עובד ח. חשמל שלקה בסרטן הריאות ומיתרי הקול הוכר כנפגע עבודה

התחלואה בחיפה


לאחר מאבק משפטי: עובד חברת חשמל מחיפה שלקה בסרטן הריאות ומיתרי הקול הוכר כ"נפגע עבודה"

סאמי_אבו_ורדה_לעיתונות.jpg

עו"ד סאמי אבו ורדה
חוות דעת של מומחה רפואי קבעה כי יש קשר בין עבודתו כאיש אחזקה בתחנות הכוח והמגע שלו עם אבק אסבסט לבין המחלה שפרצה בגופו

למרות שאסבסט מוכר כחומר מסרטן, לא מיהר המוסד לביטוח לאומי להכיר בתושב אזור הצפון, עובד חברת החשמל, שחלה בסרטן מיתרי הקול והריאות. כנפגע עבודה.

לאחר כ-30 שנות עבודה בתחנות הכוח של חברת החשמל בחיפה, שבהן נחשף לאבק אסבסט, חלה העובד בסרטן הריאות ומיתרי קטל אולם בקשתו להכרה במחלה כ"פגיעה בעבודה" נדחתה על ידי הביטוח הלאומי
באמצעות עו"ד סאמי אבו ורדה מחיפה, שמשרדו מתמחה בתביעות ביטוח לאומי ונזקי גוף.
הגיש העובד תביעה לבית הדין לעבודה ובה גולל העובד הוותיק את עבודתו כאיש אחזקה מכנית בתחנות הכוח הישנות של חיפה, כשהוא נחשף בעבודתו לאבק אסבסט מבלי שהיו לו אמצעי מיגון מתאימים. לדבריו, בעת העבודה בצנרת של תחנות הכוח הוא היה "שובר בידודים העשויים מאסבסט" וכך במשך שנים רבות נשם "אבק אסבסט". לדבריו "לא ידעתי אז שהחשיפה לחומרים אלה מסוכנת מאוד".
בית הדין הזמין חוות דעת מרופאה מומחית לרפואה תעסוקתית שקבעה כי במשך שנים העובד נחשף בצורה משמעותית לאבק אסבסט. לדבריה "ככל שהחשיפה לאסבסט ארוכה יותר הסיכון להתפתחות סרטן הריאות גבוהה יותר".

בעקבות חוות הדעת ,הודיע המוסד לביטוח לאומי כי הוא מכיר במחלת העובד כפגיעה בעבודה ובית הדין לעבודה נתן לכך תוקף של פסק דין.
" ההכרה חשובה מאוד ומוכיחה שלא צריך לקבל את דחיית התביעה של הביטוח הלאומי כסוף פסוק. תמיד יש מקום לבחינה מעמיקה ומקצועית של כל תביעה" אומר עו"ד סאמי אבו ורדה.

לא ניתן להגיב