חיים צורי, ראש עיריית קריית מוצקין, בחשד לעבירות בתחום טוהר המידות ועוד • המשטרה ממליצה להעמידו לדין

חשד לעבירות מתחום טוהר המידות שחיתות ועבירות לפי חוק הגנת הפרטיות

במשטרת ישראל הסתיימו חקירות בעניינו של חיים צורי ראש עיריית קרית מוצקין ואחרים, בחשד לביצוע עבירות מתחום טוהר המידות, שחיתות ציבורית ועבירות לפי חוק הגנת הפרטיות. החקירה כללה מספר פרשיות במהלכן נחקרו מספר רב של מעורבים, חלקם באזהרה, לרבות חיים צורי.

היחידה לחקירות הונאה

החקירה הנוגעת לפגיעה בפרטיות תושבי העיר התנהלה ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח”ה) בלהב 433 בשיתוף עם הרשות להגנת הפרטיות במשרד המשפטים ובליווי מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה.

שימוש במאגר המידע של התושבים לשם קידום מערכת בחירות

החקירה המשותפת חשפה, כי במשך מספר שנים נעשה שימוש במאגר המידע על תושבי קריית מוצקין, אשר מנוהל בעירייה וכולל מידע על כל תושבי העיר, במטרה לקדם את מערכות הבחירות של ראש העיר. כמו כן על פי החשד, נעשה שימוש בכספי ציבור לשדרג את מאגר המידע העירוני לצרכיו הפוליטיים של צורי.

הפרת זכויות הפרטיות של התושבים

בנוסף, נאסף מידע אודות העמדות הפוליטיות של תושבי העיר במאגר המידע המשמש את העיריה וגם בכך על פי החשד הופרה זכותם של תושבי העיר לפרטיות.

חשד למתן טובות הנאה

חקירה נוספת שנחקרה, עניינה למעורבות בביצוע עבירות מתחום טוהר המידות ושחיתות ציבורית. במהלך החקירה עלה כי טרם מועד בחירות 2018 לראשות העיר, פנה ראש העירייה באמצעות אחר לפעיל בקמפיין הבחירות של מתמודד אחר שביקש להיבחר לתפקיד ראש העיר ובתמורה למתן טובות הנאה שוות כסף קיבל לידיו מידע פוליטי בעל ערך רב ממטה הבחירות של המועמד האחר.

חיים צורי ראש עיריית קריית מוצקין (צילום: דוברות העירייה)

חשד להאזנות סתר

בנוסף נחקר חשד למעורבות בהאזנת סתר ופגיעה בפרטיות לפיו הרשות המקומית שכרה חברה העוסקת באבטחת מידע על מנת לברר הוצאת מידע שלא כדין מהעירייה, לאחר ששני חשודים נתפסו כשברשותם ציוד המשמש כפלטפורמה לסריקה, ניטור והאזנה לרשתות ומכשירי wi-fi בסמוך למקום מגוריו של אחד המתמודדים לרשות העיר. נציין כי בתיק הנ”ל ראש העיר לא היה חשוד.

נתגבשה תשתית ראייתית נגד חיים צורי

עם סיום החקירות, סבורה היחידה החוקרת כי נתגבשה תשתית ראייתית לכאורה כנגד חיים צורי ואחרים, כל אחד על פי חלקו, לביסוס החשד למעורבות בעבירות לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, שיבוש מהלכי משפט, עבירות מתחום חוק הגנת הפרטיות וכן עבירות נוספות.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

12 תגובות
 1. לינור אמר/ה

  היה צפוי… מזמן אמרנו שהוא מפיונר…. בגלל שיש לו כסף הוא מפזר לכולם ומשתיק אותם…. שירד כבר מראשות העיר. רק גונב כסף מאנשים ודואג רק לעצמו….. ראינו בכסף שהיה צריך לבנות מקלטים אחרי מלחמת לבנון השניה בנה לנו כיכר פינגוונים ממש ישמרו עלינו בזמן של טילים.

  1. אני אמר/ה

   אחד המושחתים כבר שנים. מאחז עיניים ע”ח כספי ציבור לכאורה.
   איש אלים.
   לך!

   1. שלמה גרוס אמר/ה

    מאשימים אותו באותן עברות כמו ביבי כך שהוא יכול להגיד לא היה כלום ולא יהיה כלום יכינו לו ולביבי תא משותף במעשיהו

    1. ענת אמר/ה

     תרד מביבי
     ביבי חף מפשע
     ביבי נרדף…

     1. בני אמר/ה

      חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח עוד ביביסטית ..

 2. אור קידר אמר/ה

  הלווי לכל עיר ראש עיר שכזה עם נתינה אכפתיות ויחס חם ואישי לכל אזרח שמירה על מראה העיר נקי עם גינות נוי

  1. לימבו אמר/ה

   ולכלוך.

 3. שמשון אמר/ה

  כבר מזמן היו דיבורים עליו ועל חשדות של טוהר המידות.חבל שחיכו לרגע שהוא יהיה זקן.

 4. אודי אמר/ה

  מגיע לו.
  חבל שלקח מעל 20 שנים עד שהבינו שהוא מפיונר.
  מקווה שיסיים את החיים בכלא…ויפגוש שם את ביבי

 5. חוחית אמר/ה

  מעניין אם כל המגיבים פה הם תושבי העיר. ואם כן כפויי טובה שכמותכם. העיר הכי מטופחת מושקעת באיזור. עיר שכל הזמן משתנה ומתפתחת. לו ידעתם איך מתנהל תקציב העירייה אולי הייתם מבינים כיצד גם מחולקים. הכספים. האשמות נגדו הם עורבא פרח וכן לא יהיה כלום כי לא היה כלום. זה שהתקשר לכל אחד ואחת מתושבי העיר וברך אתכם. זה בסדרר? גני ילדים חדשים ובתי ספר משופצים ועוד ידו נטויה. אני יותר מאשמח לו היה לי ראש עיר כזה. אני בטוחה שלו היה מתמודד מולו ראש עיר ראוי הוא נבחר.

 6. גלית אמר/ה

  הגיע הזמן להחליף את ראש העיר היקר הזה. הוא עשה המון בשביל העיר ויש לו המון נקודות זכות אצלי ואצל בעלי, אבל די גם מכונה יכולה להתעייף!!!! מציעה שתשכנעו את אור פרימור לרוץ לראשות העיר. הוא אדם מקסים שדואג ואוהב מאוד את קריית מוצקין, פעל למענה רבות ומכיר בה כל פינה. תנו למוצקינאי לדאוג למוצקין ולא לעסקנים ולפולטיקאים.

 7. עוזי (אברהם) אב!-רם אמר/ה

  אני לא אנסה להיות בצעדם של הכעסנים והמתלוננים למינינם, משום שהתמונה שמצטיירת אצלי היא שצורי שמו נישא ברבים כאחד מראשי מראשי הערים הדאגנים והיעילים ביותר שהצליחו להוביל את העיר קריית מוצקין לראש הטבלה, וחובה על כולם להוקיר את זאת, ולא לנסות למצוא טענות שלדעתי הן מאוד פוגעניות ואולי אף מתוך קנאה מרובה של סתם תככנים.
  תנו לעירכם ולתושביה להמשיך לנשום ולחיות חיי אושר והנאה וללא כאב.
  והעיקר מכל שימרו על עצמכם.
  ממני עוזי אברהם
  חיפאי של ממש.