מנהל בית ספר תובע: “קיבלתי התקף לב בגלל שביתת תלמידים”

מנהל בית ספר תובע את הביטוח הלאומי: קיבלתי התקף לב בגלל שביתת התלמידים

 

ראש המועצה המקומית כעס עליו ששיחרר את המורים לביתם והמנהל חש כאבים בחזהו , אושפז ועבר ניתוח מעקפים. בית הדין לעבודה יפסוק האם יש קשר בין האירועים

שביתה בבתי הספר היא לעתים גורם משמח לתלמידים, אולם למנהל אחד מבתי הספר באזור הצפון, השביתה הזאת גרמה לו לדבריו לקבל “התקף לב” ועתה הוא תובע מהביטוח הלאומי להכיר באירוע כ”פגיעה עבודה”.

באמצעות עו”ד סאמי אבו ורדה מחיפה, שממתמחה בתביעות ביטוח לאומי ונזקי גוף, טוען המנהל, בשנות ה-60 לחייו כי לפני כשנה כאשר היתה שביתה כללית במגזר הערבי במחאה על הריסת בתים, הוא הגיע לבית הספר וכאשר נוכח בשעה 11:00שאף תלמיד לא הגיע, החליט לשחרר את המורים לביתם והודיע על החלטתו למועצה המקומית שהיא המעסיקה שלהם. לדבריו בתוך דקות קיבל טלפון מהמועצה ונאמר לו ש “ראש המועצה נרגז, המום וזועם מהחלטתו לשחרר את המורים”.

המנהל חש לפתע לחץ בחזה ונסע לביתו. כעבור כשעה קיבל טלפון מהמפקח על בית הספר שסיפר לו שוב שראש המועצה נסער ונרגז. המנהל הבין מהשיחה שהוא יוזמן לשימוע ועלול להינזף.
לדבריו “הכאבים בחזה והלחץ התגברו הוא חש זיעה וראייה מטושטשת” הוזעקה לו ניידת טיפול נמרץ הוא הועבר לבית חולים בצפון שם נקבע כי עבר התקף לב ובהמשך הועבר לבית החולים “שיבא” לניתוח מעקפים.

בביטוח הלאומי טענו שאוטם שריר הלב נבע “ממחלה טבעית” ולא כתוצאה מעבודתו של המנהל לכן אין להכיר בכך כ”תאונת עבודה”. כאמור, בית הדין לעבודה יפסוק עתה האם יש קשר בין התקף הלב לשביתת התלמידים.


סאמי_אבו_ורדה_לעיתונות.jpg

עו”ד סאמי אבו ורדה

 

נזקי גוף ורשלנות רפואית

המשרד מייצג לקוחות שנפגעו בתאונות דרכים, בתאונות עבודה ובתאונות אישיות או שסובלים ממיקרוטראומה בעקבות רשלנות רפואית על שלל סוגיה (רשלנות של אמבולנס, רשלנות בניתוחים פלסטיים, רשלנות באירוע מוחי, רשלנות רופא, רשלנות בלידה ועוד).

 

מומחה בתאונות עבודה ובתביעות נזיקין

 

עו”ד סאמי אבו ורדה מספק שירות משפטי בתחומי תאונות עבודה ותביעות נזיקין. הוא מלווה את לקוחותיו באופן אישי בכל שלבי התביעה, החל משיחת ייעוץ ראשונית, דרך הפניה לחוות דעת רפואיות ועד להגשת התביעה וניהול המשפט בפועל. כמו כן, הוא עוסק בליווי לקוחות בהליכים נגד הביטוח הלאומי בנושאים של תאונות עבודה ומחלות מקצוע. מתן שירות לנכי צה”ל – לא מעט חיילים נפגעים במהלך שירותם הצבאי, ואינם מוכרים על ידי משרד הביטחון כנכי צה”ל. עו”ד אבו ורדה מעניק סיוע לחיילים בשירות חובה או קבע, שנפגעו או חלו במהלך שירותם הצבאי, כדי שיוכלו לקבל את כל הזכויות המגיעות להם על פי חוק.

 

יצוג מול המוסד לביטוח לאומי

צוות המשרד עוסק גם במיצוי זכויותיהם של לקוחותיו במוסד לביטוח לאומי. הוא מייצג את הלקוחות בעיקר בתביעות הקשורות בנושאי מחלות מקצוע: מחלות סרטן ומחלות עור למיניהן, שצצו בעקבות חשיפה לקרינה ו/או לחומרים מסוכנים בעבודה, בעיות שמיעה שמקורן בחשיפה לרעש, נזקי גב בשל עבודה מאומצת, בעיות ריאות בשל שאיפת חומרים רעילים ועוד.

 

משרד עורכי דין מוכר ומצליח

עו”ד סאמי אבו ורדה וצוות משרדו מופיעים פעמים רבות בתקשורת: בטלוויזיה, בעיתונות, באינטרנט ובאמצעי מדיה נוספים. המשרד הוביל תקדימים רבים שזכו להתעניינות ציבורית נרחבת, וגרף הצלחות רבות בבתי המשפט.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.