האם מסתמן פתרון? • עמותת השיט ועיריית חיפה הולכים לגישור

פעילות עם ילדים בשייט בחיפה (צילום: שייט חיפה)

עמותת השיט המיוצגת על ידי עו״ד אסף אורן והעירייה, המיוצגת על ידי היועצת המשפטית ימית קליין, החליטו על פנייה לגישור במטרה לפתור את המחלוקת לגבי השימוש בחוף השקט.

כזכור, עמותת שיט חיפה הפועלת בחוף השקט, קיבלה דרישת פינוי מעיריית חיפה, זאת במהלכו של משא ומתן שהתנהל בין הצדדים. במכתב דרשה העירייה מהעמותה להתפנות מהחוף תוך 30 יום.

המהלכים המשפטיים הוקפאו, נכון לעכשיו

מעמותת השיט נמסר לחי פה כי היועמ"ש של עיריית חיפה ועורך הדין אסף אורן המייצג את מועדון שיט חיפה, הגיעו להסכמה על הקפאת המהלכים המשפטיים כלפי המועדון, כולל את דרישת הפינוי שהוצאה מהעירייה למועדון.

הצדדים סיכמו כעת כי יפנו לתהליך גישור במטרה לנסות ולהגיע להסכם שיהיה מקובל על שני הצדדים.

העירייה טענה שהעמותה מערימה קשיים על המשא ומתן מולה ולא מאפשרת הגעה לפתרון. עמותת השיט טענה לעומת זאת, שלא ייתכן שבעיצומו של המשא ומתן לגבי המשך פעילות המועדון, תוציא העירייה דרישת פינוי לעמותה.

פעילות עם ילדים בשייט בחיפה (צילום: שייט חיפה)
פעילות עם ילדים בשייט בחיפה (צילום: שייט חיפה)

חינוך ספורטיבי איכותי ותרומה אדירה לקהילה

עמותת שיט חיפה מנהלת פעילות ענפה כבר שנים ארוכות ומכשירה שייטים רבים המגיעים להישגים מרשימים בארץ ובעולם ומביאים כבוד גדול לענף בחיפה ובארץ כולה.
בנוסף לכך, משתתפת העמותה בפעילויות רבות למען הקהילה בשיתוף פעולה עם עמותות שונות למען ילדים ומשפחות המתמודדים עם מחלות קשות, צרכים מיוחדים ועוד.

הפגנה - שייט חיפה מול עיריית חיפה (צילום: מיכל ירון)
הפגנה – שייט חיפה מול עיריית חיפה (צילום: מיכל ירון)

כפי שדיווח בחי פה, בשבוע שעבר ביום שלישי בבוקר (19/4/22) התייצבו כ-200 הורים וילדים מעמותת השיט ברחבת העירייה. למקום הובאו סירות וגביעים והושמע רעש מחריש אוזניים. מי שלא שמעו את הרעש הם ראש העיר ד״ר עינת קליש רותם ומ״מ נחשון צוק, כיוון שהיו אלה ימי חול המועד ועובדי העירייה היו בחופשה.

בעמותת השיט טוענים שוב ושוב שצוק, העוסק בתחום השיט שנים רבות בעצמו, עלול לפעול מאינטרסים אישיים, לכאורה, ולכן הם דורשים שלא יהיה מעורב במשא ומתן.

ילדים ובוגרים על הספקטרום

בנוסף לכך, נזכיר כי העמותה מאפשרת בקביעות קיום תוכניות וחוגים המיועדים לילדים ובוגרים על הספקטרום האוטיסטי. הפעילויות הללו מופעלות ע"י מתנדבים ועבור רבים מהילדים והבוגרים המשתתפים בהן, מדובר במסגרת היחידה בה מצאו את מקומם, לאחר שבאף מקום אחר לא הצליחו להיקלט ולהחזיק מעמד. עבור הילדים הללו, ההשתייכות לפעילות הזו והטעם שהיא נותנת לחייהם הם כה דרמטיים, עד כדי אפשר להגדירה כמצילת חיים ממש. המחשבה כי הדבר יופסק בפתאומיות ויילקח מהם, מעוררת זעזוע וצער עמוק בכל הנוגעים בדבר.

ילדים עם צרכים מיוחדים (צילום: עמותת השייט חיפה)
ילדים עם צרכים מיוחדים (צילום: עמותת השייט חיפה)

מסיעת הירוקים של חיפה, שחבריה תומכים ומלווים את המאבק של העמותה, נמסר לחי פה: "העיקרון שעומד מול עינינו ובהתאם לכך אנו פועלים, הוא להוריד את הגרזן שהונף על ידי העירייה לפינוי עמותת שיט חיפה. אנו נקדם ונוביל כל הליך שיביא בסופו של דבר להמשך פעילות העמותה בחוף השקט. באם בנקודת זמן זו יבוצע הליך גישור בהסכמה אנו נברך על כך תחת ההנחות שהוגדרו".

הירוקים של חיפה עם שייטי אגודת שייט חיפה (צילום: מיכל ירון)
הירוקים של חיפה עם שייטי אגודת שיט חיפה – בהפגנה (צילום: מיכל ירון)


הגיבו כאן לכתבה