באנר מוזאוני חיפה 010524

דילול חזירים בירי בחיפה – המערכה המשפטית החלה

(חי פה) - השבוע החלה מערכה משפטית, כאשר עמותת...

סגר חיפאי

קוֹלוֹת שֶׁבֶר הִרְעִידוּ אֶת שַׁלְוַת הַכַּרְמֶלאֶת נוֹפֵי הַיָּרֹק מִבַּעַד...

חשד לאונס בחניון ציבורי

(חי פה) - המשטרה פתחה בחקירה בחשד לאונס בקריות. מהמשטרה...
באנר מוזאוני חיפה 010524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב
באנר קריית אתא עצמאות 080524
באנר מוזאוני חיפה 010524

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

מקצר חיים | סיפור קצר | אילן סגל

מנין שאבנו את החוצפה לעשייה כה מסוכנת מבלי הניד...

רחוב נורדאו המדרחוב הראשון בעיר חיפה • יוסי לובלסקי

גלגולו של פסאז' שתמהיל הבילוי והפנאי הועתק למתחמי בטון...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

כמה זמן דרוש כדי להקים גינות כלבים בחיפה?

בעלי כלבים בחיפה מתלוננים על מחסור בגינות כלבים ברחבי העיר – לשמחתם, יש במועצה מי שלא מתכוונים לוותר

הילה לאופר, חברת מועצת העיר מהירוקים, העלתה את נושא גינות הכלבים לדיון במועצת העיר האחרונה (ב' 23/5/22) אביהו האן, יו"ר הירוקים של חיפה העלה הצעה לסדר בנושא.

"צורך בסיסי של התושבים"

"גינות כלבים הן צורך בסיסי של התושבים, אמרה לאופר בישיבת המועצה, "כמו שיש גינות משחקים לילדים, יש גינות כלבים. בקריית חיים, התחלנו תהליך להקמת גינת כלבים לפני יותר משנתיים! זה אחד הדברים הכי פשוטים לבצע, אז למה זה לא קורה?"

"זה דבר מאוד פשוט לעשות"

לאופר המשיכה ואמרה: "בתקופת הבחירות (לראשות העיר) אחת מההבטחות של ראש העיר היתה הקמת גינות כלבים ברחבי העיר. עברו מאז שלוש שנים וחצי! שלוש שנים וחצי דרושות כדי להקים גינות כלבים? שנתיים אנחנו בתהליך שיזמתי להקמת גינת כלבים בקריית חיים מערבית, כל אנשי המקצוע בדקו, התקבלו כל האישורים, וכלום!"

לאופר התייחסה לטענה שהתקציב להקמת הגינות לא אושר, לכאורה, ע"י מועצת השינוי: "אנחנו עוסקים בזה הרבה לפני שבכלל קמה מועצת השינוי, אז להגיד שלא אושר תקציב לכך, זה פשוט שקר. התושבים רוצים את הדברים היומיומיים שישרתו אותו בשגרת החיים, חלק מזה זה גינות כלבים", אמרה והוסיפה: "וזה גם הדבר הכי פשוט לעשות!".

אביהו האן וכלבתו (אלבום פרטי)

ההצעה לסדר שהעלה האן בנושא בישיבת המועצה (23/5/22):
"מועצת העיר מורה על ראש העיר להכין תכנית כוללת להקמת גינות כלבים בחיפה, התכנית תכלול את הצרכים של הקמת גינות כלבים, כולל פתרונות תקציביים. הנושא יובא ויידון בוועדת הכספים ויאושר בהתאם ליכולות התקציביות. בתכנית להקמת גינות אלה ישותפו נציגי ציבור מהשכונות השונות וייערך יידוע ציבור".

הצעתו של האן עברה פה אחד, מלבד חבר מועצה אחד שנמנע.

אביהו האן אמר לחי פה:

הכלב הוא חברו הטוב של האדם. יש רצון וצורך לתת מענה לאוכלוסייה הגדלה והולכת של בעלי הכלבים בקרב תושבי העיר, תוך הפרעה מינימלית לשאר התושבים. הצורך להקמת גינות ופינות לשחרור כלבים מספק את הפתרון, הן לקהילה והן לכלבים. בנוסף, מהלך זה ייתן פתרון הולם ונכון לעשיית הצרכים של הכלבים וצמצום משמעותי של צואת כלבים במרחב הציבורי. היתרונות ברורים והמשימה שלנו היא לקדם היבט זה במהירות בשכונות רבות בחיפה.
הילה לאופר והכלבים (אלבום פרטי)
הילה לאופר והכלבים (אלבום פרטי)

לאופר אמרה לחי פה:

העיר חיפה סובלת ממחסור בגינות כלבים, דבר המייצר מצוקה בקרב בעלי כלבים רבים שדורשים פתרון. בכל עיר מתוקנת ישנן גינות כלבים לטובת הכלבים ולטובת הסביבה. לא ייתכן כי בעלי כלבים ייקנסו על שחרור כלביהם כאשר הם לא מקבלים כל מענה. גינה משרתת את כולם, גם את בעלי הכלבים וגם את אלו שלא מעוניינים לראות כלבים משוחררים שרצים ברחובות.

עוד הוסיפה: "גינת כלבים שומרת גם על הכלבים מסכנת דריסה, וחשוב לא פחות, גינות כלבים מצמצמות משמעותית כמויות של צואה ברחבי העיר".

כל אנשי המקצוע הגיעו…

לאופר: "זו היתה אחת מהבטחות הבחירות של ראש העיר. אני אישית יזמתי הקמה של גינת כלבים בקריית חיים מערבית, כל אנשי המקצוע הגיעו למקום – הווטרינר הרשותי, מנהל מחלקת דרכים, מנהלת אגף נוף, מנהל תפעול ועוד… סיכמנו על מיקום, ערכנו יידוע ציבור. כל זה קרה לפני כשנתיים, איך ייתכן שדבר כל-כך פשוט הם לא מצליחים לבצע? ראש העיר מסתכלת בראיה עתידית לא ברורה על העיר, אך שוב ושוב מפספסת את הצרכים היומיומיים של תושבי חיפה, גם אלה ההולכים על ארבע. אני שמחה שבנושא הזה כל חברי מועצת העיר התאחדו ואישרו את הצעתו המצוינת של אביהו האן. עכשיו נעמוד על כך שהיא תקיים את החלטת מועצת העיר".

מתוך "הדרכון החיפאי" שהופץ ע"י ראש העיר בתקופת הבחירות לראשות העיר:

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

כתבות קשורות לנושא זה

6 תגובות

  1. העיקר שיש להם כסף להחליף את הרכבים לחדשים!!! ובקשר לגינת כלבים… אנו בלאון בלום עשינו בעצמנו גינה אמנם לא גדולה לכלבים שבבנין שלנו.

  2. יש לי כלב אבל זה לא בעיה הציבור. איזה שטויות יש לכם בראש. והכלב שבתמונה נראה כלב מסוכן, מי שמחזיק כלב כזה הוא רשע. יש בקרית חיים יותר מדי כלבים ללא רצועה וזה מסוכן. לא פעם ניגש כלב לכלב שלי ומאד פחדתי. זה שיש לי כלב זה לא בעיה של אחרים, לא הצרכים שלו ולא הנביחות. מכל בית שני בקרית חיים באיזור השבילים ליד אנה פרנק יש כלב שלא מפסיק לנבוח. למה להפריע לשכנים? הכלב שלי נשאר בבית ולא יוצא אחר 9.

  3. בקריית חיים יש גינה אחת לכלבים מוזנחת, תמיד חסרות שקיות לאיסוף צרכים. הלכלוך שם בלתי נסבל. שעירית חיפה תלמד מקריית מוצקין וביאליק. בכל פארק יש מתקן לשקיות. לא חוסכים כלום ותמיד נקי ומאובזר.

  4. הלוואי שפקחי העיריה היו נותנים קנסות לבעלי כלבים שמשחררים את כלבם ו/או נותנים לכלב לעשות קקי על המדרכה או בסמוך למדרכה. זה פשוט לא קורה.

  5. למה להקים גינות כלבים ולא גינות חתולים??
    זו אפלייה קשה נגד אוכלוסיית החתולים שגדולה בהרבה מאוכלוסיית הכלבים.

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

רובי סער קלאצ'ניקוב, אקדחים 9 מ"מ, רימוני רסס ועוד • מצבור נשק נחשף ע"י המשטרה

(חי פה) - כלי נשק ותחמושת, בהם רובי סער קלצ'ניקוב, רובה צלפים, אקדחים ורימונים ועוד, שחשודים שיועדו למטרות פליליות, נחשפו בעספיא. מהמשטרה נמסר לחי פה: כוחות...

בטטות בטטות • ערמות של בטטות על הכביש • קטע כביש חסום לתנועה◄ צפו

(חי פה) - כמות עצומה של בטטות "נשפכה" על קטע בכביש 4 לפני זמן קצר (ראשון 19/5/24, סביבות 11:00). כפי הנראה, ארגזים מלאים שהיו...

סמים מסוגים שונים ואלפי שקלים במזומן נחשפו באזור חיפה

(חי פה) - מעל 10 ק״ג של סמים מסוכנים ו-₪11,000 במזומן נתפסו במחסן בקריית ביאליק. שלושה תושבי הקריות נעצרו. מהמשטרה נמסר לחי פה: במסגרת מאבק המשטרה...

חשד לאונס בחניון ציבורי

(חי פה) - המשטרה פתחה בחקירה בחשד לאונס בקריות. מהמשטרה נמסר לחי פה: שוטרי תחנת זבולון פתחו אתמול (שבת 18/5/24) בחקירה, עם קבלת דיווח מהמרכז הרפואי,...

עבודות הרחבת מטרונית חיפה וטירת כרמל, החל מ-19/5/24○ שינויים צפויים בהסדרי תנועה

העבודות צפויות להימשך כ-4 חודשים ובמהלכן יחולו שינויים בהסדרי התנועה ובמעברים להולכי הרגל, שיחסמו ויצומצמו לסרוגין. עבודות פרויקט מטרונית חיפה מערב וטירת כרמל יחלו ביום...