סקר צרכנים ענק יקבע את מערך התחבורה העתידי של מטרופולין חיפה

חברת יפה נוף החלה, בביצוע סקר הרגלי נסיעה בחיפה והצפון עבור משרד התחבורה, כדי לתכנן מערכות תחבורה טובות ומתקדמות שעונות על צרכי התושבים.

תחנת_אוטובוס_אוטובוס_של_אגד.JPG.jpg
תחבורה ציבורית בחיפה. צילום: חי פה בשטח

מטרות הסקר לתת כלים לתכנון מערך התחבורה העתידי של מטרופולין חיפה וכלל התשתיות: מדרכות, כבישים, מעברי חציה, שבילי אופניים, תחנות אוטובוסים וכו’.

01_יפה_נוף.JPG

מדובר בסקר רחב היקף שימשך כשנה, בקרב 7,000 משקי בית, כל משק בית שנבחר במדגם משתתף בסקר במשך מספר ימים בלבד.
הסקר נערך בכל מחוזות חיפה והצפון. מחדרה ועד מטולה. הוא כולל ערים, מושבים, קיבוצים וכפרים.

הנתונים הנאספים מהסקר הינם חסויים ומהווים כלים סטטיסטיים המשמשים לצרכי תכנון תשתיות ותחבורה בלבד. יחד עם זאת, לעורכי הסקר חשוב לקבל את פרופיל המשפחה המשתתפת בסקר, כדי לתכנן את הצרכים הייעודיים שלה כגון פתרונות תחבורה לילדים, לגיל השלישי ולמשפחות ללא רכב. משתתפי הסקר יתבקשו להשתמש במכשיר GPS או באפליקציה בטלפון שמתעדים את הנסיעות ללא צורך לזכור אותן.

בחירת המשתתפים בסקר (הדגימה) הינה אקראית לחלוטין, ומבוססת על רשימת כתובות ארצית. הדגימה אינה מתייחסת לאדם פרטי זה או אחר, אלא למשק הבית שגר בכתובת שנבחרה במדגם.
השתתפות בסקר הינה הזדמנות להשפיע על עתיד התשתיות והתחבורה באזור. כל משק בית מייצג עשרות משקי בית באזור המגורים שלו ותורם לקהילה.
בנוסף, מוענק לכל משק בית שי בשווי של 200 ₪.

במטרה ליצור היענות רבה בקרב התושבים להשתתף בסקר, פנה ראש העיר חיפה יונה יהב בכתב אל אלפי המשתתפים בסקר “אנו שמחים לבשר לכם כי נבחרתם להשתתף בסקר מקיף ומקצועי, אשר ייתן לנו כלים לתכנון מערך התחבורה העתידי של העיר, לרווחת תושביה והמבקרים בה. … היענותכם תסייע לקבל תמונה מלאה על צורכי התחבורה בעיר ולתכנן, עבור כולנו, מערכת טובה ומתקדמת המבוססת על נתונים אמיתיים ואמינים. … אנא שתפו פעולה עם הסוקרים.”


משרד_התחבורה.JPG


 

 

סקר הרגלי נסיעה – שאלות ותשובות

 

מה זה סקר הרגלי נסיעה?

סקר שמטרתו למפות את כל דפוסי הנסיעות של תושבי האזור. באמצעות נתונים אלו ניתן לזהות את צרכי התושבים ובהתאם לתכנן מערכות תחבורה טובות ומתקדמות שעונות על צרכים אלו. חשוב לנו לקבל את פרופיל המשפחה כדי לתכנן את הצרכים הייעודיים שלה כגון פתרונות תחבורה לילדים, לגיל השלישי ולמשפחות ללא רכב.
הסקר מהווה את בסיס הנתונים שבאמצעותו מתוכננות תחבורה ציבורית וכלל התשתיות: מדרכות, כבישים, מעברי חציה, שבילי אופניים, תחנות אוטובוסים וכו’.

למה צריך להשתמש במכשירי GPS?

בעבר השתמשו בסקר זה ברישום מהזיכרון בלבד. מצאו ש- 30% מהנסיעות נשכחו ולא תועדו. רוב האנשים זוכרים את הנסיעה העיקרית לעבודה וללימודים, ושוכחים את שאר הנסיעות לסידורים וכו’.
נסיעות אקראיות כמו מילוי דלק או להקפיץ נוסע לחבר, נשכחות בדרך כלל.
לכן, משתמשים במכשיר GPS או באפליקציה בטלפון שמתעדים את הנסיעות ללא צורך לזכור אותן.
האם הנתונים יישמרו בסודיות?
בוודאי. הסודיות מובטחת. הנתונים חסויים ונשמרים אך ורק לצורך קבלת נתונים סטטיסטיים המשמשים לצרכי תכנון תשתיות ותחבורה.

כמה זמן יימשך הסקר?

כל משק בית שנבחר במדגם משתתף בסקר במשך מספר ימים. במהלך ימי הסקר נדאג ללוות אתכם בכל התהליך ונענה על כל שאלה.
כל הסקר יימשך באזור חיפה והצפון עד סוף יוני 2017.
מה יצא למי שמשתתף בסקר?
זו הזדמנות להשפיע על עתיד התשתיות והתחבורה באזור שלך. כל משק בית מייצג עשרות משקי בית באזור המגורים שלו. כל משתתף מבצע למעשה חובה אזרחית ותורם לקהילה.
בנוסף, מוענק לכל משק בית שי בשווי של 200 ₪.

 

באיזה אזורים נערך הסקר?

הסקר נערך בכל מחוזות חיפה והצפון. מחדרה ועד מטולה. הוא כולל ערים, מושבים, קיבוצים וכפרים.
איך הגעתם דווקא אלי?
הדגימה נעשתה כך שתכלול את כלל האוכלוסייה באזור. הדגימה הינה אקראית לחלוטין, ומבוססת על רשימת כתובות ארצית. הדגימה אינה מתייחסת לאדם פרטי זה או אחר, אלא למשק הבית שגר בכתובת שנבחרה במדגם.

 


הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.