנרכיה מוחלטת. חייבים רפורמה משפטית. חייבים יד ברזל בענישה ובאכיפה – הפרקליטות גרועה וכושלת.
  חייבים לפצל את תפקיד היועץ המשפטי לממשלה – יועץ משפטי וראש תביעה כללית כמו בכל העולם.
  חייבים להפסיק את הדמוקרטיה הקרקסית המגזרית הקואליציונית – שיטה גרועה ביותר גם במישור המוניציפלי וגם הלאומי.
  חייבים שינוי שיטת הבחירות. שינוי שיטת המשילות. שינוי שיטת השפיטה והאכיפה.
  זה לא ברמת חיפה. זה חייב להיות במה לאומית להבין שאי אפשר להמשיך במצב "עניינים כרגיל" וכן גם השמאלנים שחושבים שעסקים כרגיל בדמוקרטיה חולה ומקרטעת זה אחלה סבבה ויפגינו לשיטה חולה שלא מעניקה בטחון משילות ואכיפה צריכים להפנים איפה פני הדברים ולהבין שהם טועים וחייבים שינוי עומק.

 2. ראובן אמר/ה

  ראש עיריית ניו יורק רודי ג'וליאני הבין מה לעשות. הפשע והאלימות שהשתוללו היו תוצאת סמים ותיאוריית החלונות השבורים פעלה בכל בעוצמה מסוממים הרגו בשביל כמה דולר, סוחרי סמים לא פחדו מהחוק ומלחמות טריטוריה שהרגו חפים מפשע ובלתי מעורבים.
  הוא נתן למשטרה יד חופשית לטיפול בנגע ושם יודעים לפעול. זה מה ששינה את המציאות. כסאח בלי חוכמות.
  זה מה שצריך.יד קשה

 3. ראובן אמר/ה

  ראש עיריית ניו יורק רודי ג'וליאני הבין מה לעשות. הפשע והאלימות שהשתוללו היו תוצאת סמים ותיאוריית החלונות השבורים פעלה בכל בעוצמה מסוממים הרגו בשביל כמה דולר, סוחרי סמים לא פחדו מהחוק ומלחמות טריטוריה שהרגו חפים מפשע ובלתי מעורבים.
  הוא נתן למשטרה יד חופשית לטיפול בנגע ושם יודעים לפעול. זה מה ששינה את המציאות. כסאח בלי חוכמות.
  זה מה שצריך.יד קשה

 4. תינורל אמר/ה

  בורובסקי לבית אבות!

 5. ראובן אמר/ה

  מה קשור שמאלנים?
  כל רע שקורה השמאל שבעיני רבים הפך מילה נרדפת לבוגדים אשם.
  לא חסר טירוף בימין

 6. מיר אמר/ה

  לגמרי צודק!!!

 7. יהודה אמר/ה

  דיבורים כמו חול ואיןמה לאכול

 8. אכפתית אמר/ה

  סתם קשקושי בחירות, אם היה אכפת לבורובסקי הוא היה צריך לפעול כאזרח שאכפת לו ולארגן הפגנות נגד הפשיעה והבריונות בעיר הזו, ולאור יום. הוא לא יעשה כלום רק רוצה את הכסא.

 9. רפי רפאל - חסון. עיתונאי בכיר. אמר/ה

  צודק בכל מילה שהוא אומר.שבוע טוב

 10. kati אמר/ה

  ליסגור מיד כל הדירות ריכוזי נוער עבריין ומבומם וזונות מועבות שעמותות מאניאקיות עם תרומות אמריקאיות פתחו ומשחררים פושעי ואנדאליזם במרכז הרצל, להעביר דירות מיסתור עבריינים של משרד הרווחה לחות העיר רחוק מהאוכלוסייה דחוףףףףףףף

 11. בן יאיר אמר/ה

  הכל שטויות. !!! אם היה אכפת לו ,היה פועל ממזמן

הגיבו כאן לכתבה