הצריח בחיפה שנהרס לפני עשרות שנים ייבנה מחדש

(חי פה) - שר הפנים משה ארבל הודיע בביקור...

מגדל אשכול – ״מגדל השן״ של אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה שוכנת על הר טללים, אחת מפסגות הר...

הסופרת והאמנית יעל שיה – לבדה בעולם

עד שפגשתי את יעל, דמיינתי סופרים בעיני רוחי כדמויות...

מגדלי חוף הכרמל – ״המפלצות״ שעל החוף

מגדלי חוף הכרמל קמו על רצועת קרקע שהיתה שייכת...

חסימת כבישים בחיפה • מצעד הגאווה, יום שישי 21/6/24

(חי פה) - מצעד הגאווה בחיפה יתקיים ביום שישי...
באנר גורדון 230524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש
באנר קריית אתא עצמאות 080524

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

המלון בבת גלים נבנה במהירות הבזק על אף שהוא חוסם את קו החוף

זוהי כתבת המשך לכתבה שפרסמתי לפני כחודשיים בתקופת הבחירות...

החטופים ישוחררו רק לאחר עליית השמאל לשלטון • דעה אורי לב

לפעמים המציאות טופחת על פני, ואני רואה את האמת…...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

יוצאים למלחמה: "לא נאפשר בניית 100 יח"ד ברחוב שלנו!"

תושבי רחוב החשמל בחטיבת כרמלי החליטו לצאת למאבק בתכנית שאושרה בשבוע שעבר -לבניית 100 יח"ד ברחוב. לטענתם, גם כך הרחוב צפוף מאוד ואין אפשרות להוסיף 100 יח"ד שיעמיסו אפילו יותר על התשתיות.

התושבים מדווחים כי היזם טוען כי יח"ד הדיור למעשה מיועדות לסטודננטים וכי מדובר בהקמת מעונות סטודנטים ברחוב. התושבים טוענים שאין הדבר נכון, וכי הדירות אינן מיועדות לסטודנטים כלל. התושבים, שהגיעו לישיבה בה אושרה התוכנית, טוענים,ניתן להעמיס על התשתיות ברחוב ובשכונה עוד 100 יח"ד בלי לפגוע באיכות החיים בנווה פז, שגם ככה היא בעייתית.

מתוך הפרסום בעמוד הפייסבוק של תושבי נווה פז:

פרסום בפייסבוק של תושבי נווה פז (צילום מסך)

"לא ניתן ליזמים להרוס את העתיד שלנו"

בוועדה המקומית בתאריך 15/03/22 נערך דיון לגבי רחוב החשמל 80. התוכנית אושרה והתושבים הודיעו שאין היא מקובלת עליהם: "לא ניתן ליזמים פרטיים להרוס את העתיד שלנו! זו רק ההתחלה של ההתנגדות, אל תגידו לא ידענו או לא שמענו".

מלחמה על הבית

בפייסבוק פרסמו התושבים כי הם יוצאים למלחמה על הבית:
"לידיעת כל תושבי השכונה! השבוע ביום שלישי (15/03/22) התקיים בוועדה המקומית לתכנון ובנייה במועצת העיר, דיון על הפרויקט הענק "לסטודנטים" ברחוב החשמל 80. בוועדה התברר כי יזם פרטי רכש שטח גדול מאוד (מעל שני דונם) מרחוב החשמל בחלקו התחתון ועד לחטיבת כרמלי בחלקו העליון.

על פי התכנון, על שטח זה יוקם מבנה רחב מאוד, שיתפרש על שטח גדול עוד יותר. על פי הנאמר הבניין יקום עבור מעונות סטודנטים, אך אנו סבורים שבניין זה לא יוקם באמת לטובת דיור סטודנטים. היינו במועצת העיר וראינו איך כולם רוצים לעזור ליזם. נציגי השכונה נלחמו מהקהל והבקשה של היזם עברה. ראש העיר הבטיחה להתנגד וללכת איתם לוועדת ערר. החלטנו שאנחנו רוצים להתנגד להקמת המבנה, אשר לא ישרת את תושבי השכונה ולא ייתן מענה לצרכיה", כתבו.

"קודם תתקנו את הליקויים, אחר כך אפשר תתחילו לבנות"

התושבים הוסיפו כי בשכונתם קיימים ליקויים רבים ולכן הם מתנגדים לכל בנייה חדשה. הם ודורשים לפני הכול פתרון למצוקות הגדולות של תושבי נווה פז – בעיות חנייה, מסחר, בית הספר גבריאלי, מתנ"ס לילדים ונוער, פארק כלבים, מגרש כדורגל ועוד. התושבים טוענים עוד כי ניתן לראות את הזלזול של מקבלי ההחלטות בתושבי השכונה בכך שאין שום שיתוף ציבור לגבי מצב השכונה או מה צריך להיעשות על מנת לקדמה.

המבנה המוזנח של ביה"ס גבריאלי בנווה פז (צילום: גילה מזרחי)

"מרגישים שלא סופרים אותנו"

לגבי בית הספר היסודי גבריאלי, כמה פעמים ועד ההורים, בסיוע מספר חברי מועצה, פנו לעירייה בבקשה לשפץ את מבנה בית הספר ולהפוך אותו למזמין יותר עבור התלמידים. ההורים טענו שלא ייתכן שבית הספר נראה כה מוזנח ועלוב בזמו שברור שבשכונות אחרות, כמו באחוזה או בכרמל, ההורים לא היו מוכנים לקבל מצב שכזה. על אף המכתב החריף שנשלח מיו"ר ועד ההורים לעירייה בעזרת חברי המועצה, מלבד שינויים קוסמטיים קלים, לא נעשה דבר.

אור בקצה המנהרה: פארק נינג'ה חדש

יחד עם זאת, בחודש האחרון נפתח פארק בנווה פז, ובו מתקני אתלטיקה קלה בסגנון 'נינג'ה' לרווחת התושבים. ראש העיר ד"ר עינת קליש רותם ציינה עם פתיחת הפארק, שהיה לה חשוב במיוחד שהפארק הראשון מסוג זה שיפתח בעיר, יהיה דווקא בשכונת נווה פז, במטרה שתושבי השכונה, מבוגרים וילדים, יוכלו ליהנות ממנו.

תגובת העירייה תצורף לכתבה כשתתקבל.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

6 תגובות

  1. חחחחחחחחחחחח מי ירצה לגור בחור תחת הזה, הם יודעים שבשביל לגור בחטיבת כרמלי אתה צריך אזרחות של רפובליקת קונגו?

    • היי סתם שאלה,
      אתה הומו לשעבר או חיפאי לשעבר?

  2. להיפך מגורי סטודנטים זה מטרד יותר גדול מדירות. אם בבניין יהיו 50 דירות גדולות, זה הרבה פחות בעייתי מ-100 יחידות סטודנטים שייכנסו וייצרו כל הזמן. סטודנטים זה פי 2 רכבים. פי 2 כניסה ויציאה לבניין ביום ובלילה. ממש עדיף משפחות, אתם צריכים להיאבק הפוך שהיזם ייבנה רק דירות יוקרה גדולות ולא 100 קטנות כמח סלאמס ברחוב שכבר יש בו מספיק צפיפות.

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

להגמיש תבניות, לחשוב בצורה רגשית • על הספקטרום האוטיסטי

אוטיזם הוא תופעה שמוגדרת כשונות נוירולוגית המאופיינת בעזרת קבוצת תסמינים הנוגעים ביכולת התקשורת, ביכולת החברתית ובתחושה החיובית לעצמיות. אנשים עם אוטיזם יכולים להיות מאוד...

שלל פעילויות לילדים ומבוגרים • שבוע הספר העברי בקריית ביאליק

קריית ביאליק מזמינה את התושבים להינות משבוע הספר העברי ומחודש הקריאה 2024 בספרייה העירונית בין התאריכים 26/6-9/7/24. באותם הזמנים ייערכו שלל פעילות לילדים וכן פעילויות...

לאן נעלמו ה״פודטראקים״ של חיפה?

במהלך תקופת הקורונה, צמח מיזם הפוד טראקים בחיפה ואפשר לאנשים להנות מאוכל רחוב טעים במרחב הפתוח. המיזם, שהתחיל עם תקוות גדולות להמשיך ולהתרומם, נמצא...

מחאת העם – החיפאים יוצאים להפגין • שבת 22/6/24

(חי פה) - ביום שבת 22/6/24 בערב תיערך הפגנה למען החלפת השלטון והחזרת החטופים בחיפה במרכז חורב, כמו בכל שבת בחודשים האחרונים. ממחאת העם...

מגדלי חוף הכרמל – ״המפלצות״ שעל החוף

מגדלי חוף הכרמל קמו על רצועת קרקע שהיתה שייכת למשפחת כיאט. במקום זה הוקם חוף רחצה מוסדר, כבר בימי המנדט הבריטי, שנודע כ״חוף כיאט״. כיאט ביץ׳  תולדות...