נשקלת העמדתו לדין של חיים צורי, ראש עיריית קריית מוצקין בעבירות שוחד

פרקליטות המדינה הודיעה כי נשקלת העמדתו לדין של ראש עיריית קריית מוצקין, חיים צורי, בנוגע לשתי פרשיות שונות בהן הוא מעורב לכאורה.

פרקליטות המדינה הודיעה אתמול (שני 6/6/22) לבא כוחו של ראש עיריית קריית מוצקין, חיים צורי, כי נשקלת העמדתו לדין בעבירות של לקיחת שוחד, הפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, שיבוש מהלכי משפט ופגיעה בפרטיות, שביצע, לכאורה, בשתי פרשיות שונות בין השנים 2008-2018, וזאת בכפוף לשימוע שייערך לו.

על פי פרשת השוחד (הפרשה הראשונה), בשנת 2017 צורי וחשוד נוסף יצרו קשר ונפגשו עם תושב קריית מוצקין שפרסם בפייסבוק פרסומים בגנותו של צורי ובגנות עיריית קריית מוצקין. אותו תושב היה פעיל בתנועת "רוח חדשה", שבראשה עמד צבי (ציקי) אבישר. במעמד הפגישה, התבקש התושב על ידי צורי והחשוד הנוסף, להסיר את הפרסומים שפרסם בגנותו של צורי בפייסבוק. זאת, בתמורה לסידור עבודה לאותו תושב ולאשתו במסגרות של העירייה, תוך ניצול מעמדו של צורי לשם כך. עוד התבקש התושב ע"י השניים להעביר להם מידע מתוך הנעשה בפגישות הפעילים של תנועת "רוח חדשה" המתחרה בצורי ובסיעתו.

בהמשך לכך, חדל התושב מלפרסם פרסומים בגנותו של צורי בפייסבוק והעביר לצורי ולחשוד הנוסף במשך תקופה של כחצי שנה מידע על תנועת "רוח חדשה". בתמורה, סידר צורי עבודה לתושב ולאשתו. בפרשה זו נשקלת העמדתם לדין של חיים צורי בצוותא עם החשוד הנוסף, בעבירות של לקיחת שוחד והפרת אמונים; ושל תושב קריית מוצקין בעבירה של מתן שוחד – והכל בכפוף לשימוע.

על פי פרשת הפגיעה בפרטיות והשימוש במאגרי המידע (הפרשה השנייה) ראש העיר צורי, באמצעות מעורבים נוספים, חשוד כי פעל בין השנים 2008-2018 לשימוש במאגר המידע של העירייה לצרכיו האישיים-הפוליטיים, תוך הסתייעות בעובדי עירייה, ועל חשבון כספי העירייה. צורי, ביחד עם אחרים, חשוד כי העביר מידע אישי ממאגר המידע של העירייה לשימושה של סיעתו "מוצקינטו" ולשימושו שלו בבחירות לרשויות המקומיות בשנת 2008 ו-2013.

כן מיוחס לצורי חשד כי מימן שירות של בניית מאגר מידע חדש עבור סיעתו "מוצקינטו", על יסוד בסיס הנתונים של העירייה, מכספי העירייה, תוך שימוש במצגי שווא כלפי הגזברית והיועץ המשפטי של העירייה. על יסוד מצג שווא זה, אישרו הגורמים הרלוונטיים בעירייה את המימון.

בפרשה זו נשקלת העמדתם לדין של חיים צורי וחשוד נוסף בעבירות של פגיעה בפרטיות, הפרת אמונים, קבלת דבר במרמה ושיבוש מהלכי משפט – והכל בכפוף לשימוע.

התיקים נחקרו ביחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 443 של משטרת ישראל ביחד עם הרשות להגנת הפרטיות במשרד המשפטים.

בא כוחו של ראש העיר חיים צורי, עוה״ד מיכה פטמן:

ראש עיריית קריית מוצקין, מר חיים צור,י מאמין בחפותו ואנו סמוכים ובטוחים כי לאחר הליך השימוע, הפרקליטות תראה את התמונה המלאה והמדויקת ולא יוגש כתב אישום. ראש העיר מאמין אמונה מלאה לא רק בצדקתו, אלא גם ביושרתה של מערכת אכיפת החוק והוא סמוך ובטוח שבסופו של יום הצדק ייצא לאור. ראש העיר חיים צורי ימשיך לפעול ללא לאות למען תושבות ותושבי העיר קריית מוצקין.
הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
  1. אריה אלון אמר/ה

    עד שלא תוכך אשמתו בנידון הרי הוא זכאי

  2. דודו אמר/ה

    חייבים חוק הגבלת כהונה שיושבים יותר מידי זמן על הכיסא גם האנשים הטובים ביותר מתחילים לעשות שטויות אין ברירה להגביל ל10 שנים 12 שנים לא מעבר ואז לאחר 5 שנים בחוץ אפשר לנסות להיבחר שוב גם לראשות עירייה וגם לראשות ממשלה אין ברירה הכוח משחית

  3. אני אמר/ה

    יותר מקדנציה אחד לא יינתן לכהן בשום רשות ממשלתי במדינת ישראל אכן שכך יהיה…..

הגיבו כאן לכתבה