מפריע למעבר, מהווה מטרד ונטוש מעל עשור

צריף במדרגות בהדר (צילום: יניב שטנגר)

(חי פה) – מדוע עיריית חיפה אינה מפנה את הצריף הנטוש במדרגות המחברות בין רחוב הרצל לבין החלוץ בהדר?

"הפלאקה של חיפה 2023", צריף נטוש כבר מעל עשור במדרגות המחברות בין הרחובות הרצל והחלוץ בשכונת הדר בחיפה. הצריף מהווה כיום מטרד ומפגע למעבר הולכי רגל, גם מפגע סביבתי שכן מריח סירחון בסביבתו. ומה עם עיריית חיפה? גם אנחנו שואלים.

לפי התוכנית של ראש העיר המכהנת כיום, (ד"ר עינת קליש רותם) כמעט ארבע שנים אחרי בחירתה היינו אמורים לראות את המדרגות המחברות בין רחובות שונים ובין שכונות שונות בעיר כמקומות שמזכירים לנו את הפלאקה באתונה ולעבור מדי יום במדרגות שונות ולהתפעל ממדרגות ציוריות עם מקומות ישיבה למפגש, אומנות, קפה, אוכל משובח ומה לא. אבל במקום זה מי שעובר במדרגות הלא מעטות בעיר רואה הזנחה לכלוך צבע אפור ובלילה חושך מצריים רק האמיצים עוברים. כך גם המצב במדרגות המחברות בין הרחובות הרצל להדר.

טירת כרמל – רחב
צריף במדרגות בהדר (צילום: יניב שטנגר)

יניב שטנגר, תושב שכונת הדר שעובר מדי יום במדרגות המחברות בין הרחובות הרצל מספר לחי פה:

מעל עשור והצריף הזה נטוש ולא מטופל. הוא מהווה מטרד ומפגע ומשמש כמאורת סמים לנרקומנים. כמי שעובר משם מדי יום, אני פוגש לא מעט אנשים שמתקשים לעבור במקום, בין אם מדובר אם אישה עם עגלת תינוק או גבר עיוור. נתקלתי בהמון מקרים. על כן החלטתי שאני פונה לעירייה ואכן פניתי על מנת שיטפלו במפגע אך טרם חזרו בתשובה.
צריף במדרגות בהדר (צילום: יניב שטנגר)

מעיריית חיפה לא נמסרה תגובה.30 תגובות
 1. זלמן אמר/ה

  מי משלם ארנונה עבור המבנה הזה?
  באם לא משלמים למה לא מעקלים אותו?

 2. ברק אביטל אמר/ה

  גברת ראשת העיר, רותם קלישר, תזכירי דוקטור למה את? דוקטור לכלום. אלה שבחרו בך , אולי אלה היו עיורים. שלא יכולים לראות את הטעויות שאת עושה. הרסת עיר אחת שלמה. עיר שיכלה להיות עים 100% בתיירות. אים אחוזים גבוהים בתחום הדירות. אבל מה שמעניין אותך, זה לגרום הרס לתושבים. את אישה רעה ומקומך הוא לא בעיר הזאת. שכונת הדר שכונה שנזנחה על ידייך. שמגיעה תקציב לטיפוח השכונות . את הכסף שמיועד לשכונת הדר את מעדיפה לתת לשכונות שבפריפריה.עלייך נאמר הפיתגם: "מחורבייך והורסים יצאו מימך.". ופונה לראש העיר הקודם יונה יהב. יונה תחזור אנחנו אוהבים , ומתגעגעים אלייך.

 3. א.א. חיפה אמר/ה

  כל מה שאינו בשימוש. עומד כאנדרטה . העיריה צריכה להוציא. כי המראה אינ מלבב אלה ההיפך מטריד את דמותה של עערי. חיפה עלובה הדבטקה במבנים שאינם שימושיים . אם זה פוגע במראה מי שדיך לו המבנה שיצבי ויראה נעים לעין. . העיריה חושדת וחבל.

 4. אילן אמר/ה

  דוקטור?
  הצחקת אותי
  לפי תפקוד העירייה מרגע שבאה
  אולי…. ואף פחות מזה.

 5. פנחס פנחסוביץ אמר/ה

  מעניין למה שימש הצריף בעבר

 6. אזרח חיפה אמר/ה

  גם המדרגות מחטיבת כרמלי לנווה יוסף חושך מצרים ולפעמים חזירי בר עוברים שם חופשי צמחייה ענקית שמפריעה בדרך לחצתי יד לעינת קליש שהייתי ביסודי בטקס זיכרון ליצחק רבין והיא פשוט אישה טובת מקווה שהיא תקרא את ההודעה ותעשה משהו ?

 7. שמיל אמר/ה

  בקיצור מתי קאליש הכישלונית עפה מהתפקיד כל יום נוסף שלה חרפה לעיר חיפה מתי הבחירות שנחליפה היא כלל לא ניצלה כישוריה לפיתוח עירנו חיפה נהפוך הוא .החזירים רק התרבו בתקופתה בכל העיר ופיתוח כלום

 8. קולי אמר/ה

  איזו הגזמה פרועה בקושי שמים לב אליו …והמדרגות ככ רחבות עלאק קשה לעבור.סרחון בהדר? מהצריף? יותר מהפיפי של אנשים בכל פינה בכל הדר. תתלוננו על איכות התושבים והחינוך בישראל לא הכל העירייה אשמה. יש דברים ייתר קריטיים מצריפון צהוב באיזה גרם בהדר. למשל..מתי יקימו מרפאה טובה ומתפקדת לבעלי חיים נטושים? איפה האמבולנס חיות שהבטיחו? לאן הולך התקציב שמשמש את האמבולנס הפטה מורגנה הזה?

 9. נירה אמר/ה

  יאלה כל האשכנזים האלו שהגיעו פתאום לחיפה לפצל דירות, תוך שהם מבקשים לשפר להם את השכונות כדי שערך הבית המפוצל שלהם יעלה בסיוע עיריית חיפה. המבנה הזה היה לפני שנולדת לכן הוא ישאר שם.

 10. קורא נאמן אמר/ה

  אל החדשה בעיר,
  אכן קשה להאמין לדברים אלה, אך לצער כולנו הן אכן נאמרו. כנסי לאתר העירייה בפייסבוק לשמוע את השידור ותשמעי בעצמך את דברי השפר של חבר המועצה צביקה ברבי.
  כאמור, מכל מהרסיך ומחריביך היזהרו!!

 11. קורא נאמן אמר/ה

  ההצגה הכי טובה בעיר התקיימה אתמול במליאת הוועדה המקומית כאשר חבר המועצה צביקה ברבי, הטוען לראשות העיר, הצהיר בקולו הרועם כי יש לכרות את כל העצים בעיר ובמקומם להציף את העיר עם מבנים גבוהים(!?!)
  דעו למי לא להצביע בבחירות השנה.
  מכל מהרסיך היזהרו!!

  1. חדשה בעיר אמר/ה

   אני לא מאמינה, מי יכול להגיד דבר כזה?
   יופייה והיחידות של העיר הזאת היא במבנה ההררי שלה, בצמחייה שלה העשירה, העבותה והירוקה (כולל העצים)ובבתים הישנים שלה. צריך קודם כל לנקות, לשפץ, ולטפח את מה שקיים ואח"כ לראות מה עושים הלאה…

  2. קלמן אמר/ה

   צביקה ברבי הוא חמום מוח אולם אין מה להשוות לקליש. היא אוטיסטית לידו. מבלי לפגוע חס וחלילה באוטיסטים. הוא מסוגל לבצע והיא כלום.

 12. חיפאי בנשמה אמר/ה

  קליש היא כשלון חרוץ!!!
  אין מענה
  לא מתייחסים
  כלום…
  משלמים להם כסף על לשבת בכסא
  עירייה פח

 13. איזי בן דרשני אמר/ה

  לא ברור מדטע אנשים לא יוצאים לרחוב להפגין נגד עיריית חרטה/ חרפה הזו , נמאס!!!!!!!

  1. מדינה שהתחרפנה אמר/ה

   היה סמוך ובטוח שאם היה ראש העיר מהימין או מהליכוד כבר היו מזמן יוצאים להפגין או ואף קוראים למרי אזרחי.

 14. אייל אמר/ה

  רועי זה נכון גם מאות פנסיונרים עוזבים למרכז בעקבות הילדים שעזבו וחוסר שביעות רצון מהבטחון הנקיון וההשקעה בתרבות בעיר. אלו עובדות. חיי המגגל הנוצץ ומסעדות טובות מתחת לבית שהם חווים בערי העולם – אולי תל אביב מנסה לספק. חיפה לא יכולה, היא לא בונה עיר בחיפה בונים פרוורי שינה – ועם מרוצי רכבים, תנים וחזירים ולפידים בוערים מבזן, זה גם לא כזה פרוור שינה טוב. זה הלופ בו ענו תקועים. והפנסיונרחם המליונרים רוצים שישאר ככה, לא רוצים עיר, לא תחבורה ציבורית, לא רוצים תיירים. טוב להם פרוור שינה עם השיחות קופאיות בסופר בתור הבילוי.

 15. ליאת.י אמר/ה

  לא ברור אבל כל ההבטחות של קליש מתבררות כשטויות וממש לא נכונות !
  תקציב של 2.5 מיליארד שח בשנה!!! כפול 5 !

 16. חיפאית אמר/ה

  לא רק שצריך לא מעניין, נסו להגיע ללשכת התעסוקה באוטובוס מהדר…סיוט, לא רק שאין אוטובוס שמגיע קרוב, גם לא גזמו שם את השיחים , עיריית חיפה לא מסתובבת ברחובות, צריך כל פעם להתקשר ל106 ולספר להם שאין גיזום ושצריך לגזום בכל מיני מקומות בעיר. אם אין לכם מה לעשות,נסו לרדת במעלה השחרור ולהגיע ללשכת התעסוקה עם עגלת תינוק, תצטרכו לעשות,עיקוף שך 7 דקות וזה עוד כשלא יורד גשם, כי במדרגות לא ניתן להוריד עגלת תינוק, ואחרי שתסיימו עם העיקול ללשכה, תתקלו בשיחים לא גזומים.

 17. חיפאית אמר/ה

  יש דבר הרבה יותר חמור מצריף, אמא שנוסעת ללשכת התעסוקה עם עגלת תינוק צריכה לעשות הליכה של בערך 7 דקות מתחנת האוטובוס ללשכת התעסוקה. אין אוטובוס קרוב שמביא אנשים ללשכה. ומי בא ללשכה, מחוסרי עבודה שלחלקם אין מכונית. חלם כאן!

 18. שלומית אמר/ה

  הם דווקא הגיבו לכל הודעה ששלחתי לגבע מפגע וטיפלו במיידי.

 19. רועי אמר/ה

  חחחח כל העיר צריכה פינוי העיר הכי מכוערת בכדור מבנים לכיעור רחובות מטונפים
  מחכה רק לסיים את התואר ולעוף לעתלית .
  עיר בלי עתיד! חיפה זה רק לישראל השלישית ולפנסיונרים שכם הם לאט לאט בורחים

  1. קולי אמר/ה

   לא כי עתלית זה מה? בוורלי הילס? הגזמת קצת. לא חסר זבל ומבנים כעורים בעתלית. כל ישראל לא מצטיינת בבנייה יפה חוץמשכונות של וילות לטחונים( יהב אהם אהם)

 20. אייל אמר/ה

  עיריית חרפה מסרה:
  אין תגובה
  אין תגובה
  אין תגובה
  אין תגובה
  על התגובות האלו מקבל הדובר עשרות אלפי ש' בחודש. צריך נסיון רב ורצון לשרת את הציבור כדי לכתוב תגובות כאלו.
  אגב טוב שיש דוברים לשפה הערבית והרוסית שיוכלו לתרגם את "אין תגובה, אין תגובה" לשפות נוספות.

  1. יעל אמר/ה

   צריך גם בשפת הסימנים

 21. לאמור את האמת אמר/ה

  למה חושבים שעיריית חיפה מודעת שיש צריף שמפריע למעבר? יש מישהו בעיריית חיפה שמודע לכך שהוא חיי בחיפה? אולי הכתבה תעיר מישהו בעיריית חיפה מתרדמת החורף

 22. בת אמר/ה

  לי הצריף הזה לא מפריע, להפך מזכיר לי נשכחות.

 23. אבי אמר/ה

  תכניסו לכם לראש : עירית חיפה לא מגיבה בשום צורה אלא אם מדובר בשבח או בכתבה מפרגנת.
  תשכחו מתגובות על תלונות ו/או מחדלים. לא נורא, אוקטובר מתקרב. איך אמר אשכול המנוח : הפנקס פתוח והיד רושמת.

 24. חי אמר/ה

  למה שהעירייה תגיב???
  היא מגיבה רק ל 10% מהפניות אליה.
  הכתבה הזו במסגרת ה 90% שבהם העירייה מתעלמת מאיתנו.
  אני לא מבין מה הציבור רוצה

 25. עוםרה אמר/ה

  בורדיה בחניון של הסופר סל עומדת מכונית נטושה כבר שנים כל החלונות מנופצים וכל האוטו גרוטאה שמהווה ממש סכנה בטיחותית ופניות לעירה ולמחלקת הרישוי ללא הועיל מישהו הניח שם גרוטאה ואין מה לעשות

לא ניתן להגיב