ערב השקת הדיסק "חיפה שהתעוררה מחלום"

מתי לאחרונה רכשתם דיסק, מוזיקה ישראלית, שירים שמערכת היחסים שלהם מתארת את העיר חיפה?

פרופ' עודד זהבי, המפיק המוסיקלי של הדיסק "חיפה שהתעוררה מחלום" משתף: "הדיסק מגיב על חוסר משווע בשירים וביצירות שנושאם ועניינם העיר חיפה ועונה על צורך מובהק בהם. מקומה של חיפה בנוף הזמר העברי חסר מאוד ביחס למעמדה הגיאוגרפי וההיסטורי, וזאת באופן שאין לו הסבר". לדבריו, האלבום בכללו חוגג את היצירה העכשווית. "כולנו תקווה ששיריו יהדהדו במרחב התרבותי הישראלי, שיוצריו ייחשפו אל קהלים רבים, ושעצם קיומו יעודד יוצרים ומוסדות אחרים להתמודד עם האתגר שמציבים "שירי מקום" שטרם הולחנו".

צפו בווידאו וגלו יחד איתנו מה קורה כשמחברת הטקסט והמלחינה נפגשות לראשונה פנים מול פנים.
צילום והגשה: הדס בן-ארצי. עריכה: ירון כרמי – חדר החדשות של חי פה

הדס_בן_ארצי_והפרופסור_עודד_זהבי.jpg

הדס בן ארצי והפרופסור עודד זהבי
בערב השקת הדיסק "חיפה שהתעוררה מחלום", שראה אור לאחרונה בהפקת החוג למוסיקה, במשכן לאמנויות ע"ש ד"ר ראובן הכט, אירח זהבי ממיטב הזמרים טליה אליאב, אורית פרלמן מיכל גולן ואחרים עם שירים מהדיסק.
במעברים סיפר על השתלשלות העניינים וההיסטוריה של יצירת הדיסק. בין האורחים הוזמן לבמה הפרופ' יוסי בן ארצי.

הפרופסור_יוסי_בן_ארצי.jpg

הפרופסור יוסי בן ארצי
הדיסק משרטט דיוקן מוסיקלי של העיר חיפה באמצעות שירים שנכתבו והולחנו לאורך שנותיה. הוא יוחד לשירים שהעיר משתקפת בהם – על נופיה ואתריה, תרבותה והווי החיים בה, תושביה, עברה והמציאות האקטואלית בה. העבודה על הדיסק, על כל שלביה, התבצעה ע"י הסטודנטים בחוג למוסיקה – בחירת השירים, הלחנה ו/או עיבוד, ביצוע בנגינה ובזמרה, הקלטה והפקה.

09_הדס_טלי_אליאב_ורחל_לוריא.jpg

הדס בן – ארצי, טלי אליאב ורחל לוריא.
החיבורים היו מעניינים ומפרים. במהלך הערב זכינו לראות חיבור ראשוני ומוצלח בין שתי נשים, דור העתיד החיפאי של המוזיקה, או אולי בעצם דור שמתגבש כבר שנים? רחלי לוריא, אמנית רב תחומית חיפאית, אשר יוצרת בסביבתה באינספור הזדמנויות שונות נבחרה לככב דרך מילותיה גם בבחירת השיר בערב החגיגי, גם כאשר הלחינו את שירה וגולת הכותרת ,משפט מתוך הטקסט נבחר להיות שם הדיסק.

שירים מתוך הדיסק

השיר "קיץ 2006"

חיפה לאור הלבנה

אומנות בחיפה

לא ניתן להגיב