וטרמן: "מספר התושבים בחיפה יעלה לחצי מיליון איש"

תוך 20 שנה: עוד 200,000 תושבים בחיפה

רן_גולן.jpg

צילום: רן גולן
בעוד עשרים שנה תמנה אוכלוסיית העיר חצי מיליון תושבים. מהנדס העיר אריאל וטרמן אמר היום לכתבת חי פה כי מדי שנה נוספות 1,500 יח"ד בעיר, ואוכלוסיית העיר, שהיום עומדת על 300,000 תושבים, תגיע לחצי מיליון תושבים. המשמעות בשטח היא שבשנים הבאות ייבנו מספר שכונות חדשות ובנוסף גם בתוך השכונות הקיימות תהיה התחדשות עירונית. לצד הבנייה המאסיבית, העירייה נערכת גם לתשתיות מתאימות: כבישים, מקומות חנייה ומוסדות חינוך.

מורדות לינקולן


מתחת לרחוב הרופא באחוזה מתחילה לקום שכונה לאחר מאבקים משפטיים ארוכים. הדיירים שגרים כבר שנים ליד יחידות הדיור, שעומדות לקום, פנו לבית המשפט בטענה שהשכונה החדשה תחצוץ בינם לבין הנוף של הים, שנשקף מחלונם. בית המשפט נאלץ להכריע מה גובר על מה: תושבים שנהגו לשתות קפה מול נוף ים עוצר נשימה או הצורך ביחידות דיור נוספות בחיפה.
בחודשים האחרונים נמכרו שטחים במורדות לינקולן בעלות של כחצי מיליון ש"ח לבית דו משפחתי. במהלך הרכישה לא ניתנה שום התחייבות לטווח הזמן, אך נאמר שההערכה היא שתוך 4-5 שנים ניתן יהיה להיכנס לדירות.
מה שמייחד את מורדות לינקולן הוא שהשכונה תהיה מורכבת משני חלקים נפרדים: הראשון מתחת לרחוב הרופא והשני במורדות פרויד.
ובמספרים מדובר על שלב ראשון שכבר אושר של 780 יח"ד. תוך שנה שנתיים לינקולן תגיע לשלב ההפקדה עם עוד 2,000 דירות.

נאות פרס – אכלוס במהלך 2017


1,700 יח"ד ראשונות בשכונת נאות פרס (ליד האצטדיון החדש) כמעט הושלמו. השלב הבא בשכונה יהיה הקמה של 5,000 יח"ד נוספות. הבנייה התחילה בשנת 2013. במקביל לבניית יחידות הדיור, יש גם צורך בגני ילדים ובתי ספר.

רן_גולן_קונגרסים.jpg

צילום: רן גולן

גבעת זמר


לאחר מאבק קשה של תושבי רוממה ורמות ספיר על אחת הריאות הירוקות האחרונות בעיר, התחילו העבודות להקמת שכונת גבעת זמר. במשך מספר חודשים נכרתו עצים ונפרצו דרכים בהר, ואז בבת אחת העבודות הפסיקו לתקופה של כשנה. העבודות עומדות להתחדש ובשלב הראשון יוקמו 100 – 200 יח"ד. יש לציין, ששכונת גבעת זמר היא מקרה מיוחד, כיון שהשכונה תקום על צלע הר בין שכונות קיימות, ודורשת סלילת כבישים מהשכונה החדשה אל השכונות הקיימות.

קריית אליעזר

לא מעט שנים אחרי ששריקת הסיום של משחק הכדורגל האחרון באצטדיון נשעה, מתחילה הבנייה במתחם. הצפי הוא 500 יח"ד. תושבים רבים ממתינים לדירות האלה, חלקם מקריית אליעזר עצמה, שגרים שנים רבות בשכונה ורוצים לעבור לדירה חדשה ולהישאר בשכונה.

נווה שאנן, סביוני דניה, ורדיה, גולדה, רמת גוראל


250 יח"ד ברחוב טבנקין, 300 יח"ד בחלק הצפוני של ורדיה, בהמשך שכונת גולדה 1,000 יח"ד, ברמת גוראל יהיו מעל 2,000 יח"ד ומתחת לשכונה מתוכננות עוד 800 יח"ד. בסביוני דניה מתוכננות עוד 800 יח"ד.

התחדשות עירונית


שכונות החוף – בשכונות עין הים, בת גלים ונווה דוד עומדים להתחיל פרויקטים גדולים של פינוי בינוי. הבתים הישנים ייעלמו, ובמקומם יופיעו בניינים חדשים, בהם יגורו גם התושבים הקודמים וגם דיירים חדשים.

מאות יח"ד בפרויקטים של פינוי בינוי בחביבה רייך.

חברת שתית, היוזמת בין היתר מספר פרויקטים של פינוי בינוי, ברמות רמז, עברה לאחרונה ועדה מקומית לפרויקט פינוי בינוי שלה ברח' זלמן שניאור 19-21 ו- 21- 25. מדובר בשני בניינים בני 14 דיירים כל אחד, במקומם ייבנו שני בניינים בני 8 קומות, 48 יחידות דיור בכל אחד. היתר בניה צפוי להתקבל בעוד כ 4 חודשים.

היתר הבניה צפוי להתקבל תוך ארבעה חודשים מהיום, והדירות צפויות להתאכלס בסוף 2018. הפרויקט ברח' זלמן שניאור מצטרף לשני פרויקטים נוספים ברמות רמז ברח' חביבה רייך 62, וברח' חביבה רייך 42.

הורד.jpg
צילום חי פה
מהנדס העיר אריאל וטרמן: נעכב בנייה, אם התשתיות לא יהיו מוכנות "חשוב לנו גם שתהיה בנייה של יח"ד, אבל אנחנו לא נאפשר לבנות בתים בלי תשתיות מתאימות. הכוונה היא גם לכבישים, שיתאימו לכמות כלי הרכב וגם מוסדות חינוך, מעונות, גני ילדים ובתי ספר. אם לא תהיה ברירה נעכב בנייה של שכונות, כיון שמדובר בעשרות אלפי תושבים חדשים, ולא נאפשר פגיעה בהם או בשאר תושבי העיר".

גן_גולן_איצטדיון.jpg

צילום: רן גולן
01_רן_גולן.jpg
צילום: רן גולן

5 תגובות
 1. אורי אמר/ה

  איזה כתבה שטותית. ההגירה כאן בכלל שלילית כרגע. והבניה הזו תמדבר את העיר.
  וגרוע מזה- מהנדס העיר ומי ששלח אותו נראה שלא מבינים עניין.
  במקום כל ההרס הזה צריך לעבות קודם כל את הקיים ולשמור על השטחים הירוקים מכל משמר.
  שכונות חדשות יש. אבל אף פארק גדול.

  ומעבר לכך- ראש עירית חיפה צריך להנהיג את כל המטרופולין- חיפה והקריות והסביבה.
  על זה בכלל לא מדברים. הרי באמצע תהיה מועצה תעשייתית. בור זיהום ענק של תעשיית פטרוכימיה ליצוא ונמל האב. האזור יהיה מפוצל, שתי ערי מובטלים ישנות ומוזנחות.
  חיפה ממשיכה לטבוע. מנותקת מסביבתה ולא מתייחסת אליה. תבינו כבר- אי בודד מנותק מסביבתו זה לא עובד ככה.
  שילכו כבר ווטרמן ויהב הביתה.

 2. חיפאי חושב אמר/ה

  ללא שדה תעופה בינלאומי אמיתי.
  עם נמל ימי ורכבת ששולטים וחונקים.
  עם ראש עיר שמבריח צעירים.
  ללא תעסוקה.
  ארנונה גבוהה.
  זיהום אוויר ללא ניטור אמיתי.

  אהה.. ומגדלים של 20 קומות בשכונות הוותיקות.

  מי עוד משוגע לבוא ולגור כאן???

 3. אחד העם אמר/ה

  בינתיים התושבים בוררחים מחיפה בגלל זיהום האויר וארנונה מטורפת.
  פרנסי העיר שוגים באשליות והורסים בשמחה את הטבע בעיר, היתרון היחיד שיכול למשוך תושבים חדשים – חלם ובכייה לדורות

 4. יעלה לפשיץ אמר/ה

  המגדל ברמב"ם ,נראה כמו צבת ענקית ! את מי היא באמת רוצה להרוג כאן ? ברור מאיזו חנות …היא נקנתה . שכונה שכנה לבת גלים , היא ק,אליהו ,על שם אליהו הנביא ,והיא בת חמשת אלפי תושבים ,שהיא המתפוררת שבשכונות החוף הנחשבות …רק למעבר אקראי עם הרכב שלנו ,והיא זו השוקעת למותה הוודאי ,למדמנות האדמה המימית ,והיא ,כמעט ואיננה מוזכרת בשום כתבה רצינית .היא כן ,תוזכר ,כאשר יגיעו המחלצים ,האמבולנסים ,וחברת הקדישא…סכנת מוות אורבת לתושבים שם ,איש אינו מכיר בהם כשכונה ,אלא …מעין נקודה על מפת העיר הזו ,שאין לה בעצם שום צפי לעתיד .היא כאילו נעלמה לה לאן שהו .אבל .מה שמטריד את אנשי החשיבה והתכנון ,הוא נושא הכיעור המגדלי …שיצרו עיריות העבר,ז את למרות ,שעדיין משרתים אותם אלה ,שיצרו את הבכייה לדורות הזו ,בעוד ,שבאמת, גם מטריד חוסרו של הפארק בעיר …ועוד חוסרים חשובים .אלא ,שאין מתייחסים לסכנת הנפשות של מוות בקריסת המבנים הללו ,המחלות ,הביובים ,זקנתם של התושבים ,הכביש יפו ,הנושא את כל רכבי הרעל אשר בעולמנו ,ממש ליד החלונות ,,חוסר התשתיות ,ללא חשתיות ,לא תתכן בנייה .

 5. איטליז ג'ורג' אמר/ה

  עברו 4 שנים וכמעט שום דבר לא זז.
  אולם בנין שתית שבו התפאר מהנדס העיר בהחלט זז…

לא ניתן להגיב