פארק הקישון מטונף ומוזנח מזה תקופה

לכלוך בפאר הקישון (צילום: אלי רוזנר)

(חי פה עם פארק הקישון) – פארק הקישון, הפארק העירוני היפיפה, ולמעשה היחיד שקיים בתחומי חיפה, מושך אליו מבקרים רבים לאורך כל ימות השבוע, ובמיוחד בסופי השבוע. רבים מגיעים לבלות בו, מחיפה ומחוצה לה, מעבירים בו שעות של פיקניק, בילוי עם המשפחה, נהנים מהירוק והנחל שמושך אליו להקות ציפורים וחיות בר מיוחדות ומגוונות.

בימים האחרונים הגיעו לחי פה דיווחים מאנשים שפוקדים הפארק לפיהם, מזה כשבועיים הפארק אינו מנוקה כלל והלכלוך והאשפה מצטברים בו ומפוזרים בכל פינה. את המראה העצוב של הפארק ניתן לראות בתמונות.

לכלוך בפאר הקישון (צילום: אלי רוזנר)
לכלוך בפאר הקישון (צילום: אלי רוזנר)

פארק הקישון הינו פארק עירוני ובו שטחי דשא גדולים, שולחנות פיקניק וספסלי מנוחה. את כמויות הלכלוך והאשפה ניתן לראות גם מסביב לשולחנות הפיקניק, גם על הדשא וליד הברזיות ולמעשה בכל מקום. פחי האשפה מתפקעים לאחר שכפי הנראה לא פונו מזה זמן… איך ייתכן שהפארק היפה והמיוחד, שראוי ונדרש היה שיטופח ויטופל בקביעות, נראה כך?

אלי רוזנר, בעל ספינה שמתגורר במקום, סיפר לחי פה:
"עיריית חיפה מגיעה לנקות בדר"כ פעם בשבוע, זה גם לא מספיק. הפעם לא ניקו את הפארק כבר מעל שבועיים. אנשים מגיעים, אוכלים, שותים, מלכלכים ולא שומרים על ניקיון, אבל גם אין מי שינקה אחריהם גם. הפחים גדושים באשפה וזה המצב לצערי. אני חושב שזכיין עבודות הניקיון חייב להגיע ולנקות יותר מפעם בשבוע בכלל ולא ההיפך להתעכב שבועיים ויותר".

לכלוך בפאר הקישון (צילום: אלי רוזנר)
לכלוך בפאר הקישון (צילום: אלי רוזנר)

מרשות נחל הקישון נמסר לחי פה בתגובה:
"עיריית חיפה אחראית לניקיון ותחזוקת הפארק. אנו שבים וקוראים לעירייה לתגבר את עבודות ניקוי הפארק בתדירות גבוהה, לטובת המבקרים בו".

תגובת עיריית חיפה תצורף אם תתקבל.

22 תגובות
 1. סמי אמר/ה

  גועל נפש! הן של הרשויות ועוד יותר של אזרחים שאיך להגדיר אותם?……מטונפים

 2. אייל אמר/ה

  אם כספי ארנונה של תושבי חיפה צריכים ללכת לתחזוקת פארקים עבור ישובים אחרים תתכבד העירייה ותהפוך את החניונים באתרים אלו לבתשלום עם תו חניה חינם לתושבי חיפה ושמי שמגיע לשם וחושב שישתמש במתקנים האלו בחינם ואנחנו נממן לו את הנקיון והתחזוקה אז הפתעה, שישלמו חניה – גם בכל חניוני החופים. לפתוח חינם לחיפאים ולגבות תשלום ממי שנכנס לחיפה עם רכב וגורם פה פקקים ומשתמש בשירותים בחינם שאנחנו צריכים לתחזק בכספנו.
  די לפריביז – עיריית חיפה צריכה ללמוד מתל אביב. חינם לתושבי חיפה, בתשלום לכל מי שבא מבחוץ או שבואו חינם בתחבורה ציבורית בלבד

 3. חיפאי אמר/ה

  כמובן שהעירייה צריכה לנקות תקופתית, אבל האחריות היא קודם כל על המבקרים. הייתי פעמיים בפארק הזה, וכמויות הזבל שאנשים זורקים שם על הרצפה, השימוש בחד-פעמי והרמקולים מעידים בעיקר על המבקרים.

 4. נחמיה אמר/ה

  כמי שמבקר לעיתים בפארק, המקום משרת גם תושבים מיישובים אחרים בצפון, חלקם שומרים על הניקיון וחלקם חושבים שזה לא מעיניינם.
  העירייה יכולה לפקח על המקום ויחד עם זה לפעול להסדרת שירותים נורמאליים במקום ולהגביר את שירותי הניקיון
  כשהמקום יהיה נקי, גם המבקרים יקפידו יותר והמקום היפה הזה ימשוך יותר מבקרים.

 5. ירון חנן אמר/ה

  ממי ציפיתם שידאג לניקיון של המקום היפה הזה? מקליש? הרי כל העיר מטונפת כולל הפארקים שלנו מאז נבחרה…

 6. אהרון אמר/ה

  מזבלה הפכו למזבלה!!!
  איזה פוטנציאל מבוזבז

 7. מיר אמר/ה

  בואו ונאשים תחילה את תרבות הבילוי שלנו!

 8. דני אמר/ה

  עידן החזירים ..תרומה ישירה של הירוקים ואביהו האן..נקווה שבבחירות הבעות התושבים יזכרו זאת

 9. אתי אמר/ה

  חיפה שהיתה עיר יפה ונקייה, הפכה להיות לאחרונה עיר מטונפת, מלוכלכת ומוזנחת, גם בעידן החזירים הפחים הפוכים ולכלוך בשבילי הכרמל, ממש לא יאומן…מה עושה ראשת העיר למען חיפה אין לי מושג…כואב איך נראית חיפה היום

 10. אברם אמר/ה

  הגיע הזמן לבטל את כל פחי האשפה בפארק.
  שהמבלים בפארק יקחו את כל האשפה איתם יזרקו אותו לפחים גדולים בדרך לביתם
  הפסיקו להתלונן קחו אחריות תנו דוגמה לכל המדינה הראו לכולם מה זה פארק נקי

 11. איכפתית מאוד אמר/ה

  בכלל חיפה מכבת לאחרונה לא לחיוב הכל נעשה שלילי אם נחלק את המילה חיפה נקבל חי פה ובאמת החזרים השטלתו ומאיימים השירפות בוערים בכל מיני מקומות הפגנו ת של תושבים נגד הדמוקרטיה שלא לעניין בכלל דגל פלסטין מונף ובכלל הלכלוך אז אני כבר לא חי_פה היא התדרדרה

 12. רם אמר/ה

  חוץ מראשת העיר, הרי שגם עובדי העירייה ומנהליהם, שאחראים על הטיפוח והניקיון של הפארקים והגנים הציבוריים (ולא רק) – לא עובדים!
  נראה שבאמת צריך לפטר ולייעל…

 13. רפי רפאל - חסון.חיפה עיתונאי אמר/ה

  סמר בוקר טוב לך. העברתי את הכתבה שלך למחלקת הפיקוח העירוני של עירית חיפה להמשך טיפול.

 14. עוםרה אמר/ה

  מיסים בשמיים הבטחות של הגב עם החגורה השחורה אבל בפועל העיר מלוכלכת והפרקים מוזנחים וכבישים מלאים מהמורות.

  1. אחד שמבין אמר/ה

   מה בדיוק תפקיד רשות נחל הקישון.??
   מדובר בגוף כושל שלא עושה דבר פרט מלקחת משכורות בראזות המנכלית שרון ניסים.
   היא נכשלה בכל מאבק שעשתה למען הנחל . מספיק לראות ולהריח את הקישון לכל אורו אחרי "הניקוי"שעשו לו.
   הגיע הזמן שהיא תודה בכשלונה ותשים תמפתחות על השולחן.

 15. דבי אמר/ה

  בנוסף לכך אין מתקני שירותים ? במקום כבר לאורך שנים. אם המבקרים מחפשים מקום ציבורי לעשות בו את צרכיהם אין בנמצא שום מתקן כזה. כמובן שזה גורם ללכלוך וזיהום נוסף. משפחתנו לא מבקרת בפארק היפה הזה כבר זמן ארוך.

 16. אייל אמר/ה

  תיקון קטן *לחברת נמלי ישראל אושרו ליד פארק הקישון מבני לוגיסטיקה עצומים בגובה 30 מטר גובה -כמו בניין 10 קומות ולא 30 קומות אבל אין לדעת אם יהיה המון פסוכלת תעשייתית רעילה מסין אולי יבקשו 90 מטר, 30 קומות.

 17. שרונה אמר/ה

  הוא לא הפארק היחיד . יש פארק קטן ברחוב חנה סנש מאחורי בי"ס חוגים במצב מוזנח ביותר. מקום למסוממים וזולה לעבריינים -זקוק לשיפוץ. הנוף הנשקף ממנו ותנאיו הטבעיים יכולים להנעים את חיי השכונה. כשהתקשרתי לפני 3 שנים; שנתיים ; שנה- ידעו לומר לי; בשנה הבאה. מחכים לתורם…ושלחו חד פעמי מנקים. עצוב עצוב עצוב.

 18. אייל אמר/ה

  יאמר לזכותם של קליש וצוק שיצאו בהבטחות ברורות לתושבי חיפה בבחירות 2018. חולק דרכון לחיפה של העתיד מלא בהבטחות כמו שמירה על נקיון הפארקים, שתילת עצי צל ופרי ברחובות, חיבור הואדיות לשכונות, שמירה על מדרכות להולכי רגל ומניעת חניה עליהן, שבילי אופניים בשכונות ועוד הרבה אחרות. וגם 4 עלונים מקופלים שאחד מהם היה כולו על פארקים טבע עירוני. למה אתם לא שמים אותו שכולם יראו את ההבטחות והמלל היפה והמוקפד של כל מה שיקרה בין 2019-2023 בחיפה. טיפוח פארקים. ניהול הואדיות. שמירה על נקיון. איפה כל זה? מה יצא מכל ההבטחות? מטיילים בואדיות בידיעה שחלק גדול יוכחד ויגולח בעתיד הקרוב על פי תוכנית המתאר. מתהלכים בפארק ליד המעגנה בידיעה שיקומו מולו מבנים לוגיסטים 30 קומות וכל האזור ייכחד בהדרגה לעיר נמלי הים של חברת נמלי ישראל הדורסנית שנחושה להרוס כל פעילות אזרחית במעגן הקישון ולפורר ולחרב את פארק גדות הקישון בשיטת הסלאמי התכנוני.

 19. צעירה אמר/ה

  כל כך ישראלי. אחרי המבול.

 20. אסתר אמר/ה

  גועל נםש,של הישראלים

 21. *יפהפה, אמר/ה

  והוא לא הפארק היחיד החיפה אבל אוקיי.

לא ניתן להגיב