עתלית: ניסיון השתלטות של בעל מזנון על אדמות מדינה

עתלית: מפקחי רשות מקרקעי ישראל פינו ניסיון השתלטות של בעל מזנון לא חוקי נייד על אדמות מדינה בחורשת לימור

חורשת_לימור___שטח_עץ-צילום_רשות_מקרקעי_ישראל.jpg

חורשת לימור שטח עץ. (צילום רשות מקרקעי ישראל)
מפקחי רשות מקרקעי ישראל פינו ניסיון השתלטות של בעל מזנון לא חוקי נייד על אדמות מדינה בחורשת לימור בעתלית. הפולש הרחיב את שטח המזנון על ידי בניית משטח עץ לא חוקי בצמוד לו. המשטח פורק ופונה מהמקום

מפקחי רשות מקרקעי ישראל איתרו לאחרונה את ליאור תורג’מן, פולש סדרתי לאדמות המדינה, כשהוא מפר הסכם פשרה שהתקבל בבית משפט ומסיג גבול לאדמות המדינה. תורג’מן המפעיל מזה 10 שנים מזנון לא חוקי, מתוך קראוון נייד ללא היתר ובניגוד לחוק על אדמות מדינה בחורשת לימור בעתלית, הוא כבר פונה בעבר מהקרקע הציבורית על ידי מפקחי רשות מקרקעי ישראל שלוש פעמים, אך בכל פעם שב וחוזר לשטח.

במסגרת דיון משפטי בערעור שהגיש בעבר תורג’מן כנגד כוונת הרשות לפנותו מהשטח, התיר בית המשפט לתורג’מן לפעול בשטח במשך זמן מוגבל מ-6 בבוקר ועד 22:00 בלילה, ובתנאי שבכל ערב בתום שעות הפעילות יוציא מהקרקע את הקראוון מתוכו הוא מפעיל את המזנון.

אולם מעקבים שביצעו מפקחי רשות מקרקעי ישראל הוכיחו כי תורג’מן מפר את פסק הדין והפך את שהייתו במקום לקבועה, ואף סינדל את גלגלי הקראוון, כשהוא נשאר במקום מעבר לשעות הפעילות שאושרו לו ע”י בית המשפט. במקביל החל תורג’מן לנסות ולהרחיב את שטח הפלישה, והקים כאמור, משטח עץ, סככת צל וספסלים אשר פונו לאחרונה על ידי מפקחי הרשות.

לאחרונה אותר תורג’מן כשהוא מקים משטח עץ בצמוד לקראוון כדי להרחיב את שטח המזנון, על חשבון אדמות המדינה. מפקחי הרשות הזהירו את תורג’מן כי הקמת משטח העץ על אדמות המדינה, ללא אישור, מהווה הפרה של ההיתר שניתן לו בבית המשפט וכי מדובר בעבירת הסגת גבול במקרקעי ציבור, עבירה פלילית שדינה עד שנתיים מאסר בפועל. המפקחים הודיעו לתורג’מן כי אם לא יתפנה מרצונו יוגשו נגדו אף תביעות כספיות להחזר דמי השימוש ועלויות הפינוי הנגרמות לקופת המדינה.

לאחר שהפולש לא נשמע לאזהרות המפקחים הגיעו מפקחי הרשות למקום בסיוע משטרתי, הרסו את משטח העץ שנבנה במקום, פינו את ההריסות והשיבו את הקרקע לקדמותה. במהלך הפינוי נעצר ליאור תורג’מן והועבר לתחנת משטרת טירת כרמל להמשך מעצרו.

מפקחי הרשות אף הגישו תלונה למשטרה נגד תורג’מן בגין הסגת גבול במקרקעי ציבור ואיומים. כעת יחל ברשות הליך משפטי, בסיוע פרקליטות המדינה, הליך היערכות פנימי במטרה לגבש נגד הפולש תביעה על החזר העלויות שנגרמו למדינה בעקבות פלישתו, לרבות שכר המפקחים והשוטרים ועלויות הציוד ההנדסי ששימש לפינוי הפלישה.

ערן ליבנה, מנהל מרחב שמירה צפון – חיפה ברשות מקרקעי ישראל, אומר: “מדובר באדם שבית המשפט התיר לו להפעיל מזנון נייד בשעות היום בלבד, ודרש את התפנותו מהמקום בערב, אך הפולש ביזה את בית המשפט וחיזק אחיזתו בשטח באמצעות פלישה ובנייה על קרקע המדינה. עירנותם ועקביותם של מפקחי רשות מקרקעי ישראל איפשרה לאתר ולפנות את הפלישה של תורג’מן, אשר עשה דין לעצמו תוך ביזוי בית המשפט ועל חשבון הקרקע הציבורית.”

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חדשות חיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו