הופעה: הרכב מוסיקלי של הנוער האוטיסטי בליאו באק 4/3/17

חברי הלהקה מזמינים את הציבור למופע יחיד במינו בו הם שרים מנגנים קוראים שירה וגם משוחחים בפתיחות עם הקהל על הלקות התקשורתית שלהם.

המופע של הרכב "שאלות" עוסק בנושא:
"מסבירים אוטיזם ומשנים מציאות"
הלהקה מופיעה בהצלחה באירועים שונים. לאחרונה הופיעו חברי הלהקה באירועים של מועדוני רוטרי בעיר לרבות בהיכל העיריה. הופעתם מרגשת ומענינת ביותר.
המופע יתקיים במוצש, 4.3.17 בשעה 19:30
באודיטוריום לוקיי מרכז חינוך ליאו באק
דרך צרפת 90, חיפה.

חזון משתתפי ההרכב – העלאת מודעות הציבור לאוטיזם ובכך ליצור חברה סובלנית יותר כלפי האחר, המופע כולל שירים וקטעי קישור מעולמם בהשתתפות שאלות פתוחת לקהל.
הלהקה מתאמנת במרכז רות שלוחת הנוער של מתנס ליאו באק. יואב יגול מנהל המתנ"ס: " גאוותנו על פרוייקט שאלות של תלמידי הכתות התקשורתיות מליאו באק. הלהקה מגיעה להישגים יוצאי דופן ומצליחה לקרב לקהל את הנוער בעל הלקות התקשורתית. יש לציין גם את העבודה הנהדרת של אמיר אברהם, המדריך המוסיקלי של הלהקה והשותף יחד עם בני הנוער להצלחתה."

מרכז רות, שלוחת הנוער והילדים של מתנס ליאו באק, מכשיר תלמידים עם לקויות תקשורת לבטא את עצמם באמצעות המוסיקה והשירה. הקבוצה הקימה הרכב מוסיקלי מרתק ומרגש בשם "שאלות"

להקה_2.jpg

מרכז רות של מתנס ליאו באק, נותן מענה לעשרות ילדים ובני נוער המגיעים אליו בשעות אחה"צ מדי יום לפעילויות משחק מוסיקה ועוד. נוער משכונת שפרינצק יהודים ערבים ותיקים ועולים חדשים מגיעים למקום ומוצאים עניין משותף בהרכבים מוסיקלים ובהדרכה מקצועית בתחום כמו גם במשחקי חברה. לרבים מבני הנוער בשכונה מהוה מרכז רות מסגרת מסודרת יחידה לשעות אחה"צ. יואב יגול מנהל מתנס ליאו באק: "מרכז רות הוקם במטרה לתת פיתרון לבני נוער תושבי השכונה בשעות אחה"צ והערב ולמנוע בכך שוטטות. המרכז פותח נוער וילדים לתחומי אומנויות שונים ובעיקר מוסיקה ונעזר במדריכים מקצועיים ובחיילים בשנת שרות. מרכז רות ופרוייקט שאלות הם חלק מפעילות חברת המתנסים".

הרכב מוסיקלי מיוחד במינו זכה לאחרונה לחשיפה רבה. מדובר בהרכב מוסיקלי ניפלא של בני נוער על הרצף התקשורתי, אשר שרים מנגנים וכותבים בעצמם שירה. בני הנוער המכנים עצמם "שאלות" מספרים תוך כדי הופעה גם על קשייהם והבעיות עמם הם נתקלים בחברה הנורמטיבית.
מספר אמיר אברהם המדריך המוסיקלי של מתנס ליאו באק ומורה בליאו באק: "הרכב "שאלות" הוא הרכב של בני נוער על הספקטרום האוטיסטי הלומדים בבית ספר תיכון ליאו באק חלקם בכתות י"ג.
חברי ההרכב גם עובדים במרכז רות, שלוחת של מתנ"ס ליאו באק.
מטרת ההרכב להציג את נקודות המבט של אנשים על הספקטרום, דרך שירים מקוריים וסיפורים אישיים של חברי הלהקה.

85e16f7e-c661-4ff7-a7fb-78280d120dc3.jpg

לא ניתן להגיב