מיזם תופי השלום של ליאו באק

מיזם תופי השלום של ליאו באק מתרחב: חטיבת הנעורים ליאו באק וחטיבות ביניים של ביהס הנוצרי סנט גוהן מחיפה ומר אליאס מעיבלין מנגנים עם סמפונית חיפה קונצרט לקטנטנים.

IMG_6914.JPGחורף-חם_Gif_150_700.gif
ילדים יהודים וערבים כובשים את הקטנטנים בחיפה, בנגינתם הקסומה על תופי מתכת קריביים לצד נגני התזמורת הסימפונית חיפה, בניצוחו של חן צימבליסטה. צלילים מוכרים ואהובים מבת הים הקטנה, בסמה מוצ'ו ועוד, מילאו את אולם קריגר לשמחת המאזינים.

מזה זמן מתאמנים התלמידים על תופי המתכת הקריבייים אשר התקבלו כתרומה בליאו באק. חטיבת הנעורים ליאו באק, יחד עם שני בתי ספר ערבים, חטיבת הביניים מר אליאס מעיבלין וביהס סנט גוהן מחיפה, יצרו יחד הרכב מוסיקלי אשר מתאמן בהנחייתם של אמיר אברהם מליאו באק ופריאל סקוט מתנדבת מחו"ל המנחה את בתי הספר הערבים. ההרכבים מגיעים להישגים יוצאי דופן בנגינה על תופי הפלדה הקריביים. לאחרונה צורפו הרכבי נגנים התופים הקריביים לסימפונית חיפה והופיעו יחד בקונצרט מיוחד לילדים. מספר איילת שצוב מורה ומרכזת בחטיבת הנעורים ליאו באק, המלווה את הקבוצה מטעם ליאו באק: "מהות התכנית – חיבור בין ילדים יהודים נוצרים ומוסלמים סביב מוסיקה. התופים המיוחדים נוצרו בטרינידד וניתרמו לבתי הספר עי ארגון וולונטרי מדלוואר – ארהב. לפני מספר חודשים, ולאחר שנה של עבודה משותפת שעסקה גם במוסיקה וגם בהכרות וגיבוש קבוצה, יצאו התלמידים למסע הופעות בארהב, התלמידים עוררו התלהבות רבה בכל מקום אליו הגיעו, ואף הופיעו בתכנית הבוקר של רשת 29FOX בפילדלפיה" התלמידים השתתפו במסיבת עיתונאים בהיכל העיריה בפילדלפיה בה השתתף ראש העיר והקונסול הישראלל כמו גם הבישוף אבונה שקור מעיבלין אשר הגיע יחד איתנו מישראל. התלמידים התקבלו באהבה רבה כמובן גם עי הקהילות היהודיות בפילדלפיה וניו יורק" השנה הצטרף לפרוייקט גם ביה"ס סנט ג'והן מחיפה. הרכבים של ילדים יהודים וערבים כבר ניגנו יחד בחג החגים והופיעו בכנסיית סנט ג'והן בעיר התחתית, בהופעה שזכתה להצלחה רבה.
[tags=2:64dfi9v5]
מרכז ליאו באק[/tags:64dfi9v5]

לא ניתן להגיב