חשד לאונס בחניון ציבורי

(חי פה) - המשטרה פתחה בחקירה בחשד לאונס בקריות. מהמשטרה...

5 כלי רכב נשרפו כליל הלילה בחיפה

(חי פה), שוב שרפת רכבים בחיפה והלילה ברחוב ערד...

השכונה היוקרתית בחיפה כבר לא כ"כ שלווה – "החיים שלנו הפכו לסיוט"

(חי פה) - התושבים בשכונת 'סביוני דניה' מתארים תחושת...
באנר קריית אתא עצמאות 080524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב

״ארמון״ – מבית קולנוע למגדל משרדים מן הגבוהים בחיפה

מגדל ארמון הינו מגדל משרדים שהוקם במקום בית הקולנוע ״ארמון״...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

מקצר חיים | סיפור קצר | אילן סגל

מנין שאבנו את החוצפה לעשייה כה מסוכנת מבלי הניד...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

רעות אשכנזי • ריאליזם אוטודידאקטי

אליזבט קרוגלוב היא יוצרת ויזמית מקומית בעלת גלריה לאמנות...

סוף סוף ובאיחור ניכר תחל הפעלת הרכבלית • "בשורה של ממש לחיפה"

עיריית חיפה חתמה אתמול (ראשון 3/4/22) על טופס 4 לרכבלית ובכך חברת נתיבי ישראל העבירה רשמית ובצורה מסודרת את פרויקט הרכבלית למפעילה – חברת ״כבל אקספרס״.

רכבלית חיפה (צילום: נתיבי ישראל)

כזכור עיריית חיפה עיכבה את פתיחת הרכבלית בטיעונים של ליקויי בניה, בעוד הנהלת נתיבי ישראל טענה כי עיריית חיפה אינה משיבה לפניותיה להענקת תעודת גמר לפרויקט ופתיחת הרכבלית.

הסאגה בעניין תעודת הגמר (טופס 4) הגיעה לסיומה אתמול, עם חתימת העירייה על הטופס והעברתו לחברת נתיבי ישראל. בכך התאפשר לחברה להעביר את הפרויקט למפעילת הרכבלית חברת "כבל אקספרס".

צחי גורה, סמנכ"ל חטיבת תשתיות רכבתיות מסר לחי פה:

חברת נתיבי ישראל שמחה לברך על המוגמר. בהשקעה של למעלה מ-400 מיליון שקלים הושלם פרויקט הרכבלית בחיפה וכעת עם קבלת טופס 4 מעיריית חיפה, ניתן יהיה להעבירו רשמית ובצורה מסודרת למפעיל חברת ״כבל אקספרס״. זוהי בשורה של ממש עבור תושבי העיר חיפה, הבאים בשעריה והסטודנטים באזור.
אני מבקש לברך את המפעיל בברכת ברכה והצלחה בשם הנהלת החברה ועובדיה.

רכבלית חיפה נחנכה בחודש אוגוסט האחרון, לאחר עבודות שנמשכו כשלוש שנים וחצי ובהשקעה של למעלה מ-400 מיליון שקלים. הרכבלית היתה אמורה להיפתח לקהל הרחב עם פתיחת שנת הלימודים האקדמית בטכניון ובאוניברסיטת חיפה, אך לא נפתחה לשימוש כמתוכנן והפתיחה נדחתה. בחודשיים האחרונים התבצעה הפעלה ניסיונית.

הרכבלית תעבור בקו הנסיעה שבין מרכזית המפרץ לאוניברסיטת חיפה ובדרך תעצור גם בטכניון. מערכת הרכבל מופעלת באמצעות 150 קרוניות, כשכל קרונית יכולה להכיל עד 10 נוסעים. הקרוניות יצאו מהתחנה מידי 15 שניות ויסיעו עד 2,400 נוסעים בשעה, בכל כיוון, בו זמנית. הנסיעה ממרכזית המפרץ לטכניון תיארך כ-10 דקות, ו-9 דקות נוספות מהטכניון לאוניברסיטת חיפה. התחנות והקרוניות יהיו נגישות גם לבעלי מוגבלויות.

פרויקט הרכבלית צפוי לשפר משמעותית את הנגישות לטכניון ולאוניברסיטת חיפה ולעודד עשרות אלפי סטודנטים ואנשי אקדמיה להעדיף את התחבורה הציבורית, על חשבון רכבם הפרטי. כמו כן, הוא יקל על מצוקת החנייה בקמפוסים וברחובות הסמוכים אליהם וכן על עומסי התנועה בצירים הראשיים, במעלה הכרמל.

יש לציין גם כי הרכבלית צפויה לעבוד 7 ימים בשבוע, כפי שהבטיחה שרת התחבורה מירב מיכאלי בוועידת רשויות המפרץ שנערכה לפני כשבועיים בחיפה.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

13 תגובות

 1. אפלייה
  לאומת הרכבל בסטלה מאריס שפועלת בשבת לצורכי תיירות בתמורה של 35 ש"ח לכרטיס הלוך ושב, הרכבלית בין מרכזית המפרץ לבין האוניברסיטה סכורה בשבתות. בושה לעיר חיפה שכלכך צריכה את הכנסות התיירותיות. עיריית חיפה מונעת מאזרחי מדינת ישראל לבוא וליהנות בשבתות מהנוף המרהיב מתוך הרכבלית במחיר נמוך, ומחייב את האנ שים להשתמש ברכבל קצר ויקר

 2. מה שבמקומות אחרים בעולם נעשה בזמן קצר אצלנו מתחיל ויכוח שמעכב את ההפעלה. בסוף מתברר שהפרויקט מיותר וכספים בוזבזו לחינם.ואז מגיע שלב ההאשמות.

 3. הלוואי שתצליחו כמתוכנן בבטיחות. מי שלא רוצה, לא ישתמש בשבת, לא יפריע, יתחשב במי שרוצה להשתמש בסוג נוסף, מקל ומקצר מרחקים ובזבוזי זמן, להשתמש בסוג תחבורה ציבורית נוסף. תודה רבה מאוד לשרה מרב מיכאלי.

 4. משמח מאד.
  חיפה ראויה לרכבלית שתעבוד דבעה ימים בשבוע!!!

 5. הרכבלית היא פרויקט מבורך, בעיקר לסטודנטים, שיוכלו להגיע ברכבת מהדרום והצפון, ולהמשיך ללמוד תוך כדי נסיעה ברכבלית, שהיא חווית נסיעה שקטה ורגועה, בלי הרעשים, הטלטלות והצפיפות של הנסיעה באוטובוסים.

 6. עוד רגע קט ואז יתברר שכרגיל העיריה לא דאגה למקומות חנייה לא באזור האוניברסיטה ולא באזור לב המיפרץ כרגיל לא יהיו מקומות חנייה וניראה עכשיו מי הקורבן הרשלני הבא בארץ המחדלים

 7. בשעה טובה . מברוק הרכבל בחיפה.

 8. אחרי ההתלהבות במשך חג פסח כאשר בתור בילוי זול יגיעו משפחות לרכבל המטופש, הוא יישאר מיד אחרי פסח ריק לחלוטין מפעילות ויתחיל לצבור גרעונות עתק. להערכתי הביקוש לו ממש אפסי, אולי אלף איש לכל כיוון, בוקר וערב. דבר שברור שלא מצדיק רכבל ולא יחזיר את העלויות בו. את כל הביקוש מילאו אוטובוסים שחלקם גם נסע ריק מהקמפוסים למרכזית המפרץ מכיוון שלערים בגליל יש הסעות ישירות באוטובוסים מהקמפוסים והם לא זקוקים לא לרכבל ולא לרכבת לנצרת מהצ'ק פוסט.
  יש לציין שבאוניברסיטה יש רוחות קשות בחורף, סמסטר אביב מתנהל בחורף, ואז הרכבל לא יוכל לנסוע חלק גדול מהסמסטר

  • כמובן התכוונתי שסמסטר חורף מתנהל במזג אויר חורפי שיגרום לסגירת הרכבל ימים רבים במהלכו.
   הסטודנטים בימי גשם גם יעידפו אוטובוס שמפזר בתחנות ליד הפקולטות מאשר רכבל בקצה הקמפוס אליו יש רבע שעה הליכה.
   די ברור שבטכניון ידרשו להמשיך הסיעות בעיקר באוטובוסים שעושים סיבוב בכל הקמפוס ולא ישתמשו בתחנת הרכבל המרוחקת מ-80 אחוז מהקמפוס כעשר דקות עד רבע שעה ברגל

  • אתה טועה ובגדול, יש קווים ישירים לטכניון רק מנצרת, נשר וחיפה ועוד כמה כפרים ערבים, אולי גם הקריות, מיותר לציין שיש עשרות תחנות עצירה לכול קו כזה ובשעות העומס יש פקקים גדולים, בנוסף קו 142 בין לב המפרץ לטכניון לוקח במקרה הטוב 22 דקות, זה הקו הכי טוב שמקשר בין המרכזית לטכניון, הרכבלית מקצרת בחצי את הזמן הזה, בנוסף הקו הזה מאוד נדיר, הוא אמנם יוצא בשעות הבוקר באופן תדיר, אך לאחר מכן הוא נעלם לו בהמשך היום לאחת לשעה ואז בכלל נעלם, לכול שאר הסטודנטים שלא גרים במעונות זה אומר שכדי לרדת מהקמפוס למרכזית ייקח לנו 40 דקות, אני לא צוחק זה בערך הזמן הממוצע עם הפקקים וההחלפות בשעות מסוימות. תחנת הרכבלית נמצאת 5 דקות הליכה מלב הקמפוס, זה אולי הרבה לקשישים, אבל לא לסטודנטים, זאת הליכה קצרה ביותר עבורנו. לגבי עבודה בגשם- בתור אחד שהשתמש הרבה ברכבלית בתקופת ההרצה, שמח לבשר לך שהיא פועלת מצוין בגשמים וברוחות.

   כעת לסטודנטים תהיה גישה מהירה מאוד למרכזית וממנה גישה מהירה מאוד לרכבות, אוטובוסים ומטרונית, זה פשוט עורק חיים חדש לעיר חיפה, אפשר יהיה להגיע לנמל לבר או אני יודע מה מהר מאוד, אנחנו ניקח רכבלית למרכזית ומשם מטרונית.

   בכול מקרה תודה רבה למשרד התחבורה, בוז לעיריית חיפה.

 9. ?כבר עשו סרט מאוד יפה (על התהליך) פעם מזמן.
  קראו לו תעלת בלאומילך. מאוד מזכיר את ימינו.
  אפרים קישון?1969. כלום לא השתנה.
  העיקר שראש העיר יגזור סרט ונמחא כפיים

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

שיקוע הרכבת: עיריית חיפה יוצאת למאבק על שיקוע ומינהור כתנאי לחשמול המסילות – המסמך המלא • פרשנות

עיריית חיפה פנתה במסמך מסודר המעיד על כך כי בכוונה לפעול בכל כוחה לאפשר את חשמול המסילות בסביבה החופית, רק בכפוף לתכנית סדורה, מתוקצבת...

הוקמה מפקדה משימתית: המשטרה מגבירה את הלחץ על העבריינים באזור דאליה – עיספיא

(חי פה) - בעקבות העלייה בפשיעה באזור דאליה - עיספיא, הקימה המשטרה מפקדה משימתית, אשר תבצע מגוון פעילויות אכיפה נגד משפחות פשע, עבירות של...

הודעות חשובות לתושבי קריית אתא

הפסקת מים בשכונת גבעת אלונים ובקשה שלא להחנות לאורך רחוב רמז • הלילה שבין ראשון לשני, 19-20/24 מעיריית קריית אתא נמסר לחי פה: לידיעת...

בז"ן וגדיב הורשעו בבית המשפט בחיפה ונקנסו במיליוני שקלים • "הפרות היתר פליטה והיתר רעלים"

בעקבות חקירה פלילית של המשטרה הירוקה במשרד להגנת הסביבה והגשת כתבי אישום, הרשיע היום (19/05/24) בית משפט השלום בחיפה, את חברות בז"ן וגדיב ונושא...

רעיונות לחגוג יום נישואין

חגיגות יום הנישואין שלכם היא דרך נפלאה לכבד ולהוקיר את הזמן והשנים הרבות שאתם חיים זה לצד זו, ואם אתם נשואים רק זמן קצר...