האריה מגן החיות בחיפה התמוטט אל בריכת המים בעודו מפרכס לעיני המבקרים

האריה יאגו עצוב וכאוב (צילום: מבקר בגן החיות)

(חי פה עם בעלי החיים) – האריה יאגו מגן החיות הלימודי בחיפה כבר בן 19.5, גיל מבוגר יחסית לאריה, אם כי בשבי יכולים אריות לחיות גם שנים רבות יותר. אך לאחרונה נחלש יאגו מאוד ואמש (שבת) התמוטט ונפל אל מי הבריכה שבכלובו בגן החיות. המראה, כך מספרים אנשים שהיו עדים למקרה, היה קשה ומכמיר לב. מבקרים ששהו במקום באותה העת דיווחו כי מראהו של מלך החיות המפואר כשהוא חלש כל כך, סובל מהתכווצויות ומרעידות וחסר אונים היה קשה מנשוא.

האריה יאגו מנסה לצאת מהבריכה (צילום: מבקר בגן החיות)

האריה יאגו, שהועבר מהספארי ברמת גן לגן החיות הלימודי בחיפה בשנת 2015 במקום האריה סימבה שנפטר, סבל מבעיות חברתיות קשות, זאת בעקבות סיפור האהבה המיוחד והעוצמתי שהיה לו עם הלביאה המבוגרת שיר, שננטשה על ידי חברותיה הלביאות האחרות. סיפור אהבתם של יאגו ושיר התפרסם בשנת 2013 לרגל יום האהבה.

במשך כל השנים בהן שוהה יאגו בגן החיות בחיפה הוא חיי בדידות. לאחרונה, בשל זקנתו, הפך חלש, כאוב ומדוכא. אתמול, שבת 25/2/23, הגיע מצבו לשיא, או נכון יותר לומר שיא השפל אליו נקלע מלך החיות החיפאי, החזק והחסון, שגופו בגד בו בשל גילו. יאגו סבל מרעידות ומהתכווצויות ולא יכול היה לעמוד על הרגליים. הוא קרס ונפל לבריכה לעיני המבקרים, שכאב להם לראות אותו במצב הזה. יאגו נפל לבריכה ולא היה מי שיחלץ אותו ולמעשה היה בסכנת טביעה. לאחר יותר משעה הצליח לצאת בכוחות עצמו. המראה הקשה נחרט בראשם של המבקרים, כך סיפרו, כך גם מראהו הפיזי הרעוע ומבטו העצוב.

טירת כרמל – רחב
האריה יאגו עצוב וכאוב (צילום: מבקר בגן החיות)

יאגו המאהב שוויתר על הכתר ועל ההנהגה, כפי שפורסם בשנת 2013, היה בזמנו רק בן 8 כשהלביאה שיר היתה כבר לביאה בוגרת בת 18. בשל גילה המתקדם, חברותיה הלביאות התנכלו לה והותירו אותה בודדה. יאגו הצעיר והחזק שהיה מנהיג להקת האריות, החליט לוותר על הכתר כדי לתת לשיר כתף ולתמוך בה. בהתחלה התפתחה בין השניים ידידות, שהתפתחה אח"כ לחברות קרובה עד שחלקו בתאי השינה. לאחר מכן התחיל בין השניים קשר האהבה האמיץ שהפריד בינם לבין יתר הלהקה, זאת לאחר שיאגו החליט לא לצאת כבכל בוקר אל החצר. הוא נשאר בתאו להחליף שאגות עם שיר – ובכך סימן ללביאה הבודדה שהוא מקריב את הנהגתו כדי להיות עמה.

בשנת 2015 כאמור, יאגו הועבר לגן החיות בחיפה לאחר שבספארי התבודד ולא הסכים ליצור קשר עם האריות האחרים שבעדר. עם הגיעו לגן החיות בחיפה ניסו לחבר אליו את שתי הלביאות גאיה וגוב, חיבור שלא צלח בשל אופיו המיוחד, שגרם להן לתקוף אותו ולהעמיד את חייו בסכנה. על כן הוחלט להניח ליאגו לחיות כרצונו לבדו, כשהוא חולק את החצר הגדולה ברוטציה עם הלביאות.

יאגו בימים טובים יותר (צילום: צבי רוגר עיריית חיפה)

בשמונה השנים האחרונות יאגו כאמור חיי בבדידותו, אך זכה לטיפול המסור ולאהבה מצוות גן החיות, בזכותם הגיע לגילו המופלג. אלא שכפי שנודע לחי פה, בשנה האחרונה הדרדר מצבו. אמנם הוא זקן וחלש וסובל מבעיות זיקנה שגרתיות ותואמות לגילו, אך אמש חווה התמוטטות שהיא ככל הנראה מעבר לבעיותיו הרגילות.

אתמול (שבת 25/2/23) יאגו לא היה במיטבו, הוא היה חלש מאוד וסבל מרעידות ומכיווצים ובעת ששהו מבקרים במקום, ראו אותו מתמוטט ונופל לתוך הבריכה. בשל חולשתו התקשה נאריה האומלל לצאת מהבריכה, ולקח לו יותר משעה לחלץ את עצמו ולצאת, עד כדי שהיה בסכנת טביעה.

לחי פה נודע כי הווטרינרית של גן החיות לא הגיעה לטפל באריה וגם ממלא מקומה לא הגיע לטפל באירוע. לבסוף הזמינו את וטרינרית גן החיות של קריית מוצקין, לאחר שהאריה סבל במשך זמן רב.

האריה יאגו עצוב וכאוב (צילום: מבקר בגן החיות)

מגן החיות הלימודי נמסר לחי פה בתגובה:

"יאגו הינו אריה מבוגר מאד, כבן 20. אתמול (שבת 25/2/23) חווה התקף, שעל פניו נראה כסוג של פרכוס, שנמשך זמן קצר ושאת נסיבותיו אנו בודקים. יאגו הגיע אלינו מהספארי ברמת גן לאחר שנדחה מהלהקה שם. כמו אריות נוספים החיים היום בגני חיות החברים בארגון גני החיות האירופי, הוא חלק מתוכנית ניהול אוכלוסייה למינים בסכנת הכחדה, אולם בגילו המופלג הוא לא יוכל להצטרף לקבוצת לביאות ולהתרבות".

במענה לשאלותינו נמסר עוד מגן החיות:

 1. הטיפול ביאגו מסור כמו שהיה תמיד, והוא עובר בדיקות והערכות תקופתיות של מצבו הרפואי והגופני כפי שנדרש מפרט בגילו. באופן מצער, זקנה אינה נראית טוב, גם אצל בעלי חיים, אולם הדבר לא קשור לטיפול ביאגו.
 2. מאז האירוע אתמול, שהיה לא צפוי וללא סימנים מקדימים, נמצא יאגו בתהליכי אבחון שצפויים להימשך עוד זמן מה, אם כי יש סיכוי סביר כי הדבר קשור בצורה זו או אחרת לגילו המבוגר. בשלב זה חזר יאגו לעצמו, אך הוא עדיין נשאר סגור וכך יישאר גם בלילה, לצורך התאוששות ומעקב.
 3. על מנת לתת מענה מיטבי, בכל זמן ומצב לגיבוי וטרינרי, יש לגן החיות אפשרות לקרוא למספר וטרינרים שונים והפעם הוזעקה וטרינרית מגן החיות בקריית מוצקין שהייתה זמינה והיתה יכולה להגיע תוך זמן קצר, כפי שאכן קרה. לשמחתנו יאגו לא נזקק לטיפול רפואי אתמול, והיום נראה שחזר לעצמו והוא מאושש.
 4. כפי שנאמר קודם, יאגו בילה את הלילה בהתאוששות והשגחה. ככל שמצבו יאפשר זאת, מחר הוא יצא שוב לחצר התצוגה, אחרי שליתר ביטחון בריכת המים רוקנה ורופדה בקש, ותהליך האבחון של הגורם לאירוע מאתמול יימשך.

הילה לאופר, חברת מועצת העיר, מסרה לחי פה

גן החיות, הכתם של חיפה, צריך להיסגר!
איך אנחנו אוהבים לקרוא על סיפורי חברות רומנטיים ולעשות האנשה לבעלי חיים אבל האמת שאין שום רומנטיקה להיות כלוא בכלוב כל חייך!

יאגו החליט לוותר על הכתר, נו באמת…

סיפורים מפוברקים שנועדו למשוך את הציבור למקום פסול! והציבור ברובו מבין שמה שהוא רואה פסול, נכנסים עם חיוך ויוצאים עם תחושת אי נוחות כאשר רואים את סבלן של החיות. גן חיות מפואר ככל שיהיה, הוא עדיין כלוב וכלא לכל חייהם של בע"ח שלא עשו רע לאף אחד.

אפילו רוצחים ואנסים מקבלים חנינה. חמור מאוד שאין ווטרינר למקרי חירום כאלו! איך ייתכן שהאומלל הזה שוכב שעה ואין מי שיעזור לו?
זה פשוט אבסורד וכשל גדול מאוד שאין מענה רפואי לבעלי החיים הכלואים שם.

לצערי ראש העיר הנוכחית לא עשתה דבר בכדי לקדם את סגירת גן החיות, מקווה שראש העיר הבא ישכיל להבין שאין מקום לצער בעלי חיים הזה בחיפה ונוכל לעבוד בשיתוף פעולה עד לסגירת הגן.

הילה לאופר (צילום: עיריית חיפה)
הילה לאופר

הגיבו כאן לכתבה

137 תגובות
 1. אייל אמר/ה

  תל אביב סגרה את פינת בחי-בר בפארק ירקון.
  הגיע זמן שחיפה תסגור את גן החיות ותעביר אותו לגן חיות חדש רחב ידיים ליד החי-בר בפארק הכרמל.
  ואת שטח גן החיות לפתוח לטובת פארק ענק ומתקני ספורט לתושבי הכרמל המרכזי, כרמל מערבי ורמת התשבי שאין להם אף גן גדול אחר.

 2. דגנית אמר/ה

  גני חיות זו התעללות בבע״ח. במיוחד גן החיות הלימודי בחיפה. הוא לא נחלש. הוא פשוט נכנע לדיכאון אחרי 8 שנות בדידות בצינוק.

 3. דן לביא אמר/ה

  כואב הלב. מקווים שיתאושש..

 4. שרלי ינקי - חאלוש. חיפה פובליציסט אמר/ה

  ישר כח ידידתי הכתבית.מצאתי שהמסמך שלך אמין.
  אכן, יאגו אינו חש בטוב , לדעתי , מדובר בגילו המתקדם ובגעגועים לשיר שאותה גם הכרתי במסגרת ביקוריי בגן.
  חשוב מאד לשדך לו חברה חדשה כדי שתחזיר לו את הביטחון העצמי ושמחת החיים. ישר כח לך ידידי יאגו ,החלמה מהירה. ערב נעים.

 5. אליק אמר/ה

  הגיע הזמן לסגור את כל גני החיות הקטנים ופינות החי, בחיפה ובכל מקום אחר. כל העולם הנאור והמתקדם הדואג לרווחת בעלי החיים כבר פועל בכיוון זה. כן אפשר להמשיך לטפל בחיות בר (שלא ניתן להחזירן לטבע מסיבות שונות) בגני חיות רחבים דמויי הספארי, אבל גני חיות קטנים? די! די לתנאים מכמירי הלב שבו אנו כולאים חיות בר. לחופש נולדו!!!

 6. גרצל אמר/ה

  אכן מקרה עצוב של עוד קשיש בעירינו שמובילה סטיסטית במספר הזקנים ,בארץ.
  מכוון שאין בית אבות לאריות,ושום מטפל זר, לא מוכן להקריב את עצמו,למען האריה הזקן.
  כל שנותר זה :להקדיש לו אגף בבנין העיריה צמוד לראשת העיר,וכך נוכל לצפות בסקרנות מי ילך ראשון…(:

 7. זלמן אמר/ה

  עוד מעט מתפנה קליש רותם. תוכל להיות לחברה ליאגו.

 8. אייל אמר/ה

  תהייה: לבני אדם יש צנעת הפרט ולא מצלמים אותם בלי רשותם בודאי לא במצב סופני.
  האם לבעלי חיים אין צנעת הפרט וזכות דומה לפרטיות במצב סופני?

 9. יאנה אמר/ה

  אילו אנשים מטומטמים!!!לאריה היתה אהבה ואז ממש הפרידו מהאהבתיו…למה? מה זו החוצפה הסו? מה הטימטום?
  מי שעשה זאת- שלו יהיה ככה בחיים!בדידות עדו לאריה המסכן הזה!!!מסכן….

 10. יהושע בן נון אמר/ה

  הגיע הזמן לעשות חסד עם החיות האומללות ולסגור את גם החיות. גם בקרקסים כבר אין חיות.

 11. מאיה אמר/ה

  הילה לאופר י זה ברור שאין לך מושג ולו קלוש לגבי גן החיות בחיפה ומצב החיות, כפי שניתן מאוד בבירור להבין מדברייך מלאי הבורות.
  "שכב שעה בלי מענה" את מוכנה להיכנס לכלוב להוציא אותו כשהוא ער? אני אניח שהתשובה היא לא, אז עשי לעצמך טובה ושתקי.
  אסור לעובדים לבצע פרוצדורות רפואיות ללא ווטרינר/ית, זה מסכן את בעלי החיים ואותם, לנסות להרדים את יאגו במינון לא נכון כי אין ווטרינר/ית שיתנו מינון היה יכול להרוג אותו או להביא לפציעה של העובדים כי הוא לא נרדם.
  לצערינו חהגיע מהקריות לחיםה יכול לקחת שעה תלוי בזמן ביום ולהגיע למרכז הכרמל תמיד לוקח זמן, וגם חיות בדיוק כמו אנשים נופלות לפעמים, את רצה לרופא על כל שריטה של הילד שלך? ובטבע החיות האלה לא מסופקות שירותי ווטרינריה והרצון הוא שהן ישארו עם כמה שיותר אינסטינקטים ולא יתרגלו לאנשים.
  החיות לא סובלות בגן בשום צורה, וכאמור ניתן לראות מדברייך כמה את בורה בכל הקשור לגן החיות בחיפה, לגני חיות בכללי ולחיות בכלל.
  האנשים העובדים בגן הם מסורים ואוהבי בעלי חיים, יותר ממך זה בטוח. כדאי שתתחנכי על גני חיות בארץ ובעולם ועל מצב בעלי החיים, שמורות הטבע, תוכניות הרבייה והמאגרים ובעיות הצייד לפני שאת מדברת שטויות כדי לומר שאמרת.
  ואגב, מתלוננת על האנשה של בעלי חיים ואז משווה אותם לחלאות הכי גרועות של האנוש, רוצחים ואנסים, וכל זה מבלי להבין דינמיקות קבוצתיות של בעלי חיים ובפרט אריות.

 12. ב אמר/ה

  גן החיות בחיפה לא קטן בשום צורה. ותמשיכי לפלוט שטויות בלי לדעת דבר וחצי על גני חיות, את רק מראה כמה את לא מודעת בנושא.
  אריות זכרים בטבע יכולים להיות לבד כל חייהם, אבל היי למה אשכרה ללמוד על בעלי חיים לפני שמקריצים שטויות ושקרים.

 13. אריאל אמר/ה

  כן כי תושבי הכרמל צריכים עוד פינוקים על חשבון שאר חיפה.
  יש את גן האם.
  יש גינות שונות בכל הרחובות סביב, די לשקר.
  ולהשוות את החי בר בירקון לגן החיות בחיפה מראה את חוסר המודעות.
  גן החיות בחיפה הוא ייחודי והחיות שבו ייחודיות לו ולצורה בה הגן בנוי, אין בגן חיות גדולות כמו זברות או פילים וג'ירפות כי אין מקום לזה והן יסבלו על ההר, החיות שבגן מותאמות לחיים על איזור הררי ולא שטח ישר.
  החתולים הגדולים גם כן.
  אין מקום אחר בחיפה שלא חדבר שהחיות עצמן יסבלו במיקום אחר.
  אל תדבר רק בשביל לדבר, ובטח שבטח אל תשווה טת תל אביב לחיפה. קודם לך תלמד על בעלי חיים וספציפית על אלו שבגן בחיפה במקום סתם לדבר ולחשוב שאתה יודע.

 14. יפעת אמר/ה

  סיפור מכמיר לב וכואב מאד…גם ההפרדה של יאגו משיר אהובתו…יש בו אלמנט של אכזריות….בחוסר ההגעה של וטרינר מיידית למקום, מקומם ומראה על הזנחה…גם תגובת חברת מועצת העיר מצביעה על מקום מוזנח ובעלי החיים…הם צער בעלי חיים…מישהו צריך להתעורר מהר בעיריית חיפה…לסגור את המקום ולמצוא מקום ראוי ליאגו האומלל ולבע"ח אחרים…חייהם של בעלי החיים הנמצאים בגן חיות אינו הפקר, והוא באחריות מפעיליו…סיפור עצוב וחסר חמלה אנושית.

 15. אוהבחיות אמר/ה

  שאלה לכל אוהבי החיות: ומה יהיה גורלן של החיות כאשר תסגרו את גני החיות "המתעללים"? האם יחיו באושר בסאוונה?

  כנראה שלא. תחשבו מה קרה לסוסים עם המצאת המכוניות כאשר כבר לא היה צריך אותם….

  החיים של החיות בגן החיות אמנם לא מדהימים, אבל יכול להיות הרבה יותר גרןע מבחינתם.

 16. ורדינה מארגנטינה אמר/ה

  מה?!

 17. יעל אמר/ה

  מזעגע ועצוב. איזה רוע זה להפריד בינו לבין אהבתו שיר.
  פשוט התעללות. האריה הזה התמוטט מצער, דיכאון ובדידות
  איך יכול להיות שאין וטרינר שמגיע מיד במצב כזה. חייב להיות וטרינר זמין כל הזמן. הגיע הזמן לסגיר את גן החיות ולא לאפשר כליאה של בעלי חיים שנועדו לחופש.
  אנשים פשוט אל תשתפו פעוחה עם צער בעלי חיים הזה ותמנעו מללכת לגני חיות. פשוט כואב הלב :(((

 18. חיפאי לשעבר אמר/ה

  עוד סימפטום של ראש העיר הלא מתפקדת ושחסרת כל יכולת ניהולית לרמה שלא הייתי נותן לה לנהל קופסאת גפרורים.
  מקווה שבעתיד תהיה/יהיה לחיפה ראש עיר שיודע/ת מה הוא/היא עושה ויבריא את העיר

 19. נטע אמר/ה

  בושה ותעודת עניות לעיר חיפה! פשוט התעללות לשמה מה שקורה ב"גן" החיות הזה, איפה נראה דבר כזה שבמשך שעה שלמה אין מענה לאריה המסכן? כל מילה בסלע הילה לאופר!!!

 20. האדם לא יותר מהטבע אמר/ה

  בושה וכלימה לתת לארייה ככה לסבול בלי שאף אחד יבוא אליו לשם מה קיים המקום האומלל הזה אך ורק לבצע כסף חוצפה פשוט מקומם שאפו הילה

 21. אורין אמר/ה

  המשך כליאת חיות כדי שהולכי על שתיים יצפו בהם לנוחותם, מעיד על בורות ופרימיטיביות והוא למעשה התעללות.
  סיגרו את בית הסוהר לחיות, הוכיחו. רחמנות ואנושיות והעבירו אותן לאזורים המיועדים לרווחתן.
  שימו סוף למנהגי ימי הביניים.

 22. אני אמר/ה

  כל מילה בול!

 23. דרור אמר/ה

  זה מחריד, שחיות חסרות-ישע נכלאות למשך כל חייהן בכלובים – – ועוד יש בני-אדם שמתייחסים לזה כאל בידור.

  גני-חיות הם בתי-כלא איומים שרומסים את הזכות הבסיסית ביותר לחופש.

  כל גני-החיות צריכים להיסגר ולשחרר את השבויים לשמורות-טבע, לצורך החלמה ושיקום.

 24. אילן בורנשטיין אמר/ה

  גני חיות זה דבר פסול וחשוב להימנע ממנו ככל שניתן. לכל הפחות יש צורך בפארקים רחבי ידיים לצמצם למינימום את הפגיעה בחיות.

 25. בחור ת״א אמר/ה

  צריך לפטר את הווטרינרים של הגן חיות הזה ולסגור את המקום. זה אשכרה התאכזרות לבע״ח. נשבר הלב

 26. מיכל אמר/ה

  גן חיות פשע באופן ככלי זהו מקום גהנום לבעלי החיים שנחטפים ונאסרים בכלא שבנו בני אדם ובמיוחד גן החיות בחיפה!!!היה צריך ממזמן להיסגר.

 27. מאיה רגואן אמר/ה

  משום מה תגובה זו לא נשלחת מעניין
  גני חיות הם בתי סוהר לבעלי חיים למה נגזר עליו להיות בודד
  פשוט שואה
  אסור ללכת ולממן מקומות אלה

 28. א.א. חיפה אמר/ה

  אמרו שווטרינרים לא הגיעו עליו לבדוק ולטםל בבעיה שלו. ממש כואב הלב שעבר זמן ולא הגיעו עליו. קיהל אריה וכך מגיבים תתביישו מה הסיבה להתנהגות מזלזלת .שהיא מקבלת משכורת וזאת התנהגות ?

 29. קולי אמר/ה

  ממש כואב הלבנשמע שהוטרינרים של גן החיות כולירות רציניים איך הם לא קופצים ישר לסייע למסכן הזה? גם הטיפול בדובה היה לקוי, ברור גם מהתשובות הזחוחות שלהם שהצוות הרםואי שם כושל וגרוע ומזלזל בחיות בצוות הטיפולי ובאזרחים המודאגים כאחד!!
  תביאו לשם וטרינרים נורמלים ומסורים
  ולא סיפרתם יה קרה לשיר הלביאה האם נפטרה האם הפרידו בינה לבין יאגו ואם כן אז למה
  אריה מדהים ויוצא דופן וואו הלוואי גברים אנושיים היו כאלה אציליים

 30. קולי אמר/ה

  לא באמת קשור אליה יא דווקא אוהבת חיות
  למה מה יהב עשה משהן לטובת בעח בחיפה?? רק נזק התאכזרות והתעללות

 31. קולי אמר/ה

  זו כבר בעיה של בני אדם שחייבים לנצל בעח. ולפעמים מוות עדיף מחיי סהל ועבדות ארוכים שגומרים את הגוף ואת הנפש

 32. בתשי אמר/ה

  כואב הלב על יאגו ועל הזיקנה הקשה שהוא עובר בגן החיות המיותר בחיפה. הגיע הזמן שגם החיות הבלתי ראויים הזה ייסגר וכל בעלי החיים הכלואים בו יועברו למקומות ראויים!!!

 33. ליטלי אמר/ה

  כלכך עצוב מלך החיות לא צריך ולא ראוי להיות סגור בכלוב . עובדה.
  למה בני אדם לא כולאים בכלוב לבד מבודדים כל החיים שלהם ? נראה לי פיירר באותה מידה.
  עולם חולה בראש יצרנו לעצמנו כאן.

 34. חני אמר/ה

  כל כך עצוב …ואין מושיע !
  (כך גם לגבי החזירים הפתרון היה.. ל"דלל " במקום ליצור מקואות מים בואדיות ולמשוך אותם לשם)

 35. עדי אמר/ה

  לפני למעלה מחודש, בביקור שערכנו בגן החיות בחיפה היה ניכר כי רגליו של האריה מתקשות לשאת את משקלו. הוא רעד ומעד לא אחת. מפתיע שנמסר מגן החיות שהאירוע היה לא צפוי.

 36. גבי אמר/ה

  הייתי עם הנכדים שלי בגן החיות בחיפה. עליבות והזנחה בכל צעד ושעל. מסכנות החיות שעוד נותרו בו. נראה לי שבגן החיות בעזה יש לחיות תנאים ראויים יותר

 37. רותי אמר/ה

  מזעזע!!!! בדיוק כמו וטרינרים בעיריית חולון שלא מגיעים באמת לטפל באוכלוסיית חתולים דרוסים, חולים, במצוקה. עד מתי תימשך התעללות בבעלי חיים בגני החיות במסווה של " לימודים" , " הצלת בעח" ברחוב הרצל היינו עדים למוות איטי נורא של כל אוכלוסיית בעח בגן הגיאולוגי בתל אביב. בדולפינריום בתל אביב ופינות ליטוף כדוגמת בבלי בתל אביב. איפה כל העמותות למיניהן ?? מדוע לא קוראים זעקות בכנסת לסגירת "גטאות" אלו? מדוע מליוני כספים מחולקים לרשויות עבור חתולים במצוקה ואין טיפול מתבקש? איפה הכסף??

 38. לללניה אמר/ה

  לא צהימה למה הוא לא הועבר אם הלביאה האהובה עליו?? עוד לא למדו החכמים.שאם מעבירים. אריה בודד הוא בודד?? כמה רוע וטיפשות בשם לימוד??? כתבו שהוא והלביאה מאוהבים-אז למה הפרידו?? האם היא חיה?? מיד לאחד ביניהם. גם בעל חיים זקוק לליטוף ומגע. של אהבה ולחדוב שמי שחושב שהוא חכם ומורה. טחפש מאריה

 39. מיכאלה (מיקי) תדמור - שיינפלד אמר/ה

  לסגור את גן החיות הגיהנום עלי אדמות הזה לאלתר. כבר היה צריך לעשות זאת מזמן.

 40. קוקי אמר/ה

  חיות שזקוקות למרחבים אינם מקומם בכלוב
  אם גן החיות לא יכול לספק להם מרום מחייה ראוי עדיף לוותר
  2023 תנו לחיות לחיות בכבוד , בשלווה בטבעיות

 41. מיה אמר/ה

  תסגרו כבר את הגני חיות !

 42. ורוניקה אמר/ה

  להחזיר את החיות לטבע דחוף

 43. איתן אמר/ה

  מלך החיות עאלק !

 44. דוד אמר/ה

  מסכים לחלוטין עם הילה. או שיבנו מתקן הומאני ומתאים בגודל הספארי בפארק הכרמל או בפארק הקישון (בכסף שיתקבל מנדלן במרכז הכרמל אפשר לממן בכיף מתקן חלופי).. או שיסגרו לאלתר

 45. אליהו אמר/ה

  האריה נפטר, יהי זכרו ברוך…
  צריך עכשיו קבורה יהודית כהלכה.

 46. טלי אמר/ה

  חוצפה כזאת.לא להזעיק עזרה באופן מיידי.מדוע וטרינרית הגן לא הגיע?הרי וטרינרית כשמה כן הוא צריכה להיות מוכנה למיקרי החירום .לפטר אותה באופן מיידי.

 47. טלי אמר/ה

  צודק

 48. חן אמר/ה

  בושה שבשנת 2023 עדיין קיימים בכלל גני חיות. התעללות לשמה

 49. עפרה אמר/ה

  הילה לאופר מסכימה איתך לגמרי לגבי סגירת גן החיות האומלל הזה
  מקווה שהאריה המסכן יעבור בדיקות דם צילומים אולי יש לו גידול במוח שגרם לו לפירכוסים???
  בבקשה תעשו כל מה שאפשר למענו
  אפילו אם מדובר בהרדמה במידה ואכן יש לו גידול
  בבקשה תסגרו את גן החיות הזה
  יש בעולם מרכזים לאריות בדרום אפריקה למשל
  אולי יהיה לו טוב לסיים את חיין שם חופשי בשמורה
  אם מצבו מאפשר טיסה

 50. ניב נחום אמר/ה

  לדעתי בתי הכלא לחיות בחיפה ובמוצקין צריכים להיסגר ואת בעלי החיים שנותרו ולא ניתן להשיב לטבע צריך להעביר למתקנים מתאימים סגורים מעין אדם להעביר בהם את יתרת חייהם הטבעיים בשלווה ורוגע עד כמה שניתן.
  בעידן שבו יש שפע של מידע המתעד את בעלי החיים והעולם הסובב כבר עדיף לטובת כולם להקים מרכזי למידה אינטראקטיביים שיספקו חווית למידה מהנה, בטוחה ומכבדת.

 51. זיגי אמר/ה

  הילה לאופר את נשמעת דמגוגית ובוודאי חסרת הבנה וידע בנושא , נו מילא חברת מועצה מה אני מצפה , מה את מקדמת שם על השטח ,עוד פרויקט נדלן?
  צאי ולימדי מה תפקידם של גני חיות לימודים וכמה דורות של ילדים עברו במוסד זה . חצופה

 52. רן אמר/ה

  מצער לשמוע את הסיפור,של יאגו האריה הלוואי שיהיה ווטרינר קרוב כל הזמן.

 53. שיר אמר/ה

  מבקרי גן החיות,
  מדוע אתם מפרנסים את המקום האכזרי והנוראי הזה? בית הכלא שנקרא "גן חיות"???
  מה ציפיתם לראות שם? מראות משמחים?
  תפסיקו להגיע והמקום יסגר.
  פשוט זוועה.

 54. שלהבת אמר/ה

  לסגור גני חיות. בעלי חיים אינם שעשוע!

 55. ראובן אמר/ה

  בול!
  היד קלה על המקלדת.
  גם באזורי ספארי בעולם נזהרים מאד בגישה לחיה טורפת.
  לא מתקרבים ללא אמצעים מתאימים כמו חיצי הרדמה או נשק חם אם מגיע לכך.
  לא ידוע לי עד כמה החיות סובלות בגן החיות המסויים הזה.
  אי אפשר לייחס לבעלי חיים תכונות אנושיות. גם בטבע בעלי חיים חשופים לסכנות,מחלות ומוות בלי טיפול ותכופות השרדותן תלויה ביכולת לצוד.

 56. יכב אמר/ה

  כל החיות מקומם בטבע!!!!!!!!
  הרגתם אותו!!!! בני האדם אימצו טבע מכוער לטובת שואו ביז וכסף.

  ימח שמם כל האנשים החשוכים לתאוות בצע

 57. אולגה גורדון אמר/ה

  כפי שזה נראה הזניחו את האריה והצדיקו את חולשתו בגלל גילו אבל לא ניבו לחזק אותו ולהעביר אותו למקום יותר מתאים במקום לתת לא לחיות בבדידות ועצב.
  בעובדים של הגן לא עשו כלום כדי לעזור לו אחרי שהתמותת והווטרינרית בכלל לא הגיע. גם לא מ"מ שלה.
  מה זה צריך להיות?
  רשלנות וחובר עניין פושעת. לווטרינרים של הגן חייבים לבטל את הראשיון. הערייה חייבת לסגור את המקום ולהעביר את המסכנים למקום הכי טוב שאפשר. לראש העיר לא מעניין? אז שיילך נביתה ותפנה מקום לבו אגם עם רגישות ומצפון!

 58. שרון אמר/ה

  אין ספק שהוא קיבל את הטיפול הטוב ביותר,פחחח,נתנו לו לסבול עד שמישהו הסכים להגיע אבל אף אחד כמובן לא ייתן את הדין,ישראל

 59. מור אמר/ה

  איכס מאיה,
  איזו גסה את.
  מה כל האגרסיות האלו?
  "שתקי", "אין לך מושג" ועוד פנינים.
  תרבות דיון…

  שווה לבדוק אם יש תא ספייר בשבילך בגן החיות.

 60. סוזן אמר/ה

  יאנה כל כך צודקת
  וכך רבים כאן
  זו התעללות בחסות הממשל עיריות כממשלה
  התעללות איומה
  חייבים להפסיקה מייד!!!!!

 61. מיכל אמר/ה

  נורא לקרוא. מדוע נתקו את האריה מאהובתו? מדוע לא קיבל עזרה מיידית? לחיות בכזו בדידות זה אסון. אריה מסכן ואנשים רעים!

 62. שחר אמר/ה

  כל מילה פשוט בסלע!!!! בעזרת השם יבוא השינוי לטובה ולסגירת גן חיות שגורם התעללות וחוסר מענה אם אין ביכולתם להחזיק את בעלי החיים אין להחזיק אותן מלחתחילה ובזה אמור להעבירם לחיזוק התגובות פה לגן חיות שכן דואג להן כראוי ומדוע מראש הפרידו אותו מאהבתו כידוע לא ישרוד ללא אהובתו ועוד התעללות שנעשתה בו מה עוד נישאר… פשוט שייתבשו!!!

 63. שחר אמר/ה

  חייבים לסגור את גן החיות, זה מזעזע שעדיין קיימים כלובים לבעלי חיים שנולדו להיות חופשיים.

 64. מורן אמר/ה

  הילה לאופר, אני מצדיעה לך !!!!
  תודה על הקול השפוי, חכם ורחום במערכת ככ דפוקה.
  תודה

 65. שרון כהן אמר/ה

  בושה למי שדורך בגני חיות ופינות חי!!! זו התוצאה, אלה ההשלכות של הביקור שלכם!! של התשלום שלכם לעודד שימוש של בעלי החיים אומליים האלה כראווה!!!!
  איזה חינוך אתם מעניקים לילדים שלכם?! תחשבו מיליון פעם לפני שאתם הולכים לראות בעלי חיים כלואים ואומליים!

  ואתם בעלי גני החיות והעיריות…. אין מילים לתאר את הביזיון ותעבת הבצע שלכם בכל מחיר! בושה!!!!

 66. מאור אמר/ה

  וואו בשם "הרגישות" נכתבו כאן כל כך הרבה הבלים.
  כאילו יש לחיות בר היכן לחיות בטבע, כאילו אם יספקו מקוואות מים לחזירים הם לא יתרבו. צר לי עבור רובכם שהעולם מורכב יותר ממוחכם המצומצם. יאגו מקווה שתרגיש טוב ושיצליחו למצוא לך חברה ולו בשנותיך האחרונות.

 67. סנדי אמר/ה

  לא ברור למה לעשות כזה דבר ולנתק אריות מאהבתם הגדולה???
  או שהיו מעבירים את שניהם ביחד או משאירים אותם יחד באותו מקום. מגיע לחיות אותן הזכויות בדיוק כמו לבני אדם! ובעולם שקשה למצוא אהבה אמת – אז לכשזו נמצאת אז לנתק ?? איזו אכזריות !!

 68. מירי אמר/ה

  מזעזע לראות חיה סובלת כך!
  ראש עירית חיפה, די!!!
  זה בלתי נסבל!
  מי נהנה לראות חיות ככה? למי זה נועד? רק כדי לספק ג'ובים ומשכורות שמנות?
  לסגור לאלתר
  מגיע לחיות לחיות חיים טובים
  מי צריך גן חיות כזה???

 69. סנט אנדראוס אמר/ה

  עם כל הצער שבדבר אריה כזה מסכן צריך להרדים.
  גן חיות זה מקום די אכזרי לכל החיות שכלואים בו לצורך תצוגה לאלפי בני אדם. אבל, יש חיות – קטנות בעיקר, ולא מפותחות בפן ברגשי יותר מידי כמו זוחלים (בניגוד לחיה כמו דולפין או זאב…) שדווקה גן חיות זה אחלה מקום בשבילם. מבסוטים. אוכל. טיפול. בטחון. אבל אז גן החיות לא יהיה רווחי כי אין טיגריס שהולך כל היום הלוך ושוב בכלוב של כ30 מטר אורך… כאשר בטבע הטרטוריה שלו היא קילומטרים.
  גם יש חיות שהצילו אותן מכל מיני זוועות ולמרות שגן החיות זה מקום קשה.. עדיין עדיף מאיפה שהן היו קודם.
  בקיצור זה קצת מורכב. אבל כן אני אסכם ואומר שלדעתי 65 אחוז גן החיות זה מקום רע לבעלי חיים ו35 אחוז טוב.

 70. צפון אמר/ה

  חוץ מהספארי לסגור את כל גני החיות
  כואב הלב כלוב קטן אין מקום לחיות לרוץ ,וחוץ מכל זה הגן נראה מוזנח
  כמו כן גם במוצקין בקיצור כל גני החיות הקטנים לסגור
  איפה נשמע כזה דבר מביאים מביאים לגן חיות במוצקין פינגווינים בשיא החום של המדינה שלנו .בלי תנאים נורמלים ממש מסכנות החיות
  דובאי הביאה פינדווינים דאגה למעלות 4 שהיה להם טוב כמו שצריך תלמדו.

 71. מיכאל אמר/ה

  במקום לספר סיפורים , עצוב לראות את יאגו לבד ובוגד תחשבו על עצמם במצב כזה , אז תתחילו לדאוג לו לחברה חדשה שתרומם את רוחו ותגרום לו להנות מהחיים שהוא נמצא בהם ..

 72. מישה אמר/ה

  כמה אני בוכה לקרא את הזוועה שכתובה כאן, נבלות אין לכם שום רחמים ואנושיות אתם בהמות! לתת לחיה מופלא לסבול בלי להגיש לה עזרה מיידית ובנוסף להיות כלוא כל חייו !! מקווה שיסגרו את גן הזוועות שלכם במהרה והאריה יתאושש , פשוט שואה אתם עושים להם.

 73. מיכל אמר/ה

  נורא. בבקשה ת'שחררו את החיות האומללות האלו מגן החיות המזוויע הזה.

 74. א אמר/ה

  מה הפלא?

  יאגו זה בכלל שם לתוכי (אלאדין) ולא לאריה. הוא כנראה התבלבל ואיבד שיווי משקל.

  חוץ מזה, חיפה אינה מתאימה לאריות או לאנשים, נראה שהעיר מתאימה לחזירי בר בלבד. עובדה, הם הגיעו לעיר בלי לבקש אוכל או דיור או כדי להצביע בבחירות (המקומיות או אחרות).

  בריאות איתנה ליאגו היקר (שאלה, הוא נולד במזל אריה?).

  הלוואי וכולנו נשאיר את החיות בטבע תמיד (לא בבית, לא בכלובים וגם לא על הצלחת), והלוואי ונראה אותם בסביבתם הטבעית או בשמורות טבע מטופחות.

 75. נירה אמר/ה

  מסכימה לכל הנאמר על ידי הילה לאופר.
  גן החיות הוא מקום שמאמלל את בעלי החיים.
  אין הנאה בלראות חיות כלואות בכלובים
  והמסר שמועבר למבקרים ביניהם ילדים הוא שלילי ולוקה בחסר.
  מקווה מאוד שכן החיות ייסגר!!

 76. רונה אמר/ה

  גני החיות זה הדבר הכי אומלל שיש
  חיות צריכות לחיות בטבע כל עוד יישאר עד שגם את זה נהרוס לחלוטין

 77. שיר אמר/ה

  "טיפול מסור" – בגלל זה הוא קרס. רעד והיה בסכנת טביעה במשך שעה שלמה??? ללא שום עזרה מאף צוות רפואי…
  תשובה אוטומטית ואטומה אל מול הסיצואציה שקרתה אתמול מוך מבקרים שהיו שעדים וחסרי אונים למצוקתו של הריבית…
  וניסו לקרוא לעזרה ללא שום מענה ושום מסירות במשך שעה של סכנת חיים!!

 78. רונית מ אמר/ה

  הילה יקרה,
  ברור לי שאת אוהבת אדם ובעלי חיים ושאת אישה נפלאה עם השקפת עולם מאוד ברורה. את פועלת לסגירת גן החיות בנחרצות אבל מה האלטרנטיבה שאת מציעה ?? שנחזיר את יאגו ליערות הכרמל? לאפריקה?? מה יעלה בגורלן של כל החיות בגן החיות שנולדו בשבי וזהו ביתם היחיד שהם מכירים, לאן בדיוק נשחרר אותם?? לפחות בגן החיות הם זוכים למעט חסד ונהנים מהמעט שבני האדם הותירו להם כבר אין טבע חופשי!! אנחנו בני האדם הרסנו את בית המחייה שלהם ! של כל בעלי החיים כולם. לכן בבקשה אם יש לך רעיון לפתור את מצוקת החיות בבקשה תספרי לנו לאן לפנות אותם? מי יטפל בהם?? באיזה תקציב??
  אני סתם אזרחית שאוהבת לא פחות ממך בעלי חיים אבל להבדיל ממך אני ראלית למצבן. החטא הכי גדול של האנושות לבעלי החיים הוא האדישות שהאנושות מפגינה כלפי גורלם

 79. רויטל אמר/ה

  האמת נכון אך מה הפתרון לחיות הללו שחיו בשבי כל חייהן?

 80. רוית אמר/ה

  מאחורייך הילה לאופר!!!!לסגור לצמיתות את גן החיות הזה! חיות אומללות בושה וכלימה לעיר חיפה שנותנת יד לזוועה הזאת להמשיך ולהתקיים.בערטב ימיו צריך לתת לאריה הזה חצר שיטוט גדולה יותר מאחר וכבר לא יוכל לשוב לטבע אחרי שנות השבי ,אך בלי כלוב לילה בלי עונש! מועצת העיר צריכה לדון איך לטפל בחיות ששם ולדאוג לרווחתן המקסימאלית,גן חיות זה דבר שאסור לו להתקיים יותר.חיות צריכות להיות חופשיות

 81. נינה אמר/ה

  יש לפטר לאלתר את הוטרינריים, את המנהלים של הגן בשל אחריות שילוחית למחדל החמור הזה, לפזר את החיות במקומות טובים ולסגור את הגן . שאופורטוניסטים כמו אלא שנמצאים שם עכשיו לא ימשיכו להרוויח על הגב של החיות . בושה, בושה, בושה.

 82. דנה אמר/ה

  בעלי חיים צריכים לחיות בטבע ולא מאחורי סורג ובריח. זו פשוט התעללות!!! במקום לחיות בסביבתם הטבעית ביחד עם בני מינם הם אסירים שמוחזקים בתנאים מחפירים למשך כל חייהם. תארו לעצמכם שאתם הייתם מוחזקים בכלובים למשך כל חייכם? חושבים שהיה לכם נעים? הגיע הזמן לשחרר מהרשעות הזו שנקראת גני חיות ומי שרוצה לראות בעלי חיים מסויימים יגיע לראותם בסביבתם הטבעית בשמורות רחבות ידיים, בג'ונגלים ביערות, או בכל מקום.

 83. די כבר די אמר/ה

  מחריד!!!! יש בעלי חיים שיכולים לחיות מתורבתים ויש כאלה שלא!!!

 84. דנה אמר/ה

  כל כך עצוב.. עד מתי יחזיקו בעלי חיים בכלובים..

 85. בלשנית אמר/ה

  כל כך עצוב שבא למות

 86. אייל אמר/ה

  אין מקום לחיות בכלוב!!! לחופש נולדו!!

 87. אשת פוטיפר אמר/ה

  התעללות קלאסית בבעלי חיים ואי מתן סיוע רפואי כנדרש!!! יש לסגור לאלתר את הגן הזה ולבחון האם יש מקום להגשת כתבי אישום על הזנחה והתעללות נגד מנהלי הגן ועובדיו…

 88. אורי מחדרה אמר/ה

  כתבה מעייפת ומתישה. יש קטעים שחוזרים על עצמם. אפשר היה לתמצת את הכתבה לפחות ב-50 אחוזים! בשורה תחתונה: כתבה גרועה מאוד!!!

 89. יאיר אמר/ה

  גם הגמל אומלל והנמר בודד כמו כלב והתן מסתובב ומסתובב ומי צריך חזיר כשחיפה מלאה בהם??? חצב הקרוקודיל העצום נמצא באקווריום של מטר על מטר.. רחמים,

 90. אני אמר/ה

  הייתי בגן חיות בחיפה לא מזמן והוא ממש לא מוזנח הוא מטופח ומסודרת אז אל תבלבלו תמוח

 91. אא אמר/ה

  ,ביקרתי בגן החיות של חיפה מספר םעמין. הכלובים מרווחין עם אדמה והם דיי בסדר. מובן שגני ייות זה לא דבר אידיאלי. החיות האלו הם גרעין רביה ועושים הכל כדי להחזיר את צאצאיהם לטבע. רוב החיות בגני החיות נולדו בשבי ולא מסוגלים לשרוד בטבע. בטבע האריות מצליחין חקבלצלהקה בגיל 4 ומנהיגיםנאת הלהקה עד גיל 8 לערך. ברגע שאריה מובס מלהקתו הוא נחלש כי קשה לו לצוד לבד ובדרך כלל הל מתים ברעב. השבי אכן לא אידיאלי ונעשים מאמצים להשיב לטבע כמה שיותר בעלי חיים. אבל זה המכסימום שניתןצלעשות לבעלי חים שלא ניתן לשחרר.

 92. ממ אמר/ה

  אף אחד לא צריך להיות כלוא, עצוב !

 93. אודי אמר/ה

  את בהחלט צודקת אריות הן החתולים היחידים שחיים וצדים בלהקה, והם לבד רק כשהגורים הזכרים מגיעים לגיל שלוש האבא שלהם מגרש אותם ואז לאחר כמה שנים הם משתלטים על להקה, יש חתולים כמו הצ׳יטה שמדי פעם רואים כמה זכרים שמשתפים פעולה כדי לצוד טרף גדול, אבל הם לא חיים כלהקה עם גורים ונקבות וכו.

 94. גלית סוסנה אמר/ה

  בגן החיות בחיפה מתעללים באריה הזה, סגור בכלוב קטן.

 95. חסויה אמר/ה

  הייתי בהן הזה פים אחת והספיק לי ואני זוכרת את היבט העצוב של האריה וזאת התן\שועל כלוא בכלוב של לצי מטר והארנביה המסריחה .

 96. דרור אמר/ה

  כואב לחשוב על הזמן שעבר עד שהגיבו פה למצב …

 97. אושרת אמר/ה

  גן חיות זה פשע! לסגור את המקום ולהפוך אותו למקלט לחיות נטושות

 98. מנשה אמר/ה

  לא הובהר מדוע הפרידו אותו מאהובתו החביאה, האם נפטרה ? הרי היתה מבוגרת ממנו.

 99. אבירם אמר/ה

  לכל מי שמציע לסגור את גן החיות
  גני החיות בארץ והספארי משמשים לאחסון חיות שהוחרמו מהחזקה פרטית, או חיות שנולדו בשבי. לא חיות שיכולות לשרוד בטבע וגם משמרים זנים נכחדים.
  אני לא מכיר גן חיות ששולח לקנות או לצוד חיות מהטבע – כלומר גני החיות הם פתרון לחלק ממצוקות החיות – לא הסיבה.

 100. רון אמר/ה

  בטבע לא יותר טוב, להפך, הטבע איום ונורא, דווקא לצפות בחיות בטבע שלהם בלי להתערב זה יותר אכזרי, רואים גורים נטרפים וחיות רבות מתות מרעב ואף אחד לא בא לעזור להם בנשיונל גאוגרפיק בגלל שלא רוצים "להתערב", גן חיות זאת "מסגרת" שעדיפה על להיות הומלס, הם חיים יותר טוב מחלקנו… הם מקבלים אוכל על לנוח כל היום. מה נראה לכם זה כבר לטייל עבורם? לראות את פריז?! חיות בטבע זזות לאיפה שיותר נוח לא לכיף.

 101. יעל אמר/ה

  מסכן כל כך.. וגם סימבה היה מסכן.. בכלוב ועוד לבד לגמרי, שנים. שיסגרו את המקום הזה כבר 💔

 102. חן סופר אמר/ה

  אני עם הילה , עצוב מאוד ומדכא, כמו המדינה שלנו שהולכת לאבדון, אבדה גם הזכות לחיות לחיות בכבוד, חוסר רגישות, אנושיות , החמלה נעלמה , אדישות לכל, זה המצב במדינה, כואב לראות ולשמוע שכך הדבר בעוד מספרים לנו סיפורי אלף לילה ולילה בעיניי לכאורה זו התעללות לכל דבר כי התייפייפות כתיבת רומן הזוייה ככל שתיהיה לכאורה

 103. אבי אמר/ה

  רפואה שלמה תפרסמו גם את שם אימו שניתפלל עליו

 104. גלית אמר/ה

  עלוב שבעלי חיים מוזנחים ונשארים בלי מטפל ראוי במקרה הצורך. בושה לגן החיות.

 105. גבריאלה אמר/ה

  לא הבנתי למה פשוט לא העבירו אותו ואת הלביאה שיר לכלוב משלהם הם לבד היו בונים להקה משלהם וזהו למה להפריד ביניהם סתם גרמו סבל ודכאון לאריה המסכן הכי עצוב שאין להם שליטה על החיים שלהם האדם הוא זה שהחליט על מר גורלו אולי בטבע זה היה שונה היו בורחים מביאים גורים ובונים את הלהקה שלהם באושר

 106. דפנה אמר/ה

  כנראה יאגור קיסל חיסון כלשהו, שגרם להתדרדרות הפתאומית

 107. תיתעוררו!!!! אמר/ה

  כן, גם חיות חיסנו=חיסלו!!!

 108. חי אמר/ה

  צודקת

 109. נועםמ אמר/ה

  לסגור מיד!

 110. אתי אמר/ה

  היכן החמלה,? האריה הקריב רבות למען אהובתו,ואתם בשרירות לב הפרדתם אותם.

 111. תמר אמר/ה

  למה העבירו אותו לבד ולא עם זוגתו? הרי ברור שהוא בדיכאון. פלא אם לא היה. ככה זה כשבני אדם חושבים שמותר להם לעשות הכל כל עוד זה נוח להם. עצוב

 112. לאריאל הזקוק לכוס מים אמר/ה

  אתה כותב לאחרים לא לדבר רק בשביל לדבר ובאותה פסקה כותב שבגן החיות בחיפה אין חיות גדולות.
  אריה זו חיה קטנה?

 113. כל מה שכתבת נכון חוץ מהשימוש הנלוז והמאד לא קשור במילה שואה אמר/ה

  פרופורציות.

 114. אז חיות בר צריכות לחיות במתחם מגודר אמר/ה

  כדי שילדים יוכלו ללמוד?
  בימי היינו פותחים ספר.

 115. הפתרון הוא לחכות שכולן תמותנה בדרכים טבעיות אמר/ה

  ואחרי שהאחרונה תסיים את חייה לסגור את המקום לאלתר.
  אף אחד לא מבקש לשחרר את החיות שם לרחוב, אבל בטח שלא צריך שם עוד דור.

 116. רונה אמר/ה

  הרסו לו את החיים פשוט אכזריות

 117. גבריאלה אמר/ה

  כבר שנים מדברים על ההזנחה ו התעללות שם. אבל המשכורות של ההנהלה יותר חשובות. ככה זה במדינה שאין בה חוק נגד התעללות בבעלי חיים

 118. אמיתי אמר/ה

  כמה פעמים הוא נפל לברכה… מסכן… שיהיה בריא.
  כתבתם את אותו הדבר חמש פעמים ואנחנו רק רצינו לדעת מה שלומו.

 119. נביא זעם אמר/ה

  גן חיות זה עסק למטרת רווח של העירייה ולא למטרת רווחה של החיות

 120. חנה אמר/ה

  למה הוא הופרד מבת זוגתו המבוגרת זאת ממש התעללות !!

 121. חנה אמר/ה

  למה להפריד בין האריה לבת זוגתו המבוגרת ? ציבור מגעיל !!

 122. David אמר/ה

  האדם ברובו הוא החיה הכי אכזרית וחסרת התחשבות שיצר הטבע

 123. יור אמר/ה

  מור אם את באמת חושבת שלומר למישהו שאין לו מושג על נושא מסויים זו אגרסיביות, אז אל תחיי עם בני אדם, כי לדעתך לומר למישהו שהוא לא יודע משהו זה אגרסיבי ואלים. את מאוד מצחיקה וקצת משונה.

 124. דלית אמר/ה

  הגיע הזמן לסגור את גן החיות של חיפה -ביקרתי בגן עוד כילדה לפני למעלה מ 50 שנה וכבר אז הבנתי שהמקום לא ראוי. הבחנתי במצוקה ובעצב של בעלי החיים – ראיתי אפרוחים חיים מוטלים על הרצפות מחכים למותם ובעלי חיים שוכבים בכלובים קטנטנים כמו זומבים עם מבט ריק בעיניים וחוסר תיקווה
  לא סביר שעברו כול כך הרבה שנים ודבר לא השתנה – בבקשה תתקדמו ותסגרו את המקום – כתם לעיר חיפה

 125. לימור אמר/ה

  כל הכבוד! תודה לך

 126. מיר אמר/ה

  מספיק, רחמנות!

 127. קרייתית אוהבת בע"ח אמר/ה

  עד מתי יחיו יצורים מדהים כאלה באיזה כלוב מחורבן וקטן לצרכי בידור של אנשים???!!!! למה לא לתת להם לחיות ביחד בספארי במקום פתוח וגדול????

 128. אורית אמר/ה

  אם יסגרו את גני החיות לאן יקחו את החיות? בחזרה לטבע? הם לא ישרדו שם. לפחות בגני החיות הם מקבלים מזון וטיפול רפואי.

 129. קורולה אמר/ה

  גן חיו המצאה מעוותת של האדם! בעלי חיים חיבים להיות בסביבתם הטבעית.

 130. רפורמה עכשו אמר/ה

  יש מספיק חיות אדם חוליגנים עדיף לכלוא אותם במקום

 131. יגה אמר/ה

  חיי סבל ארוכים לאריה, חיית בר שזקוקה למרחבים נהיה "מראה קשה למבקרים".. שיתביישו שהגיעו לגן הארור הזה

 132. קווקזי אמר/ה

  צודק וטרינרים עצלנים מקבלים המון כסף ולא עושים את העבודה.תמיד כשצריך אותם נם לא יכולים להגיע אם היה איכפת מהחיות היו מגיעים באהבה לעזור לחיה חסרת אונים שסובלת

 133. רינת רוזנבלום אמר/ה

  כברמת גן תמצאו שטח גדול יותר לא חסר בחיפה תצרו ספרי מדהים אחד היפים והחשובים כמובן וטרינר קבוע חיות קימות לא ניתן להשיבם לטבע. נחל סעדיה מושלם כמו באפריקה במראה ספרי נחל סעדיה …וניתן ליצור תוכניות לשלב התנדבות של תלמידים מבתי הספר תוכנית לימודית משלבת נוער וקשישים יחדיו מעשיר אותם מפרה.

 134. לא הבנת את מקומך במארג האקולוגי, אני מבין אמר/ה

  תיכף תצא לרחובות למחות על כמה זה לא הוגן שכל בן אדם שנולד גם מת בסוף……….
  "לא להתערב זה יותר אכזרי"….. חיה יכולה להיות "הומלס"……
  וואו.

 135. אלי אמר/ה

  כל הכבוד לך הילה לאופר
  פשוט צודקת בכל מילה שלך
  כאב לי ליראות את האריה במצב שהיה.
  וכן.. גן חיות לא אמור להיות מקום נחמד
  צריך לסגור אותו עכשיו

 136. רפי רפול - חסון.חיפה❣.עיתונאי אמר/ה

  גן החיות בחיפה צריך להיסגר דחוף. שבת שלום

 137. טל אמר/ה

  מה קרה עם שיר הלביאה? מדוע לא המשיכו לחיות ביחד?

הגיבו כאן לכתבה