עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש

הצריח בחיפה שנהרס לפני עשרות שנים ייבנה מחדש

(חי פה) - שר הפנים משה ארבל הודיע בביקור...

מפגינים פרו-פלסטינים תקפו ופצעו שוטרים בהפרת הסדר בחיפה

(חי פה) - הפגנה פרו פלסטינית, בלתי-חוקית, בחיפה הידרדרה...

ביטול • צו סגירה למסעדת 'לואיזה' בחיפה: "מצב תברואי ירוד מאוד"

כזכור ב 16/05/24 ניתן צו סגירה למסעדת לואיזה במרכז...

תחזית – עומס חום כבד ואובך – ה' 13/6/24

מהמכון המטאורולוגי בבית דגן נמסר: אזהרה כתומה - עומס חום...
באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

החטופים ישוחררו רק לאחר עליית השמאל לשלטון • דעה אורי לב

לפעמים המציאות טופחת על פני, ואני רואה את האמת…...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

דוד חבוב מחיפה • מלאך הילדים המיוחדים

דוד חבוב מנהל בהתנדבות את מועדון השייט לילדים בעלי...

בעיצומו של משא ומתן דורשת העירייה מעמותת 'שייט חיפה' לפנות את החוף השקט

בעיצומו של משא ומתן בין עמותת שייט חיפה והעירייה, הוציאה העירייה מכתב פינוי לעמותה

במכתב עליו חתומה עורכת הדין של רשות הים העירונית טופז קלר, נכתב כי מדובר בהתרעה לפני תביעה וכי העירייה דורשת פינוי של החוף השקט עד לתאריך 10/05/22.

במכתב נטען עוד, כי כבר כמה חודשים מתקיים משא ומתן בין העירייה ועמותת השייט, אך בעירייה מרגישים כי הם משחיתים את זמנם לריק וכי המשא ומתן אינו מתקדם. זאת ועוד, נטען במכתב, כי נראה לעירייה כי עמותת השייט מנסה להתעשר על ידי שימוש בנכס עירוני לצרכיה הפרטיים, שלא בתום לב.

עמותת השיט פועלת בחוף השקט. מטרותיה הם הנגשת השייט בחיפה, שיט תחרותי, גלישה תחרותית ופעילות בים לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים. עד היום פעלה העמותה בקרקע שהעירייה הקצתה לה, בסמוך לבית החולים רמב"ם.

פעילות עם ילדים בשייט בחיפה (צילום: שייט חיפה)
פעילות עם ילדים בשייט בחיפה (צילום: שייט חיפה)

מעמותת השיט עדכנו את הגולשים בהתפתחויות:

"ערב חג הפסח, נבחרת הגולשים שלנו זכתה להישגים מדהימים באליפות הארץ שהתקיימה בשבת האחרונה. הילדים שלנו ראויים לכל הכבוד!

זמן קצר אחר כך קיבלנו את תגובתה של עיריית חיפה: דרישת פינוי השטח ואיומים בתביעה.

לטובת מי שלא מכיר את הפרטים, נתאר בקיצור: השטח שבו המועדון שלנו קיים, מזה עשרות שנים, הוקצה לפעילות של שייט חיפה ע"י חברת נמלי ישראל (חנ"י). חנ"י הסמיכה את עיריית חיפה לנהל את המקום. במסגרת זו על עיריית חיפה לתמוך ולפתח את פעילות השייט מבלי לקבל תמורה. עיריית חיפה חתומה על הסכם עם חנ"י בעניין זה . בצמוד לכך שחתמה על ההסכם עם חנ"י, הייעוץ המשפטי של עיריית חיפה ניסח הסכם בין העירייה לבין הגופים שפועלים במקום, ביניהם שייט חיפה. התברר שהסכם זה לא נחתם כנדרש והדבר הוצג בביקורת פנים של מבקר העירייה כליקוי שיש לתקן. ראשות עיריית חיפה דהיום דוחה את ההסכם שנוסח ע"י הייעוץ המשפטי של עיריית חיפה עצמה. ראשות העיר מנסה לכפות הסכם אחר, אשר עומד בניגוד לתנאים שבהם הוסמכה עיריית חיפה לפעול. יתירה מזאת , ההסכם אותו מנסה ראשות העיר לכפות, מציב סיכון קיומי מיידי לשייט חיפה.

הנהלת שייט חיפה מקיימת כבר קרוב לשנה ניסיונות כנים ותמי לב להגיע לנוסח הסכם הגון והוגן. הנהלת שייט חיפה השקיעה חודשים רבים בעבודה משותפת עם היעוץ המשפטי בעיריית חיפה, מאמצים שהניבו הסכמות עקרוניות על נושאים רבים. הסכמות אלה נדחו שוב ושוב ע"י "גורמים מוסמכים" (כנראה ראש העיר הגב' קליש רותם ו/או הסגן הבכיר מר נחשון צוק) בעיריית חיפה.

הנהלת שייט חיפה הודיעה מהרגע הראשון שהיא מוכנה לחתום על ההסכם שנוסח ע"י הייעוץ המשפטי של עיריית חיפה כבר לפני שנים , אך עיריית חיפה היא זו שמתנגדת לכך באופן נחרץ. הנושא הועלה לדיון במועצת העיר בו קיבלה העירייה הנחייה לקיים מול שייט חיפה מו"מ בתום לב. הנחייה זו מתארת באופן ברור כיצד מועצת העיר מפרשת את התנהלותה של ראשות העיר בעניין זה.

הנהלת שייט חיפה תמשיך לעשות את כל המאמצים לאפשר לילדים שלנו לעלות ולשגשג באיגוד השייט הישראלי, ולהביא כבוד ויקר לעיר חיפה , למרות היחס העוין ביותר ששייט חיפה מקבלת מעיריית חיפה.

לשייט חיפה יש טיעונים חזקים מאוד כנגד התנהלותה של עיריית חיפה במקרה זה, אותם נציג בציבור ובבתי המשפט אם עיריית חיפה תבחר לנסות ולממש את איומיה".

"הם רצו לכפות עלינו הסכם, שלא היה נראה לנו", נמסר מהעמותה, "יחד עם זאת, בשבוע שעבר עורכי הדין שלנו ושל העירייה הגיעו להסכמה בשני הנושאים המרכזיים – זכות הפינוי ומתי ההסכם נגמר. חשבתי שהעניין מאחוריי. חשבתי שנחתום על הסכם עם העירייה השבוע. התכתבנו בינינו ביום ראשון. בשעה 10:00 עורכת הדין של העירייה אמרה, שאם יהיו יותר מ-5 הערות, היא לא תקרא".

"כמה שעות לאחר מכן עורכת הדין של העירייה הודיעה לנו שמפעילים עליה לחץ להוציא מכתב קשה, והיא מקווה שזה לא יפגע במשא ומתן בינינו. זה מועדון של 30 שנה, יש לנו 40 ילדים על הרצף. אנחנו עושים עשייה מדהימה והכול בהתנדבות. אנחנו לא מבינים את ההתנהלות של העירייה. הם החליטו שלא תהיה שם פעילות של שיט חיפה. אנחנו כבר הסכמנו שנסגור עם העירייה. זה חוסר תום לב".

פעילות עם ילדים בשייט בחיפה (צילום: שייט חיפה)
פעילות עם ילדים בשייט בחיפה (צילום: שייט חיפה)

ממועדון השייט נמסר בתגובה לחי פה, כי מהמכתב ומהתנהלותה של עורכת הדין טופז קלר, עולה, לכאורה, חשש כבד להתערבות פוליטית פסולה בעבודת היעוץ המשפטי של העירייה: "המכתב יצא במהלך משא ומתן שנכון לעכשיו, לטעמינו, אינו מתבצע בתום לב. אנחנו שוקלים את המשך צעדינו".

מכתב הפינוי שקיבלה העמותה מעיריית חיפה:


"קוראים לעמותה גם עכשיו להסדיר את פעילותה בחוף השקט"

מהעירייה נמסר בתגובה:
"עיריית חיפה רואה חשיבות רבה בפעילות עמותת השייט ועל כן פועלת מזה כשנה בניסיון לחתום עם העמותה על הסכם בר רשות אשר יסדיר את מעמדה ופעילותה בחוף השקט, כפי שמתחייב על פי כללי המנהל התקין, הערות מבקר העירייה וכפי שנעשה עם גופים אחרים הפועלים בחוף.

לצערנו למרות כל הניסיונות הרבים והכנים שנעשו ע"י העירייה להגיע לידי הבנות סירבה העמותה לחתום עד היום על כל הטיוטות שהועברו אליה ואשר גובשו יחד עמה בהסכמה לאחר שעות רבות של דיונים ומשא ומתן. לאור חשיבות הנושא העירייה קוראת לעמותה גם עתה לחתום על ההסכם ולהסדיר את פעילותה בחוף".

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

9 תגובות

 1. נו טוב ד"ר זה לא תואר שמציין אופי של בנאדם – ד"ר קליש הורשעה בבימ"ש לעניינים מקומיים הורשעה שוב בערעורה למחוזי
  חוייבה לשלם עשרות אלפי שקלי, ובהסכם פשרה בעליון בע"א 5179/18 הסכוםן תפח ל 150 אלף ש"ח בלבד
  מי אשם – מיבור שבוחר בד"ר לפי התעודות והבוטקס

 2. כרגיל עובדים עליכם – ייעוד הקרקע נקבע כבר מזמן לאחר החלטת הממשלה -ברשומות , עירית חיפה ממש אבל ממש לא בעלת הבית , חברה נתקו-ופשוט לסגור להם את הטלפון בפרצוף . ברגע שהעריה תפנה לבימ"ש לפינוי- העיריה תשב בכלא , איזה כף שקליש תעמוד לפני הרשעה נוספת בקרוב ,

 3. החוף הכי טוב בחיפה נכבש ע"י חבורה בריונים שהשתלטו על מחצית החוף וגידרו אותו בצורה מכוערת. זה המקום עם המים השקטים ביותר . ואנחנו התושבים אמורים להדחס בחוף קטן בין השובר גלים של הבסיס הצבאי לבין הגדר שלהם.
  בשבתות יש בעיה אחרת-לחוף הזה מגיעים מכל הצפון אוטובוסים מערים שכנות שנכנסים בחינם.כלומר אנחנו מממנים את הערים בצפון.נוף הגליל ,מגדל העמק, יוקנעם ,ועוד.
  החוף נכבש גם ע"י ציבור דתי שמחייב 3 ימי גברים ו3 ימי נשים. כלומר משפחות מעורבות לא יכולות להגיע במהלך השבוע.
  לסיכום מי שלא תושב חיפה .שישלם כסף בכניסה . לצמצם את הביה"ס הימי למינימימום לא יותר מ20מטר, מהשובר גלים ובלי גדר מכוערת.
  את החוף של הסירות ניתן לדתיים ואם הם באים מחוץ לחיפה שישלמו..כמו שהיה פעם . ובשבתות כל האורחים החיצוניים יכנסו גם בתשלום לשם.

 4. לדעתי מדובר על הגדלת שטח של עמותת שייט חיפה, על חשבון החוף השקט, החוף הנפרד היחיד בחיפה, אשר משמש את כלל האוכלוסייה הדתית והחרדית בעיר.
  חוף זה הינו קטן מאוד, ביחס לחופים האחרים, ובהתחשב שזהו החוף הנפרד היחיד. טוב העירייה עושה אשר מעוניינת להשאירו לצורך רחצה.

  • מלכתחילה לא היה צריך להכריז על החוף הזה כ"נפרד". זו שלילה של חוף נגיש (במובן של גישה רגלית משכונות מגורים) ויפה ממשפחות ומהאוכלוסיה הכללית.

 5. בושה וחרפה לעיריית חיפה על היחס שהיא נותנת לילדים החריגים האלה וכואב להוריד להם את האושר והשמחה שהם מרגישים שם מדוע לתת להם להרגיש מנודים בלי שום מחשבה והתחשבות גם לילדים האלה מותר להנות

 6. לפני כחצי שנה היה סיפור דומה עם מועדון השייט בקריית חיים אלא שאז העירייה היא זו שבחרה את היזם ועמותות שלא זכו במכרז טענו שהזכייה במכרז הייתה לא נקייה.
  על פי הדיווחים, בית המשפט קבע שעל הזוכה לפנות את המקום עד סוף 2021.
  לפי המצב בשטח זה לא בוצע.
  לא ברור כיצד מתנהלת העירייה ומה השיקולים ואני מקוה שגם הפעם העירייה תמצא את הדרך לעזור לעמותות הפועלות למען ילדנו ולא רק לפרנס עורכי דין.

 7. בושה וחרפה.
  כל כך מתאים למדיניות המששלה המבישה הזו ולבאי כוחה.

 8. בושה וחרפה, ראש נעיר עושה הכל נגד העיר ותושביה, סוגרת כל פעילות מבורכת. אתמול הרקדות, היום מועדון השיט שפעילותו כל כך מבורכת, אוי לנו מהמחר

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

הבניין הישן ברחוב השקט בכרמל • להחזיר עטרה לישנה

ישיבת תפארת הכרמל עברתי השבוע (9-13/6/24) ברחוב התשבי השקט שעל הכרמל בחיפה, הנמצא לאורך ואדי לוטם, וחלפתי על פני בניין ישן ומרשים ברחוב התשבי 92...

שובו של התמנון רב הזרועות לחוף בחיפה

בזמן האחרון מתגלה מחדש בעולם הטבע אחת מהחיות המרתקות והחכמות ביותר – התמנון. למרות שבתרבות הפופולרית, בספרים ובסרטים, כמו בסרט הילדים "בת הים הקטנה"...

בתי החולים נערכים להתחממות בצפון

(חי פה) - ביום חמישי 13/6/24 משרד הבריאות קיים הערכות מצב על היערכות מערכת הבריאות בצפון הארץ. ממשרד הבריאות נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בעקבות המצב...

יין מנדט • אומרים שיין ישמח לבב אנוש…. • סיפור קצר

לאחר התקפה של האצ"ל על מחנה שמונים שליד פרדס-חנה במטרה לגנוב כלי-נשק מהצבא הבריטי, נמצאו מפקד הגדוד וחמישה חיילים הרוגים. על פי הדו"ח הבריטי...

סמטאות חטיב ואל מרין המחודשות בחיפה – הביקור מוגדר כחובה!

העסקים הקטנים בסימטאות אל מרין וחטיב באחת הסמטאות בין רחוב פלי"ם לרחוב שיבת ציון, ממוקמת סימטת חטיב שבמעלה הסמטה מתמזגת עם סימטת אל מרין. באחד הביקורים...