עופר שמוקלר: צייר שנון שעולם האקטואליה כל עולמו

יצאנו לגלות מי עומד מאחורי הפנינים האלה…
לפני שיכתירו אותו כילד הרע של עולם האיורים

14563322_10209568509222503_4796428149734785662_n.jpg

עופר שמוקלר
donald.jpg

את עופר שמוקלר תוכלו למצוא בבית קפה השכונתיים במסדה, מצייר בשנינותו את כל עולם האקטואליה, עולמות וטקסטים מקבילים עם המון ציניות והסתכלות אחרת. שמוקלר לוקח צומת תרבותית אחת ומפגיש אותנו אותה מאחורי הסיבוב במשמעות סרקסטית ,חדה וחריפה לעיתים על החברה ועל בכלל.
מדובר באמנות עכשווית ישראלית צברית שלא בטוח תעבור חלק בתרגומים לשפות שונות למרות שהציורים ללא טקסט גם מושכים את תשומת הלב.

hitabdut2.jpg

מי אתה עופר שמוקלר ?

אני להטוטן מילים, שוזר מחשבות וקטעי מילים ומוציאם אל האור בתור דימויים מאויירים ומטרידים

מה הכוונה להטוטן מילים ?

השפה העברית מפתיעה לעיתים במספר הפירושים המקבילים שיש לכל מילה. פה אני נכנס לתמונה ומשתדל לנצל עד תום את העניין. התוצאה יוצאת בדרך כלל מצחיקה על גבול הגרוטסקית. אני יוצר לעיתים ממקום של כאב וחרדות, לכן יש חושה של אי שקט אצל גיבוריי המאויירים, מה שרק מוסיף לאוטנטיות שלהם..

מתי הרומן עם משחקי המילים התגבש אצלך ?

נולדתי בחיפה למשפחה מאוד “גרידית” אל תוך מנגנון מובנה של סדר ומשמעת. לא כל כך הצלחתי להשתלב בכל התיאטרון הזה ותמיד היתה לי התשוקה לצאת מהקופסה. בבית הספר ציירתי המון על השולחנות ובכלל על כל דבר שזז. עם השנים התגבשה אצלי טכניקת “כפל המשמעות” האופיינית לי. גיליתי שבשפה העברית כמעט לכל דבר יש עוד משמעות. שכל זה פגש את עולם האיור התחילה החגיגה!

ivtachtem_yona.jpg

איך אתה מתכוון לכבוש את העולם עם האומנות שלך?

כרגע אני מנסה כל מיני ניסויים על מנת להפגיש בין עולמי הסהרורי לבין העולם החיצוני הקר והמחושב.התחלתי לייצר מגנטים, חולצות ועוד מוצרים שונים ומשונים. כבר יש מאחוריי שתי תערוכות והשלישית ממש קרובה – 10.11.16 בגלריה “טייני טייני” בפלורנטין 18

special.jpg

אתה חושב שיש לאומנות שלך מקום?

העולם הופך כאוטי יותר ויותר עם השנים ומסתבר שאנשים יותר פתוחים לסוגים שונים של אמנות שלא תמיד באה ליישר קו עם מחשבות רציונאליות.. הכי אני אוהב לראות אנשים עומדים ומתפקעים מצחוק אל מול עולמי המסוייט והמאוייר.
בשביל רגעים מופלאים כאלה הכל היה שווה

tviat_ezba.jpg

עופר שמוקלר

אומנות בחיפה

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.