בוגי יעלון נחשף לחלופות לסילוק איום האמוניה מחיפה

ממשיכים לדבר על מיכל האמוניה


09_-_בוגי_יעלון_וירון_חנן_11-04-16.jpg

בוגי יעלון וירון חנן בבניין עיריית חיפה
בביקור של שר הביטחון היום בעיריית חיפה התברר שהוא מרגיש בחיפה כמו בבית ולא פלא: השר בוגי יעלון יליד קרית חיים ואשתו ילידת נוה-שאנן ושניהם מרבים להגיע לעירנו לביקורים משפחתיים אצל קרוביהם בחיפה.

בשיחה קצרה של חבר מועצת העיר מסיעת "הירוקים של חיפה"- ירון חנן עם השר הציג חנן ליעלון 2 פתרונות ישימים ומידיים יחסית שיכולים להביא לפינוי מהיר ובר היתכנות כלכלית של המיכל הקטלני הזה מאזור חיפה וכך למנוע את המשך האיום הביטחוני האסטרטגי הזה על האזור כולו.
השר הקשיב בקשב רב וגילה עניין ואף הציע כי הנושא יועלה לדיון משותף בינו לבין פיקוד העורף. לדברי ירון חנן, השרים ששיש ביכולתם לקבוע מה יהיה גורל המיכל הזה, שמסכן את גורלם של תושבי האזור, וביניהם כמובן גם שר הביטחון, לא מקבלים משום מה תמונה מקיפה ואמיתית של החלופות הזמינות לפינוי המיכל ולכן חשוב להגיע אליהם לשיחה ישירה ובלתי אמצעית ולהציג בפניהם פתרונות מהירים שהם יכולים להביא ליישומם כבר בשנה הקרובה.

יונה יהב שהקשיב לחלק מחילופי הדברים בין ירון חנן לבוגי יעלון, ציין בפניהם כי החלופות הנ"ל מקודמות בימים אלה גם מצידו.

מיכל_האמוניה__-_מבט_מנמל_חיפה.JPG

מיכל האמוניה – מבט מנמל חיפה
יונה יהב חיזק בדברי ברכתו את השר יעלון על עמידתו האיתנה מול המתקפה הפרועה שמתנהלת כנגדו וציין כי יעלון הוא בן בית בחיפה. השר גם התקבל בחמימות ע"י נציגי מפלגתו וחברי מרכז הליכוד בחיפה שחלקם באו לעירייה לחלוק לו כבוד.

בדבריו של יעלון הוא התייחס לערכים שספג כילד בקרית חיים בביה"ס ובתנועת הנוער, נזכר בתזמורת הנוער העירונית בה ניגן כנגן קלרנית ויונה יהב הופתע לגלות שכנראה הם ניגנו ביחד באותה תזמורת, כאשר יהב ניגן בחליל צד.

בהתייחסו למתקפה הימנית הקיצונית שהוא עובר כשר הביטחון בעיקר בפרשת החייל היורה בחברון, ובדברו על מלאי "העצות" שהוא מקבל כיצד "למגר את הטרור", הדגיש השר יעלון כי הוא גדל על ברכי מורשת בן גוריון ומנחם בגין שהתנהגו כמנהיגים וקבעו את גבולות שלטון החוק והשמירה על טוהר הנשק. לדבריו מול הטרור צריך כיום לפעול בשקט ובנחישות, כמו הפעולות המוצלחות של המסתערבים בתוככי השכונות הקשות בערי השומרון ולא במבצעים גורפים שרק ידרדרו את המצב. "אין כיום מקום למבצעים כדוגמת "חומת מגן", פסק יעלון.

השר יעלון ציין כי בניגוד לסכסוך הישן ביננו לבין הפלסטינים, אפשר לומר כי מול מרבית מדינות ערב אין לנו כיום סכסוך, ואנו מתמודדים עם איום משותף, שיכול לפגוע הן בישראל וגם במדינות עימן אין לנו יחסים שלום רשמיים. האיום האיראני ואיום הג'יהד העולמי ודאעש, משותף לרוב מדינות המזרח התיכון והוא רמז בכך על קיום ערוצים חשאיים וקשרים של מדינת ישראל עם אותן מדינות. "בסה'כ", אמר יעלון, "אנו כולנו גרים "בשכונה קשה" אחת. ברמת הגולן רואים זאת היטב: בצד שלנו הכל ירוק ומעבר לגדר האדמה חרוכה והשדות שרופים, אבל גם נשמר השקט כי אנו מספקים לכפרים הסונים השכנים סיוע הומניטרי חיוני, בתנאי שהם לא יתנו למיליציות ומחבלים לפעול משטחם ובתנאי שלא יפגעו באחינו הדרוזים.

יעלון ציין כי יותר משהוא צריך להיות מודאג ממצבנו הביטחוני, הוא מודאג ממצבנו הפנימי ומצביונה הדמוקרטי של המדינה.
הוא תקף את הפוליטיקאים שמובילים את הגל העכור של התבטאויות חסרות אחריות ובאשר למתקפות האישיות עליו ועל הרמטכ"ל, בפרשת החייל היורה מחטיבת "כפיר" חזר יעלון ואמר כי הוא עומד על כך שמדובר בחייל שסרח וכבר ביום הראשון כל שרשרת הפיקוד שמעליו החל ממפקדיו הישירים ועד למח"ט הבינו זאת, עוד בטרם פורסם הסרטון הידוע. הגל העכור שהיה בשבועיים האחרונים מתחלף לדעתו בגל נגדי. הוא חש שכמו תמיד הרוב הדומם מתעורר לאט אבל בהחלט מתחיל להשמיע באופן מוגבר את קולו ברשתות החברתיות ובכלי התקשורת והוא אופטימי שמול המסרים הקיצוניים והמסוכנים שהושמעו עד כה, יתחיל לצבור תאוצה גם המסר השפוי והמאוזן יותר שמטרתו להגן על ערכי צה"ל והדמוקרטיה הישראלית.

לא ניתן להגיב