רותם טפירו וסיגל שטרנברג: "אנחנו מסייעות לדיירים לממש חלום"

בכנס רב משתתפים בנושא התחדשות עירונית, שהתקיים במרכז הקונגרסים בחיפה, ביום ה', 23/02/17, תיארו עו"ד רותם טפירו והמגשרת סיגל שטרנברג, את הדרך בה הן מסייעות לדיירים לממש את חלומם ולבצע פינוי בינוי.

 

צפו בווידאו – רותם טפירו וסיגל שטרנברג על הבמה

(צילום ועריכה – ירון כרמי)

טפירו ושטרנברג הן שותפות מייסדות של "החברה לניהול דיירים (א' ועד תמ”א)"

הן השתתפו בפאנל והסבירו לקהל את משנתן באשר למימוש הפרויקטים המורכבים של פינוי בינוי.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:
רותם טפירו וסיגל שטרנברג בכנס התחדשות עירונית בחיפה (צילום – ירון כרמי)

 

"הזדמנות מרובת חסמים"

פרויקטים של התחדשות עירונית יוצרים הזדמנות יוצאת מן הכלל עבור בעלי הדירות, למימוש חלומם לשדרוג הדירה וכניסה לדירה חדשה, משודרגת ועמידה לרעידות אדמה. זאת מבלי להשקיע שקל מהכיס.

נשמע פשוט, אך מסתבר שעל מנת לממש עסקה כל כך אטרקטיבית, על הדיירים לעבור מספר לא קטן של חסמים. עבור הדיירים עצמם, בדרך כלל מדובר בפרויקט ראשון ואולי גם אחרון מסוגו, אך עבור טפירו ושטרנברג, מדובר בפרויקט מוכר וברור. כך ביכולתן לקצר תהליכים ולסייע לדיירים לדלג בזריזות מעל מספר רב של מכשולים ובעיקר למקסם את זכויותיהם מול היזמים.

אולם_מלא_בחיפאים__-_כנס_התחדשות_עירונית_בחיפה.jpg

אולם מלא בחיפאים – כנס התחדשות עירונית בחיפה

 

לא להילחץ

לדברי רותם טפירו, אין צורך להילחץ מההליך. כאשר בעלי הדירות מזמינים אותן, הן מגיעות ללא עלות מצד הדיירים ומבצעות עבורם את הבירורים הראשוניים של כדאיות הפרויקט. הן בודקות כדאיות כלכלית לבעלי הדירות, כדאיות לקבלן, נכונות עיריית חיפה ועוד… וכך, יחד, יד ביד, הן מלוות את בעלי הנכסים עד לסיומו המוצלח של הפרויקט.

אחד החסמים המורכבים שעומדים בפני הדיירים בפרוייקט מסוג זה, הוא מלאכת הגישור בין הדיירים. על מלאכה זו מופקדת המגשרת סיגל שטרנברג, אשר מביאה איתה את הפן הרגשי ואת נסיונה המוכח לגשר בין הדיירים הרבים בפרויקט.

כנס_התחדשות_עירונית_-_באנר_עליון.JPG

לא מוכרות אשליות

אנו לא נותנות לדיירים לחלום חלומות אשר אינם יכולים להתגשם איננו מבטיחות הבטחות שלא יוכלו להתממש בפרויקטים. לעיתים אנו נתקלות בשוק פרוץ שבו קיימים, לצערנו, הרבה יזמים אשר מנסים לקנות דיירים על ידי הבטחות שווא והבטחת חלומות שלעולם לא יכולים להתממש בפרויקטים של התחדשות עירונית.

חשוב לציין שמאחורי כל דירה עומדת משפחה עם רגישות, פחד מהעתיד והיסטוריה ארוכה עם השכנים.


“זה נכון שתחום הנדל”ן מזוהה יותר כעולם גברי. אך דווקא מעצם היותנו נשים, אנו מצליחות להביא יכולת גישור גבוהה בזכות ההקשבה, הבנה והניסיון הרב שצברנו”


לא ניתן להגיב