מרכז חינוך ליאו באק נטע תקווה בחיפה

"נוטעים תקוה"

מתנס ליאו באק יזם אירוע לציון תחילתו של תהליך שיקום נזקי השרפה בכרמל, בשיתוף חברי המתנ"ס, חברי קהילת אוהל אברהם ואנשי דת יהודים, ערבים, נוצרים, מוסלמים ודרוזים.

נוטעים תקווה – הטקס • צילום: דנה כהן וירון כרמי. עריכה: ירון כרמי – חי פה

שיירת אוטובוסים לגן מנצ'ל

ביום ו', 30/12/16, הובילו אנשי מתנ"ס ובית הכנסת ליאו באק, בתמיכת שגרירות ארה"ב וקרן "בכבוד", אירוע ייחודי בעקבות השרפה בחיפה, בהשתתפות כ-200 תושבים. האירוע החל בשיירה של אוטובוסים, אשר יצאה ממרכז החינוך ליאו באק שבכרמל הצרפתי והגיעה לגן מנצ'ל, אשר נפגע בשרפה האחרונה. הגן קרוי על שם דניאל מנצ'ל, אשר נהרגה בפיגוע במסעדת מצה ב-31 במרץ 2002. משפחתה של דניאל השתתפה באירוע מתוך אמונה בחיים המשותפים.

אבן_הכניסה_-_גן_דניאל_מנצ_ל.jpg

גן דניאל מנצ'לאירוע זה נועד להביע סולידריות של תושבים יהודים וערבים שמאמינים בקיום משותף ופועלים לקידום שלום ותקווה. לקידום מטרה זו התגייסו אנשי דת, יהודים, נוצרים, מוסלמים ודרוזים: האב אמיל רוחאנא, השייח' חוסין אבו רוקון, השייח' ראאד רקאב, מועאד עודה, הרב גבי דגן, הרבה נעמה דפני והרב זוהר קיזלר.

תפילה בשלוש שפות

אנשי הדת יחד עם כל משתתפי האירוע קראו תפילה בשלוש שפות משותפת למען חיפה:

"ריבונו של עולם, מלך שהשלום שלו, עתה כשלהבות האש כובו,
עזור לנו להתמודד עם כיבוי שלהבות השנאה והפחד.
עזור לנו לטעת עצים ירוקים, ולצדם תקווה לעתיד של שלום.
עזור לנו לסלול דרכים בטוחות, ואיתם נתיבים אל לבו של השונה מאתנו.
חזק אותנו כדי שנוכל יחד – יד ביד –לפעול באהבה ובאחריות,
למען שיקומה של עירנו חיפה.
שמע קולנו – בכל השפות ובכל הדתות
וטע בליבנו אהבה ואחווה, אחריות ושלום.
אמן"

שלט_-_חיפה_של_כולנו.jpg

כבוד ואהבת האדם

תפילה זו חוזקה ע"י מברכים שהדגישו את חשיבות החיבור בין אנשים, דתות ותרבויות וקידום חיים משותפים שמבוססים על כבוד הדדי ואהבת אדם. בין המברכים מר אנדרו דילברט סגן נספח התרבות בשגרירות ארה"ב, דורון מנצ'ל אביה של דניאל, רביע פרח מעין הים, חבר הנהלה ציבורית של המתנ"ס, עו"ד שרית גולן שטיינברג חברת מועצת העיר ויואב יגול מנהל מתנ"ס ליאו באק.
לצד הברכות שרנו למען התקווה לשלום יחד עם הרכב בני נוער "שאלות" של ליאו באק ונטענו עצי זית צעירים יחד עם ילדי קייטנה יהודית – ערבית של מתנ"ס ליאו באק, כסמל לחיים המשותפים.

001_מתנס_ליאו_באק.JPGחורף-חם_Gif_150_700.gif

יהודים וערבים נוטעים לשלום

יואב יגול מנהל מתנ"ס ליאו באק: "מיד לאחר השריפה העליתי את הרעיון של נטיעות משותפות של יהודים וערבים לשיקום הכרמל, כדי להדגיש את המשותף ותושבי העיר יהודים וערבים כאחד. בחרנו לערוך את הנטיעות בחג החנוכה, מכיון שמסורת היא בליאו באק להקדיש את חג החנוכה להארת זכויות האדם והשלום"
בטקס שנערך ביום שישי האחרון, ואשר שילב תושבי הכרמל חברי מתנס ליאו באק ושלוחותיו, תלמידי ליאו באק ואנשי קהילת אוהל אברהם, בית הכנסת הרפורמי של ליאו באק, אנשי דת נוצרים מוסלמים ודרוזים, נאמרה תפילת בקשה לחיזוק הקיום המשותף הבינ -דתי בעיר, והבטחה לפעול יחד באהבה ובשיתוף כדי להחזיר את הירוק לכרמל.

לירון_יואב_יגול_סמיה_דיאב_-_סגנית_מנהל_המתנס.jpg

לירון סדקא נווה, יואב יגול וסמיה דיאב – מתכוננים יציאה לטקס

השגרירות האמריקאית תומכת

אורח מיוחד שנשא דברים היה מר אנדרו דילברט, סגן נספח התרבות של השגרירות האמריקאית בישראל, המוקירה את פעילותו העקבית של מתנ"ס ליאו באק לקידום חיי שיתוף ואחווה יהודית ערבית באזור הכרמל המערבי. ראויה לציון מיוחד שלוחת עין הים של מתנס ליאו באק, היא במרכז קלור ובראשה מנהל השלוחה האני אלפאר, אשר תרמו רבות לארגון האירוע.

אנדרו_דילברט_-_סגן_נספח_התרבות_של_השגרירות_האמריקאית.jpg

אנדרו דילברט – סגן נספח התרבות של השגרירות האמריקאית

לא ניתן להגיב