חזירים הופכים פחים לילה אחרי לילה ◄ הסיפור שאינו נגמר…

רחוב ויתקין - טיפול של חזירים (צילום: חי פה)

'לקום אתמול בבוקר', מכירים את הסרט?

תושבי חיפה מתחילים להכיר את התסריט על בשרם, כשהם מתעוררים יום יום לאותה מציאות עגומה, כמו זו שהתעוררו אליה ביום קודם לכן…

גם היום, ג' 7/6/22, בשעת בוקר מוקדמת, זה היום השלישי ברציפות שתושבי שושנת הכרמל המשכימים קום, נתקלו במראה "המלבב" והמוכר, בו פח האשפה השכונתי עבר "טיפול" של חזירי הבר, תכולתו פזורה על הכביש ומקשה על המכוניות לעבור בו.

למי שפספס את הפרקים הקודמים – כך היה בדיוק בלילה שלפני, וגם בזה שלפניו.
בקישור:

הפח יצא לטיול לילי

יצחק, תושב השכונה, מספר: "פח האשפה מרחוב הרקפות 20 פינת שושנת הכרמל, יצא ל'טיול' במורדות הכרמל. העבריינים עדיין כאן, עושים מה שבא להם. איך זה יכול להיות שמישהו חושב שזה דבר נורמלי?" הוא מזדעק. "זה כבר הלילה השלישי ברציפות, הרי זה ימשיך ככה יום יום, כי זה לא מזיז לאף אחד!"

יצחק ממשיך בתסכול: "מעניין אם לשיטתה של העירייה לא מדובר ב'חזיר סורר' ומה בכלל ההגדרה לחזיר סורר?"

משמרת לילה בשושנת הכרמל ◄ צפו


שושנת הכרמל – פרק 3 (צילום: יצחק ברקו)

גם בויתקין

אך תושבי חיפה יודעים, כמובן, שהתסריט שמתואר כאן אינו ייחודי לשושנת הכרמל, או בכלל, אינו בלעדי לאזור כזה או אחר בעיר. תושבים רבים בחיפה מתעוררים למראות הללו, אלא אם התמזל מזלם ושנתם עמוקה כל כך עד כי היא נותרת איתנה אל מול הרעש המחריד בעת ההתרחשות, כשהחזירים מכים בחוזקה בפחים שוב ושוב עד שהם מצליחים להפילם. הנה לפניכם סרטון שצילם הלילה (7/6/22) תושב רחוב ויתקין.

חזירי ויתקין עסוקים לא פחות ◄ צפו


רחוב ויתקין – לאחר טיפול החזירים (צילום: חי פה)

גם בכרמל צרפתי

זה אולי הזמן להזכיר את סיפורו של הפח בשכונת כרמל צרפתי, אותו פרסמנו בחי פה לפני כשבוע. מאז, אגב, גם הוא חוזר על עצמו בכל לילה. תודו שקשה שלא להעריך את העקביות…

אם כן, גם שנתם של תושבים בכרמל צרפתי מופרעת לילה אחרי לילה, מרעש מהלומות החזירים בפחים, עד אשר הם מצליחים להפיל אותם וליהנות מהשלל.

בסרטון אף נראים עובדי התברואה של העירייה שמגיעים בוקר בוקר בשעה מוקדמת לעבודתם הסיזיפית – שוב ושוב הם מפנים את הכבישים ואת המדרכות מהמפגע שהותירו אחריהם החזירים, רגע לפני שמתחילה התנועה הערה ברחובות.

רחוב ויתקין – הכביש חסום לאחר שחזירים הפילו את הפח הכתום (צילום: חי פה)

רמת אלמוגי

ברמת אלמוגי, למשל, מדווחים התושבים כי הם עצמם נאלצים לפתוח כל בוקר בהרמת פחי האשפה ופינוי תכולתם מהכבישים ומהמדרכות.

כך סיפרה לחי פה תושבת השכונה: "כל לילה החזירים הופכים את הפחים הכחולים ומעיפים אותם לאמצע הכביש. זה ממש מסוכן למכוניות החולפות. הם מרעישים ומפזרים לכלוך לחניות ולרחוב…"

רמת אלמוגי (צילום: חי פה)
רמת אלמוגי (צילום: חי פה)

זהו, כמובן, רק מקבץ מצומצם ורנדומלי למדי, מעין דוגמית קטנה ממה שמתרחש בכל לילה בשכונות רבות מידי ברחבי חיפה.

הגיבו כאן לכתבה

12 תגובות
 1. כוכבה אמר/ה

  לאורך רחטבות הכרמל הצרפתי, רמת שאול, שפרינצק
  פחים הפוכים
  אשפה מפוזרת.
  מדשאות הרוסות
  ואנו נשלמים מיסי עירייה שנזרקים לפח כהוצאות חוזרות ונשנות
  על ניקיון ושיקום הגינות.
  עד מתי!!!!!!!

 2. אייל חיפה אמר/ה

  כאן ראש הדיר עינתוש במסר לתושבי חיפה הנרגשים.
  תיראו נכון שהחלפנו פחים ירוקים בפחים ענקיים כתומים אבל אין די בכך. יש להחליף את הכתומים בפחי ענק בגודל משאיות ממש סגולים. בקרוב, בכל רחוב יעמוד טנק-פח, שגובהו 4 מטר ורוחבו 6 מטר. כדי לרוקן אותו יידרשו שתי משאיות זבל עם מנוף מיוחד אז איתכם הסליחה. על מנת שלא יהיה חשש שחזיר בר גדול יטלטל את הפח, כל פח גם יכלול מנגנון אנטי-טלטול שיעלה לעיריית חיפה כמה עשרות מליוני שקלים ויתריע למוקד על פח מטולטל. בנוסף, העיריה החליטה על חידוש סיירת המשרוקיות, אלא שכדי להרחיק באופן אפקטיבי, תצויד הסיירת במערכת הגברה רבת עוצמה על גבי משאיות ענק ליד פחי הענק. סיירת זו של מתנדבים תייצר יללות מפחידות לאורך מספר דקות לצד סירנות עולות ויורדות. במידה ותהיה אזעקת אמת ישמעו סירנות עולות ויורדות שוב אחרי אלו של משאית הרחקת החזירים. בנוסף לסירנות יצוידו מתנדבי שכונות בכלי נשיפה והקשה וייצרו תזמורת ביג-בנד, שתוכל לנגן בקול רם בשעות הלילה ברחובות כדי להבריח את החזירים.
  אם כל זה לא יעזור, בעיריית חיפה מקימים קומנדו של רחפנים חכמים בעלות 50 מליון שקל, שיטוסו מעל חזירי הבר ויפזרו אוכל בשביל חזרה לתוך הואדי על מנת להרחיקם מאזורי הפחים.
  העיריה מעריכה שכל האמצעים האלו יעלו כחצי מליארד שקל, כך שתבוצע העלאת הארנונה בכל השכונות בחיפה לשם סולידריות עם הבעיה הקשה. הצעות אחרות של דילול שהועברו לעירייה, נפסלו לטובת "הכלים המשולבים".

 3. זהבה אמר/ה

  יש לי מכר הגר קומה מעל לפח. ברשותו אקדח והוא מיומן בירי. אין לו בעיה לצאת מדי לילה שהרעש מתחיל ולנטרל אותם…. חושש רק מתביעות של העיריה, צער בעלי חיים וכו'. הוא עצמו אוהב חיות ומחזיק כלב. בעבר היה יוצא עם הכלב השכם בבוקר היום נאלץ לחכות לעובדי התברואה לניקוי המדרכות. לשיבחם ייאמר שמגיעים מידי יום כולל שבת …. שילכו לביתה של הקלליש. ראשת העיר שלנו ממש מכה. כשמה כןן היא קללה.

 4. מרים אמר/ה

  גברת קליש היקרה. יש לי פתרון בשבילך על מנת להתגבר על בעיית החזירים בעיר. פשוט סלקי את פחי האשפה, הכתומים הירוקים הכחולים…..את כולם, פשוט סלקי מרחובות העיר ולא יהיה לחזירים מה להפוך. לא ! הם וודאי לא יסתלקו ( שהרי יש כמה "נשמות טובות" שממשיכים להאכיל אותם)
  אבל לא יהיו יותר פחים הפוכים בכבישי חיפה . הא..מה דעתך ?
  נ.ב. חלם זה כאן !!! 😪

 5. חנה אמר/ה

  .לקליש יש חגורה שחורה היא לא פוחדת מחזירים ולא מפחים הפוכים לא מזיז לה מכוניות הרוסות גם לא ילדים מפוחדים או אנשים פגועים העיקר לה יש כסא בעיריה.

 6. גדעון אמר/ה

  חזירים זה הנזק הקטן.
  הנזק שהעירייה הזו עושה בחינוך, כלכלה, כבישים ותשתיות אחרות הרבה יותר גדול.
  ככה זה שהעירייה מתייחסת לתושבים כאל מקור מימון.

 7. יהודי אמיתי אמר/ה

  יש הרבה דתיים לאומיים,צרפתים,רוסים ועוד כל מיני חולרות,שמאכילים את חזירי הבר.יש שמשאירים להם אוכל ליד הפחים ויש כאלה שמשאירים את פחי הזבל פתוחים.אין פיקוח עירוני בכלל.

  1. לודמילה אמר/ה

   אתה גזען וסכנה לסביבה, יותר מהחזירים.

 8. שרה אמר/ה

  תנסו לקדור את הפחים, מנסיון זה עוסר.
  הגודל שלהם קשור לאנשים ולא לחזירים.

 9. אבי כהן אמר/ה

  בחלם כמו בחלם 🎯
  חזירים, דגלי פלסטין, הפגנות, הצקות, תמיכה בנרטיב הפלסטיני ועוד ועוד..
  אחלה עיריה בחרתם וממשלה הזויה עוד יותר 🤦🏼‍♂️
  למה תושבי חיפה לא פונים לרוה"מ שלהם מהמשותפת?

 10. אערןערןלון אמר/ה

  העיר הכי מלוכלכת במדינה ..בכל מקום זבל ברחובות

 11. יובל אמר/ה

  הפתרון הוא מעבר לפחים מוטמנים בקרקע. שרשראות ברזל על הפחים התגלו כלא יעילים.

הגיבו כאן לכתבה