"לא משחקים עם חיי ילדים" – מחאת תיכון ליאו באק ברחבת עיריית חיפה נגד האסבסט ◄ צפו

מחאת הורי ליאו באק (צילום: סמר עודה - כרנתינג'י)

(חי פה-TV בשטח) – הורי תיכון ליאו באק מפגינים בדרישה כי יוקצה לתלמידים מבנה חלופי לשנה.
ועד ההורים של של תיכון ליאו באק והורי התלמידים, מפגינים בשעה זו (שלישי 2/8/22) ברחבת בניין העירייה ודורשים כי יוקצה להם מבנה חלופי לכל שנת הלימודים הקרובה. בהמשך, עברה ההפגנה גם לתוך היכל מועצת העיר, שם התפרצה עינב פרלה והטיחה האשמות בראש העיר קליש. הישיבה התפוצצה מאוחר יותר, כאשר גם אנשי ועד עובדי העירייה התפרצות בישיבה.

על מה מפגינים – תזכורת:
בבית הספר ליאו באק בחיפה מתקיים פרויקט הסרת אסבסט פריך מהתקרה, בהתאם לחוק הקובע כי יש להסיר אסבסט ממבנים של מוסדות חינוך. ההורים חוששים כי ילדיהם, אשר ישובו ללמוד בספטמבר 2022, יחשפו לסיבי אסבסט, אשר יוותרו בחלל בית הספר, בגמר הפרויקט.


"סרטן זה לא מצחיק"

עינב פרלה מוועד הורי ליאו באק מתפרצת במועצת העיר צפו

עינב פרלה מוועד הורי ליאו באק בראיון לחי פה במהלך ההפגנה צפו


חוששים לילדיהם ודורשים פתרון לשנת הלימודים כולה

בחודש מאי 2022 החל כזכור, פרויקט הסרת האסבסט הפריך מתקרת המבנה בבית הספר התיכון ליאו-באק. מדובר בתהליך שיפוץ מורכב בשל הסכנה הבריאותית של האסבסט. הורי התלמידים מצאו את עצמם במצב בעייתי לאור ההבנה החלקית שיש בידיהם לגבי בטיחות המבנה אחרי הסרת האסבסט (כפי שיש לרובנו, יש להניח), וחששם לבריאות ילדיהם.

מחאת הורי ליאו באק (צילום: סמר עודה – כרנתינג'י)

אי שביעות רצון מהחלופה הזמנית המוצעת

בעקבות החששות והמצב אליו נקלעו, ולאור העובדה כי בעוד פחות מחודש אמורה להתחיל שנת הלימודים, הוצע לתלמידים מבנה חלופי במכללת גורדון עד ה-30/9/22, אז יתחילו הסטודנטים את שנת הלימודים האקדמית. ההורים הביעו אי שביעות רצון מהחלופה הזמנית המוצעת, וכעת דורשים מבנה לשנת הלימודים במלואה, שכן אין כל ביטחון כי לאחר תקופה זו ימצא מבנה ביה"ס בטיחותי לחלוטין בפני סכנת האסבסט, ודורשים שידאגו לילדיהם כפי שדאגו לשאר חטיבות ביה"ס שעברו תהליך זהה בשנים קודמות.

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. פיטר פן גוטמן אמר/ה

    את קליש צריך לקשור לעמוד הקלון שעה ביום -לא בשבת כי גם בגהינום האש נכבת בשבת -מול העירייה שאותה היא מחריבה

  2. גם לעמוד באמצע רחוב אקראי בחיפה אמר/ה

    לצערנו עושה סרטן.

הגיבו כאן לכתבה