אילן קרני מסכם שנתיים של אירועים ב"ימה" על הים של חיפה

 

אילן קרני, בעל האולם ימה, חיפה מסכם שנתיים של פעילות מוצלחת ומשוחח עם חי פה על השנתיים שעברו מאז פתיחת האולם

08_-_חופה_מרפסת_באולם_ימה_חיפה.jpg

חופה מרפסת באולם ימה חיפהאילן קרני מספר: "ניסינו לצאת מהשגרה בה חיפאים הורגלו לאולמות אירועים הממוקמים באזורים תעשייתיים, לייד סופרים, לייד מפעלים ובתי מלאכה. כך נכנסנו ללב אזור תיירותי אורבני, על חוף הים של חיפה. נתנו תשובה לציבור גדול במטרפולין, אשר מעוניין באירוע שכולל גם אוויר ואווירה. אני מרגיש שהתחלנו לשנות דפוסי התנהגות. הגענו לקונספט מושלם של מקום שממוקם מול הטבע ועם אוכל שמותאם באופן מושלם ללקוחות."
זהו מקום בוטיק שממקד את כל האנרגיה שלו באירוע יחיד ביום. אנחנו מקדישים את מלוא תשומת הלב לזוג אחד, ונותנים לו מענה מקצועי מלא. באירוע כזה לא תשמעו את הסאונד של אירועים נוספים המתקיימים לידכם.

 

ומה לגבי המזון המוגש באירוע?

"אנחנו מתמצאים בכל סגנונות המזון וכל סגנונות העריכה וההגשה", משיב אילן. "חלק משמעותי בהצלחה של כל עסק הוא בחירת הצוות וחלק מאוד חשוב בהצלחה של אולם אירועים הוא בחירת השף. השף המפורסם קובי מזרחי יושב עם המשפחות ומתאים את התפריט אליהן (ולא הפוך).
קובי מזרחי, אשר מנהל את המטבח ב"ימה", הוא שף מקצועי בעל תעודה מסוג 5 והכשרה בדרגת מאסטר בתחומי המטבח השונים, הוא בעל רקורד של 30 שנים. למזרחי רזומה עשיר במגוון עצום של מטבחים בסדר גודר גדול וביניהם: בתי הארחה, שף הכנסת, מספר עסקי קייטרינג, אירועי בית הנשיא בירושלים, יועץ לפיתוח מוצרים חברת בלאדי, יועץ לאתר האוכל תפוז, בלוגר וותיק , כותב ב-"על השולחן", יועץ באתר "rest" למסעדנים. מלמד בישול במסגרות שונות, מרצה באוניברסיטה בנושא ניהול חברות קייטרינג ולוגיסטיקה בענף המזון. מרצה בסדנאות לבישול בתחום האפייה-הבשר-ומגוון קורסים מקצועיים ועוד ועוד…

אילן_קרני__יורם_מצנר_ויעקב_בוטנרו.jpg

אילן קרני יורם מצנר ויעקב בוטנרו – בעלי "ימה" 

מה הוא הקו העיצובי של ימה?

 

המרפסת_אל_הים_-_ימה.JPG

המרפסת אל הים – ימהאילן קרני משיב: ימה ממוקמת במיקום אטרקטיבי במיוחד על קו ראשון למים בחוף הכרמל כחלק מהקומפלקס המלונאי של חוף הכרמל ומלון לאונרדו. מבחינת העיצוב אנחנו מתרחקים מהסטראוטיפים הנפוצים בענף…
מרבית האולמות באזור חיפה מקיימים אירוע בחדר סגור, ללא חלונות, אשר העיצוב שלו מתאפיין באלמנטים נוצצים. מרביתם נאלצים להתפשר על עיצוב כזה כי הם נמצאים באזורים ללא נוף.
ב"ימה" יש ניצול של המיקום, האוויר והנוף. העיצוב של האולם הוא בסגנון של וילה שמשתלבת בנוף: מרפסת מול הים שפעילה במהלך כל האירוע, עיצוב עם אלמנטים של עץ, חלונות גדולים…
מאפייה ייחודית שמאפשרת אפייה במקום, מעבירה חוויה קולינרית ייחודית של ריחות וטעמים ותורמת לקו הייחודי של האולם.

קו_עיצובי_-_האולם_במבט_מעל_-_ימה.JPG

קו עיצובי – האולם במבט מעל – ימהחוגגים_באולם_ימה.JPG

חוגגים באולם ימהאילן מוסיף: "המעצב ירון טל יצר במקום אווירה של בילוי יוקרתי שיגרום לאורחים להרגיש שהם נמצאים בבילוי, ואכן מרגישים את זה בעיקר בשעות הקטנות של הלילה כשהצעירים נשארים ברחבת הריקודים המעוצבת במיטב הטכנולוגיות כמו במיטב המועדונים. וכך, האורחים המבוגרים שבדרך כלל "בורחים" ב 23:00 בלילה נשארים במרפסת הצופה על הים עם כוס בירה צוננת או קפה ומנה מתוקה."

עיצוב_שולחן_באולם_ימה.JPG

עיצוב שולחן באולם ימה


אני חושב שהצלחנו להקים כאן מקום מיוחד וייחודי אשר מייתר, במידה רבה, את הטרנד שהיה פעם, כאשר זוגות היו גוררים את משפחותיהם לקיסריה.


 

כמה אירועים הפקת במהלך השנתיים האחרונות?

אנחנו נמצאים היום כשנתיים וחצי לאחר הפתיחה וצברנו ניסיון עם מעל 600 אירועים באולם "ימה".
אני, ברמה האישית, הפקתי כבר מעל 10,000 אירועים בקריירה המקצועית שלי, שנמשכת כבר מעל 25 שנים טובות.

חגיגה_על_האש_בימה.jpg

חגיגה על האש בימה 

כמה כנסים הפקתם במהלך השנתיים האחרונות?

"הפקנו עשרות כנסים לחברות מובילות במשק: חברות הייטק, סוכנויות ביטוח, נמל חיפה ועוד רבים אחרים."

כנסים_-_לשכת_סוכני_הביטוח_בישראל.JPG

כנסים – לשכת סוכני הביטוח בישראל 

ספר לנו קצת על הרכבו של הצוות המקצועי שלך

 

09_-_מלצרית_מגישה_שתיה_על_המרפסת_בימה.jpg

מלצרית מגישה שתיה על המרפסת בימהכל הצוות המקצועי שלי נבחר בקפידה.
מנהל האירועים מלווה אותי כבר 12 שנים מוצלחות.
הבר מנוהל על ידי חברת Tom-Bar והיא מהמובילות בארץ בניהול ברים.

 

במבט לאחור בשנתיים שחלפו: מה הם ההישגים אשר אתה באופן אישי גאה בהם?

אני חושב שבעמל רב הצלחנו ליצור שינוי מגמה בענף בחיפה והצפון: מאולמות תעשייתיים, עברנו לייחודיות של נוף וים. יצרנו מודל של הפקת אירוע בהתאמה מלאה ללקוח, כלומר שכל אירוע יהיה ייחודי ולא "פס ייצור".
לכל זוג חשובים דגשים אחרים והאירוע עצמו הוא למעשה המראה של בני הזוג, כלומר, האופן שבו בני הזוג רוצים שהאורחים יזהו אותם ואת ההעדפות שלהם.

 

מה הם הסדרי התחבורה והחניה?

ההגעה לאזור מרידיאן היא נוחה, כ-12 דקות מהקריות, דרך מנהרות הכרמל ודקות ספורות מכל מקום בחיפה. עם פתיחת המנהרות, הפכה הנסיעה מאזור רוממה, נו"ש והדר עליון, לנסיעה שנמשכת כ-9 דקות.
גם לבאים ממרכז הארץ הגישה לאירוע היא קלה ומהירה, מכיוון שהאולם ממוקם בכניסה לחיפה וקל לזהות אותו, אפילו עבור אורחים שנוסעים ללא WAZE.
גם לחניה דאגנו, מוסיף אילן, במתחם של "ימה" ישנו חניון מקורה, אשר מהווה פלוס אדיר לאורחים, בעיקר בחודשי החורף.

 

וידאו מרחפן – אולם "ימה" בחיפה:

לא ניתן להגיב