לאן נעלמו מתקני הכושר בפארק הכט בחיפה?

לאן נעלמו מתקני פארק הכט (צילום: קיריל קארטניק)

מתקני הכושר נעלמו מפארק הכט בחיפה – אל תצפו שהם יוחזרו בקרוב

פארק הכט הוקם בעלות 14 מיליון שקלים ע"י עיריית חיפה ובמימון קרן הכט, ונפתח בשנת 2008. תושבי חיפה נהנו במשך 14 השנים האחרונות מהפארק ומהמתקנים שהוצבו בו. בתחילת השנה חבר מועצת העיר קיריל קארטניק, העלה שאילתה בנושא החלפת המתקנים, בשל הבלאי המשמעותי שחל בהם, שנגרם כתוצאה מכך שהם עשויים מתכת ומוצבים בקרבת חוף הים. מאחר שהמתקנים הגיעו למצב שהיוו סכנה בטיחותית, הובטח לקארטניק כי הם יוחלפו בחדשים בחציון הראשון של השנה. אלא שלפני כחודשיים המתקנים נעלמו וטרם הוצבו במקומם חדשים. בבדיקה מול העירייה נאמר כי המתקנים לא יוחזרו, בשל הקיצוץ בתקציב מינהל התפעול, עליו החליטה מועצת העיר.

קיריל קארטניק (צילום: מיכה בריקמן)

"קיצוץ בתקציב מינהל התפעול"

מעיריית חיפה נמסר לחי פה:
"בגן המשחקים שבמתחם פארק הכט פורקו לאחרונה מספר מתקנים שהיו מוצבים בו, זאת לאחר שהתעורר חשש, שהם עלולים להוות סכנה לבטיחותם של המשתמשים בהם. בשל הקיצוץ, אותו החליטה לבצע מועצת העיר בתקציב מינהל התפעול, לא יוחזרו בשלב זה המתקנים ואולם, במהלך החודש הקרוב צפוי להיפתח בסמוך למתחם פארק קהילתי חדש, בהשקעה של כ-7.5 מיליון ש"ח, אשר יכלול מגוון מתקני משחק וכושר, המותאמים במיוחד למבוגרים ולילדים עם צרכים מיוחדים שונים".

לאן נעלמו מתקני פארק הכט (צילום: קיריל קארטניק)

"מתקני הספורט שייכים לתקציב פיתוח"

סגן ראש העיר ויו"ר ועדת הכספים, סופי נקש מסרה לחי פה:

ראש העיר לא אוהבת להיות מחוברת לאמת, זה דבר אחד. הדבר השני, וזו האמת, הוא שראש העיר מסרבת להביא לאישור ועדת הכספים והמועצה תקציב פיתוח לכלל העיר. רכש מתקני ספורט זה בתקציב פיתוח.
בחיפה אין תקציב פיתוח שכולל ריבוד כבישים, התקנת מתקני כושר, גני משחקים ועוד, העיר השלישית בגודלה בישראל מתנהלת ללא תקציב פיתוח כי ראש העיר מסרבת להביא תקציב זה. מועצת השינוי לא אחראית להבאת תקציב פיתוח, אלא ראש העיר, תתכבד ראש העיר ותכין תקציב פיתוח ותביאו לאישור ועדת כספים ומועצת העיר.
סופי נקש בישיבת מועצת העיר 6/7/21 (צילום מסך עיריית חיפה)

איפה המתקנים? • מכתבו של קארטניק:

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. יהודי אמיתי אמר/ה

  שהדג מסריח מהראש,אל תתפלאו שיש כינים ועובש!

 2. אזרח אמר/ה

  קאליש משקיעה רק בחזירים, זה התחום התמחות שלה!
  קשירת פחים, גדרות מסביב לשכונות, מתנדבים עם משרוקיות, מרדפים אחרי מאכילי חזירים…
  אם אתה לא חזיר לא ישקיעו בך.

 3. עמוס אמר/ה

  קליש תצאי ממגדל השם ותראי שהמקום הכי בשימוש תושבי העיר זאת טיילת חוף הים ופארק הכט . בשנהם את לא משקיעה דבר ואף הורסת . תעסי סיבוב ותביני כמה הזנחה בתשתיות יש מי בת גלים לחוף הסטודנטים. בושה .
  אגב גם תאורה בין מרדיין לחוף דדו לוקח כל כך הרבה זמן. לקבלן רציני זאת עבודה של שבועיים

הגיבו כאן לכתבה