סמיון קנר ניצול השואה והיהודי המבוגר בעולם בן ה-110 הלך לעולמו בחיפה

סמיון קנר (צילום: יוסף הירש)

קנר נולד לפני מלחמת העולם הראשונה ● לחם בנאצים שרד את השואה וזוועות המלחמה ● נפל בשבי ואפילו הוכרז גם מת ● מעל ל-30 שנה האחרונות הוא התגורר בחיפה

סמיון קנר (צילום: יוסף הירש)
סמיון קנר (צילום: יוסף הירש)

סמיון קנר, היהודי המבוגר בעולם וניצול השואה בן ה-110 הלך לעולמו בסוף השבוע בחיפה. קנר, נולד בשנת 1912 בעיירה סמוטריץ שבמחוז כמנץ פודולסקי שבאוקראינה מערבית. קנר לחם בצבא האדום כקצין ונלחם בחזית המלחמה נגד הצורר הנאצי. במלחמה השתתף סמיון בקרבות קשים ליד סטלינגרד תחת הפצצות ואש של אויב, הוא נפצע פעמיים, עבר שיקום וחזר להילחם שוב בחזית.

עיריית טירת כרמל – רחב

לקנר, הוענקו עיטורי גבורה ומלחמה וגם מדליות רבות על לחימתו העניפה רבת השנים ואף קיבל את עיטור הגבורה מבולגריה. קנר, עלה ארצה בשנת 1990 והוא התגורר בחיפה כבר למעלה מ-30 שנה, תחילה התגורר ברחוב אושה, הנמצא בין הרחובות פבזנר ויוסף ליד התיאטרון העירוני בשכונת הדר בחיפה ולאחר מכן התגורר בשכונת רוממה ובשנים האחרונות התגורר קנר בבית הדיור המוגן של חב' "עמידר" הנמצא ברחוב רד"ק בשכונת קריית אליעזר שבחיפה.

סמיון קנר (צילום: יוסף הירש)
סמיון קנר (צילום: יוסף הירש)

בתוך כך יש לציין כי בשנים האחרונות קנר איבד את כוחותיו הפיזיים והוא היה ברוב שעות היום נמצא בכיסא גלגלים ביחד עם המטפל הצמוד שהיה לו, אך יש לציין כי בשנים האחרונות ראשו היה צלול והוא היה מתקשר עם הסביבה והוא הבין את מגבלותיו ותמיד קיבל אותם בהבנה והוקיר תודה ענקית לאלה שעזרו וסייעו לו רבות.

הלוויתו של קנר סמיון ז"ל (בן מרק) תתקיים מחר, יום שלישי הקרוב ,בט"ז באייר תשפ"ב, בתאריך: 17/05/2022 בשעה 16:00 בבית העלמין נחלת בנימין – תל רגב בהיכל חרוב

הגיבו כאן לכתבה

5 תגובות
 1. איילה בכלר אמר/ה

  מנוחתך עדן🙏🏼

 2. יהודי אמיתי אמר/ה

  סיפורי צוונצינג

 3. דפנה אמר/ה

  תהא נשמתו צרורה בצרור החיים
  במיוחד אם הוא נצר אחרון למשפחתו. (בכתבה לא היו פרטים אודות בני משפחה מדרגה ראשונה… או שהם כבר הלכו לעולמם לפניו…)

 4. הציוני אמר/ה

  יהי זכרו ברוך

 5. יורם אמר/ה

  קליש, תקראי את הכתבה על קנר ותפעלי לקריאת רחוב / כיכר על שמו. זכרון ראוי ללוחם יהודי. לא רק בשכונת הזמרים.

הגיבו כאן לכתבה