ירי מקלעים כבדים מול חופי חיפה

(חי פה) - תושבי חיפה שמעו הלילה, 11/7/24, 22:50,...

״דן כרמל״ מלון היוקרה הראשון בחיפה

המלון הנימצא על רכס הכרמל שמשקיף לנוף המרהיב של...

הציור שנגע בחיים ובשכול

בכתבה קודמת הבאנו את סיפורה של מגי רום, אמנית...

קדישמן קו ראשון לנוף

מנשה קדישמן (צילום: ענבל חן ברגב)

חיפה על מפת העולם עם מטוס ראשון של ״אייר חיפה״

"אייר חיפה" נוחתת: המטוס הראשון של חברת התעופה החדשה...
באנר גורדון 240624
באנר חזית הים רחב
באנר מוזאוני חיפה 230624
באנר חברה כלכלית 100724
באנר שבוע הספר העברי בקריית ביאליק - רחב
באנר קריית אתא קיץ 2024
באנר מוזאוני חיפה 230624
פרסום בחי פה - רחב - מונפש

״דן כרמל״ מלון היוקרה הראשון בחיפה

המלון הנימצא על רכס הכרמל שמשקיף לנוף המרהיב של...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

הציור שנגע בחיים ובשכול

בכתבה קודמת הבאנו את סיפורה של מגי רום, אמנית...

המלון בבת גלים נבנה במהירות הבזק על אף שהוא חוסם את קו החוף

זוהי כתבת המשך לכתבה שפרסמתי לפני כחודשיים בתקופת הבחירות...

ד"ר איל בראון – רופא בכיר, מוסיקולוג מופלא ושוחר תרבות

ד"ר איל בראון, מנהל מחלקה פנימית ח' ורופא בכיר...

ברעידת אדמה בחיפה המבנים יתפרקו כמו מגדל קלפים • פרויקטים תקועים בעיריית חיפה – פרק ראשון ◄ שידור מקריית אליעזר

פרק ראשון בסדרה הסוקרת מתחמי פינוי בינוי תקועים בחיפה

(חי פה במבנים המסוכנים) – עיריית חיפה פרסמה כי מעל 125 מתחמים בחיפה ממתינים לקבל אישור לביצוע פינוי בינוי או תמ"א 38. מרבית המתחמים הללו נבנו לפני שנות ה-80 ואינם עומדים בתקן הישראלי לעמידות בפני רעידות אדמה.

יזמים מגישים תוכניות פינוי בינוי, אך בעיריית חיפה לא מזדרזים לאשר תכניות ונותנים להן לשכב ולהעלות אבק במשך שנים. בחלק מהמקרים, המדובר בתוכניות שהן הכרח ודחיפותן לא מוטלת בספק, כשחייהם של עשרות אלפי תושבים בחיפה מוטלים על הכף, ודאי לאחר תקופה זו, בה התרחשו רעידות האדמה הקשות בטורקיה ובסוריה, בהן נהרגו מעל 45 אלף בני אדם (כפול ממספר התושבים בעיר נשר, למשל…) ושאת גליהן הרגשנו גם כאן, בישראל, הנחצית גם היא ע"י השבר הסורי-אפריקני.

כמו בטורקיה, כך גם בחיפה: האנשים הנמצאים בסיכון הגבוה ביותר הם אלה שאין ידם משגת לעבור דירה לבית חדיש ובטוח ואין להם את הכוחות הנדרשים כדי להילחם מול עירייה שמעכבת את הפרויקט שלהם במשך שנים.


צפו בשידור של הפרק הראשון בסדרה – מאחד המתחמים בקריית אליעזר

צילום: סמר עודה-כרנתינג'י • עריכה: חי פה-TV

מלאי סדקים ומתפוררים

שכונת קריית אליעזר בחיפה נוסדה בשנת 1951 ע"י עולים מיוון ומרומניה, ונקראת על שמו של שר האוצר הראשון של ישראל, אליעזר קפלן. מתחמים רבים בשכונה מיועדים לפינוי-בינוי שכן רובם מבנים ישנים מאוד ומסוכנים, מלאי סדקים ומתפוררים. בנייני רכבות רבים בשכונה הם רעועים ומפוצלים ע"י הסדקים שנוצרו בהם עם השנים.

מיואשים וחסרי אונים

ערכנו סיור בשכונה, במסגרתו פגשנו תושבים מיואשים וחסרי אונים, שלאורך שנים ממתינים שהעירייה תאשר להם את תוכניות הפינוי בינוי, כשכל יום נוסף שהם מתגוררים בבניינים האלה הוא בגדר משחק ברולטה רוסית מבחינתם.

אם חלילה תתרחש רעידת אדמה עוצמתית בדומה לאלה שהתרחשו בטורקיה או אפילו בעוצמה פחותה ממנה, ברור הוא שיקרה אסון, והתושבים ישלמו בחייהם. כך גם במקרה שחלילה תפרוץ מלחמה, במבנים אין ממ"דים, הבתים אינם ממוגנים וגם בבניינים שבסמיכות להם קיימים מקלטים, הם בנויים בסטנדרטים מיושנים ואינם ראויים למחבוא והתמגנות, כי גם הם מתפוררים ושוקעים.

מצב בניינים בקריית אליעזר (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

המראה הנשקף מהבתים מעלה את מפלס העצב והכעס ומציף שאלות רבות, כשהראשונה שבהן היא כיצד בעיר "מתוקנת" במדינה מתקדמת ומודרנית כמו ישראל, עדיין מאפשרים לתושבים להתגורר בבתים מתפוררים ומסוכנים, ודאי כשהפתרון מצוי על השולחן?

אם לא די בכך, כבר בשנת 2015 נערך מפגש עם תושבי השכונה בנושא פרויקט הפינוי בינוי. מאז חלפו כבר 8 שנים, אך המתחם בו ביקרנו לא התקדם. בשנת 2019 גובשה תוכנית ובשנת 2021 אושרה במליאת הוועדה המקומית תכנית אב כוללת להתחדשות עירונית בקריית אליעזר חפ/2370 . מאז ועד היום, שנת 2023, טרם אושר ולו פרויקט אחד, על אף שהוגשו כבר עשרות בקשות.

מצב בניינים בקריית אליעזר (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)
עו"ד איתי פריד משרד עו"ד רון ברנט (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

"פצצה מתקתקת"

"התחדשות העירונית בהיקפים גדולים, זה הפרויקט הלאומי החשוב ביותר של מדינת ישראל", אומר עו"ד איתי פריד ממשרד עו"ד רון ברנט, המייצג כ-30 מתחמים בחיפה.

עו"ד פריד מסביר: "כולם מבינים שזו הזדמנות להקדים תרופה למכה. חוץ מחיזוק הבניינים ובניה מודרנית באופן שיציל חיים ברעידות אדמה ויאפשר גם מיגון עם ממ"דים במקרה של מתקפות טילים, זוהי הזדמנות לחדש את פני העיר, להזרים אוכלוסיות חדשות ולהוריד את מחירי הנדל"ן בארץ. זה ללא ספק הפרויקט החברתי – הכלכלי – הבריאותי – ביטחוני הכי חשוב שיש למדינה.

מבנים הממתינים לפינוי בינוי בשכונת קריית אליעזר (צילום: סמר עודה)
מבנים הממתינים לפינוי בינוי בשכונת קריית אליעזר (צילום: סמר עודה)

לדברי פריד, את האתגר הזה צריך לבצע במהירות וביעילות, כי אין זמן. "מדובר בפצצה מתקתקת ואנחנו לא יודעים מה יהיה מחר בבוקר. בחיפה יש שכונות שלמות – קריית אליעזר, נווה דוד, שער העלייה, קריית שפרינצק ובת גלים, שמחכות להתחדשות עירונית שחייבת לקרות.

הכמות שמאושרת היא מזערית. בחיפה יש למעלה מ-250 תוכניות, ואת התב"עות שאושרו בחמש השנים האחרונות אפשר לספור על יד אחת, ואולי להיעזר ביד השנייה".


מבנים הממתינים לפינוי בינוי בשכונת קריית אליעזר (צילום: סמר עודה)
מבנים הממתינים לפינוי בינוי בשכונת קריית אליעזר (צילום: סמר עודה)

סכנה כפולה ומכופלת

"בעיר חיפה יש לנו מתחמים מסוכנים רבים שבמשך שנים לא טופלו. אנחנו רואים את הסדקים ואת הברזל יוצא החוצה, המשמעות היא שבמצב של רעידת אדמה המבנים האלה יתפרקו כמו מגדל קלפים", אומרת חברת מועצת העיר עו"ד שרית גולן שטיינברג. "הדבר העצוב הוא שמתחמים רבים נמצאים עם בקשות במנהל ההנדסה כבר למעלה משבע שנים וגם עשר שנים, וכלום לא קורה. יזמים נדרשו להמציא תוכניות פעם אחר פעם ועדיין כלום לא מתקדם. היה מתחם שהיזם נדרש להוציא 37 תוכניות חלופיות(!!!) מדובר במספרים בלתי נתפסים! כל מקרה כזה מעכב שוב ושוב את הפינוי בינוי", אומרת גולן שטיינברג.

העירייה נכשלת במתן אישורים לפינוי בינוי ובמקביל קונסת את בעלי הדירות

עו"ד שטיינברג:
"העירייה נכשלת במתן אישורים לפינוי בינוי ובנוסף לכך גם קונסת את בעלי הדירות בבניינים מסוכנים. מדובר בשכונות עם מעמד סוציואקונומי נמוך. מי יממן להם את זה? אנחנו חייבים לקדם כמה שיותר תוכניות לפינוי בינוי.

יש גם לזכור כי בקריית אליעזר עוברים צינורות של חומרים מסוכנים. במקרה של רעידת אדמה התושבים לא יסבלו רק מבניין שמתמוטט, הם גם בסכנה לפיצוץ", מסכמת גולן שטיינברג.

עו"ד שרית גולן שטיינברג (צילום: סמר עודה-כרנתינג'י - חי פה-TV)
מבנים בסכנת קריסה • עו"ד שרית גולן שטיינברג בעת הסיור בקריית אליעזר (צילום: סמר עודה-כרנתינג'י – חי פה-TV)

נבחר לראשות העיר רק את מי שיקדם את תכניות הפינוי-בינוי

דוד אזולאי תושב קריית אליעזר:
"כמעט 6 שנים אנחנו מנסים לקדם, מולל עיריית חיפה, את התהליך של פינוי-בינוי באזור, ואנחנו חייבים להתחיל אותו כבר. זה עוול מה שקורה פה, מדובר בסכנות נפשות.

אנחנו נבחר לראשות העיר את מי שיקדם וייתן כוח לתהליך הזה של פינוי בינוי. אנחנו רוצים שראש העיר שייבחר יקדם את התהליך הזה ולא יבלום אותו כמו קורה עכשיו".

דוד אזולאי תושב קריית אליעזר (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

אנחנו פוחדים שהכול יתמוטט

אריה קוזקרוב, תשב השכונה:
"הבניינים לא בנויים בתקנים לרעידות אדמה, אם חלילה יקרה משהו, הכול יתמוטט. זה עניין של חיים ומוות".

אריה קוזקרוב תושב קריית אליעזר (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

יש ראשי ערים שפועלים בעצמם כדי להסיר חסמים, מתוך תחושת אחריות לבטחון התושבים

עו"ד איתי פריד מסביר לחי פה כי חייבים להתפשר על מנת שהתוכניות יהיו כלכליות ויצאו לפועל. אם יש כמות מסוימת בתוכנית, יש לאפשר להוסיף עוד 15-20-25, תלוי בפרויקט, על מנת שיהיה כלכלי.

"יש הרבה ערים שכבר הפנימו את זה. כך בעיר השכנה קריית ים, שם עובדים במלוא הקיטור. "בנהריה ראש העיר אמר שיעזור בכל מה שיידרש, הוא הורה להכין את כל התוכניות והבטיח לספק מענה באותו השבוע ותחת מעקב שיערוך באופן אישי. בירושלים תוכניות מאושרת בטווח של שנה וחצי והקטר דוהר. אצלנו פרויקטים שהוגשו לפני 6-7 שנים ואין פרויקט אחד שאושר זה חייב לקבל טיפול ושינוי דרסטי.

הדמיה: ברעלי לויצקי
מבנים הממתינים לפינוי בינוי בשכונת קריית אליעזר (צילום: סמר עודה)
מבנים הממתינים לפינוי בינוי בשכונת קריית אליעזר (צילום: סמר עודה)

מעיריית חיפה נמסר לחי פה בתגובה לכתבה:

עיריית חיפה הינה בין הרשויות המובילות בארץ בתחום ההתחדשות ופועלת לקידומן של עשרות פרויקטים המבוצעים גם על פי תמ"א 38 לסוגיה. עם זאת, מדובר בתהליכים מורכבים בהם מעורבים גורמים רבים ובכלל זה יזמים, מוסדות התכנון והבנייה, שותפים לנכס ושכנים שלא תמיד מסכימים זה עם זה. זאת ועוד, הליכי ההתחדשות מלווים בתוספת מאסיבית של דירות מגורים דבר המחייב תהליכי תכנון קפדניים שימנעו טעויות כמו אלו שנעשו בעבר ואשר ייתנו מענה לתושבים בין היתר בכל הקשור לתשתיות עירוניות וציבוריות.

על מנת להקל על התושבים הוקמה במנהל ההנדסה מינהלת להתחדשות עירונית אשר עוסקת בקידום תכניות ופרויקטים להתחדשות ומסייעת לתושבים בקידומן.

באשר לדרישת העירייה להסרת מפגעי בטיחות – היות ומדובר בתהליכים שאורכים זמן – לא ניתן להמתין עם הסרת מפגעים שעשויים לסכן דיירים המתגוררים במקום.


צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

35 תגובות

 1. בחיפה גם מבנים רבים, כולל בשכונות הכרמל, מסוכנים למרות שלמראית עין הם מטופחים ומתוחזקים. הכוונה למבני הדבש (DEBESH) שאינם עמידים כלל לרעידות אדמה או טילים. בענין זה נעשה מחקר של צוות מהטכניון שהוזמן ע"י משרד השיכון והממצאים הראו שהדבש לא עמיד לוקטורים אופקיים אלא רק לכוחות אנכיים. בנוסף דיירים לאורך עשרות רבות של שנים הורידו קטעים של קירות דבש במסגרת שיפוצים והחלישו את עמידות הבניינים. הנושא הזה כלל לא טופל או תועדף בעיריה.

 2. הכתובת על הקיר !!!
  והערייה משתינה עלינו מהמקפצה.
  איפה החוק, איפה הצדק ???
  הם יודעים שלא ישלמו על המחדל גם אם ישפך דם,
  ולכן איש היישר בעניו יעשה

 3. פני העיר כפני העיריה. חמש שנים לרשיון תוספת בניה אז כמה שנים עד לפינוי שכונה?

 4. ובגלל קיצוצים של העירייה, לא יהיו תורנים מהנדסים שיוכלו לבקר במבנים שחלילה יקרסו בלילה, משום שלפי החלטת המנכ"ל הקודם אין צורך במהנדסים תורנים בלילה. שלא תגידו שלא ידעתם אתם תהיו לבד בלילה חס ושלום אילו יתרחש ארוע. רק בעיריית חיפה הכל יכול להיות

 5. שקר ק. אליעזר חא ניראת כך. כמו בצילומים אי אפשר לסמוך על התוכניות שלכם איןנכאלו סדקים בק. אליזר ולא שברים

 6. זה לא רק קרית אליעזר או שפרינצק כל אזור הדר עליון בכלל לא ראוי למגורי אדם גם תמא 38 לא יעזור צריך להרוס הכל ולבנות מחדש

 7. הנזק החמור והנורא ביותר יתרחש במקום שבכלל לא מוזכר בכתבה והיא שכונת יזרעאליה , צפופה דחוסה עומדת על קו שבר עם בניה שלא תחזיק מעמד בזעזועים. השיכונים נכון נבנו פרטצ' אבל חומר קל יחסית. יזרעאליה בנינים רבי קומות חומרים גרועים וכבדים. שרק נהיה בריאים.

 8. ככה זה העייריה מזניחה בכוונה את התחדשות העירונית
  העיקר היא חייה בוילת פאר והאזרחים החלשים לא חשובים
  עוד שנה יש בחירות לרשויות המקומיות חובה על כל העיר בחיפה להעיף אותה לכל הרוחות .
  כמו כן ראש העיר ברחובות זוועת עולם של ראש עיר
  ראש עיר שפל ואכזרי שלא מקדם שום תהליך העיקר לצאת בהצהרות אנחנו עושים ועושים הכל פקה פקה
  מאחל לאותם ראשי ערים שלא אכפתים לתושבים לגלות ערנות
  כאן ועכשיו כי הסכנה קרובה מאוד

 9. תסבירי לנו איך הרכבות באבא הלל סילבר הן "מופת ברוטליסטי"

 10. שלום רב
  אני גר במתחם דירות רכבת ממש בשכונת בית לחם מספר 7א סביבי עשרות דירות במצב קטסטרופלי מבנים בני עשרות שנים עם סדקים ממש מתפרקים זוהי תהיה מלכודת מוות במקרה של רעידת אדמה
  המון מיילים שלחתי לעירייה ומגיב בכל אפשרות ובכל כתבה
  ואין שום תגובה
  למה לחכות שיגיע האסון?למה לא מזיזים שם משהו?

 11. את 47 מליארד הדולר על מתנות מחיר למשתכן בשכונות קצה חדשות עם תשתיות שצריך לבנות אליהן במאות מליוני ש', כחלון פחלון יכל לתת להתחדשות עירונית ב-200 מיזמי פינוי בינוי שהיו מייצרים יותר דירות חדשות + סביבות חדשות במרכזי הערים הותיקים והמוזנחים בישראל. ומחלצים חצי מליון ישראלים משיכונים מתפוררים.
  כחלול והעוסר הדפר שלו עציוני דהרו לממן את חבריהם הקבלנים שהריצו אותם – (לא לשכוח מאחורי מימון עציוני הקבלן פיינגולד מקום 2 ברשימתו). יד לוחצת יד כחלון חילק קרקעות זולות והעשיר חבריו הקבלנים בחלוקת קרקעות מהירה וזולה וזה תקע פינוי בינוי של שכונות שיכונים בכל הארץ. על המחדל האטומי הזה לקח שר השיכון הכושל הקודם אלקין את אותו עציוני כמשנה למנכל – להשקיית עציצים והחלפת דפי A4 במדפסות. אין גבול לבזיון של התנהלות המדינה והעיריות כלפי אסוו בהתהוות בקנה מידה עצום שאפשר כבר העה לטפל גם בו וגם במשבר הדיור דרכו – תתביישו.

  • אם מישהו יכול להזיז דברים באמת ועל היום הראשון זו שרית גולן שטיינברג. היחידה שבאה ען אג'נדה מעשית ומבוססת ידע ועובדות והכרת המציאות על כל גווניה

 12. לדעתי לפרנסי העיר אין יכולת מעשית לעשות דבר. בבחירות הבאות לא להצביע עבור אנשים שאינם מקדמים את העיר. המבחין במחדלים ישכיל ולא יתן הזדמנות למאכזבים

 13. חייבים לקדם במהירות את ההתחדשות בקרייץ אליעזר, העיירה ומהנדס העיר עוצמים עיניים לבעייה בסדר גודל קטסטרופה.

 14. חיפה עיר מוזנחת, נסיעה בכבישי חיפה מזעזעת, התחדשות עירונית אין. ארבע שנים לא נעשה דבר לרווחת התושבים ולכן אין לי מועמד ראוי לבחור בו בבחירות הקרובות.

 15. הצונאמי הכלכלי שמגיע ירגיע את כל החולמים על אקזיט מהדירה המצוקמקת שקנו בקרית אליעזר ,זהו נגמרו הקלמנטינות.

 16. את מתקין המזגנים שחצב בחגורה העליונה כדי להטמין את צנרת המזגן.הייתי חותך לו את הידיים ומשליך לכלא.במלוא מובן המילה.

 17. חובה לטפל בנושא במיידי.
  גם בנווה דוד הבניינים ישנים מאוד ולא
  תקינים לעבור עוד רעידות.
  מקווה שראש העיר תקדם את תוכניות
  פינוי בינוי. ויפה שעה אחת קודם.
  חיי אדם חשובים. תודה

 18. אחוז גבוה מהדערות ב ק אליעזר הם דירות של משקיעים שידעו מה קנו. בצדווה של התחדשות שירוויחו דירה ידשה גדולה ללא השקעה. הם משכירים את הדירות לאנשי חסרי כסף במחיר גבוה. מצידם שהבנינים יהרסו. התמונות שמראים בכתבה הם בנינים שבעלהם הזניחו אותם לאורך השנים ולא דעגו לתחזוקתם ומחכים שמישהו יממן זאת בשבילם. יש מספר רב של בנינים שטופלו לאורך השנים וניראים טוב. ראה בניין ברח אבנר 1 ששופץ לפני שנה ולא חיכה לניסים.
  רוב הבנינים ב ק אליעזר צמודי קרקע לא כמו ב ק אליהו שעומדים על רגלי גפרורים. והם חזקים יחסית.

 19. בשלב ראשון על עירית חיפה למפות את כל המבנים המסוכנים בעיר שצפויים לקרוס ברעידת אדמה של 6 בסולם ריכטר. מיפוי כזה נעשה בהרבה רשויות מקומיות.

 20. בואו להדר תחתון תראו איזה מבנים יש כאן …
  הפצצה בדרך!
  איפה היזמים איפה העירייה למה כל הזמן להציב מכשול על האוכלוסייה הכי חלשה בעיר !
  הזנחה במשך עשרות שנים מהעייריה

 21. כעת מה תעשה העיריה, תשליך כמובן על האזרחים את האחריות.
  רעידת אדמה לא מעניין אותה האחריות.
  העיריה חייבת לעשות פינוי בינוי בהדר במיוחד ובעוד הרבה מקומות מוזנחים.
  אשדוד אשקלון קריית גת נתיבות אופקים בית שמש וערי המרכז שינו פניהם לגמרי, גם ירושלים, כולם התחדשו ורק חיםה שומרת ענתיקות.

  • צודקת!!! ומהר ובטח לא להכשיל יזמים שכבר מוכנים להוציא מיליונים מהכיס שלהם!
   בושה בושה בושה לקליש

 22. אני מירושלים, כבר מלפני 10 שנים התקשרתי לעיריית חיפה ואמרתי להם שחיפה היא העיר הכי מוזנחת בצורה זוועתית בישראל ושהחיפאים עומדים במקום ושום דבר לא זז שם.
  יש רק ליכלוך ציפורים וחיות מחיות שונות שם.וההצטדקות שלם שחיפה היא עיר אקולוגית ומסריחה מאוקולוגיה

  • עיריית חיפה עברה 75 שנה של ניהול כושל על ידי עסקני מפלגת מפא"י / העבודה. הגיע הזמן להעיף את המפלגה ה"אדומה" הכושל הזו שהשתמשה בחיפה כמו המזרון הפלוגתי ובתמורה שפכה לפה כל מפעל מזהם אפשרי. מפלגת העבודה צריכה להיכחד וחיפה צריכה להיות מעוז של כלכלת שוק ליברלית ותחרותית עם נמל תעופה בינלאומי שני, אזור סחר חופשי וריביירה לתיירות עם מעגנות ונופש, מחוף דדו עד חוף אכזיב בעכו.
   מפלגת האבודה נטשה את מטרופולין חיפה והציבור בשבוע השמאלן פה ממשיך להצביע כמו עיוור לעסקנים הכושלים מטעמה

 23. יש בחיפה 2000 מבני שיכוני רכבת ו-20 אלף מבני מגורים בני מעל 50 שנה. ועוד כ-100 מבני ציבור מיושנים כמה עשרות בתי ספר וגני ילדים.
  בהצלחה לכולנו ברעידת האדמה הבאה.
  כחלון שפך 40 מליארד ש' למחיר למשתכן במקום לפינוי בינוי שיכל להניב מספר דומה של דירות בשכונות ותיקות ולחדש מרכזי ערים.
  תבואו לדפ"ר הזה בטענות.

 24. ומה עם הדר……
  שאפילו יותר וותיקה
  בנינים בני 80 שנה ומעלה
  כתבה יפה
  אך כנראה ממומנת
  יותר מחצי חיפה צריכה להיבנות מחדש

 25. התחדשות העיר והשכונות הישנות זה הכישלון הכי גדול של עיריית חיפה,כתבתי על כך בהרחבה בתגובות פה.כתושבי שכונות החוף רבים מאיתנו חתמנו על פינוי בינוי ב2010 ,אז שהדירות עלו 250,000 שקל פה הגיוני שהיזמים רצו פינוי בינוי ומכפלות של 5 יח"ד.אבל במחירים הנוכחיים, כל דירה חדשה לפחות 2 מיליון שקל! עליית המחירים מקלה על העירייה וכבר יש היתכנות כלכלית בתמא 38 וב3 או 4 קומות על המבנים הישנים של 4 קומות.לצה את זה לפחות לא מאשרים??? מה עושים שם במינהל ההנדסה?? אין להם הצדקה להמשיך ולקבל משכורת על חשבוננו על 2 מבנים חדשים בכל שכונות החוף! (למעט בת גלים ששם הברזים פתוחים).ואל תספרו לנו סיפורים שהיזמים לא רוצים תמא!! רואים בקריות ברחובות הכי נידחים בנייניים מחודשים בתמא במחיר מטר נמוך אז פה מול נוף ים לא?? אני לא מאשימה אגב רק את ראש העיר הנוכחית ,כל ראשי הערים לפניה הבטיחו לנו הבטחות ובתכלס כלום.
  והץקשורת? התקשורת מגויסת לאוכלוסיה למעלה ש"סןבלים" מפח הפוך וחזירים או מחאות פוליטיות.
  את האנשים למטה שכל רעידת אדמה מסכנת את החיים שלנו אף אחד לא מעניין.

 26. תמונת מצב קשה ביותר !
  אסור להמתין עד לקטסטרופה!
  יש לקיים דיון חרום ולגייס את כל המשאבים הנדרשים כדי לזרז את קידום הפינוי בינוי במתחמים העלולים להתרסק ברעידת אדמה !
  יפה שעה אחת קודם !

  • היית סגן ראש עיר 10 שנים מר ישראל סביון
   מה קידמתם בהתחדשות עירונית?
   זיבי כלום. תקעתם הכל בשביל החברים שלכם יזמי השכונות החדשות שלא יתחרו בהם. אתה האחרון שיכול לדבר.

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

הפגנה בחיפה בקריאה לעסקה להשבת החטופים – 13/7/24

(חי פה) - בחיפה נמשכות ההפגנות נגד ממשלת נתניהו בקריאה לבחירות עכשיו ולאישור עיסקת החזרת החטופים. אנחנו נשדר כאן את הנאומים. הודעת מטה "מחאת העם...

חברת החשמל בתרגיל מלחמה ראשון מסוגו

חברת החשמל בתרגיל מלחמה רחב היקף שיתנהל לאורך חמישה ימים ובמספר זירות. התרגיל יתחיל ביום ראשון 12/07/24 בשעה 07:00 ויסתיים ביום חמישי, 18/07/24 בערב....

31 נפטרים מקדחת מערב הנילוס

משרד הבריאות מעדכן כי עד כה דווח על 31 נפטרים כתוצאה מקדחת מערב הנילוס. כ-80% מהנדבקים בקדחת מערב הנילוס אינם מפתחים תסמינים כלל. עם זאת,...

בלורות • מי שלא שיחק……סימן שהוא צעיר…. • סיפור קצר

בערבית מדוברת גביש זכוכית נקרא בלורה. שם זה שמור לחיפה רבתי עם ייחוד לעמק-הזיתים, קסל ובן-יהודה. הארץ חולקה לאזורים לא על פי חלוקת "בזק"...

מוצרי בשר של מפעלי אירנה לבצק ממולא בע"מ – קריאה להחזרה (ריקול)

לאחר דיגום שיגרתי של שירות המזון במשרד הבריאות נמצא חיידק סלמונלה במספר מוצרים, וכמשנה זהירות ומתוך חשש להימצאות החיידק וממצאים מיקרוביאלים חריגים נוספים, החברה...