"שכונת הוד הכרמל – דניה הירוקה" • התוכנית אושרה בוועדה המחוזית חיפה

דניה הירוקה. הדמיה: Undo Studio

הוועדה המחוזית חיפה החליטה לאשר את תוכנית "שכונת הוד הכרמל" – דניה הירוקה

הוועדה המחוזית לתכנון ובניה חיפה, בראשות איתמר בן דוד, החליטה לאשר את תוכנית "שכונת הוד הכרמל – דניה הירוקה" (304-0600072).

בתאריך 12/2/20 דנה ועדת המשנה להתנגדויות של הוועדה המחוזית בהתנגדויות לתוכנית, והחליטה לדחות את עיקרן ולאשר את התוכנית בתנאים. כנגד ההחלטה הוגשו עררים לוועדת המשנה לעררים של המועצה הארצית, אשר החליטה לדחות אותם.

כנגד החלטת ועדת המשנה לעררים והחלטת הוועדה המחוזית הוגשה עתירה לבית משפט מחוזי על ידי המתנגדים לתוכנית. 

בתאריך 21/6/2021 ניתן פסק דינו של בית המשפט המחוזי בירושלים בעתירה. בית המשפט דחה את כל הטענות שעלו בעתירה, למעט בנושא היות השכונה ערוכה להתמודדות בשעת חירום.

לאור פסק הדין, פנתה לשכת התכנון של הוועדה המחוזית להתייחסות רשות הטבע והגנים, רשות כיבוי אש ויועצת התנועה של הוועדה המחוזית, לקבלת חוות דעתם המקצועית בהתאם לפסק דינו של בית המשפט, ואלו הוגשו ללשכת התכנון.

על פי התייחסויות הגופים, ההרחבה המוצעת משפרת את מצב השכונה בנושא התמודדות עם שרפות, שכן התוכנית מאפשרת גישה חדשה לרכבי חירום, כוללת הנחיות בנושא רצועת חיץ אש והנחיות לעמידות בפני שרפות וכן מרחיקה את השטחים הפתוחים מהכביש שישמש את תושבי השכונה לצרכי מילוט בשעת חירום. 

כאמור, הוועדה המחוזית שמעה את המתנגדים, את העירייה ואת יזם התוכנית והחליטה לשוב ולאשר את התוכנית בכפוף להטמעת הוראות חדשות להבטחת טיפול מחמיר בנושא עמידות בשרפות וטיפול ברצועת חיץ משמעותית של 76 מ' עוד טרם תחילת הבנייה בשכונה.

התוכנית גובלת מדרום בגן לאומי "פארק הכרמל" ומצפון בשכונת דניה הקיימת. התוכנית כוללת תוספת של 226 יחידות דיור. בנוסף, מקצה התוכנית שטחים לטובת מסחר, מבני ציבור, שטח לטובת הקמת בית מלון של כ-50 חדרים, וכן כ-35 דונם לשטחים פתוחים.

דניה הירוקה. הדמיה: Undo Studio
דניה הירוקה. הדמיה: Undo Studio

מ"מ מתכנן המחוז במינהל התכנון, רונן סגל:

מדובר בתוכנית חשובה המרחיבה את שכונת דניה הייחודית תוך יצירת מתחם מגורים איכותי עם מאפייני דיור קצת שונים, המאפשרים מתן מענה מגוון יותר של יחידות דיור בשכונה. כפי שעולה מחוות הדעת המקצועיות, התוכנית גם תיטיב את היכולת של הגורמים השונים להתמודד עם אירוע חרום כדוגמת שרפה. במבט המנסה לצפות פני עתיד, פיתוח מתחם המגורים החדש יתרום גם לתושבי השכונה הקיימים.
הגיבו כאן לכתבה

12 תגובות
 1. רון אמר/ה

  לצורכי בניה והעשרת הכיס של יזמים ושל העיריה השטח הזה מתאים מאוד לתוכניותיהם והכל בסדר אך כל התקופה של המלחמה הזו להשגת ההיתר – רשות הטבע והגנים חסמה גישות ולא התירה לבעלי רכבי שטח לטייל באזור. אז השאלה השאלת היא מי עושה יותר נזק לטבע?- צמיגי הג'יפים או דחפורי היזמים?
  בקיצור, הכל אינטרסים של חמדנים ולא אינטרס הציבור.

  1. רפובליקת בננות אמר/ה

   דחפורים מכניסים יותר כסף לפסאודו-יזמים מושחתים ולנתיניהם בעירייה ובכנסת, שחלקם נבחרו ע"י הציבור, אותו ציבור אגב שממן את הכל ולא מצליח למצוא קופסא של 70מ"ר במחיר שמשקף את התמורה שמקבלים, אך מוכן לקחת משכנתה של מליון וחצי על קופסא בבניין שנמצא בסכנת קריסה.
   ככה נראים אזרחים מנוטרלים, בלי עוקץ, עייפים, עדר כבשים.

 2. רון אמר/ה

  מ"מ מתכנן המחוז במינהל התכנון, רונן סגל:
  מדובר בתוכנית חשובה המרחיבה את שכונת דניה הייחודית תוך יצירת מתחם מגורים איכותי עם מאפייני דיור קצת שונים, המאפשרים מתן מענה מגוון יותר של יחידות דיור בשכונה. כפי שעולה מחוות הדעת המקצועיות, התוכנית גם תיטיב את היכולת של הגורמים השונים להתמודד עם אירוע חרום כדוגמת שרפה. במבט המנסה לצפות פני עתיד, פיתוח מתחם המגורים החדש יתרום גם לתושבי השכונה הקיימים.

  שכונה שהיתה עד עכשיו רק וילות!!! ( וזו שכונת הוילות היחידה של חיפה) – לא מאמין לך, מ"מ המתכנן,, אתה סתם מחרטט בשביל אילי ההון ששלחו אותך

 3. מיכאל אמר/ה

  יופי בונית על שטחי ציבור ! אבל להתערב לאנשים בחלקות שלהם זה עוד לא ניגמר ! עד מתי יחליטו לנו בגבולות השטחים הפרטיים ?
  מהמגזר מפחדים . ולנו שעושים את המוות .

 4. יייייייי אמר/ה

  החזירים כבר שם, לפני המתישבים !

 5. שרה אמר/ה

  את אחוזה הרסו לגמרי עם רבי קומות ועומס וחסימת נוף. אז הגיעה תורה של דניה …אבל שם בזהירות מתכננים לא חוסמים לאף אחד חלילה..שם על קצות האצבעות.מתכננים

 6. רפי רפול - חסון.חיפה.עיתונאי אמר/ה

  מעולה. שבת שלום

 7. אתי אלמוג אמר/ה

  מעניין שראשך העיר מקדמת הכול רק בחיפה בק חיים מערבית כלום בק שמואל כלום היא כניראה שככה שהיא גם ראשת העיר של הקריות האלה אם לא אז שחררי אותנו מעוות שלך גם כך את לו עוזרת ולא מקדמת רק מזיקה לנו בואי תוכיחי שאת כן קדמי את הפינוי בינוי כמה שיותר מהר אצלנו בדגניה

 8. אתי אלמוג אמר/ה

  מעניין שאף אחד מהחשובים בערייה לו מוצה לנכון לזרז כאן בדגניה כלום מעניין שכונה ירוקה בדניה מאשרים מהר בוועדה מחוזית מה קורה עם השחיטות כאן מה קורה עם הבניינים שלנו עם התוכנית שלנו גברת ראשת עיר טיטעוררי אחרת יהיה לך מאוחר

 9. די סנובים, אתם חיפה לא ישוב וילות מנותק אמר/ה

  את תושבי דניה לא מעניין הטבע, יש להם גינה ובזה הטבע שלהם מסתכם.
  מה שמעניין אותם זה לשמור כמה שפחות שיבנו סביב דניה וילות ודירות כי זה מוריד את "היוקרה" של דניה.
  הגיע בדניה הזמן, ממש כמו ברמת סורוקה או ברמת דניה ממול, שיבנו מגדלי דירות לצעירים שרוצים לגור ליד האוניברסיטה בין אם זה חוקרים, סגל או להשכרה לסטודנטים. דניה היא לא ישוב וילות היא שכונה בחיפה שיש בה הרבה שטח פנוי לבניית רבי קומות. צריך לייצר חיבור מיידי בכבישים בין דניה לטירת כרמל כדי שלא יעברו דרך כביש פרויד בדרכם לאוניברסיטה אלא במסלול קצר ושפוי דרך דניה כמו שעוברים דרך הכרמל המערבי, הכרמל הצרפתי או רמת אשכול. כן כן, דרך שכונת דניה, אוטוסטרדה חדשה ישירות לאוניברסיטה + תכנון 200 דירות מיידית בשני מגדלי 25 קומות קומות מעל המרכז המסחרי בדניה.

 10. משה אמר/ה

  האם היזם הוא חרדי ?

 11. הקול השפוי אמר/ה

  שכונת הוד החזיר…
  לא שווה אף וילה ברגע שהאיזור שורץ חזירי בר

הגיבו כאן לכתבה