דניה הירוקה • בית המשפט בחיפה הוציא צו ביניים לפרויקט

דניה הירוקה. הדמיה: Undo Studio

בית המשפט המחוזי בחיפה, בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים, נענה היום,א' 10/1/21, לבקשת עמותת 'שומרים על דניה', אשר הגישה באמצעות עו"ד ענת בירן, עתירה מנהלית נגד החלטת ועדת המשנה לעררים של המועצה לתכנון ובנייה שדחתה את העררים אותם הגישה העמותה והוציאה צו ביניים לפרויקט.

כזכור, ועדת המשנה לעררים של המועצה הארצית לתכנון ולבנייה, דחתה בחודש אוקטובר האחרון את העררים שהגישו תושבי דניה, הירוקים של חיפה ועיריית חיפה, נגד פרויקט “דניה הירוקה” אשר עתיד לקום על שטח של 107 דונמים בחלקה הדרומי של שכונת דניה בחיפה. מדובר בשטח פראי, על מורדות נחל נדר והוא גובל בפארק הכרמל.

האם החלטה זו תכריע את הכף לטובת התושבים? ימים יגידו.

שופטת בית המשפט תמר שרון נתנאל ציינה בהחלטה: "לאחר שעיינתי בעתירה ובבקשה, מצאתי כי היא מעלה שאלות ראויות לדיון".

אביהו האן יו"ר הירוקים (צילום: ירון כרמי)
אביהו האן יו"ר הירוקים (צילום: ירון כרמי)

יו"ר הירוקים של חיפה אביהו האן מסר לחי פה:

אני מברך על החלטת השופטת לתת צו ביניים לטובת תושבי דניה. אנו הירוקים מסייעים רבות לעמותה ולתושבים ואנו כמשיבים חלק מהותי מהעתירה. בשנת 2021 חובה עלינו לשמור שטחים ירוקים לטובת עתיד ילדינו והדורות הבאים. נמשיך לפעול לטובת תושבי חיפה ושמירה על הסביבה.


3 תגובות
  1. אלי אמר/ה

    חבל שאביהו האן לא פעל באותה נחישות בשביל תושבי רוממה, רמות ספיר וכל השכונות מסביב לגבעת זמר אשר נפגעות מהבנייה על הגבעה שהיא הייתה הריאה הירוקה של כולנו.

  2. רן אמר/ה

    להרוס יער ביבישל קומץ עשירים? לא הרסו כבר מספיק? שיגורו בנוש או קריות.. מזל ששופטת התערבה..

  3. אייל חיפה אמר/ה

    צודקים אסור 4 קומות. צריך לצמצם את הבניה לשני מגדלי דירות כל אחד של 20 קומות כמו שעשו בסורוקה וברמת דניה ממול. אין סיסה שלא תהיה בנייה לגובה גם בדניה, הם לא מיוחסים.

לא ניתן להגיב