מנהל חטיבת הנעורים ליאו באק ערן ברסלר יוצא לשנת שבתון

השבוע (1/6/22) הודיע מנהל חטיבת הנעורים בבית הספר ליאו באק, ערן ברסלר, שיצא לשנת שבתון בשנת הלימודים הקרובה, וכי ועדת איתור תבחר את המנהל או המנהלת שיחליפו אותו, החל מספטמבר.


להגיע להצלחות ולקטוף פרסים

ברסלר החל את דרכו בליאו באק כמורה לאזרחות בתיכון, כמחנך ורכז שכבה. לאחר שנתיים בתפקיד הוא החל לנהל את חטיבת הנעורים, תפקיד אותו הוא ממלא כבר 6 שנים. ההשקעה שלו במצוינות הביאה את בית הספר להצלחות רבות ולזכייה בפרסים רבים. ברסלר עצמו זכה השנה בתואר של מנהל פורץ דרך מטעם משרד החינוך.

אחד הנושאים שהיו מאוד משמעותיים בשבילו היה החינוך הגופני. תלמידי חטיבת הביניים השתתפו מדי שנה במרוץ המדרגות ובמרוץ חיפה. בשנתיים של הקורונה הריצות בוטלו, אבל ליאו באק בהנהגתה של רכזת החינוך הגופני זהר אייל רימון עשו מרוץ משלהם על שפת הים. בכל אחד מהמרוצים היו מגיעים כ-400 תלמידים ויותר להשתתף בריצה, מספר חסר תקדים לעומת בתי ספר אחרים בעיר.

שיתוף פעולה עם בית הספר לחינוך מיוחד אופקים

ברסלר אהב מאוד פעילויות מעבר לתכנית הלימודים. בית הספר משתף פעולה עם בית הספר לחינוך מיוחד אופקים. אחת הפעילויות המשותפות שבתי הספר עשו הם הליכה משותפת במרכז הכרמל, כשתלמידי ליאו באק מלווים את התלמידים מבית הספר אופקים, שיושבים בכיסאות גלגלים.

יום ההליכה ילדי אופקים עם ילדי ליאו באק (צילום: בית מילר, אופקים, ליאו באק)

התלמידים לומדים לומר תודה

לאורך כל השנה, כל שבוע הוקדש לציון אירוע כזה או אחר. בין פסח ליום העצמאות, לדוגמא, הוא הקדיש 10 ימים לימי הוקרת תודה בהם התלמידים הודו לצוות המורים, לעובדי בית הספר, למשפחות ולשאר התלמידים על מה שהם בשבילם.

העצמת התלמידים

אחד הדברים בהם ברסלר האמין מאוד היה העצמת התלמידים הוא נהג לקרוא לחדרו לתלמידים, שהוא סבר שהם זקוקים לעידוד, והיה מסביר להם שבכל שלב במהלך החיים ושנת הלימודים יש להם את היכולת לבחור להשקיע יותר בלימודים ובפעילות החברתית ולהעלות את חייהם על המסלול הנכון. יש תלמידים, שהוא היה מקפיד לפגוש בתכיפות גבוהה על מנת ללוות אותם בתקופות מורכבות בחייהם.

עיריית טירת כרמל – רחב

אהבת הארץ והמדינה

ברסלר מחנך לאהבת הארץ והמדינה. הוא אוהב מאוד את דמותו של מחייה השפה העברית אליעזר בן יהודה ורואה בו אדם פורץ דרך, שכולנו חייבים לו הרבה. ברסלר מאמין מאוד שנראות בית הספר חשובה ותורמת לאווירה הלימודית. מיד כשהוא הגיע לבית הספר, הוא דאג שישתלו פרחים וצמחיה בכל מקום. הוא הקפיד מאוד שבית הספר יהיה מטופח ונקי.

התלמידים בבית הספר יוצאים להרבה מאוד פעילויות וטיולים. הם מגיעים לנווה שאנן לבית הספר רמב""ם על מנת לארוז ירקות לנצרכים, הם הולכים למכון לתודעה יהודית, למדעטק ושמועים במקביל בבית הספר הרצאות רבות של דמויות מעוררות השראה מתחומים שונים. לקראת יום כיפור כל בית הספר יורד לים על מנת לעשות טקס תשליך.

בשנתיים האחרונות ברסלר התמודד עם האתגר של מחלת הקורונה. בהתחלה הלימודים בבית הספר היו דרך הזום ועם הזמן הלימודים חזרו לבית הספר בהגבלות משרד הבריאות והחינוך. בחודשים האחרונים נוסף עוד אתגר. בית הספר התיכון התחיל שיפוץ, הסרת אסבסט, ותלמידי התיכון נאלצו למצוא מבנה אחר. תלמידים התיכון הגיעו לחטיבת הביניים על מנת ללמוד ולגשת לבחינות הבגרות. זה דרשד היערכות של חטיבת הביניים, מעבר חלקי ללמידה בזום ויציאה לימי פעילות מחוץ לבית הספר.

המפגש המקרי עם הרב אופק מאיר

מנכ"ל ליאו באק הרב אופק מאיר פגש לראשונה את ברסלר, כשהוא הגיע למשרדו עם בת הזוג שלו על מנת לבחון אפשרות שהוא יחתן אותם. "את ערן זכיתי להכיר עת נכנס למשרדי כמנהל חטיבת הנעורים ליאו באק יחד עם ניבי זוגתו שהייתה תלמידתי בליאו באק לפני שנים רבות על מנת לבחון את האפשרות של חופה דתית ישראלית יצירתית ואישית שלהם.

זכיתי להיות עורך חופתם וערן שתמיד עסק בחינוך התחיל את מסעו בליאו באק כמורה, מחנך ורכז שכבה. בשנים האחרונות ניהל את חטיבת הנעורים ביד רמה והמשיך את מסורת ליאו באק רבת השנים בניהול החטיבה על אתגריה הרבים והמגוונים.

כולנו מקווים ששנת השבתון תיטיב עם ערן ושנזכה לראותו שוב בשורת המנהיגות במרכז חינוך ליאו באק גם בעתיד".

הגיבו כאן לכתבה

5 תגובות
 1. זהבה אמר/ה

  קשה להיכנס לנעליים של ערן. המצוינות של בית הספר מקורה במסירותו, חריצותו, היצירתיות החינוכית שלו שאיפתו למצויינות. ערן היה מודע לכך שאי אפשר לעשות הכל לבד ורתם רבים וטובים לסייע בעדו. מקווה שהבא אחריו ימשיך בדרכו. בהצלחה. באשר לערן ברור לי שהוא יצליח בכל מקום אליו יגיע.

 2. אייל אמר/ה

  ערן תשקול ברצינות בשנת השבתון לרוץ לראשות העיר חיפה.
  לדעתי אתה לא תזדקק לקמפיין כי בית הספר זה הקמפיין הכי טוב שלך.
  להערכתי ערן ברסלר הוא הדמות שחיפה צריכה כראש עיר.
  מאד מקווה שירוץ לראשות העיר או יצטרף להנהגת העיר ויחזיק בתיק החינוך.

 3. הורה בלאובק אמר/ה

  האם נכונות השמועות שערן ברסלר עזב בגלל סיפור האסבסט?
  ימים יגידו אבל הוא הראשון שמיהר לברוח מהצרה הזו.
  כפי הנראה גם הוא לא מאמין שזה יכול להתבצע כמו שצריך ומעדיף לא לסכן את בריאותו …

 4. רפי רפול - חסון.חיפה עיתונאי אמר/ה

  מגיע לערן ברסלר לצאת לשנת שבתון. שבת שלום.

 5. אבי אמר/ה

  זה קצת תמוה לפרסם כתבה כזו.
  אני חושב שצריך לשמור על צניעות ולתת למעשים לדבר ולא לתקשורת.הרבה מורים ומנהלים עושים דברים דומים אבל לא מגיעים לעתון כזה או אחר.
  יישר כח בכל מקרה על הפעילות.
  בהצלחה.

הגיבו כאן לכתבה