מנהל מחלקה התמוטט ונפטר כעבור מספר ימים

בית הדין לעבודה קבע: התמוטטות מנהל המחלקה במפעל ופטירתו “תאונת עבודה”

 

ניתנה עדיפות לחוות דעת רפואית מטעם התובע על פני חוות דעת שהציג הביטוח הלאומי המנהל אושפז ונפטר כעבור כמה ימים

סאמי_אבו_ורדה_לעיתונות_(1).jpg
עו״ד סאמי אבו ורדה

שתי חוות דעת סותרות, הוצגו בפני בית הדין לעבודה שדן בקשר בין התמוטטותו של מנהל מחלקה במפעל מתכת.
בית הדין העדיף את חוות הדעת הרפואית של משפחת העובד שנפטר על זו של הביטוח הלאומי והכיר באירוע כ”תאונת עבודה”.

לאחר מאבק משפטי ממושך קיבלה סגנית נשיא בין הדין לעבודה בחיפה השופטת איטה קציר את טענות עו”ד סאמי אבו ורדה מחיפה, שמשרדו מתמחה בתביעות ביטוח לאומי ונזקי גוף, שמנהל המחלקה ליציקה נפטר כתוצאה מ “תנאי עבודה קשים ” לאחר שעבד באותו יום “במשך 12 שעות ברציפות”.

מנהל המחלקה החל לעבוד ביום המקרה בשעה 06:30 בבוקר התמוטט בשעה 18:00 לאחר שלא אכל ולא שתה במהלך כל היום.
פונה לבית חולים שם נפטר כעבור זמן קצר.

המוסד לביטוח לאומי דחה את תביעת המשפחה להכיר באירוע כ”תאונת עבודה” והציג בבית הדין חוות דעת רפואית שקבעה כי המנהל היה “במצב גופני כללי ירוד” ו”אין קשר בין תנאי עבודתו לאירוע שבו נפל”.

לעומתו, הציג עו”ד סאמי אבו ורדה חוות דעת של מומחה רפואי אחר שלא התעלם ממצבו הגופני של מנהל המחלקה, אבל למרות זאת, קבע כי מאחר והוא היה חשוף ל”עומס חום כבד ולעבודה פיזית קשה” יש סבירות גבוהה “שלמעלה מ-50% שזה הגורם המשמעותי להתמוטטותו”. כאמור השופטת העדיפה חוות דעת זו על פני השנייה.

בית הדין לעבודה חיפה ב”ל 18133-09-10


 

נזקי גוף ורשלנות רפואית

המשרד מייצג לקוחות שנפגעו בתאונות דרכים, בתאונות עבודה ובתאונות אישיות או שסובלים ממיקרוטראומה בעקבות רשלנות רפואית על שלל סוגיה (רשלנות של אמבולנס, רשלנות בניתוחים פלסטיים, רשלנות באירוע מוחי, רשלנות רופא, רשלנות בלידה ועוד).

 

מומחה בתאונות עבודה ובתביעות נזיקין

 

עו”ד סאמי אבו ורדה מספק שירות משפטי בתחומי תאונות עבודה ותביעות נזיקין. הוא מלווה את לקוחותיו באופן אישי בכל שלבי התביעה, החל משיחת ייעוץ ראשונית, דרך הפניה לחוות דעת רפואיות ועד להגשת התביעה וניהול המשפט בפועל. כמו כן, הוא עוסק בליווי לקוחות בהליכים נגד הביטוח הלאומי בנושאים של תאונות עבודה ומחלות מקצוע. מתן שירות לנכי צה”ל – לא מעט חיילים נפגעים במהלך שירותם הצבאי, ואינם מוכרים על ידי משרד הביטחון כנכי צה”ל. עו”ד אבו ורדה מעניק סיוע לחיילים בשירות חובה או קבע, שנפגעו או חלו במהלך שירותם הצבאי, כדי שיוכלו לקבל את כל הזכויות המגיעות להם על פי חוק.

 

יצוג מול המוסד לביטוח לאומי

צוות המשרד עוסק גם במיצוי זכויותיהם של לקוחותיו במוסד לביטוח לאומי. הוא מייצג את הלקוחות בעיקר בתביעות הקשורות בנושאי מחלות מקצוע: מחלות סרטן ומחלות עור למיניהן, שצצו בעקבות חשיפה לקרינה ו/או לחומרים מסוכנים בעבודה, בעיות שמיעה שמקורן בחשיפה לרעש, נזקי גב בשל עבודה מאומצת, בעיות ריאות בשל שאיפת חומרים רעילים ועוד.

 

משרד עורכי דין מוכר ומצליח

עו”ד סאמי אבו ורדה וצוות משרדו מופיעים פעמים רבות בתקשורת: בטלוויזיה, בעיתונות, באינטרנט ובאמצעי מדיה נוספים. המשרד הוביל תקדימים רבים שזכו להתעניינות ציבורית נרחבת, וגרף הצלחות רבות בבתי המשפט.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.