חיפה, היפיפייה הנרדמת באדום – לבשה חג לחודש ימים | החג של החגים 2016

החג של החגים התקיים החודש הזה (דצמבר2016) זו השנה ה 23 בעיר היפיפיה שלנו – חיפה.

DSC_8568.JPG

ולמרות שירד גשם, זה לא הרתיע את האורחים בוואדי להנות ולהציף את העיר חיפה
מהרג'אן עיד אלאעיאד – הכל התחיל בשנת 1993, כשאת החגיגה מסמל מפגש בין שלוש הדתות בעיר: יהדות, נצרות ואיסלם. בכל העיר מידי שנה מתקיימים אירועים ציבעוניים בין רחובותיה של שכונת וואדי ניסנס והמושבה הגרמנית. החג מתקיים בסימן של סובלנות ובו האירועים כוללים קונצרטים ומופעים, ירידים, שווקים, הופעות, תערוכות מיוחדות ועוד. ולהרגעת האורחים המגיעים למתחם החג הססגוני ישנם הסדרי אבטחה בכל אזור הפסטיבל.

מהרג'אן עיד אלאעיאד הוא פסטיבל צבעוני מאוד הנערך בעיר חיפה מדי שנה, במהלך חודש דצמבר. החג מבטא את אופייה המעורב של חיפה כעיר בעלת ציוויון של דו קיום בין שלוש דתות עיקריות החיות במשותף תחת כיפת שמים אחת, כשהאג'נדה של החג פסטיבל הוא לקדם את הדו-קיום והסובלנות בין כל הדתות.

כשמו של הפסטיבל כן הוא, מבטא את כוונתו לציין את החגיגות של הדתות החלים בחודש דצמבר ובחודשים הסמוכים לו, חג החנוכה וחג המולד שהשנה במיוחד נפתחו באותו יום ממש כשנר ראשון של חנוכה וערב חג המולד נחוגו אתמול (שבת 24.12.16), כשאת הפסטיבל פותח חודש הרמדאן ועיד אל פיטר (חג הקורבן) האסלמיים שאותם חוגגים המוסלמים על פי מועדים משתנים בלוח השנה המוסלמי.

DSC_8551.JPG

סבא סנטה קלאוס הגיע לעיר
פעילויות הפסטיבל נערכות בסופי השבוע, (ימי שישי ושבת), של חודש דצמבר, מתקיימות באתרים שונים בעיר. את הפעילויות תוכלו למצוא בואדי ניסנאס ובשכונת המושבה הגרמנית הסמוכה אליה. בימי הפסטיבל פתוחים מוזיאוני העיר בחינם לכל המבקרים. הפעילויות כוללות מופעי במות, תהלוכות, הצגות וקונצרטים, תערוכות אמנות ומיצגי רחוב, סיורים וכנסים, ירידים ושווקים ופעילויות מיוחדות לילדים.

DSC_8568.JPG

ולמרות הגשם שלא הרתיע הגיעו לסימטאות הוואדי הרבה אורחים
אז מה היה לנו בחג הזה מבחינת אירועים?

מסע באיטליה הבארוקית – רביעיית הבארוק הים תיכונית עם הסולנים גיאורגיו מטיאולי, דרורה ברוק, אלסנדרו אנדריוני ומרינה מינקין עם יצירות של סלומונה רוסי, קורלי, קסטלו, לקלייר במועדון הסטודיו. סונטטות בארוק – תזמורת הבארוק של ירושלים בניצוח דוד שמר ועם הסולנים טל גנור, ענת צ'רני, אביטל דרי וגיא פלץ. ההופעה התקיימה בכנסיה הקתולית בוואדי. אורות בצלילים – פרקי אווטוריה קסומים בביצוע המקהלה הקאמרית הישראלית טבעון. במסגרת הקונצרט תבצע המקהלה קטעים של הנדל, מנדלסון, מוצרט, היידן, ברליוז וברהמס. ערב ג'אז אמריקאי – ערב של ג'אז אמריקאי עם המוזיקאים וויין ווילקינסון (גיטרה) ולנור רפאל (פסנתר).

המוזכרים מעלה אלה הם רק חלק מהקונצרטים שהיו.

עושים שוק בוואדי ניסנס – במהלך ימות שישי של חודשים נובמבר ודצמבר, התארחו בשוק אמנים מוסיקלים ונתנו הופעות מוזיקליות שונות. וברחוב בין הסימטאות של השוק הופיעו נגני רחוב ביניהם הופיעו הרכבים יהודים וערבים בסגנונות מוזיקליים מגוונים, והכל בחינם עם ריח מתקתק ואותנטי של דו קיום.

היריד הארצי לעתיקות – החג של החגים 2016

DSC_8495.JPG

שוק ענתיקות בוואדי ניסנאס
היריד הארצי לענתיקות בוואדי מתקיים בימי שישי שבת בין השעות 9 בבוקר ל 16 אחר הצהרים בימי שישי ובשבת נסגר היריד בשעה 19. זו השנה ה 22 בה נערך היריד שמארך אספנים וסוחרים מכל הארץ. כמו בשנים קודמות מגיעים המוני ישראל מכל הארץ לרכוש ענתיקות כגון – פרטי ישראליאנה יודיאקה תכשיטים ישנים ועוד. במסגרת היריד יתקיימו הרצאות בהן תוכלו ללמוד אודות הערכת עתיקות וזיהוי זיופים. כמו כן היריד יארח מומחים בעזרתם תוכלו להעריך ללא עלות חפצים שונים. הכניסה ליריד חופשית, ההרצאות מותנות בהרשמה מראש.

סיור בעקבות הטעמים. שף בא לשוק – הצצה:

תהלוכת חג המולד של נוער וואדי נסנאס

ביום שבת האחרון (24.12.16) ערב חג המולד, התקיימה תהלוכת חג המולד שיצאה מהכנסיה הארמנית ברחוב המגינים בעיר התחתית והתחהלוכה הסתיימה במושבה הגרמנית.

DSC_8660.JPG

תהלוכת הנוצרים ברחובותיה של העיר התחתית בחיפה מהכנסייה הארמנית למושבה הגרמנית
הצירים שנחסמו היו רחוב המגינים אלנבי הפרסים שדרות בן גוריון וסמטת המרוניטים שנפתחו לאחר סיום התהלוכה.

אירועים בחיפה

לא ניתן להגיב