דילול חזירים בירי בחיפה – המערכה המשפטית החלה

(חי פה) - השבוע החלה מערכה משפטית, כאשר עמותת...

סגר חיפאי

קוֹלוֹת שֶׁבֶר הִרְעִידוּ אֶת שַׁלְוַת הַכַּרְמֶלאֶת נוֹפֵי הַיָּרֹק מִבַּעַד...

אביהו האן: "אני אופטימי – ניתן להחזיר את העיר חיפה למסלול אחרי חמש שנים קשות"

אביהו האן, יו"ר הירוקים של חיפה, האדם שפעל בהתנדבות...
באנר מוזאוני חיפה 010524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב
באנר מוזאוני חיפה 010524
באנר קריית אתא עצמאות 080524

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

מקצר חיים | סיפור קצר | אילן סגל

מנין שאבנו את החוצפה לעשייה כה מסוכנת מבלי הניד...

רחוב נורדאו המדרחוב הראשון בעיר חיפה • יוסי לובלסקי

גלגולו של פסאז' שתמהיל הבילוי והפנאי הועתק למתחמי בטון...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

דור המשך לפוסט-טראומה: על העברה בין-דורית, על חרדה והישרדות

הדור השני לאנשים שחוו טראומה כל אירוע משאיר חותם, יש...

אביהו האן: "אוציא את החזירים מרחובות חיפה"

האן הנו המועמד היחיד לראשות העיר אשר פרסם תוכנית אפקטיבית הבאה לתת פתרון לבעיית החזירים המסכנת את ילדי חיפה ותושביה. לצד הטמנת פחי האשפה, רפורמה מקיפה בניקיון העיר ויצירת מוקדי מים בוואדיות בהם מתרכזים החזירים, כוללת התוכנית גם את הרדמתם של חזירים אשר הפכו את חצרות העיר לביתם.

אביהו האן (צילום: יח"צ)
אביהו האן (צילום: יח"צ)

בחמש השנים האחרונות סובלת העיר מבעיה קשה של חזירי בר שהשתלטו על המרחב הציבורי ומהווים סכנה ממשית לשלום הציבור. לא אחת התוודענו לסיפורים קשים על חזירי בר שתקפו אזרחים תמימים, כמו גם מבוגרים וילדים, ובדרך נס המקרים הסתיימו בפגיעות גוף ולא באסון גדול יותר.

תופעת חזירי הבר התרחבה מהותית ומשמעותית בשנים האחרונות מכיוון שהנהלת העיר בראשותה של קליש, לא טיפלה בנושא הכאוב של תושבי העיר, בצורה רצינית ומקצועית. בכל פעם אלה היו פלסטרים שלא הביאו לשום תוצאה. עובדה.

להבדיל משאר המועמדים, שמפזרים הבטחות חסרות בסיס, אביהו האן וסיעת הירוקים החליטו לקחת את המושכות לידיים ולהשקיע זמן ועבודה בהכנת תכנית אמיתית לטיפול בחזירי בר.

מקומם של החזירים אינו ברחובות חיפה

אנחנו אוהבים חיות, אך מקומם של החזירים אינו ברחובות חיפה, זה מפר את האיזון האקולוגי ומסוכן להם ולציבור. לכן, לאחר שנים של הזנחה, נאלץ לצאת בתוכנית חירום כדי לשמור על בטחון התושבים וילדינו.

עוד בתחילת הקדנציה, קליש בתמיכת הקואליציה שלה, החליטה חד-צדדית להפסיק את דילול החזירים, אשר בו החל יהב (דילול שלא פתר לגמרי את הבעיה למרות שהרג של כ-600 חזירים מדי שנה) וזאת מבלי לתת כל פתרון אפקטיבי אחר במקום. כחבר אופוזיציה, הזהרתי את קליש ושותפיה הקואליציוניים שנדרשים צעדים משלימים לטיפול בבעיה. אך קליש ושותפיה סרבו להקשיב.

יזמתי במועצה הצעות אלטרנטיביות כגון פחים מוטמנים, הפעלת משמרת שניה לניקוי הפחים, טיפול בהאכלת החזירים, צוותי תגובה מהירה, פרסום, גדרות, וכו', אך קליש ושותפיה התנגדו ובמקום זאת חילקו משרוקיות לתושבים ותלו שילוט הסברה: "חזיר בר חיפאי".

שלט - חזיר בר חיפאי בסביבה (צילום: ירון כרמי)
שלט – חזיר בר חיפאי בסביבה (צילום: ירון כרמי)

ניקיון העיר הוזנח

קליש ושותפיה הזניחו את ניקיון העיר והקימו במו ידיהם את "מסעדת החזירים של חיפה", בה החזירים סועדים בפחי האשפה ובחצרות שלנו, ומסכנים תושבים וילדים.

אין מקום לחזירי הבר במרחב העירוני והציבורי של תושבי חיפה. מקומם של החזירים בסביבתם הטבעית בוואדיות. מול אלו שתרמו לבעיה – שותפיי ואני, בעזרתכם נתקן!

חזיר בתוך פח אשפה עירוני קשור בחיפה (צילום: סיון בן-שימול)
חזיר בתוך פח אשפה עירוני קשור בחיפה (צילום: סיון בן-שימול)

מיד לאחר בחירתי אוביל את הצעדים הבאים:

 • ניקוי מסיבי של רחובות העיר, ובמיוחד אזורי הופעת החזירים.
 • נעילה של פחי האשפה כדי שלא תתאפשר הוצאת זבל מהפחים, לצד אכיפה נחושה כנגד משליכי אשפה ומזון באופן אסור.
 • יציאה מיידית לפרויקט הפחים המוטמנים, כפי שהצעתי כבר לפני יותר משלוש שנים.
 • הפעלת משמרת פינוי זבל שניה וכן איסוף נקודתי מהיר של זבל שנערם לאחר שעות האיסוף.
 • גידור המעברים מהם חודרים החזירים לשכונות הגובלות בוואדיות, אך בצורה מושכלת ובתיאום עם אנשי המקצוע ופעילי הסביבה הרלוונטיים.
 • הפעלה מיידית של מוקד עירוני וצוות תגובה מהירה, לטיפול מהיר בחזירים המסתובבים בעיר.
 • תגבור השירות הווטרינרי לטובת התמודדות טובה יותר עם מכת החזירים.
 • קמפיין הסברה לתושבים ולתלמידי בתי ספר, שיכלול כללי התנהגות נכונה למניעת השארת מזון לחזירים ברחובות ובחצרות הבתים, וכיצד על תושבים לנהוג כשהם רואים חזירים בקרבתם.
 • יצירת מוקדי מים בוואדיות שיופעלו ע"י שעוני מים אלקטרוניים בשעות מוגדרות ויאפשרו לחזירים אספקת מים בוואדיות המיובשים בחיפה – זאת במקום שינדדו אל שכונות המגורים שלנו.
 • וכן, עם כל הצער, צריך לומר בבירור: חזירים מוכתמים שהופכים את רחובות חיפה לביתם ובכך מסכנים את ילדינו ואת כלל הציבור החיפאי, יורדמו ויועברו מידית לטיפול רשות הטבע והגנים שהיא הגורם המוסמך לנושא חיות הבר בישראל, תוך הרחקתם מהעיר.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

הירוקים כחול לבן
הירוקים כחול לבן
הירוקים כחול לבן - תנועה בראשות אביהו האן לראשות העיר

כתבות קשורות לנושא זה

35 תגובות

 1. הסעיף הראשון חייב להיות דילול חזירים ולא משחקי מילים כמו הרדמה וכו'.
  אם לא העניין הזה, הייתי בוחר בך ורבים מתושבי העיר היו עושים זאת.
  יונה יהב ידלל בטח ולכן הוא יהיה ראש העיר הבא

 2. כולם לפני הבחירות מבטיחים הבטחות. משום מה זה מתנדף אחרי הבחירה. בוא נפתח מפעל נקניקים חזירי בר ליצוא

 3. חביבה רייך – טוב שהכושלת שעמדה בראש הועדה המקומית שאישרה את הטרגדיה התכנונית שם, חדוה אלמוג – פרשה מהמועצה. כמה נזק שהיא ויהב גרמו לתכנון חיפה.
  אבל מהנדס העיר שחתום על הזוועה הזו ואחרות אריאל ווטרמן נותר בתפקיד תחת מקולקליש, ההחלטה הכי גרועה שלה בכל הקדנציה. חתום על מאות מפגעים בתוכניות תמא 38 שמקבלות תוספות לא חוקיות והרס הכרמל, מככב בדוחות מבקר המדינה על ליקויים בתהליך אי הפקעה בחישובי מגדל קרית ספר, ב-5 קומות שצמחו בלי היתר בפרועקט מזרחי בסביוני דניה, בדו"ח על העדר פיקוח על תוספות בנייה כולל אחסון חומרים מסוכנים במפעלי מפרץ חיפה, פירק את כל מנהל ההנדסה ורק בוכה שאין תקנים – בודקי תוכניות ומנהלי אגף התפטרו זה אחר זה מחוסר יכולת לעבוד שם תחתיו. מחצבות ורדיה – איך אפשר לשכוח את ההרס המחפיר הזה – גם עליו חתום מהנדס העיר ווטרמן. ועוד ועוד.
  אחד ממהרסיה הגדולים של חיפה. נזקים ונזקים ונזקים מתוכניות גרועות ותכנון לקוי. הוא ו'הפנינה' פנינה – כמה נזק.

  • הכושלת אפילו אישרה בניה על שטח פתוח מול הבית שלה. שהתחילו לבנות הלכה לברר בעיריה מי המטומטם שאישר דבר שכזה…

 4. החזירים האלה הרבה פחות מזיקים מהחזירים בממסד. להרדים..להרוג.. בוז גדול למועמד כזה.

 5. מבלבלי מוחות. התוצאה תהיה חזרתו של המושחת הגדול. עכשיו נקבל דוגמה טובה לנזקים של יהב. חיבור קו המים לגבעת זמר. שכונה מיותרת שחירבה שטחי טבע עצומים. שכונה שיהב אישר אפילו שהעובדות שיש הגירה שלילית מהעיר כבר שנים. שכונה חדשה, זה מה שצריך פה? תראו את חביבה רייק. עוד פרויקט של יהב. מילא שאין חניות, אין מספיק כיתות בשני בתי הספר הקטנטנים שבאיזור, ובאופן כללי אין מספיק תשתיות לכמות כזאת של אנשים. הבעיה שאנשים פה לא מקשרים את זה לשחיתות של יהב ויצביעו בשבילו

 6. סוף סוף מישהו מדבר לעניין.
  אביהו יש לך את הקולות שלנו..
  פחים מומנים – למה מחכים 5 שנים? היה צריך לרתום את משרדי הממשלה לפרויקט גדול להטמנת כל פחי האשפה בחיפה, זה לא עסק זול זה דורש השקעה אבל פעם אחת השקעה והסיפור של פחי זבל הפוכים נגמר.
  וצריך לומר: דילול כמה מאות חזירי בר זה חובה. הריבוי ללא מקורות מזון פוגע בראש ובראשונה בחזירי הבר ואז גם באיזון האקולוגי ופגיעה בעשרות אלפי בעלי חיים אחרים בואדיות שחזירי הבר פוגעים בבתי הגידול שלהם (עליהם פעילי החיות כנראה לא חסים…?).
  דילול מושכל זה הפתרון בכל העולם – עשרות רבות של מדינות מיפן ועד קנדה מתמודדות עם בעיית חזירי הבר וכולן מדללות. שימו טוב לב "פעילים" יקרים מה אומרים חוקרים מומחים קנדים על בעיית חזירי הבר:
  7 במרץ 2022 — Expert says pigs are 'worst invasive wild mammal on the planet', carrying diseases, destroying crops and contaminating water.
  מין חיית הבר הגרועה ביותר בכדור הארץ – מעבירה מחלות, הורסת גידולים חקלאיים ומזהמת את מקורות המים
  אביהו כל הכבוד על האומץ לומר בבירור – חובה לדלל. גם מוכתמים שכבר בתוך השכונות וגם בואדיות בריבוי גבוה מדי.
  זאת חובה כדי לשמור על הבריאות, מקורות המים, מניעת מגפות, שמירת מינים אחרים, שמירת איזון בטבע.
  אין שום סיבה נגדית מדוע אין לדלל חזירי בר – זה מה שמקולקליש מנסה להשכיח. אין שום מחקר שאומר שלא צריך לדלל.
  יש רק תירוצים כאילו הדילול לא יעיל – ובכן תלוי איפה וכמה מדללים ובתנאים של ואדיות חיפה שהן בית גידול סגור בהחלט
  יש יעילות וראינו את היעילות עד 2018.

  • תעברי לברלין ולא תצטרכי להתמודד יותר עם הסוגיה הזו

 7. בימים אלו נירקמת תוכנית בניה במורדות לינקולן…ובעוד אזורי מחיה של חזירים,תנים,דורבנים….לאן ניראה לכם שהם ימלטו???לים או לרחובות בכרמל….למה מקדמים המשך פלישה לאיזורי המחיה???למה מראש הם הגיעו אלינו לרחובות…עוד כיבוש שיטחי מחיה=עוד מפגשים עם חיות הבר!!!!!אין שכל יש דאגות!!!!!!!

 8. מבקשת להוציא מרחובות חיפה את החזירים האנושיים אלו שמוכנים לרצוח את האומללים האלו.אנחנו הפולשים ולא הם!!מתי שמעתם שחזיר רצח אדם בישראל…אבל אדם רצח זה כבר בשיגרה

 9. ממש יהרוג אלפי אלפי חזרים מבת גלים עד סוף הכרמל..לא כולל נשר.. נו באמת…אני אישית קשה לי להאמין עם כזאת הצהרה..

 10. שטויות !!!!! שוב הבטחות .שוב לשפוך כספים ולסרב להבין מה שכולם מבינים בעולם הפטרון היחיד לאור הגידול האקספונונציאלי של אוכלוסית חזירי הבר היא דילול . ותשאירו את כספי האורנונה לשיפור חיי האזרחים – המשלמים את האורנונה-ולא לטובת חזירי הבר המסכנים ומטרידים את החייפאים .

  • אביהו האן אומר שהוא בעד דילול
   ויהיה דילול – לא משנה מי תהיה הקואליציה הבאה במועצה – פשוט כי אין ברירה אחרת. גם עכשיו אחרי 4 שנות סירוב מטופש בשושו… בלי לספר – מדליים לא אחד שניים אלא כמה עשרות כי פאקינג נמאס מהשטויות של "פעילי" חיות שלא מבינים מהחיים שלהם.

 11. מבין כל המועמדים לראשות העיר חיפה אני מוצאת את אביהו האן המתאים ביותר.
  אני מקווה שיבחר וימלא את הבטחותיו במלואן והעיר חיפה תהיה יפה ותמשוך תיירות וגם לתושבים תהיה מקום להנות בכל שעות היום והלילה.
  אמן

 12. התאגיד חדשות הזה כנראה ממומן ו/או משוייך בדרך כלשהי לאביהו האן אחרת , לא ברורה הסיבה למה יש כאן ריבוי כתבות הנוגעות אליו ולא מופיעים בו מועמדים אחרים .
  מעניין לדעת ?

  • כי בניגוד ליהב שברח מהמועצה, לבורובסקי שברח מהמועצה, לעציוני שברח מהמועצה ובטח לקליש שבורחת מהישיבות אחרי הודעת ראש העיר .. אביהו האן 15 שנה חבר מועצת עיר פעיל ומצטיין.
   אז לא פלא שאתה רואה כתבות על המאבקים של שרית גולן, אביהו האן ומוטי בליצבלאו מהירוקים כי הם גם פעילים ללא הפסקה עבור התושבים כל הקדנציה

 13. מתי ראיתם את אביהו האן מסתובב ברחובות ובוחן מה קורה כאן להבדיל ממועמד אחר שעושה בפועל למען העיר ותושביה בלי להצהיר הצהרות חלולות ובומבסטיות כמו אביהו, בורובסקי וכד… שחושבים שאם יש להם משרד עו״ד הם יכולים לנהל עיר כמו חיפה כאמור יש כאן מועמד אחד מנהיג תנועה חיפאית לא פוליטית לא מפלגתית שלא רק מדבר, שאת שמו לא אציין כאן ושמו גם לא מופיע בכתבות המכורות בעיתונות המקומית כמו ידיעות חיפה , כלבו וכד… אבל ניתן לראותו על הפלקטים שעל חלק ממרפסות הבתים בעיר ואני ממליץ להצביע עבורו !

  • אני רואה את אביהו מטפל כל הזמן בנושאי חינוך, שימור, עצים, תברואה, וידה מקומית..
   בניגוד לצעקנים במועצה שבאים לצעוק סתם למיקרופון.
   ולכן הירוקים באופן עקבי הם סיעה מובילה וגדולה במועצת העיר כי הם עובדים 5 שנים במועצה ולא 5 דקות לפני הבחירות.

 14. אביהו האן היקר. בעיית החזירים היא לא הבעיה הדחופה ביותר לחיפה. אנו צריכים ראש עיר שיבלה לפחות 3 ימים בשבוע במשרדי הממשלה בירושלים, יביא משם תקציבים לעיר וישאיר את בעיית החזירים ונושאים אחרים חשובים לסגניו.

 15. ח…ח…ח…
  כן גם קליש הבטיחה להוציא את החזירים …
  מה המצע שלך ? מעבר לחזירים יש עוד אין ספור בעיות כמו כבישים , אלימות, בינוי, תחזוקה, תעסוקה, לא ראינו מעבר לדיבורים שבפועל עשית משהו יעיל ומועיל לאורך שנותיך כמועצת העיר !

 16. והכי חשוב: להפסיק להרוס ולמצם השטחים הפתוחים שם הם חיים. צריך לזכור שלא הם פלשו לעיר אלא העיר פלשה לשטחי המחייה שלהם.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

חשד לאונס בחניון ציבורי

(חי פה) - המשטרה פתחה בחקירה בחשד לאונס בקריות. מהמשטרה נמסר לחי פה: שוטרי תחנת זבולון פתחו אתמול (שבת 18/5/24) בחקירה, עם קבלת דיווח מהמרכז הרפואי,...

עבודות הרחבת מטרונית חיפה וטירת כרמל, החל מ-19/5/24○ שינויים צפויים בהסדרי תנועה

העבודות צפויות להימשך כ-4 חודשים ובמהלכן יחולו שינויים בהסדרי התנועה ובמעברים להולכי הרגל, שיחסמו ויצומצמו לסרוגין. עבודות פרויקט מטרונית חיפה מערב וטירת כרמל יחלו ביום...

רפא״ל • ניסויים מתוכננים ומבוקרים יתקיימו באזור חיפה ועלולים להעלות עשן ולחולל רעש 19/5/24

מרפא״ל נמסר לחי פה תאגיד החדשות:רפאל נמצאת בפעילות רציפה לתמיכה במאמץ המלחמתי. היום, ראשון 19/5/24 יתקיים בשעות הבוקר בשטח מכון דוד בקריות ניסוי...

חזיר חטף ילקוט מילד בבית הספר פיכמן – 17/5/24 ◄ תושבי חיפה מצלמים את מפגעי החזירים

(חי פה) - חזירי הבר - בכל שכונה כמעט מדווחים תושבים כי הם נתקלים במשפחות חזירים • נמשכות התאונות והפציעות • תושבי חיפה מצלמים...

הפגנה בחיפה – מוצ"ש 18/5/24

(חי פה) - נמשכת המחאה נגד ממשלת נתניהו - בן-גביר. בחיפה תתקיים צעדה והפגנה בחורב. המפגינים קוראים להחלפת הממשלה ויציאה לבחירות, על רקע הכישלון...