הצעה לסדר: הדחת נחשון צוק מתפקידו כמחזיק תיק הים

בהמשך לקונפליקט העמוק בין עיריית חיפה לעמותת שייט חיפה, מעלה חברת מועצת העיר הילה לאופר הצעה להדיחו מתפקידו כמחזיק תיק הים. לאופר, חברת מועצת העיר מסיעת הירוקים של חיפה, מחוברת מאד לפעילות הימית בחיפה והיא בעצמה גולשת קייט פעילה.

הילה לאופר • השקת סירות חתירה חדישות במועדון החתירה בחיפה (צילום: דודי מיבלום)
הילה לאופר • השקת סירות חתירה חדישות במועדון החתירה בחיפה (צילום: דודי מיבלום)

ההצעה לסדר, כפי שנמסרה מהילה לאופר למזכירת העיר

מרגע כניסתו לתפקידו, נראה כי מר נחשון צוק רק פוגע בפעילות הימית. נראה כי מר צוק עסוק באינטרסים אישיים ומתנהל בתחום הים כאילו היה זה עסק פרטי. נדמה כי הפעילות הימית בחיפה לא רק שלא התקדמה אלא נפגעה. מועדוני גלישה שלא ברור עתידם, תחושה של פחד, רדיפה, חוסר וודאות של מפעילי המועדונים שאת חלקם נחשון בעצמו הביא.
התנהלות רעה ופוגענית שמטילה ספק גדול בכשירותו לעסוק בתחום זה או בכל תחום אחר לצורך העניין.
לאחרונה עולות טענות כי מ"מ מקום ראש העיר ומחזיק תיק הים ניצל קשריו ומעמדו הציבורי בכדי לקדם עסקה לרכישת סירה עבור הבי"ס הימי שיושב בחוף השקט. הסירה מיוצרת על ידי החברה הפולנית המיוצגת ע"י נחשון צוק, אשר הגדיל לעשות לפי מה שנאמר לי, ולהציע למר לאובר מנהל הבי"ס הימי לטוס לפולין בכדי שיוכל לבחון את הסירות. יש לציין כי העסקה לבסוף לא יצאה לפועל.

עוד נטען כי צוק משמש כבעל מניות ודירקטור בחברת רוח גבית העוסקת בין השאר בייבוא, שיווק ומכירה של סירות ויאכטות.
בנוסף ישנן עוד חשדות אשר הועלו ועולה מהן ריח חריף של ניגוד עניינים!
כיצד ייתכן כי אדם שבחייו הפרטיים עוסק בשייט ומכירת סירות ואף רשום כבעל עסק בתחום, ייכנס לתפקיד ציבורי שיושב על אותה המשבצת? הרי זהו ניגוד עניינים חמור. זה ברור לכל בר דעת!

אני מעלה הצעת החלטה אחת:
– מועצת העיר תצביע בעד הדחתו המיידית של מר נחשון צוק מתפקידו כמחזיק תיק הים

הגיבו כאן לכתבה

7 תגובות
 1. מה התעודות המקצועיות של נחשון צוק שמסמיכות אותו כגורם מקצועי בכלל? אמר/ה

  כמובן שההצעה לא תעבור כי הירוקים לא בקואליציית השינוי ומסוכסכים עם נקש-גולן-פיינגולד ושות' לכן אין הרבה סיכוי שיקרה משהו חיובי כזה

 2. רק רציתי לדעת אמר/ה

  מה פתאום להדיח?
  יש למנותו באופן מיידי לראש המועצה הדתית.
  שם אין קומבינות בכלל .

 3. גילי אמר/ה

  איך הרסת את עיר העבר שלי ראשה טיפשה.אין נגע אחד בחיפה שלא ממאיר !!😡😡😡

 4. חיפה אמר/ה

  קליש צואה עוד שנה בביתה. אשה מכוערת ודוחה

 5. יוסי אמר/ה

  עד מתי יחזיקו את האיש הזה בתפקיד הזה. הוא לא מפסיק לעשות נזקים. האיש הזה הורס את השייט בחיפה. עוד הצלחה של ראש העיר הזאת..

 6. אייל אמר/ה

  גולשים ושייטים: בחיפה דרושה מרינה בדחיפות מיידית. אנו לא עיר חוף אלא עיר שמפנה את הגב לשייט ספורט ימי ותיירות ימית.
  מול רמב"ם כבר לפני 30 שנה תכנן צמיר מרינה יפה עם שובר גלים שממשיך את טיילת בת גלים, לא מפריע לחוף השקט ולא לחופי בת גלים. לטעון שצוק מנסה להוציא את הפעילות כדי לבנות מרינה אפילו לא מסתדר עם המיקום הגאוגרפי בו הייתה צריכה לקום באזור המשמש חניון רכבים על חוף הים (המקום היחיד בארץ שיש בו מצב כה הזוי) והמשכה טיילת חולדה מול רמב"ם. אין שם שום פעילות שייט רק גולשים נקמנים שלא רוצים מרינה ותושבים שלא רוצים תיירות בכלל.
  לצערנו ידם של אלו מצליחה לטרפד את עתיד העיר הרבה יותר מאדון צוק, שבמקרה הזה צודק שחייבים מרינה כדי לקדם את השייט התיירות והספורט הימי. חיפה בין הערים האחרונות בים התיכון שאין לה מרינה לפעילות שייט נופש ופנאי.

 7. אמיר אמר/ה

  מריח מסריח מדיי …. אבל אני אישית יודע מקרוב כל מי שמגיע עם ילדיו לפרק נחל קישון אין לו מושג כמה שם מסריח ומסוכן לציבור כולו והכל על רקע אינטרסים של כאלה עם שפם תשמרו על נפשותיכם ציבור יקר

הגיבו כאן לכתבה