להט"בים מול סטודנטים הדוגלים ב"משפחה זה אבא ואמא" • הקרב בטכניון בחיפה עולה מדרגה

דגל הגאווה (צילום: חי פה)

מלחמת גוג ומגוג בטכניון

המאבק בין צעירים שדוגלים בגישה לפיה "משפחה זה רק אבא ואמא" ומתנגדים בגלוי לראות במרחב הציבורי מופעים להט"ביים או כאלה שנתפסים מבחינתם כמוחצנות מינית לא ראויה, עלה השבוע מדרגה בטכניון.

שני דברים הבעירו את האש: הראשון הוא מופע דראג לרגל חודש הגאווה שהוציא סטודנטים לשער הטכניון להפגין והשני הוא פוסט שפורסם בו בחורה אנונימית מציעה לנסות למנוע תעסוקה ממי שתומך בקבוצה "בוחרים במשפחה טכניון".

נגד מופע דראג: החצנת מיניות בקמפוס

בפייסבוק ישנה קבוצה של סטודנטים בשם "בוחרים במשפחה טכניון". לפני יומיים אורגנה בקבוצה הפגנה נגד מופע דראג שאמור היה להתקיים בטכניון. לטענת מארגני ההפגנה מופע הדראג הוא חלק מהחצנה לא מקובלת של מיניות במרחב הקמפוס. בהפגנה השתתפו עשרות סטודנטים שמחו נגד הופעה של מלכת הדראג, שאמור היה להיערך כחלק מחודש הגאווה.

בימים האחרונים עלה פוסט אנונימי של בחורה שעובדת ב-HR. בפוסט היא כתבה כי מספר האנשים בחיפה והצפון שאחראים על שיבוץ מהנדסים במקומות עבודה אינו גדול, והיא מציעה שכל אחד שסימן לייק בעמוד של 'בוחרים במשפחה' ימנע ממנו להתקבל למקומות עבודה רלוונטיים.

באתר 'בוחרים במשפחה' עלתה תגובה נזעמת לפוסט:
"תקיפה אישית של פרט בחברה הוא דבר שאי אפשר לעבור עליו לסדר היום. בטח כשמדובר על כ-150 פרטים ברשימה מסומנת. זה השיא, לאחר חודשים לא פשוטים עבור אלו המעזים להשמיע קול שונה. המסע שהתחיל בתלייה בחוצות העיר של חבר סגל מסור, המשיך בכינוי "גידול ממאיר שיש לקטוע" על ידי חבר הכנסת דוידסון (יש עתיד), מרחיב את ההרג של פרטים נוספים בחברה…

היום זה אנחנו, מחר זו קבוצה אחרת. היכן שומרי הסף? היכן אוכפי החוק? מתירים את דמנו בגלל שהעזנו להגיב לקבוצת המונופול השולטת במרחב הציבורי. כמות כזו של שנאה לא ניתנת להכלה, ואנו קוראים לגינוי של מי מכם אשר כמונו, מאמין שאין להראות סובלנות לאמירות מסוג זה, ופועלים לשמירה על ביטחונם של כל הסטודנטים".

דגל הגאווה (צילום: חי פה)

"אולי עכשיו אתם מבינים איך להט"בים מרגישים"

באחת התגובות לפוסט נכתב כי מי שמשתייך לקבוצה הזו, שמעוניינת לצמצם את הנראות הלהט"בית, אולי ילמד כעת על בשרו מה עוברים הלהט"בים במהלך חייהם. "אולי עכשיו תבינו איך זה להיות להט"ב. זו לא אוכלוסייה כזו פריווילגית כמו שאתם חושבים. זו אוכלוסייה שסופגת המון כאב, השפלה וחוסר הכלה, שמביאה למקומות מאוד כואבים. אז היום כבר בהרבה מקומות יקבלו להט"ב לעבודה. יתנו לו להרגיש בנוח. אז אתם מנסים להקטין את המרחב הבטוח הזה. ובתגובה – עושים לכם אותו הדבר".

"בבית שיעשו מה שהם רוצים"

אחד הסטודנטים שלומדים לתואר ראשון בטכניון ושמשתייך לקבוצה, שוחח עם חי פה היום וניסה להסביר מה הרעיון שעומד בבסיס הקבוצה. "הרעיון של תא משפחתי זה לא דבר שיש לזלזל בו. הצלחה היא לדעתי שהסטטוס קוו בטכניון ישמר, כמו שאסור הפגנות ימין, שמאל, דתיים, חילוניים, ליברלים או מסורתיים, בעיקר בלי הקצנות של פוליטיקה או נושאים שבמחלוקת, זה נשמר ככה בטכניון עשרות שנים, אפילו הפגנות בעד המדינה במהלך מלחמה אסור היה לעשות בטכניון, פתאום הסכר הזה נפרץ. הטכניון הוא מוסד לרכישת מקצועות שביניהם לבין פוליטיקה אין שום קשר. זה כל מה שהקבוצה שלנו רוצה, לא לפגוע במה שלהט"בים עושים בתוך הבית שלהם, זה העניין שלהם. מה שמעניין אותנו זה שהמרחב הציבורי ישאר ללא שינוי, בגלל זה קיימת הקבוצה".

ביום שישי הקרוב, 24/06/22, יהיה בחיפה מצעד הגאווה, אחרי מצעדים קודמים שהיו בימים האחרונים בירושלים, תל אביב ובאר שבע. לטענת הסטודנט הוא כמובן לא תומך במצעד, אבל מה שבאמת מעניין אותו הוא מה שקורה בבית שלו, בקמפוס.

"אין כאן עניין של זכויות פרט, שזה נושא אחר לגמרי, יש כאן נושא של שמירת המרחב הציבורי ידידותי לכולם. אני לא רוצה חס וחלילה להצר את הצעדים של מישהו במרחב הפרטי שלו. אירועי גאווה הם אצבע בעין לדעתי. לגבי המצעד, זה פשוט לא מעניין, שיהיו בריאים וזהו".

לטענת הסטודנט אנשים מבינים לא נכון את מטרת הקבוצה ואת פעילותה ומייחסים לה כוונות שאין בה. "אנחנו לא הומופובים, אנחנו פשוט רוצים שלא יהיה שום דבר פוליטי בטכניון, כמו שהיה כל השנים. המרחב הציבורי צריך להישאר ללא כל שינוי, זה מאוד משמעותי בשבילנו. מה סטודנטים עושים מאחורי דלת סגורה, בזה אנחנו חלילה לא מתעסקים".

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. רמי אמר/ה

  קשה לעגל מרובעים!

 2. אהרון אורן כהן אמר/ה

  פשוט הומופוביה לשמה
  עצוב שבמוסד הקדמי נותנים יד לדבר הזה

  1. לא יקירי, מדובר בסטרייטופוביה אמר/ה

   אף אחד במדינה הזאת לא פחות מיוחד ממך ולא מקבל שום דבר בעבור הייחודיות שלו,
   זה שאתה נמשך למין שלך לא לא מקנה לך דבר מעבר לשאר,
   זה משאיר אותך באותה הנקודה כמו כולם – החופש לבחור לעשות מה שאתה רוצה ולא להטריד עם זה אחרים.
   תודה.

הגיבו כאן לכתבה