פיינגולד לקליש: "אני קורא לך לחזור בך מההחלטה הבזויה שהתקבלה מטעמים לא עניינים, בטרם יהיה מאוחר מדי"

יעקב פיינגולד (צילום: ירון כרמי)

בעקבות החלטת ראש העיר ד"ר עינת קליש רותם, להעברת הפקת אירועי שבוע הלאום מידיה של חברת אתו"ס לבית הגפן, מגיב חבר מועצת העיר ויו"ר אתו"ס יעקב פיינגולד בחריפות ואומר: "אני קורא לך לחזור בך מההחלטה הבזויה הזו שהתקבלה מטעמים לא ענייניים בטרם יהיה מאוחר מדי והאירועים הללו, שהם "קדושים" בעיני הציבור, יפגעו ללא יכולת לתקן את הנזק שאת גורמת".

מכתבה של קליש רותם למנכ"ל אתו"ס יגאל זאבי:

"מינוייך הלא חוקי מטעם עצמך"

עוד מוסיף פיינגולד וכותב לקליש, "הסיבה המרכזית להוצאת ההפקה מאתו"ס היא מינוייך מטעם עצמך ליו"ר דירקטוריון ואי השלמה שלי עם מינוייך הלא חוקי וללא סמכות חוקית לתפקיד יו"ר דירקטוריון אתו"ס".

את השתגעת??

לשון מכתב התגובה של פיינגולד:
נדהמתי לקבל את פנייתך למנכ"ל אתו"ס שבה את מודיעה לו, שוב באופן חד צדדי וללא מתן אפשרות לאתו"ס להביע את עמדתה, כי החלטת להעביר את אירועי שבוע הלאום מאתו"ס למרכז יהודי ערבי בית הגפן.

הטקסים שהעברת לבית הגפן הכוללים את ערב יום השואה והגבורה, הטקס המרכזי לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה בגן הזיכרון, ואת הטקס לזכר חללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה בקריית חיים, את ערב "שרים לזכרם" באודיטוריום חיפה וכן את אירועי חגיגות יום העצמאות של מדינת ישראל בבמות השמחה ברחבי העיר חיפה וקריית חיים – הסיבה המרכזית להוצאת ההפקה מאתו"ס היא מינוייך מטעם עצמך ליו"ר דירקטוריון ואי השלמה שלי עם מינוייך הלא חוקי וללא סמכות חוקית לתפקיד יו"ר דירקטוריון אתו"ס.

אין לי דרך אחרת לפרש את מעשייך אלא כדבר הקרוב לסחיטה באיומים. שהרי עד שכשל ניסיונך הפאתטי להתמנות ליו"ר אתו"ס, את בעצמך ומרצונך החופשי ביקשת מאתו"ס להפיק את כל האירועים האלה.

המחשבה להוציא את הפקת האירועים מאתו"ס ולהעבירם למרכז היהודי ערבי בית הגפן, אשר בראשו עומדת נציגת המפלגה הקומוניסטית הלא ציונית ולהורות לה שתארגן את הטקס לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה ואת אירועי יום העצמאות?? את השתגעת??

עד היכן מגיעה השנאה התהומית שלך לכל ערך ציוני ממלכתי? אין גבולות??? והכל בשם הרצון לנקום בי באופן אישי ועל הדרך לחרב את האירועים החשובים והרגישים ביותר.

"בהתנהגות ההזויה של קליש כוונות נסתרות לכאורה, לנסות ולחולל הפרד ומשול בין הציבור הערבי ונציגיו במועצת העיר לבין האוכלוסיה היהודית ונציגיה במועצת העיר"


אינני יכול להימנע מלחשוב שיש בהתנהגות ההזויה שלך כוונות נסתרות לכאורה, לנסות ולחולל הפרד ומשול בין הציבור הערבי ונציגיו במועצת העיר לבין האוכלוסיה היהודית ונציגיה במועצת העיר. אז אקדים ואומר הציבור היהודי והציבור הערבי בחיפה יותר חכמים ונבונים ממך ולא יפלו בפח שאת טומנת להם. לאורך עשרות רבות של שנים נשמרו החיים המשותפים בין היהודים והערבים וכולנו לא ניתן למעשייך לפגוע בהמשך החיים המשותפים שלנו בעיר חיפה. אני קורא לך לחזור בך מההחלטה הבזויה הזו שהתקבלה מטעמים לא עניינים בטרם יהיה מאוחר מדי והאירועים הללו שהם קדושים בעיני הציבור יפגעו ללא יכולת לתקן את הנזק שאת גורמת.

שמשון עידו בישיבת מועצת העיר (צילום מסך: עיריית חיפה)
שמשון עידו בישיבת מועצת העיר (צילום מסך: עיריית חיפה)

"החלטה הזויה מבית היוצר של ראש העיר ד"ר עינת קליש"

גם סגן ראש העיר שמשון עידו מגיב על ההחלטה:
"עוד החלטה הזויה מבית היוצר של ראש העיר ד"ר עינת קליש רותם. אתמול (רביעי 16/3/22) התקבלה עוד החלטה הזויה מבית מדרשה של ראש העיר ד"ר עינת קליש רותם, בכל הקשור להפקת שבוע הלאום. החלטה נוספת בסדרת ההחלטות ההזויות של ראש העיר לאורך שלוש שנות קדנציה אומללות. אירועי שבוע הלאום, הכוללים את יום הזכרון לשואה ולגבורה, עצרת יום הזכרון לחללי מערכות ישראל, שרים לזכרם וחגיגות יום העצמאות, יבוצעו על ידי בית הגפן ולא על ידי חברת אתו"ס. בית הגפן שייעודו העיקרי לפעול ולקיים אירועי תרבות לציבור הערבי, הפעלת תיאטרון, הוא זה שאמור להפיק אירועים אלו.

מזה עשרות שנים אתו"ס היא זאת אשר מפיקה ומקיימת ובהצלחה את אירועי שבוע הלאום.
החלטה זאת של ראש העיר הינה החלטה הזויה שנובעת ממלחמות ילדותיות וגחמות אישיות של ראש העיר כנגד יו"ר דירקטוריון אתו"ס, הנהלתה ומנהליה. רק בשנתיים האחרונות מצאת לנכון להודות מעל לכל במה לאתו"ס על הפקת אירועים אלו בלוח זמנים צפוף ובלתי אפשרי, מדובר כאן בחטא ובפשע יחדיו, לא רק שהחלטת להעביר הטיפול בנושא מאתו"ס לבית הגפן, שמעבר להפקה של החג של החגים, שאופיו שונה מזה של אירועי הלאום, אין להם כל ניסיון בביצוע אירועים מסוג זה.

כולי תקווה שיו"רית בית הגפן תמצא לנכון לשיר את התקווה באירועים אלו. לא זכור לי שמועצת העיר חיפה אישרה אותך לכהן כיו"רית של אתו"ס, מועצת העיר מינתה את יעקב פינגולד לכהן כיו"ר אתו"ס והוא ימשיך בתפקידו כל עוד מועצת העיר לא תחליט אחרת. את לוקחת סמכויות לא לך, להזכירך בית המשפט כבר הרשיע אותך בפלילים. לא מובן לי הקשר, שבין זה שדירקטוריון פועל בהרכב חסר ובין הפקת האירועים, את מוסיפה וכותבת שהחלטת לא לקחת סיכונים בנושא, על איזה סיכונים את מדברת?

גם בנושא תקציבים אינך מבינה, אחרי שניסית להעביר תקציב כושל שהיה מסבך את העירייה לשנים קדימה, את משווה את תקציב החג של החגים לתקציב אירועי שבוע הלאום, שתקציבם כפול מזה של חג החגים. חלפו למעלה משלוש שנים מאז שנבחרת ועדיין אין לך כל הבנה בנושא, את חברת יפה נוף הרסת בגלל החלטות הזויות, את זוכרת את אמירתך : "רכבלית ז"ל?, מקווה שלא ישכחו להזמין אותך לטקס חנוכת הרכבלית.

לא ניתן לך להמשיך ולהרוס כל חלקה טובה שעדיין נותרה. הזויה כבר אמרנו, הצלחת להמית כל דבר בעיר, פרט לחזירים".

מנכ"ל אתו"ס יגאל זאבי סירב להגיב.

הגיבו כאן לכתבה

14 תגובות
 1. גילי אמר/ה

  מטומטמת הקאליש הזו. שתלך כבר הביתה..מאוסה..

 2. א. אמר/ה

  בושה לקליש,הרסה את חיפה

 3. א. אמר/ה

  לתת לבית הגפן לנהל את חג הלאום שלנו ? את ראשת חיפה הנזויה ביותר מאז קום המדינה

 4. א. אמר/ה

  לתת לבית הגפן לנהל את חג הלאום שלנו ? את ראשת חיפה הנזויה ביותר מאז קום המדינה ,לא אמרתי את זה קודם לידית מנהלי האתר

  1. א. אמר/ה

   לידיעת מנהלי האתר

 5. מנשה אמר/ה

  אין ערכים אין כלום!
  קליש איבדה את זה ובגדול.

 6. אלי דבי אמר/ה

  הנהלת העיר נותנת לחתולים לשמור על הגבינה? מרכז ערבי יהודי בית הגפן שמתיימר לשמור על האינטרס הערבי ישראלי ינהל את יום הזיכרון ויום העצמאות למדינת ישראל? תגידו?? מה שתיתם?השתגעתם?

 7. נועה אמר/ה

  אגב…גם תסמורת הבימפונית חיפה תחת אתו"ס
  ושום דבר לא נעשה בה!!
  התנאים לחברי תזמורת נוראיים…
  ואין לאף עובד שם עם מי לדבר ולקבל דברים מינימליים לפי החוק!!!
  החוקים של התזמורת לא מובן בידי מי!

 8. מכתב המחץ אמר/ה

  האמת? פיינגולד הכי מתאים להיות ראש העיר.
  מכתב חזק ביותר.

 9. עופרה אמר/ה

  אשה הזויה לכי הביתה נמאס לתושבים ממך!! הנזקים שגרמת לא יתוקנו גם עוד10 שנים

 10. קרן אמר/ה

  אוי ואי! איזו "צערה"! את החתול השמן הוזז הצידה ולא ישתתף בחלוקח הכספים ששנים רבות הלחו… לאן בדיוק הם הלכו, זה תעלומה! ביזיון זה מש ששנים רבות מחקו לתושבים כטקס חגיגי. שמתחת כל ביקורת! אוי ואי! נתנו לאיגרון אחר לנהל עניין לשם שינו ובתיקווה לשיפור! אוי ואי, אבל ערבי ישראל הם חלק בלתי ניפרד גם מהמדינה וגם מחיפה. וכול האירועים המדוברים ישנם חלק בלתי ניפרעד מכול אזרח ישראלי האם הוא יהודי או לא.

 11. קורא נאמן אמר/ה

  צפירת הרגעה, יו"ר בית הגפן דחתה במכתב תשובה את הצעת הראשה ההזויה.

 12. concerned mother אמר/ה

  Dear mayor,
  between this and your failure to keep haifa safe from pigs for children and others, please do the decent thing and resign immediately

 13. דין דין אמר/ה

  אלה שלא שרים את התקוה ולא עומדים בצפירה ינהלו את אירועי העצמאות ויום השואה? יריקה בפרצוף היהודי.

הגיבו כאן לכתבה