שינויים בתנועת הרכבות • לא תתאפשר נסיעה רציפה בין חיפה לת"א

שינויים זמניים בתנועת הרכבות באזור עתלית ביום שישי 5/7/24...

"יצאתי מהמים כולי כחולה" • בילוי בבריכה בחיפה

(חי פה) - מתרחצים בבריכת "גלי חיפה" גילו בצאתם...
באנר גורדון 240624
באנר מוזאוני חיפה 230624
באנר קריית אתא עצמאות 080524
באנר שבוע הספר העברי בקריית ביאליק - רחב
באנר מוזאוני חיפה 230624

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

ב״זכרון בסלון״ בשנה הבאה – נשמע גם את סיפוריהם של העולים מחבר העמים

טטיאנה לוי דואגת לכולם טטיאנה לוי, 67, רכזת עולים ותרבות...

מדילול חזירי-בר להקמת גינת כלבים – ראש העיר עוברת מחנה ומישהו צריך לשלם על זה • פרשנות

אחרי שברית אוהבי החזירים התפרקה עם חידוש מדיניות ההמתה העירונית, נראה כעת שראש העיר מחפשת לחזק את קשריה עם בעלי ברית אחרים מממלכת החי. אז במקום לאמץ שותפים כמו חולדות או תנים, החליטה ראש העיר לחדש ולהעמיק את הברית הנושנה שלה עם הכלבים ובעיקר עם בעליהם.ן.

הכלבים נהנו עד היום מהקמה של כמה גינות כלבים בעיר ומהפקעת חוף מתרחצים זנוח בשכונת בת גלים לטובת "חוף כלבים". הפקעת החוף ממתרחצים אנושיים לכלבים פתר כאב ראש לא קטן לראש העיר, כי במקום לשפוך הון עתק (שאין לה) על שיפוץ החוף לצורך התאמתו לבני האדם, היא הרוויחה בתמורה להשקעה קטנה בהרבה מסע יח"צ ואהדה מסוימים של כמה בעלי כלבים הגרים בקרבת החוף.

כיום, מצבו הפיזי של חוף הכלבים בכי רע והוא סובל מהזנחה ומגריעת חול משמעותית. גם גינות הכלבים נראות יותר כמו מכלאות זמניות, ותושבים מתלוננים על הזנחה קשה בתחזוקתן, אבל היי! זה יחס הרבה יותר טוב מזה שמקבלים חזירי הבר בימינו.

גינת כלבים ברחוב אבא הלל סילבר בחיפה (צילום: יריב שגיא)

איך נראה חידוש ברית הכלבים?

חידוש הברית עם הכלבים מתבטא במאמץ החריג שבחרה ראש העיר להשקיע בשיתוף הציבור בהחלטה העירונית הגורלית על מיקומה של גינת כלבים עתידית במרכז הכרמל. חשוב לציין בהקשר זה שמהלך כזה לא התקיים בעבר בקשר לאף גינת כלבים אחרת בעיר, אבל פתאום זה כן קורה.

בהודעת השיתוף מפרסמת העירייה שלוש חלופות אפשריות למיקום גינת הכלבים. החלופות מוצגות כציורים מרושלים על גבי מפה, ללא שום פרט מהותי אחר, וחקירה קצרה על המיקומים הללו מגלה שאולי יש סיבה לדלות המידע הזו.

שיתוף בלי שיתוף

מתברר שכנראה אף אחד בעיריית חיפה לא קרא, או לא מעוניין שמישהו יקרא, את המלצות משרד החקלאות להקמת גינות כלבים בתוך עיר. המסמך הזה, שניתן למצוא אותו בקלות באינטרנט, כבר אומץ על ידי כמה וכמה ערים אחרות מכיוון שיש בו כמה כללים פשוטים שנועדו למנוע את הפיכתן של הגינות למטרד. בכלל החשוב שבהם נכתב שיש להקים את גינת הכלבים במרחק של לא פחות מ-50 מ' ממבני מגורים. הדבר הזה אמור למנוע בעיות של ריח ורעש, וביחד עם הגבלת שעות הפעילות אמורה ההפרעה לשכנים להצטמצם למינימום ההכרחי. כל שלושת המיקומים שהציעה עיריית חיפה אינם עומדים בקריטריון החיוני הזה.

המלצות משרד הבריאות להקמת גינות כלבים במרחב העירוני:

משלוש יוצא אפס

חשוב גם להבין שגינת כלבים היא לא באמת "גינה" אלא קרחת אורבנית מגודרת בשטח גדול למדי שיכול להגיע עד כדי חצי דונם ויותר. אמנם ניתן להקיף את הגינה בעצים ושיחים (דבר שלא נעשה באף גינה אחרת בעיר) אבל בתוכה לא יינטעו עצים רבים והקרקע תכוסה במצע המתאים להתרוצצות של כלבים. כל שלושת המיקומים שהוצעו מהווים כיום שטחים מגוננים ושטחי פארק איכותיים אשר אחד מהם, לפי תכניות ראש העיר, עתיד להפוך לקרחת אורבנית הרבה פחות אטרקטיבי מבחינה נופית.

גינת כלבים על אי תנועה?

דוגמא מובהקת לכך מצויה ב"חלופת אי התנועה" שבצומת הרחובות היינה-המעיין. קודם כל, מי בכלל שם גינת כלבים על אי תנועה באמצע רחוב צר (?!). שנית, מדובר באי תנועה המשמש כיום מרחב ירוק ומטופח הנמצא במרחק של כ-20 מטרים בלבד מחלונות התושבים!

אתם באמת חושבים שנכון לשים בלב אזור מטופח ורגוע כזה, ובסמיכות מטרידה לבתי מגורים, קרחת אורבנית לטובת גינת כלבים בשטח של כ-350 מ"ר?

החלופות האיומות בגן מניה שוחט ובצומת מוריה-וולפסון

החלופה הכואבת מכולן היא זו אשר הוצעה בתוך גן מניה שוחט. מדובר באחד מהגנים הציבוריים החשובים והמרכזיים בעיר חיפה שמעולם לא נראה מוזנח כפי שהוא היום. עצים רבים מאוד נכרתו בו, השבילים מתפוררים, השיחים מתייבשים ופעילות קהילתית כמעט ואין בו כלל. אז במקום לחדש את כל הגן החשוב הזה ולהחיות אותו עם צמחיה רעננה ופעילות קהילתית איכותית בחרו לדחוף לתוך ההזנחה הזו גינת כלבים בשטח של כ-400 מ"ר. וחשוב מאוד לציין שגינת הכלבים המוצעת נמצאת רק כ-11 מטרים (!!) מחלונותיהם של השכנים הקרובים אליה. גם במקרה של החלופה הנמצאת בצומת מוריה-וולפסון ישנה הפקעה של מרחב טבעי איכותי קיים בשטח של כ-600 מ"ר המרוחק רק כ-12 מטרים מהבניינים הסמוכים.

חזירים בגן מניה שוחט במרכז הכרמל בחיפה 14/7/21 (צילום: תומר בן שימול)
חזירים בגן מניה שוחט במרכז הכרמל בחיפה 14/7/21 (צילום: תומר בן שימול)

שימוש ציני בגינות הכלבים כדי לגזור קופון פוליטי?

מי שאוהב תיאוריות קונספירציה יכול בטעות לחשוב שהמיקומים המטרידים הללו נבחרו בכוונה. ייתכן אפילו שהמיקומים הגרועים הללו נבחרו מתוך רצון שתקום התנגדות ציבורית נגדם אשר תשחק לידי ראש העיר שכנראה לא באמת רוצה להקים גינת כלבים במרכז הכרמל.

היא מבחינתה תמיד תוכל לומר שהיא נלחמה ועשתה כמיטב יכולתה, כפי שהיא אומרת בקשר לעוד פרויקטים המעלים אבק במגרות העירייה. אז בואו לא נוותר לה כל כך מהר, ואם היא כבר מראה מוטיבציה של עשייה כלשהי, אז אני מציע להלן את החלופה שלי לגינת כלבים במרכז הכרמל. חשוב להבין שאני בעד גינות כלבים. הן חשובות מאוד מאוד. ולכן, אני מציע חלופה רביעית לגינת הכלבים במרכז הכרמל במקום המיקומים המוטעים שקליש מציעה.

אז מה כן אפשר לעשות?

האזור, שלמיטב הבנתי, סומן כיעד לגינת כלבים במרכז הכרמל, נמתח בין החלק העליון של שכונת כרמליה דרך הכרמל הוותיק ועד למרכז הכרמל עצמו. זהו אזור רווי בגנים ציבוריים קטנים וגדולים אשר לא ניתן לשים באף אחד מהם גינת כלבים מבלי לפגוע בשטחי פארק ומבלי ליצור מטרד קשה לשכנים.

יתר המרחבים האפשריים, נמצאים בשולי האזור הזה ולא נראה שהם רלוונטיים לתושבי מרכז הכרמל. לעומת זאת, קיים מרחב ציבורי אחד גדול למדיי שעם קצת מאמץ והרבה יצירתיות ניתן להתאימו לפארק עירוני מיוחד מאוד עם גינת כלבים – הגג של בנין האודיטוריום במרכז הכרמל.

ציר מוריה והאודיטוריום בחיפה (צילום: ירון כרמי)
האודיטוריום בחיפה (צילום: ירון כרמי)

החלופה הרביעית

נכון שמדובר בפרויקט הדורש יצירתיות וגם לא מעט משאבים, אבל אם ראש העיר רצינית בכוונותיה אז תתארו לכם שאתם עולים אל פארק עירוני בשטח של כ-400 מ"ר המשקיף על הנוף עוצר הנשימה הנפרש מגג האודיטוריום. מיקומו המיוחד ירחיק את הפארק מבתי המגורים משלושה עברים, ובדופן הצפוני ניתן יהיה להתקין הפרדה אקוסטית אשר תבטיח שהשכנים מלמטה לא ישמעו דבר. כך חיפה תהפוך לעיר היחידה בארץ עם פארק כלבים בשמיים…

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

ד"ר יריב שגיא
ד"ר יריב שגיא
ד"ר יריב שגיא • חיפאי: תכנון מדיניות, יעוץ פוליטי ותכנון אסטרטגי ברשויות מקומיות ובארגוני מגזר שלישי מרצה ומנחה סדנאות בתחום הפסיכולוגיה הפוליטית [email protected] • www.yarivsagi.com

כתבות קשורות לנושא זה

38 תגובות

 1. עד היום שטפטף לי על הראש באודיטוריום חשבתי שזה גשם…

 2. פשוט לא נכון שחייב להיות קרחת אורבנית. בהרצליה פיתוח יש גינת כלבים עם דשא והרבה צמחינ ירוקה, והארנונה זולה יותר מאשר בכרמל! תבדקו: גן שמואל תמיר ברחוב וינגייט בהרצליה

 3. ראשת העיר חיפה,לא עושה כלום,מלבד לחמם כסא לפהק ולגרד ראש,
  מלבד להמציא שמות לרחובות….בעליבות לא עושה כלום,רוב תושבי חיפה כועסים על התנהלות עירית חיפה וזה בוודאות שלטונה האחרון וברוך השם??????

 4. לא יודע גרתי בעיר קטנה נידחת שמה פריז. לא מאפשרים לכלבים כניסה לרוב הפארקים והגינות כי אנשים אלרגים. פתחו פארק אחד עבור בעלי חיים על גדת הסיין. ברוב השכונות, קנסות כבדים לכלב ללא רצועה. אם מישהו מחזיק כלב שנובח בלילות, יבקשו ממנו לשים סוגר על הפה של הכלב. כל ההתייחסות היא לאיכות החיים הקולקטיבית במקום צפוף. נראה שבחיפה הכל נעשה בהגזמה, בלי חשיבה מוקדמת על איזון. לא ראיתי פה שלטים לא להכניס כלבים לגינות, דבר שיוצר מטרד קשה של צואה בשבילים ופחד אצל הורים עם ילדים קטנים. אין חשיבה סביבתית. חוסמים מדרכות לעגלות ילדים. לא רושמים מה מוצר ומה אסור. אין הנחיות ברורות למפגעים כמו עישון ודיבור בסלולרי ויוצרים רעש ועשן. בסוף זה סטנדרטים נמוכים של הגיינה איכות ונקיון שאנחנו התרגלנו אליהם. מישהו מבחוץ מתפלא מאד שבמדינת היי טק חיים כל כך לואו טק.

 5. לך אתה תחיה 50 מטר ממבני מגורים.
  הכלבים שלנו זקוקים למרחב מועט להתרוצץ בו, והוא צריך להיות בתוך שכונות המגורים שלנו, היכן שאנחנו יכולים להגיע בקלות ברמה יומיומית.
  אתה רוצה לדבר רגע על רעש? כמי שחיה בסמוך לגינת משחקים, אני סובלת כל יום, כל היום, מצרחות של ילדים קטנים מחוץ לחלון שלי (גם ממש עכשיו, בשבת בצהריים). אז זה בסדר? זה תורם למרקם החיים העירוני? יגיד לך כל מי שחי ליד גינת משחקים, בית ספר או גן ילדים – ילדים זה רועש. מאוד. מאוד מאוד. אבל זה בסדר, כי הם חלק מהחברה ועלינו לקבל את הרעשים שלהם כחלק מהחיים בעיר.
  אז גם הכלבים שלנו הם חלק ממשקי הבית שלנו, בשבילי ובשביל הרבה מאיתנו – הם המשפחה שלנו. אז בשעות שאינן שעות מנוחה – תתמודדו. כמו שאני מתמודדת עם הילדים שלכם.

  • אם את לא יכולה ללכת 50 מטר לגינת כלבים שלא מטרידה איש אז את בבעיה. אם את משווה בין גינות משחקים לגינת כלבים אז הבעיה שלך קשה שבעתיים.

 6. מדוע חזירי בר עדיין משוטטים ברחוב חניתה ???
  הבטחתם לסלק אותם !!!
  הם מטיילים שם, בשעות הערב – על המדרכה.
  מדובר במדרכה מול הסופרמרקט !!!
  הם יוצאים מחצרות הבתים, חצרות יחסית מוזנחות – ומגיעים אל הרחוב.
  חזירים גדולים !!!
  אי אפשר לגשת לרוקן אשפה, אי אפשר לעשות טיול עם התינוק בעגלה, אי אפשר לשבת על ספסל, אי אפשר לעשות הליכה בשעות הערב וכו'.
  היכן הווטרינר העירוני ???
  מדוע לא שולח את עובדי העירייה לטפל במיפגע הזה ???
  אנחנו סגורים בתוך הבית !!! פוחדים לצאת .
  דורשים טיפול דחוף !!!

 7. הנקודה החשובה זה שהמלצות משרד החקלאות לא מיושמות. אני גר ליד גינת הכלבים ברחוב הפרחים אשר מהווה מטרד גדול לתושבים באיזור. נביחות באמצע הלילה ובמהלך היום, ריחות וכלבים אשר מתנפלים על הילד שלי לעיתים כשהוא עובר ליד עד כדי כך שהוא מפחד לעבור במדרכה הסמוכה.
  כמובן שזה רק מעניין את התושבים הסמוכים וחא את העירייה האטומה.
  יכלו להעתיק את הגינה לכניסה לרמות ספיר ליד הכביש הראשי שם את בתי תושבים מעל מאה מטר

 8. אנשים השתגעו במקום לסדר את החוף שיהיה יותר מקום לאנשים מבזבזים 250000 ש"ח על חוף לכלבים מישהו נפל על הראש .אין לי בעיה עם כלבים יש לי 3 אבל החוף הוא משאב לאנשים

 9. בגינות כלבים? בזה היא מתעסקת? במקום לנער את העיר הרדומה הזאת מהמסד ועד לפחות? לא הייתי ממנה אותה לראשות ועד הביית .

 10. עוד ממורמר. מה שלא עושים לא טוב לו
  אני לא חובב קליש. להיפך חושב שהיא טעות חמורה לעיר אבל כשסוף סוף מגיעה מילה טובה ראוי לתת אותה ולא לזרוע דמגוגיה מתוך התנגדות טהורה לבן אדם.

  • שלום יואב,

   מילה טובה על מה בדיוק? על גינות בסמוך לחלונות תושבים? אני לא מאחל לך תענוג כזה. העירייה הזאת פשוט מומחית בליצור בעיות. מומחית!

 11. אין שום דילול משמעותי ,כל ערב יש לי. אורחים לא קרואים ,החזירים, בגינת הבנין באיינשטיין 21 הרסו את הגדר החיה , שוברים עציצים ,מלכלכים ואין מושיע ,בעלי בן 70פלוס מנסה להבריח אותם והם חוזרים ,
  בפראפרזה של מירי רגב ,גם יותר משני ראשי עיר לא יצליחו לתקן את הנזקים שהיא גרמה וממשיכה לגרום ,
  אבל לעשות ונטילציה רק בעיתון זה לא מספיק ,

 12. איפה הולך הכסף ?
  לא משלמים ארנונה ? רק אני !
  עדיין משלמים את אצטדיון עופר !
  המדינה לוקחת הכול ?
  יש פרוטקשן על העייריה ?
  עושים פרויקטים שמשרתים ציבור קטן ?
  אין מצב שרק המשכורות בולעות את הכספים ? זה מחדל גדול
  שצריך להביא להפסקת ההתנהלות הזו !

  • בעירית חיפה יש פנסיה תקציבית.
   זאת אומרת שלפני שעשו פעולה אחת הם כבר בגרעון בגלל הפנסיות. הפתרון הוא לפשוט את הרגל ולהתחיל הכל מחדש ללא חובות עבר.

 13. לא יאמן בימקום ללמד את הכלבים לעשות צריכים בבית !
  פשוט הזוי שלוקחים נושא כזה והופכים אותו לקולר על צוואר כול האזרחים !
  כול מי שיש לו כלב שישלם אגרה 300 ש"ח לשנה !
  יאסוף את צרכיו של הכלב גם מגינת הכלבים .
  למתקן כמו האסלה בבית שיהיה בגינה או בור סופג עמוק .

 14. הצעה שטח גדול עם עצים נשירים שגדלים בתוכו בתפזורת והצללה לחברים על 2 שבאים. מקור מים לשני הצדדים , דשא מלאכותי כן כן .
  למהדרין שקיות לאיסוף בכניסה.

 15. חיפה כעת עיר מוזנחת ומלוכלכת. לא מספיק להחליף ראשת עיר, צריכים כוחות צעירים ורעננים. ייקח זמן כדי לבצע זאת, לא בטוח אם זה יצליח.

  • שלום אלה,
   החלפת ראש העיר הינה חיונית. כוחות צעירים הם חיוניים. להערכתי אם שני אלה יקרו אז המפנה שכולנו רוצים יקרה בתוך זמן קצר יחסית. הסיאוב וההזנחה הם תוצאה של חוסר כישרון וחוסר יכולת ניהול של הנהגת העיר ואת זה חייבים להוציא מהמערכת.

 16. מצב הגנים הציבוריים בחיפה על הפנים כי לא מטפלים בהם. לא משקים בקיץ כי חוסכים במים. לא גוזמים כי חוסכים בגננים. לא מנקים כי חוסכים בעובדי נקיון.
  עובדי הנקיון הספורים הנשלחים ע"י העיריה, עסוקים בעיקר באיסוף בקבוקים ריקים ופחיות מפחי הזבל. כשהם גומרים את האיסוף הם נחים על ספסל בצל ומשחקים בטלפון. פה ושם עושים טובה ומרימים פיסת נייר.
  את גן ראשונים, ברחובות יפה נוף ושער( הלבנון לא נקו תקופה ארוכה. לאחר איסוף תלונות נשלחו יום אחד גננים או עובדי נקיון וערמו ערימת זבל גדולה בתחתית הגן, סמוך לרחוב יפה נוף. רק כעבור 3 שבועות ותלונות רבות שלי, טרחו לשלוח משאית זבל שתאסוף את הבושה.

 17. כל העיר היא גינת כלבים. כל החורש מלאות בהפרשותיהם למרות שכביכול יש קנסות כבדים. אין אוכף.

 18. .
  יש גן אלנבי ברחוב יפה נוף 500 מטר משם. עומד שומם. תעשו בו גינת כלבים.
  תעשו בו גינה קהילתית. תעשו בו חניון ומעליו גינת כלבים.
  תעשו משהו !! שטח של 6 דונם עומד ריק במרכז הכרמל.

  • בדקתי וזה מאוד לא ישים. לא נגיש לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, וזהו גן תיירותי ושכונתי איכותי ממדרגה ראשונה שצריך לפתח לפונקציות אחרות. בנוסף יש קרבה בעייתית למגורים. מעבר לכך, המתחם הזה רחוק מאוד מאזור הביקוש המרכזי הנמצא יותר בקרבת הכרמל הוותיק.

  • מצב הגנים הציבוריים בחיפה על הפנים כי לא מטפלים בהם. לא משקים בקיץ כי חוסכים במים. לא גוזמים כי חוסכים בגננים. לא מנקים כי חוסכים בעובדי נקיון.
   עובדי הנקיון הספורים הנשלחים ע"י העיריה, עסוקים בעיקר באיסוף בקבוקים ריקים ופחיות מפחי הזבל. כשהם גומרים את האיסוף הם נחים על ספסל בצל ומשחקים בטלפון. פה ושם עושים טובה ומרימים פיסת נייר.
   את גן ראשונים, ברחובות יפה נוף ושער הלבנון, לא נקו תקופה ארוכה. לאחר אינסוף תלונות נשלחו יום אחד גננים או עובדי נקיון וערמו ערימת זבל גדולה בתחתית הגן, סמוך לרחוב יפה נוף. רק כעבור 3 שבועות ותלונות רבות שלי, טרחו לשלוח משאית זבל שתאסוף את הבושה.
   גם לחניה בעיר לא רק שלא דואגים, את המעט שיש לוקחים. ברחוב יפה נוף, בין המדרגות היורדות העירה לבין הפניה לרח' שער הלבנון, היתה פיסת אדמה ששימשה לחנית כ-10 מכוניות. לאחרונה גדרו את המקום, חפרו אותו ומספרים שראשת העיר מיעדת אותו לספסלים לצפיה בנוף, כפי שעשתה כמה מאות מטרים הלאה ברחוב יפה נוף. חבל שהיא לא לקחה בחשבון שכמה מטרים מהמקום הזה ממוקמת פינת ישיבה במורד כמה מדרגות. הפינה הזו באופן כמעט קבוע ריקה. איש לא יושב בה.

 19. ומה עם טיילת חולדה בבת גלים, הנעולה וחסומה למעבר כבר 3 שנים?

  • הבטחות יש בשפע, דיבורים כמו חול.. אבל בשטח אין תזוזה. לשכת ראש העיר חדלה מלתפקד. מוסדות ציבור אינם ערוכים לפתיחת שנת הלימודים והארנונה תמשיך לזנק…

 20. כאילו כל הבעיות מאחורנו ומה שנשאר גינה לכלבים.חברי כל בעל כלב הו הו אחראי לטייל איתו.לא חייבת העריה מאומה בגינת כלבים.חוץ מזה כל דייר שנבגע מהגינות האלה ובוודיי שמחיר הנכס יורד יכול לתבוע את העריה בהורדת ערך.נחזור לחזירי הבר.חברי זה משריי פחד על נשינו וילדינו.מה אתם לא רואים שרוב התושבים מתחילים לחזור הביתה לפני החשיכה.ורוב העובדים במרכז חוזרים רכבת לפני שיגיעו באור תפסיקו כבר עם המאמרים ומלחמת כסאות על גבינו.לנקות את העיר מחזירים נקודה לא מעניין המתה העתקה שחיטה אותנו לא מעניין מעניין שהחזירים יעלמו מחיינו.וכל אחד ידאג לכלב שלו ולהתפנות להתעסק במה שהוא חשוב מחניונים ועד ספסלי למוד.

 21. אין לאן לפזר את הכסף שיענו "גם ככה אין " ??
  תתחילו להשקיעה בשכונות , במעברים בנייהם , במחסום רעש לאנשים נגד תחבורה ציבורית , בכבישים בשכונות "ישנות" , בפארקים ומקומות ישיבה/שירותים לאנשים ולא ב " יאללה בואו נעשה משהו נחמד. לכמה אנשים והם יתנו לנו את ה לייק שלם בבחירות " , שאשא ביטון קנס לחיפה!!!!!!

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

פרוטקשן בחיפה • בעלי עסקים נסחטו באיומים במשך חודשים

(חי פה) - בעלי עסקים נסחטו באיומים ונדרשו לשלם עשרות אלפי שקלים. נגד 4 חשודים הוגש כתב אישום בבית המשפט בחיפה. פרקליטות מחוז חיפה...

מנוע מקרר עלה באש בדירה בחיפה • האישה הספיקה להימלט

(חי פה) - שריפה פרצה בדירה בחיפה לאחר שמנוע המקרר נידלק. מכבאות והצלה נמסר לחי פה: שריפה פרצה בדירה ברחוב ציון שבחיפה אמש (שני 24/6/24)...

עונת הנחשים • גבר עם סימני הכשה פונה לביה"ח בחיפה

(חי פה) - בן 60 במצב קשה פונה לביה"ח כרמל עם סימני הכשה. ממד"א נמסר לחי פה: בשעה 08:45 התקבל דיווח במוקד 101 של...

ייערך שיתוף ציבור בתוכנית הקזינו • הדיון בוועדת המשנה לתכנון ובנייה

(חי פה) - ועדת המשנה לתכנון ובנייה בחיפה התכנסה ביום ב' 24/06/24 ודנה בעתיד בניין הקזינו בבת גלים והתכנית להפיכתו לבית מלון. מתנגדים משכונת...

סאמר בלאן מחליף את בשארה עבסאוי כנשיא רוטרי סטלה מאריס בחיפה

ביום חמישי 20/06/24 קיים מועדון רוטרי סטלה מאריס חיפה טקס מרשים של חילופי נשיאים בהיכל עיריית חיפה, במסגרתו העביר הנשיא היוצא רו"ח ועוה"ד בשארה...