פולש שהקים אורווה, דיר ומטע זיתים על אדמות מדינה אולץ לפרקה

עוספיה: פולש אשר הקים אורווה, דיר ומטע זיתים על אדמות מדינה אולץ לפנותם בעקבות פעילות האכיפה של מפקחי רשות מקרקעי ישראל

עוספיה_עצמי_מכלאה_(צילום_רשות_מקרקעי_ישראל).jpg

אורווה, מכלאת צאן, מחסני קש ומטע זיתים שהוקמו ללא היתר ובניגוד לחוק על אדמות מדינה, פונו עצמית ע”י מסיג הגבול שניסה להשתלט על הקרקע, בעקבות פעולות אכיפה של מפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל. הפולש העדיף לבצע פינוי עצמי כדי להימנע מהמשך תביעות בגין פלישתו

פלישה לאדמות המדינה בעוספיה פונתה בפינוי עצמי ע”י מסיג הגבול, תושב העיר שהשתלט על שטח של כ-2,000 מ”ר. מסיג הגבול השתלט על הקרקע הציבורית שייעודה למגורים, ללא היתר ובניגוד לחוק, והקים עליה מספר מבנים בלתי חוקיים אשר שימשו לאורווה, מכלאת צאן ומחסני קש, ובנוסף נטע מטע זיתים – כל זאת על חשבון אדמות המדינה.

הפלישה לקרקעות המדינה אותרה ע”י מפקחי רשות מקרקעי ישראל במסגרת הפעילויות השוטפות שמקיימת החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל לאיתור עבירות מקרקעין ופלישות אל אדמות המדינה.

בעקבות איתור מסיג הגבול מסרו לו מפקחי רשות מקרקעי ישראל התראה לפיה עליו לפנות את השטח והזהירו אותו כי אם לא יפנה את הקרקע בעצמו יוגשו נגדו תביעות כספיות בהן יידרש להחזיר לקופת המדינה את דמי השימוש הרטרואקטיביים בקרקע ואת עלויות הפינוי, הכוללות את עלויות הפעלת כוח האדם והציוד המכני הנדסי. בנוסף הובהר לו כי פלישה לאדמות מדינה היא עבירה פלילית חמורה, שדינה עד שנתיים מאסר.

לאחר שהפולש לא פינה את הקרקע כנדרש פתחה רשות מקרקעי ישראל בתביעה משפטית כנגד הפולש בגין הסגת גבול. בעקבות התביעה התקבל לאחרונה פסק דין במסגרתו הורה בית המשפט לפולש להרוס את המבנים ולפנות את הקרקע ולהחזירה לקדמותה לרשות מקרקעי ישראל.

בעקבות פסק הדין ולאחר שנוכח בנחישותם של המפקחים לפנות את הקרקע ולהחזירה לציבור, החליט הפולש לפנות את הקרקע ולהימנע מהמשך תביעות פליליות וכספיות. הפולש הרס את האורווה והמכלאה שהקים, פינה את המחסנים ואת בעלי החיים מהמקום והודיע למפקחי הרשות כי הוא משיב את הקרקע לרשותם. עצי הזית הועתקו למקום חלופי והקרקע נוקתה והוחזרה לקדמותה ולמאגר הקרקעות הציבורי ע”י מפקחי רשות מקרקעי ישראל, אשר הציבו במקום גם שילטי אזהרה המתריעים מפני פלישות חוזרות.

ערן ליבנה, מנהל מרחב שמירה צפון – חיפה ברשות מקרקעי ישראל אומר: “מפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל פועלים באופן נחוש כנגד גזילת קרקעות הציבור בצורה בלתי חוקית בכל רחבי הארץ. לא נאפשר לעבריינים הפולשים לאדמות המדינה להתנהג כאילו מדובר במערב הפרוע ולעשות ככל העולה על רוחם בקרקעות הציבוריות”

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור נדל"ן בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו